[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113

A cikket akkor lehet igazán csak kritizálni, ha valami valóban nem úgy van, ahogy leírják. A TEK-ről eddig is nyilvánvaló volt, hogy gyakorlatilag Orbán magánhadserege. Nem véletlenül volt a kormánynak a hatalomra jutása után az egyik első intézkedése a TEK megalapítása, saját, megbízható emberének élére állítása és a szervezet pénzzel kitömése. Minden diktatúrának szüksége van saját, megbízható, jól felszerelt erőszakszervezetre. Az hogy most éri kritika a karhatalmat az nem gond, mivel most nincs terrorveszély. Most kell kritizálni, mert ha valóban terrorveszély lesz, akkor tényleg nem lehet kritizálni. Most lehet változtatni a rendszeren ha valami nem jól működik.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
<blockquote rel="silurusglanis">

A cikket akkor lehet igazán csak kritizálni, ha valami valóban nem úgy van, ahogy leírják. A TEK-ről eddig is nyilvánvaló volt, hogy gyakorlatilag Orbán magánhadserege. Nem véletlenül volt a kormánynak a hatalomra jutása után az egyik első intézkedése a TEK megalapítása, saját, megbízható emberének élére állítása és a szervezet pénzzel kitömése. Minden diktatúrának szüksége van saját, megbízható, jól felszerelt erőszakszervezetre. Az hogy most éri kritika a karhatalmat az nem gond, mivel most nincs terrorveszély. Most kell kritizálni, mert ha valóban terrorveszély lesz, akkor tényleg nem lehet kritizálni. Most lehet változtatni a rendszeren ha valami nem jól működik.</blockquote>

Nem hinném hogy 1200 fős magánhadsereg kell olyan pártnak, amelyik feltehetően most is tisztán tudna választást nyerni.
A TEK gyors létrehozása inkább előrelátás volt, amit a volt szoci kormányok nem igazán akartak előrelátni.
Egyfajta hiánypótlást hajtott végre a Fidesz, azonnal hatalomra kerülés után e téren.
Most ha nem lenne egy ilyen erőnk, akkor mit szólnál ?
Akkor amikor itt a migránskérdés, valamint az ebből fakadó esetleges terrorveszély ?
Mert van, ha nem hiszed akkor is.
Hány vadember is ment át az országon az ősszel ?
Vajon ha itt lett volna kedvük épp valami csalafintaságra, a köztük minden bizonnyal vonuló, paradicsomba készülőknek ?
Erőt kell mutatni, mert ahol gyengeséget éreznek ezek, ott lesz a következő gyilkolászás részükről.
Jó dolog hogy van a TEK, még akkor is ha eddig szerencsénk is volt és nem volt szükség éles bevetésükre a vadak ellen.
Kivéve Röszkét, ahol ha kellett volna akkor Ők vitték volna el a balhé oroszlánrészét.
De nem kellett, szerencsére.
Azonban ez nem jelenti azt, hogy a jövőben bármikor, nem lesz szükség a munkájukra.
Mellesleg, de nem utolsósorban, minden európai országnak megvan a maga terrorelhárítása.
Örüljünk hogy ebben legalább nem vagyunk lemaradva és itt még a színvonal és felszerelés, fegyverzet is, első vonalban van.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Kicsit más:
Milyen jogon is tart vissza egy jegyellenőr, ha nincs jegyem, és el akarok menni? Milyen joga van ahhoz, hogy a személyimet meg kell mutassam neki, sőt, a kezébe kell adjam, mintha karhatalmi szerv tagja lenne??? Ráadásul, ezek az emberek nem épp az iskolázottak csapatából kerülnek ki, mint azt tuggyuk, ugye.

Az a baj, hogy te nem vagy tisztában a jogi környezettel. Az ellenőr nem tarthat vissza, semmit nem kell mutatnod neki, viszont leszállíthat a következő megállónál. A közteres visszatarthat és igazoltathat, de az adataidat nem adhatja át közvetlenül az ellenőrnek, ahogy a rendőr sem. A rendőr meg már motozhat is ugye.

Nem tarthatom vissza a betörőt addig, míg a yard ki nem ér, mert feljelenthet ezért engem a személyi szabadságjogainak korlátozása miatt, ugye.

De, visszatarthatod, mivel a betörés bűncselekmény és te tettenérted.

vagy, ha elverem, mint szódás a lovát, én követek el vele szemben bűncselekményt, hiszen önbíráskodtam,

Igen, de ezzel nincs is semmi gond.

Vagyis, ez nem más így, mint az önvédelem tiltása és egyben büntetése, büntethetősége is. Menj árulkodni a rendőrbácsinak, mint a kisovis teszi azt az óvónénije felé.

Nem, az önvédelmet senki sem tiltja, mi több, igen széleskörű jogaid vannak, ugyanakkor a művelődést sem! <b>Ismerkedj meg ezekkel a jogokkal és jogszerűen fogsz eljárni!</b> Kezdetnek ezzel többre mennél, mint a háromperhármakkal foglalkozással...
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
"Milyen jogon is tart vissza egy jegyellenőr, ha nincs jegyem, és el akarok menni? Milyen joga van ahhoz, hogy a személyimet meg kell mutassam neki, sőt, a kezébe kell adjam, mintha karhatalmi szerv tagja lenne??? Ráadásul, ezek az emberek nem épp az iskolázottak csapatából kerülnek ki, mint azt tuggyuk, ugye.
Nem tarthatom vissza a betörőt addig, míg a yard ki nem ér, mert feljelenthet ezért engem a személyi szabadságjogainak korlátozása miatt, ugye. vagy, ha elverem, mint szódás a lovát, én követek el vele szemben bűncselekményt, hiszen önbíráskodtam, sőt, nem egyenlő mércét alkalmaztam vele szemben. Vagyis, ez nem más így, mint az önvédelem tiltása és egyben büntetése, büntethetősége is. Menj árulkodni a rendőrbácsinak, mint a kisovis teszi azt az óvónénije felé.
Az is tetszik, mikor ma háromperhármazunk, mikor már mindenkiről gyűjtenek számos helyen keresztül adatokat, ami miatt nem háborodik az fel, aki az említettek miatt hőbörög. Vagy ez így már más, mert már szoftverek teszik meg, és nem emberek, mert a gép mögött melózó csak adatgyűjtésekből származó összerakást végez? "


Ha 2016-ban a PTK nem változott, akkor:

Nincs joga visszatartani, mivel nem hatósági személy. Visszatartani akkor lehetne joga, ha bűncselekményt követsz el és értesíti a rendőrséget, a járőr kiérkezésig ott tarthat ésszerű körülményekkel, tehát nem üthet kis és kötözhet a villamos ütközőjéhez, hogy végig húzzanak a Nagykörúton. De ezt minden polgár megteheti, ahogy a másik elleni támadást is elháríthatod.

A másodikhoz, NEM VEHETI EL, NEM VAGY KÖTELES ODAADNI NEKI, megkérhet, hogy mutasd meg neki, vagy add oda, csak épp nem vagy köteles.

A közteresnek viszont köteles vagy odaadni az okmányaid, ha szabálysértést követsz el, a bliccelés pedig az. Ő ha jól tudom visszatarthat sőt, voltak arra is tervek, hogy előállíthasson, - de azthiszem ezt nem vezették be- ha nem teszel eleget, rendőrt hív és így folyik a bohóckodás.

Ha betörésnél sok minden függ. De igazából bármikor visszatarthatod, csak értesítened kell a rendőrséget, ha jól emlékszem lehetőleg előtte. Ha úgy vered meg, hogy ő nem támadólag lépett fel veled akkor igen.


Én már árulkodtam a rendőrbácsiknak, a C-k itt mászkáltak 1 Ladával reggel 10kor az utcában, lassan haladtak, az üresnek tűnő házak előtt meg-meg álltak. Felhívtam a 107-et, kb 1 perc volt míg átkapcsoltak a körzetiekhez (NEM KMB!!) aztán elmondtam nekik is, hogy mi van.

ERRE A DISZPÉCSER: Köszönjük, hogy szólt, mindjárt megnézzük. Én az utca vége felé voltam, onnan néztem a Ladát, majd mikor (ugye mentem a dolgomra) átértem a következő másik utcába. A járőrkocsit láttam, fények nélkül, kicsit gyorsabban közlekedni, hogy feltűnés nélkül csípjék meg őket.

Na én erre mondtam azt, hogy reszpekt. Volt olyan is, hogy megbírságolhattak volna, de inkább csak jeleztek, vagy csak épp igazoltattak, mert "gyanús voltam", közben pedig minden rendben kivéve a szabálytalanságot, amit közölték, hogy az és utána mondták, hogy én jobbra, ők meg balra. (biciklin nem volt világítás), ismerősömet motorral fogták meg a gáton, születésnapján, de az már PMRFK volt, jogsi nélkül elkapták a születésnapján. Leengedték a kerekeit, aztán közölték, hogy boldog születésnapot és tolja haza. Vagy volt olyan, hogy a világítással volt valami, vagy reflektorral jöttünk be a városba, vagy helyzetjelzővel, ők meg szemből ránk villantottak, akkor néztünk le és hoppá tényleg. Pesten is a tilosban parkolás miatt minimális bírság és elzavartak, normális módon.

Eddig kb 3 negatív tapasztalatom volt, az is csak PMRFK és BRFK.
A vidékiek érzik a megbecsülést ha dolgoznak és nem rendesek és szerintem ők szeretnek is itt lenni. Bármi gond van merek hozzájuk fordulni, csak ugye sajnos a dolgok 70%-a nem rajtuk múlik.
 

cagnamadre

Member
2016. március 23.
95
0
6
Az a baj, hogy te nem vagy tisztában a jogi környezettel. Az ellenőr nem tarthat vissza, semmit nem kell mutatnod neki, viszont leszállíthat a következő megállónál. A közteres visszatarthat és igazoltathat, de az adataidat nem adhatja át közvetlenül az ellenőrnek, ahogy a rendőr sem. A rendőr meg már motozhat is ugye.
Tapasztaltakat írtam le, és mint tuggyuk, a valóság más képet mutat, mit a jogiromány belseje.

De, visszatarthatod, mivel a betörés bűncselekmény és te tettenérted.
Ez is tapasztalat, és a rendőr fel is hívta erre a figyelmemet.

Igen, de ezzel nincs is semmi gond.

Nem értetted meg, hogy nem véletlenül vezették be az önbíráskodást, és így megszüntetve általa az önvédelemhez való jogot, ami ilyen esetben az, hogy megbüntethessem magam az ellenem fellépőt. Milyen érdekes, mikor a gyerekét az apa meg az anya arra neveli, hogy vegye maga vissza a tőle elvett játékot a helyett, hogy hozzászalad és árulkodva kéri meg őt erre. Kicsit ellentmond a nevelés a joggal, nem??? Vagy míg gyerek, addig OK, de egy bizonyos kortól már nem???

Nem, az önvédelmet senki sem tiltja, mi több, igen széleskörű jogaid vannak, ugyanakkor a művelődést sem! <b>Ismerkedj meg ezekkel a jogokkal és jogszerűen fogsz eljárni!</b> Kezdetnek ezzel többre mennél, mint a háromperhármakkal foglalkozással...
Egy bizonyos példát írtam, de teljesen másra vonatkoztatva reagáltál rá. Ez olyan, mint a terelés, de inkább, a mindent, mindenre lehet esete, a kivételek figyelembe vételének kizárása. Ráadásul, KIoktasz, mert az ego magasmércézett, ahelyett, hogy csak oktatnál egy még erről tudatlant, tájékozatlant. Ha meg leírnám, hogy milyen jellemmel viseltetik egy ilyen ember, rögvest személyeskedésnek élnéd meg, míg te azt velem szemben, jogosan megteheted, mert ez neked is jogodban áll. Érdekes, ugye? Vagy benéztem valamit? És, ha igen, hol és mit?
Ez a művelődést sem, vajon, mire utalhat? Csak nem letahóztál vele burkoltan???? Érdekes dolgot engedsz meg magadnak. Vajh, miért is????
Utasítasz, hogy mivel kéne foglalatoskodjak, a helyett, hogy megválaszold a 3/3-as beírásomról szólót? Miért nem válaszoltál rá? Mi volt a konkrét akadálya ennek?
Tükörbe nézve bunkózol, Te is. Képtelen vagy másra, mert a többséghez tartozol, azokhoz, akik visszahúzzák a kondérból menekülőt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 637
113
"Boldog húsvétot", mondta az index, majd poénkodásba kezdett:

http://index.hu/tudomany/til/2016/03/26/a_dinasztia_amely_egy_vecen_halt_ki/

"Árpád-házi Kajautalványos Szent Erzsébet" (Most nézem, hogy a kis kettős mércés proletárok átírták, de az original itt még megvan:

http://www.fecsego.eu/2016/03/26/a-dinasztia-amely-egy-vecen-halt-ki/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A magyar–szerb határ hermetikusan le van zárva az illegális bevándorlók előtt – jelentette ki az országos rendőrfőkapitány rendészeti helyettese hétfőn Ásotthalom közelében.
Halmosi Zsolt rendőr vezérőrnagy Benkő Tibor vezérkari főnökkel tett határlátogatása után elmondta: a 174 kilométeres magyar–szerb határon több mint ezer rendőr és katona teljesít szolgálatot.
A tábornok közölte, az idén eddig 5589 határsértőt tartóztattak fel, míg tavaly a hasonló időszakban 29 500 volt az elfogottak száma. Hozzátette: a hétvégén 320 határsértőt fogtak el, hétfőn késő délelőttig pedig kétszázhúszat. Az idén 62 embercsempész ellen indult eljárás, 2015-ben ez a szám meghaladta az ezret – tudatta a vezérőrnagy.
http://mno.hu/belfold/bejelentettek-hermetikusan-zart-a-magyar-szerb-hatar-1334957
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 686
5 512
113
5500 az nem olyan kevés, ahhoz képest, hogy van kerítés. Így akkor tele van lyukkal, vagy hogyan kellene ezt elképzelnünk?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ezekkel a népekkel mi lesz? Hova kerülnek? Mi az eljárás?

Be Magyarországra a nyitott táborokba, aztán a magyar nők és lányok némi vasúti molesztálása és az utazás fáradalmainak welness-táborokban való kiheverése után kiadós vendégszeretetünknek búcsút intenek és után továbbmennek nyugat felé.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Teljesen rendben van ez a kifejezes.

Nincs rendben, mert az elfogott menekült a kerítésen belülre kerül. Lényegében semmi ellen nem véd most a kerítés, mert ha egy menekült be akar jutni Magyarországra, akkor annyit kell tennie, hogy valahogy átmászik a kerítésen és az út további részét már a magyar adófizetők finanszírozzák, mert a rendőrök az ország belsejébe szállítják őket a nyílt táborokba. A kerítés olyan, mintha nem is létezne.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nincs rendben, mert az elfogott menekült a kerítésen belülre kerül. ...
Elkapjak es gyorsitott eljarasban kiutasitjak minimum egy evre a schengeni övezetbol. Mi lenne ennel hatekonyabb szerinted?
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Technikai okok miatt tudom bemásolni a linkjét, de új zozósimogató cikk van origo-n.
"Valamiért" le van tiltva a kommentelés...
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
m.origo.hu/kultura/kunszt/20160325-kultura-neprajzi-muzeum-migracio-menekultvalsag.html

Csak sikerült előcsalogatni a beillesztés gombot.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@Eltorro:

<i>"Technikai okok miatt tudom bemásolni a linkjét, de új zozósimogató cikk van origo-n.
"Valamiért" le van tiltva a kommentelés... "</i>

Milyen meglepo... Gondolom a szerzo hasonloan kedves, meghato cikket ir, amikor lakasa ablakain keresztul szaguld a "migransvonat". Azt is elfogadja, ha rendori intezkedes soran a rendor nem tartja be a torvenyt es nem is igazolja magat...
Marha nehez eldonteni, hogy az alliberalis bagazs ennyire hulye vagy ennyire onpuszitito.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="fip7">Igen, elég acélosak vagyunk! Ez a 6000 ember háború esetén elég hazánk.... bocs nem, inkább egy kisváros védelmére. Ha a rendőrség is besegít meg pár civil, akkor akár egy megyeszékhelyt is meg tudunk védeni egy háborúban.

Valamivel több mint egy dandár. Ennyi maradt a honvédség harcoló létszámából.

</blockquote>

Ha nem lennének 150 km+-os távolságok az ember lakhelye, meg a legközelebbi laktanya közt, ez a szám jóval nagyobb lehetne. Oké hogy sok helyen a közmunkások még hívó szóra sem hajlandóak bevonulni, de pl BAZ megyéből tuti lennének elegen, ha nem mondjuk Szolnokon, vagy Debrecenben lenne a legközelebbi helyőrség, hanem meglenne Eger, Uram bocsáss, Miskolcon is felhúznának valamit. Eger/Miskolc annyiból is kényelmes lenne, hogy helyi katonák őrizhetnék Bánkútot, nem a Bocskaisoknak kéne itt-ott szállást bérelni.
 
Status
Not open for further replies.