[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Csak 1 észrevételem lenne a vitátokhoz. Ha már úgy gondoljátok, hogy ez pusztán az olcsó munkaerőről szól, ugyan miért nem mondjuk az afrikai, dél-amerikai, közel keleti arab országokban épültek ezek a gyárak? Na, ott olcsó lett volna a munkaerő, de amint európában foglalkoztatod Alit, a törvényi szabályozás vonatkozni kezd rájuk. Mondjuk törökországban is mondjuk duplája az átlagkereset, mint nálunk. Értelmetlen. Ha ezeket a gyárakat elviszem peruba, dél afrikába, kenyába, etiópiába, akár szíriába, egyből sok pénzt nyertél a kevesebb bérrel, ráadásul az ottani bérekhez képest kicsit magasabb bérért, még isten is lennél. Értelmetlen ez így.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
"Ha már úgy gondoljátok, hogy ez pusztán az olcsó munkaerőről szól, ugyan miért nem mondjuk az afrikai, dél-amerikai, közel keleti arab országokban épültek ezek a gyárak?"

Nem gondolom, hogy ez az olcso munkaerorol szol (marmint a migransok beengedese). Nekem az a gondom, hogy nem latom at, hogy mirol szol, mert mindenhogy ertelmetlen. Ilyenkor az emberi hulyeseg adna magat leginkabb magyarazatkent (lasd a nagy "zoldules" a nemet energiatermelesben mint sikersztori), de barmennyire is idiotanak tartom az emberiseg java reszet, nehez megbaratkoznom azzal, hogy ennyire hulyek legyenek a migransok kapcsan minden szinten.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="2ndt">@haubagoi:

No offense, de neha az az erzesem, hogy van egy elkepzelesed, megkeresed a legbonyolultabb/legjobban tetszo indoklast hozza, aztan onnan kizarsz minden lehetoseget, ami szoba johet.

Ez teszi olyan kedvessé az elméleteit... :))</blockquote>

Inkább agyrohasztóvá.

"Ez teszi olyan kedvessé az elméleteit... :)) "

Jo, jo, de felnott ember:)))

Biztos?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 633
113
Amit írtok, az alapján viszont Trump kell, hogy nyerje a választást novemberben, mert Clintonová nem ezt akarja. Érdekes lesz.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 633
113
Amit írtok, az alapján viszont Trump kell, hogy nyerje a választást novemberben, mert Clintonová nem ezt akarja. Érdekes lesz.

Na, azt hiszem tényleg Trump nyer, ha ez igaz:

http://www.origo.hu/nagyvilag/20160516-bill-clinton-is-szerepet-kapna-hillary-mellett.html

Az USA Bokros Lajosa?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A brüsszeli boszorkánykonyha kulisszái mögött zajló események, amit ugye a magyar sajtó (sem) igazán tálal valósághűen.
https://www.youtube.com/watch?v=pajPsU_uFY4
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 859
113
http://hirtv.hu/ahirtvhirei/beperelheti-gyermeket-a-szulo-ha-az-nem-tartja-el-1342377

Alakul, alakul...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Ebben a törvényben azt nem értem, hogyha semmire kellő gyereke van valakinek akkor azt 18 éves kora után kidobhatja az ember!
Ha semmire kellő szülőd van, aki semmiben soha nem támogatott akkor azt meg tartsd el 30+ évig is akár, különben a törvény büntet....<i>(és milyen színvonalon kellene???)</i>
Most így felületesen végig gondolva ez elég kretén törvény...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
<blockquote rel="aquarell"><blockquote rel="2ndt">@haubagoi:

No offense, de neha az az erzesem, hogy van egy elkepzelesed, megkeresed a legbonyolultabb/legjobban tetszo indoklast hozza, aztan onnan kizarsz minden lehetoseget, ami szoba johet.

Ez teszi olyan kedvessé az elméleteit... :))</blockquote>

Inkább agyrohasztóvá.

"Ez teszi olyan kedvessé az elméleteit... :)) "

Jo, jo, de felnott ember:)))

Biztos?</blockquote>

Semmi nem biztos, de nekem felnottnek tunik a stilusa, nyelvezete alapjan.
Nekem - ezt irtam korabban - nincs bajom a meredek feltetelezesekkel, ha megvan a belso logikaja a dolgoknak es nincsenek tulbonyolitva, tuleroltetve. Szerintem hasznosak lehetnek a mas nezopontok olyan teruleteken, ahol nehez kideriteni az igazsagot. Csak neha tultolja a konspiratort, bar szerintem meg ez is belefer, hiszen lehet vitazni/kommentelni:)
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Nem is az az igazán kretén rész benne, hanem az amikor nagymami bemegy egy otthonba a tudtod nélkül (hiszen ha nem segíted akkor a kapcsolatot se tartod vele valószínűleg) és az meg fél év múlva felszólít, hogy fizesd ki a havi 120000ft-ot egy ágyért egy 4 fős szobában...
 

rappali

Member
2014. augusztus 5.
187
0
16
A migránsok keltette zavar a fő cél; talán itt, de lehet másutt volt egy videó 2-3 éve. Egy ex CIA ügynök beszélt arról, hogy cél a közbiztonság legyengítése ezekkel, így minden ember önmaga járul hozzá a teljes körű megfigyeléshez (kamerák) és kontrollhoz (gps-chip a bőr alá, stb). Akkor még nem vettem komolyan...most meg nem találom a filmet :)
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
A migránsok keltette zavar a fő cél; talán itt, de lehet másutt volt egy videó 2-3 éve. Egy ex CIA ügynök beszélt arról, hogy cél a közbiztonság legyengítése ezekkel, így minden ember önmaga járul hozzá a teljes körű megfigyeléshez (kamerák) és kontrollhoz (gps-chip a bőr alá, stb). Akkor még nem vettem komolyan...most meg nem találom a filmet :)

Ezzel az a gondom, hogy lenyegesen egyszerubben es kevesebb jarulekos karral is el lehet ezt erni. Akkor ugyanis, ha ilyen mennyisegben importalsz be integralhatatlan elemeket, pont ugyanugy tokon szurod magad, mert nincs korlatlan megfigyelesi kapacitas/korlatlan-kijatszhatatlan megfigyelo rendszer.
A gps-chip a bor ala meg messze van innen, mind szandek, mind technologia tekinteteben.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Cheekoszebra ON

Gps-chip-et a gyíkemberek (és Dugin) a védőoltással ültetik belénk! Ez tény!!888?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
"Ha már úgy gondoljátok, hogy ez pusztán az olcsó munkaerőről szól, ugyan miért nem mondjuk az afrikai, dél-amerikai, közel keleti arab országokban épültek ezek a gyárak?"

Nem gondolom, hogy ez az olcso munkaerorol szol (marmint a migransok beengedese). Nekem az a gondom, hogy nem latom at, hogy mirol szol, mert mindenhogy ertelmetlen. Ilyenkor az emberi hulyeseg adna magat leginkabb magyarazatkent (lasd a nagy "zoldules" a nemet energiatermelesben mint sikersztori), de barmennyire is idiotanak tartom az emberiseg java reszet, nehez megbaratkoznom azzal, hogy ennyire hulyek legyenek a migransok kapcsan minden szinten.

Én sem gondolom, hogy ez pusztán csak az olcsó munkaerőről szól (bár arról is).

"ugyan miért nem mondjuk az afrikai, dél-amerikai, közel keleti arab országokban épültek ezek a gyárak" - erről az a véleményem, hogy Kína miatt Afrikában nem lennének biztonságban ezek a gyárak, a Közel-Kelet ill. Közép-Ázsia pedig még a mostani állapotokhoz képest is jobban lángokban fog állni (célja a kínai selyemút ellehetetlenítése), ezért inkább a munkaerőt hozzák ide, és Európában épülnek a gyárak
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="aquarell"><blockquote rel="2ndt">@haubagoi:

No offense, de neha az az erzesem, hogy van egy elkepzelesed, megkeresed a legbonyolultabb/legjobban tetszo indoklast hozza, aztan onnan kizarsz minden lehetoseget, ami szoba johet.

Ez teszi olyan kedvessé az elméleteit... :))</blockquote>

Inkább agyrohasztóvá.

"Ez teszi olyan kedvessé az elméleteit... :)) "

Jo, jo, de felnott ember:)))

Biztos?</blockquote>

Légyszives mellőzd a személyeskedést.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="Eltorro"><blockquote rel="aquarell"><blockquote rel="2ndt">@haubagoi:

No offense, de neha az az erzesem, hogy van egy elkepzelesed, megkeresed a legbonyolultabb/legjobban tetszo indoklast hozza, aztan onnan kizarsz minden lehetoseget, ami szoba johet.

Ez teszi olyan kedvessé az elméleteit... :))</blockquote>

Inkább agyrohasztóvá.

"Ez teszi olyan kedvessé az elméleteit... :)) "

Jo, jo, de felnott ember:)))

Biztos?</blockquote>

Semmi nem biztos, de nekem felnottnek tunik a stilusa, nyelvezete alapjan.
Nekem - ezt irtam korabban - nincs bajom a meredek feltetelezesekkel, ha megvan a belso logikaja a dolgoknak es nincsenek tulbonyolitva, tuleroltetve. Szerintem hasznosak lehetnek a mas nezopontok olyan teruleteken, ahol nehez kideriteni az igazsagot. Csak neha tultolja a konspiratort, bar szerintem meg ez is belefer, hiszen lehet vitazni/kommentelni:)
</blockquote>

Köszönöm 2ndt. Ha valakinek gondja van az elméleteimmel, akkor vitassa meg velem annak gyenge pontjait, és ne olyanokat írjon, hogy nem vagyok felnőtt ember. (Főleg azért ne, mert más sem tud jobb magyarázatot, én legalább erőlködöm :) )
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@haubagoi

Nincs mit, szerintem hasznos az, amit csinalsz meg akkor is, ha nem mindig vagyunk egy hullamhosszon/velemenyen.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 633
113
Már fenyeget és hazudik.

http://index.hu/kulfold/usa/feher_haz/2016/05/16/bill_clinton_magyarorszag_ugy_dontott_putyin-fele_diktaturat_akar/
 
Status
Not open for further replies.