[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Haubagoi: szerinted miért törne ki egy közvetlen USA-Kína háború?
Ki mit nyerne vele? Egyáltalán hogyan zajlana le?
Az USA tengerészgyalogsága partraszállna Hong Kongban? Utána meg megszállná az 1,3 milliárd lakosú Kínát 1 millió katonával?
Vagy esetleg az alig létező Kínai haditengerészet szállna partra Kaliforniában?
Nem elég ám kirobbantani egy háborút, meg is kell azt nyerni.
Én úgy gondolom, hogy egy USA-Kína hagymányos fegyverekkel vívott háború sosem érne véget. Ha véget érne, az meg azért lenne, mert elfogyna mindkét oldalon a lakosság nagy része (atomháború).
Mindkét ország kontinesnyi területű, ha akarják, önellátóak tudnak lenni. Hiába vonnák blokád egymást, azzal nem tudnának győzni. Kína több száz évig önkéntesen bezárkózott már egyszer, minimális kereskedelmi kapcsolatot tartva a külvilággal. Ma sem pusztulnának bele, ha egy háborúnak köszönhetően blokád alá kerülnének.
Az USA-t meg nem lehet embargózni, mert erősebb a flottája, mint bárki másnak.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Nem gondolom, hogy ez az olcso munkaerorol szol (marmint a migransok beengedese). Nekem az a gondom, hogy nem latom at, hogy mirol szol, mert mindenhogy ertelmetlen. Ilyenkor az emberi hulyeseg adna magat leginkabb magyarazatkent (lasd a nagy "zoldules" a nemet energiatermelesben mint sikersztori), de barmennyire is idiotanak tartom az emberiseg java reszet, nehez megbaratkoznom azzal, hogy ennyire hulyek legyenek a migransok kapcsan minden szinten.

Szerintem sem az olcsó munkaerőről szól.
Egyszerű az egész. A történelem folyamán mindig voltak migrációk. Az emberek mindig vándoroltak egy biztonságosabb vagy gazdagabb terület felé. Most is ugyanez van. Az EU sokkal biztonságosabb is és sokkal gazdagabb is mint Afrika, Ázsia.
Eddig is jöttek, csak nem tudtak ennyien és nem rajtunk keresztül. Azért nem tudtak jönni ennyien, mert Líbia, Szíria, Irak amíg volt központi hatalom, nem engedte át csak úgy az embertömegeket a határaikon.
Aztán ezek a falak leomlottak és elkezdtek jönni az emberek. Mivel könnyen bejutottak, rögtön terjedt a hír és mégnagyobb hullámok indultak el.
Merkelt én is sokszor tartottam hazaárulónak, de ma már inkább úgy gondolom, hogy egyszerűen csak ennyire ultraliberális elveket vall.
Mint ahogy a német zöldeket sem lehet semmien ésszerű érvekkel meggyőzni, hogy őrültséget visznek véghez, így a migránsokkal kapcsolatban sem lehet Merkelt és az ultraliberális bandáját.
Nekik ez a vallásuk és mint tudjuk, a hittel szemben nem lehet tényekkel vitatkozni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Aztán ezek a falak leomlottak és elkezdtek jönni az emberek. Mivel könnyen bejutottak, rögtön terjedt a hír és mégnagyobb hullámok indultak el."

Mielőtt még valaki ezt elkezdi magyarázni, hogy kinek az érdeke volt, hogy leomoljon, ezt még kiegészíteném. Szerintem nem az USA érdeke volt ez, vagyis nem így.
Persze, az USA miatt lett a káosz ezekben az országokban, de szerintem nem ezt akarta eredetileg. Eredetileg csak meg akarta dönteni a rezsimeket és szövetséges államot csinálni belőlük. Közép-Kelet-Európában bevállt neki, mindenhol megdöntötte a kommunista rendszereket és az összes ország a szövetségese lett.
Persze ezt nem vallják be, de egyszerűen elcseszte a demokráciaexportot és most meg rávarrja az EU-ra, azzal a dumával, hogy a ti szomszédotok, csináljatok rendet.
Persze rendet csinálni mi sem tudunk, mert ahhoz oda kellene menni hadsereggel, azt meg nem akarjuk, mert sok EU-s ember halálával járna.
Így viszont jönnek a migránsok. Viszont a hülye ultraliberális elvek miatt ahhoz sincs elég akaraterőnk, hogy megvédjük a határainkat (mert hát ugye mindenkinek járnak a jogok, stb.).
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A brüsszeli boszorkánykonyha kulisszái mögött zajló események, amit ugye a magyar sajtó (sem) igazán tálal valósághűen.
https://www.youtube.com/watch?v=pajPsU_uFY4
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
"Aztán ezek a falak leomlottak és elkezdtek jönni az emberek. Mivel könnyen bejutottak, rögtön terjedt a hír és mégnagyobb hullámok indultak el."

Mielőtt még valaki ezt elkezdi magyarázni, hogy kinek az érdeke volt, hogy leomoljon, ezt még kiegészíteném. Szerintem nem az USA érdeke volt ez, vagyis nem így.
Persze, az USA miatt lett a káosz ezekben az országokban, de szerintem nem ezt akarta eredetileg. Eredetileg csak meg akarta dönteni a rezsimeket és szövetséges államot csinálni belőlük. Közép-Kelet-Európában bevállt neki, mindenhol megdöntötte a kommunista rendszereket és az összes ország a szövetségese lett.
Persze ezt nem vallják be, de egyszerűen elcseszte a demokráciaexportot és most meg rávarrja az EU-ra, azzal a dumával, hogy a ti szomszédotok, csináljatok rendet.
Persze rendet csinálni mi sem tudunk, mert ahhoz oda kellene menni hadsereggel, azt meg nem akarjuk, mert sok EU-s ember halálával járna.
Így viszont jönnek a migránsok. Viszont a hülye ultraliberális elvek miatt ahhoz sincs elég akaraterőnk, hogy megvédjük a határainkat (mert hát ugye mindenkinek járnak a jogok, stb.).

Szerintem meg okkal történik a világban a legtöbb dolog. Sokan lebecsülik a politikusokat/stratégiai tervezést a katonai/titkos szolgálati felső körökben, de azért ott sem hülyék ülnek. Néha ha hasznos nekik, játszák a hülyét, de NEM azok. Merkel sem hülye, sem ostoba. Az a nő egy fizikus, aki a migráns helyzetig nekem pl. a legszimpatikusabb EU-s vezető volt, tudott ő pragmatikusan politizálni. Emlékszik még itt valaki arra, mikor élő adásban elmagyarázta szépen, de határozottan a 12 éves sírdogáló palesztín kislánynak, hogy mehet haza, és mindenkit nem tudnak befogadni? Na, onnan hirtelen ekkora "willkommenskultur-vallássá" nem válik senki varázsütésre. Ahogy a ZÖLDEK vezetői sem csak megőrült hibbant hippik, szivárványos szemüveggel, akik ábrándoznak a világbékéről... A szimpatizánsaik, szavazóik, aktivistáik közt vannak ilyenek, persze, szép számmal, de a VEZETŐK, azok többek közt nagyon jól felkészített, kiképzett, számtalan esetben Soros Gyuribácsi érdekköréhez kötődő alapítványok által finanszírozott emberek. Akik ha érdekükben áll, eljátszák a liberális hülyét/filantrópot bármikor, s ahogy látom, ezt sajnos sok ember még mindíg megkajálja, pont ezért veszélyesek...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Haubagoi: szerinted miért törne ki egy közvetlen USA-Kína háború?
Ki mit nyerne vele? Egyáltalán hogyan zajlana le?
Az USA tengerészgyalogsága partraszállna Hong Kongban? Utána meg megszállná az 1,3 milliárd lakosú Kínát 1 millió katonával?
Vagy esetleg az alig létező Kínai haditengerészet szállna partra Kaliforniában?
Nem elég ám kirobbantani egy háborút, meg is kell azt nyerni.
Én úgy gondolom, hogy egy USA-Kína hagymányos fegyverekkel vívott háború sosem érne véget. Ha véget érne, az meg azért lenne, mert elfogyna mindkét oldalon a lakosság nagy része (atomháború).
Mindkét ország kontinesnyi területű, ha akarják, önellátóak tudnak lenni. Hiába vonnák blokád egymást, azzal nem tudnának győzni. Kína több száz évig önkéntesen bezárkózott már egyszer, minimális kereskedelmi kapcsolatot tartva a külvilággal. Ma sem pusztulnának bele, ha egy háborúnak köszönhetően blokád alá kerülnének.
Az USA-t meg nem lehet embargózni, mert erősebb a flottája, mint bárki másnak.

Te az utóbbi évek konfliktusaiból azt szűrted le, hogy ma úgy vívnak egy háborút, hogy nagy erőkkel partra szállnak?
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
USA-Kína háború lefolyása: szvsz a Fallout univerzum elég jól kifejti ezt a témát...
http://fallout.wikia.com/wiki/Great_War
Merkelhez: én nem gondolnám, hogy teljesen a saját feje után megy, hacsak nincs teljesen elszakadva a valóságtól. Csak ugye itt előjön a homályba és összeesküvés-elméletek földjére vezető Cui prodest? kérdés.
De hogy ne legyek teljesen offtopic: Clinton: " autoriter diktatúrának nevezte ezt a berendezkedést."(origo). Náluk meg korporációs diktatúra van. Oszt?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Haubagoi: szerinted miért törne ki egy közvetlen USA-Kína háború?
Ki mit nyerne vele? Egyáltalán hogyan zajlana le?
Az USA tengerészgyalogsága partraszállna Hong Kongban? Utána meg megszállná az 1,3 milliárd lakosú Kínát 1 millió katonával?
Vagy esetleg az alig létező Kínai haditengerészet szállna partra Kaliforniában?
Nem elég ám kirobbantani egy háborút, meg is kell azt nyerni.
Én úgy gondolom, hogy egy USA-Kína hagymányos fegyverekkel vívott háború sosem érne véget. Ha véget érne, az meg azért lenne, mert elfogyna mindkét oldalon a lakosság nagy része (atomháború).
Mindkét ország kontinesnyi területű, ha akarják, önellátóak tudnak lenni. Hiába vonnák blokád egymást, azzal nem tudnának győzni. Kína több száz évig önkéntesen bezárkózott már egyszer, minimális kereskedelmi kapcsolatot tartva a külvilággal. Ma sem pusztulnának bele, ha egy háborúnak köszönhetően blokád alá kerülnének.
Az USA-t meg nem lehet embargózni, mert erősebb a flottája, mint bárki másnak.

Röviden válaszok, mert most nincs időm:

1. Azért törne ki, mert az USA nem várhatja meg, míg Kína átveszi a világhatalmat.

<i>Megj.: Ez a kérdés olyan szinten hülyeség volt, mint amikor valaki nem akarja belátni, hogy az USA rakétavédelmi rendszere Oroszo. ellen irányul.</i>

2. <b>Nem partraszállást kell vizionálni, hanem tengeri blokádot + a selyemút elvágását közel-keleti és közép-ázsai káosz-csinálással.</b>

<i>Megj.: blitzkrieg, nem értelek. Már régebben részletesen leírtam a tengeri blokádot is, meg a selyemút elvágását is. Erre jössz itt nekem azzal, hogy olyan hülye lennék, hogy majd szerintem az USA partraszáll (atyaúristen...) Kínában és nekiáll szárazföldön lekaszabolni mind a 1,3 milliárd lakost 1 millió katonával. Te ennyire hülyének nézel?</i>

Na, akkor egy térkép:

south-china-sea-u.s.-navy.png


Röviden: Kína tengeri kereskedelmének nagy része a Malakkai-szoroson halad keresztül, és a többi tengeri kereskedelmi útvonal is a szigetvilág irányába esik. Mivel a szigetvilág (úgy hívják őket ASEAN) 600 millió fős, és az USA (és részben Oroszo.) szövetségesei, így velük együtt lehet kialakítani a Kína elleni tengeri blokádot.
+ Mivel Kína nem önellátó nyersanyagokból és energiahordozókból, így ez a kínai gazdaság összeomlását okozná.

Olvasnivaló: http://thediplomat.com/2013/03/a-u-s-naval-blockade-of-china/

Megj. 1: a képen a kék nyilak az USA flotta beavatkozásának/blokádjának irányai. A vörös nyilak értelemszerűen kína csapásirányai.

Megj. 2: a tengeri blokád nem elég, Kínát a szárazföldön is el kell vágni (ebben az esetben Európától).

Megj. 3: Kína számít a tengeri blokádra, ezért szorgalmazza a selyemutat az EU felé szárazföldön.

Megj. 4: A selyemút elvágásához az USA-nak Oroszo.-ra is szüksége van.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Azzal egyetértek, hogy okkal történik minden, viszont itt jön az, amit írtam, hogy valamit össze akartak hozni (demokráciaexport), de mivel az USA vezető elitje sem mindenható, ezért néha beüt a krach és nagyon nem akar összejönni amit akartak eredetileg. Na ilyenkor próbálják menteni a menthetőt, vagy szedik a sátorfájukat és oldja meg más a káoszt. Elismerni persze sosem fogják, hogy elkúrták és annál ami lett, jobb volt az is ami volt. Líbia vagy Szíria a diktátorok idejében fényévekkel élhetőbb volt, mint most és ezért csak és kizárólag az USA tehet, nem Kadhafi vagy Aszad, vagy Putyin (mostanság illik minden rosszat Putyinra fogni).

<i>ZÖLDEK vezetői sem csak megőrült hibbant hippik, szivárványos szemüveggel, akik ábrándoznak a világbékéről...</i>

De azok. Indexen megint volt valamelyik nap egy cikk, már kerek perec leírta a cikkíró, hogy Németországban néhány órán keresztül olyan sok áramot termeltek a megújulók, hogy a szolgáltatók fizettek az áramfogyasztóknak!!!
Aztán a cikk végén azért megjegyezte, hogy jelenleg évi 20 milliárd euróval kell támogassa a német állam a megújjulókat. Akkor mi van??? Azt ki fizeti ki?
Akkor miért nem évi 2 atomerőművet építenek és 20 év múlva már tényleg szinte ingyen lehetne az áram?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Te az utóbbi évek konfliktusaiból azt szűrted le, hogy ma úgy vívnak egy háborút, hogy nagy erőkkel partra szállnak?

Én pont, hogy abból indulok ki, hogy ma már nem lehetnek olyan konfliktusok, ahol a nagyhatalmak közvetlenül összecsapnak.
Hóbagoly viszont ilyen háborút feltételez.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
haubagoi:"2. Nem partraszállást kell vizionálni, hanem tengeri blokádot + a selyemút elvágását közel-keleti és közép-ázsai káosz-csinálással."
Hm, csak nekem cseng ismerősen ez a scenario? A Japánok anno pont valami ilyesmiért ugrottak neki az USA-nak. Csak most az Amerikai Sas nem a kis sárga Csőrikét abajgatja, hanem a Nagy Vörös Sárkány-t készül tökön rúgni. A Sárkány meg bizonyára nem rajong az ilyesmiért...
Eredmény: Kína azonnal eladja összes amerikai kötvényét, az amerikai államadósságra azt mondja: "moströgtönegybenakarom!", dollárban folytatott tranzakcióit átváltja jüanra/eurora/rubelre/stb. Felfüggeszti szállítmányait az USA-ba (kb. minden a ritkaföldfémektől kezdve a processzoron át a mikrosütőig). Mivel az USA cégei már mind kiszervezték Kínába a gyártásukat, ezek a gyárak el lesznek vágva.
Ha nem is lesz nukleáris adok-kapok, a 2. pontod gyorsan megreccsenti előbb magát az USA-t, aztán az egész világgazdaságot. (És Kína simán túlélné. Ugyanis az átlag kínainak nincsenek akkora igényei -elvan néhány tál rizzsel-, mint Átlag Joe-nak, aki fellázad, ha nem fog kapni nagyképernyős tévét, vagy iPhone-t)
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
4. pont megjegyzése: nekem előbb tűnik valószínűnek, hogy a Duma tagjai az amerikai szenátus tagjaival mennek a Kék Osztriga bárba, mint ez.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 036
93
+1: "Kína nem önellátó nyersanyagokból és energiahordozókból": szvsz simán meg tudja oldani. Pont a Dél-kínai tengeren tud olajat-gázt felszínre hozni, valamint az új orosz-kínai csővezeték is gyorsan megvalósulna. De a témával inkább át kellene vonulni a Nagy Sakktábla topicba! Talán az adminok át is rámolhatnák, ha szépen megkérjük őket.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<i>1. Azért törne ki, mert az USA nem várhatja meg, míg Kína átveszi a világhatalmat. </i>

Persze, nem szívesen hagyja veszni a világhatalmát. De gondolkozz. Ha nincs háború, akkor Kína szuperhatalommá válik, de az USA is ugyanígy szuperhatalom marad. Viszont ha kirobbant egy háborút Kína ellen (mert egy teljes blokád Kína ellen azt jelentené), akkor a háború végére egyik sem lesz még közép-hatalom sem.
A SZU is inkább hagyta magát visszadegradálódni nagyhatalommá, minthogy kirobbantson egy atomháborút.

<i>Megj.: Ez a kérdés olyan szinten hülyeség volt, mint amikor valaki nem akarja belátni, hogy az USA rakétavédelmi rendszere Oroszo. ellen irányul.</i>

Nem vitatom. Viszont ez, hogy illeszkedik az elméletedbe, miszerint az USA szövetségese az oroszoknak? Ez is csak egy álca a megtévesztéshez? :)

<i>Megj.: blitzkrieg, nem értelek. Már régebben részletesen leírtam a tengeri blokádot is, meg a selyemút elvágását is. Erre jössz itt nekem azzal, hogy olyan hülye lennék, hogy majd szerintem az USA partraszáll (atyaúristen...) Kínában és nekiáll szárazföldön lekaszabolni mind a 1,3 milliárd lakost 1 millió katonával. Te ennyire hülyének nézel?</i>

Nem nézlek hülyének, ha annak néznélek, nem vitatkoznék veled. :)

<i>Röviden: Kína tengeri kereskedelmének nagy része a Malakkai-szoroson halad keresztül, és a többi tengeri kereskedelmi útvonal is a szigetvilág irányába esik. Mivel a szigetvilág (úgy hívják őket ASEAN) 600 millió fős, és az USA (és részben Oroszo.) szövetségesei, így velük együtt lehet kialakítani a Kína elleni tengeri blokádot.
+ Mivel Kína nem önellátó nyersanyagokból és energiahordozókból, így ez a kínai gazdaság összeomlását okozná.
</i>

A blokád automatikus háborút jelent. Lásd amikor Japánt ambargózta 41-ben az USA.
Erre írtam én, hogy azt a háborút meg is kellene valahogy nyerni. Azzal nem nyered meg, hogy blokád alá vonod őket. Ők önkéntes blokádban éltek évszázadokig és elég jól elvoltak. Most is ellennének.
Az, hogy hatalmas behozatalra szorulnak, az csalóka. Azért van, mert óriási az exportjuk is. Ha nem látnák el a fél világot, saját fogyasztásra elég lenne nekik, amijük van.
Persze nem mondom, hogy nem esne az életszínvonal, de a világ minden országában esne egy Kínai blokád által.
Az olajtermelésük most is fedezi a fogyasztás felét. Ha blokád alá vonnák őket és csak a saját lakosságnak kellene, akkor lenne elég olajuk. Egyéb nyersanyagokból gyanítom ugyanígy állnak.

A másik probléma, hogy te abból indulsz ki, hogy Kína vs világ. Szerinted Kína egyedül maradna? Mindenki összefogna ellene? Merem állítani, hogy több ellensége van az USA-nak, mint Kínának és sokkal fontosabb a világkereskedelemben (termékekről beszélek, nem számítógépeken generált banki tranzakciókról) Kína a világ számára, mint az USA. :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
haubagoi:"2. Nem partraszállást kell vizionálni, hanem tengeri blokádot + a selyemút elvágását közel-keleti és közép-ázsai káosz-csinálással."
Hm, csak nekem cseng ismerősen ez a scenario? A Japánok anno pont valami ilyesmiért ugrottak neki az USA-nak. Csak most az Amerikai Sas nem a kis sárga Csőrikét abajgatja, hanem a Nagy Vörös Sárkány-t készül tökön rúgni. A Sárkány meg bizonyára nem rajong az ilyesmiért...
Eredmény: Kína azonnal eladja összes amerikai kötvényét, az amerikai államadósságra azt mondja: "moströgtönegybenakarom!", dollárban folytatott tranzakcióit átváltja jüanra/eurora/rubelre/stb. Felfüggeszti szállítmányait az USA-ba (kb. minden a ritkaföldfémektől kezdve a processzoron át a mikrosütőig). Mivel az USA cégei már mind kiszervezték Kínába a gyártásukat, ezek a gyárak el lesznek vágva.
Ha nem is lesz nukleáris adok-kapok, a 2. pontod gyorsan megreccsenti előbb magát az USA-t, aztán az egész világgazdaságot. (És Kína simán túlélné. Ugyanis az átlag kínainak nincsenek akkora igényei -elvan néhány tál rizzsel-, mint Átlag Joe-nak, aki fellázad, ha nem fog kapni nagyképernyős tévét, vagy iPhone-t)

+1
Az az érzésem, hogy nem a kínai kellene megéljen egy tál rizsen, hanem az amerikai. Ha lenne egy ilyen konfliktus, akkor Kína egyből lefoglalná az összes amcsi gyárat és mi ugyanúgy kínai telót vennénk ezután is, csak a márkanév is kínai lenne, a profit pedig nem az USA-t gazdagítaná.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
+1: "Kína nem önellátó nyersanyagokból és energiahordozókból": szvsz simán meg tudja oldani. Pont a Dél-kínai tengeren tud olajat-gázt felszínre hozni, valamint az új orosz-kínai csővezeték is gyorsan megvalósulna. De a témával inkább át kellene vonulni a Nagy Sakktábla topicba! Talán az adminok át is rámolhatnák, ha szépen megkérjük őket.

Nem figyeltél. :)
Hóbagoly szerint az USA összefogott Oroszországgal Kína ellen. Így nem lesz kínai-orosz olajvezeték sem.
Az önellátással kapcsolatban szerintem igazad van. Ha nagyon akarnák, nem szorulnának rá a behozatalra.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Jah, még egy dolog az embargóval kapcsolatban. Egy szaros Észak-Koreát, Kubát vagy Iránt nem tudott térdrekényszeríteni az USA az embargóval, akkor egy kontinensnyi Kínát sikerülne?
(Sőt, szerintem Iránnak hosszútávon még jót tett az embargó. Kialakult a saját iparjuk, olajbevételek nélkül is élhető az ország, míg ott van Szaud-Arábia, akik elpusztulnának az olajbevétel nélkül.)

Na de tényleg menjünk a Nagy sakktáblára.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 732
113
Amennyire én tudom, Kína fő olajexport partnerei Oroszország, Szaudarábia, Irán és a volt SZU-s isztánok.
Ebből az USA maximum a szaudiakat tudná rávenni az export szüneteltetésére.
A többi ország vagy szárazföldön exportál (vezeték) vagy csak szimplán dührohama lenne egy ilyen jó kis USA ötlettől. (Irán)

Azt meg külön el tudom képzelni, hogy az EU gáz/olaj piacáról az USA, verseny nélkül ki akarja szorítani az oroszokat, miközben az oroszok önként föladják még az ázsiai piacaikat is az USA kedvéért. Teljesen reális..... (vagy nem)
 
Status
Not open for further replies.