[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 815
113
Egy érdekes vélemény az oktatásról

http://cikkekvelemenyektajekoztatokjavaslatok.blog.hu/2010/06/14/nepbutitas_avagy_a_termeszettudomanyos_oktatas_szandekos_tonkretetele_magyarorszagon

Amúgy azzal együtt, hogy sok igazság van benne, kb. a 11. pontnál már azt mondtam, hogy menjen a ***ba a szerző.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
A lényeg, sem az állam sem a vállalkozók nem akarnak normális béreket fizetni a magyar dolgozóknak, inkább hoznának be vendégmunkásokat, akik egy közmunkás béréért elvégeznék azt a munkát, amit a magyar minibálbéréért nem hajlandó.
Persze hogy hiány van szakmunkásokból, hiszen a nagyformátumú magyar bálint megszüntette a szakképzést, mert minek az! Aki meg maradt elment nyugatra, nyugati bérért. Senki sem fog a kecskeméti merci gyárban nettó 120-ért három műszakban dolgozni a gyártósor mellett, ha maszek autószerelőként ennek a többszörösét is megkeresheti. Ismerősön fia autószerelőként végzett és utána elvégezte a technikumot, felvették dolgozni egy japán autókereskedés szervizébe, pár hónap után már a munkafelvétel is az ő feladata volt, a fizetése így már elérte a nettó 86 ezret! A piacképes diplomások is elmennek (hiszen egy informatikus ugyanazt a munkát eltudja végezni nyugaton is nyugati bérért), és ebben az állam is segít, hiszen addig nincs diploma ameddig nincs középfokú nyelvvizsga (csak hogy ne legyenek nyelvi nehézségek a külföldi munkavállalásnál).
Természetesen én sem álmodom német bérekről, hiszen a magyar gazdaság, messze nem német, de ha egy 250 nettó lenne a szakmai bér, a diplomás meg 320, akkor már sokan meggondolnák, hogy nekivágjanak egy külföldi munkavállalásnak (ismeretlen környezet, idegen kultúra, idegen nyelv, más szokások, itthon hagyott rokonok, barátok, honvágy).
A hiányszakmákat meg a szakképzés azonnali újraindításával (első eredmény 4 év múlva jelentkezne), és államilag támogatott átképzési programokkal lehetne orvosolni, és persze béremeléssel.
A munkáltatókat sújtó járulékok felét át kellene utalni a munkavállalóknak az állam helyett.
És ne felejtsük el, aki többet keres az többet is költ, ez még jobban élénkítheti a gazdaságot és adók formájában növelheti a költségvetés bevételeit.
Persze sokkal egyszerűbb mongol varrónőket behozni, a profitmaximalizálás szempontjából, az államformánk még köztársaság és nem részvénytársaság egyelőre.

Korábban említettem, hogy kis túlzással a portáról bementem a gyárba dolgozni. Na ott mondták, hogy mikor idejött a német multi, a mostani bér sokszorosát(?) akarta fizetni a dolgozóknak, de az önkormányzat szólt nekik, hogy "ne má'!" mert elszipkázzák más (haveri, saját,stb) cégektől a munkaerőt. Az milyen durva már! Azóta persze, állítólag, már a cég is kiegyezett a többivel, úgyhogy nem hiszem, hogy lesz itt a jövőben komolyabb béremelés.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Hasonlót én is hallottam. Egy gyáros ismerős, mivel úgy is újra kellett építeni az egész üzemet, át akart települni szülőföldjére, mivel a munkások jelentős része amúgy is onnan van. Már lassan minden révbe ért, de valami 1-2 milliós tételen szarakodtak, keresztbe tettek neki, így máshol építkezett, azóta is sikeresen üzemel. Mondta, hogy az nem tetszett a helyi érdekeknek, hogy a helyi viszonyokhoz képest nagyjából 1,5-2X-es fizetést adott volna.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Hasonlót én is hallottam. Egy gyáros ismerős, mivel úgy is újra kellett építeni az egész üzemet, át akart települni szülőföldjére, mivel a munkások jelentős része amúgy is onnan van. Már lassan minden révbe ért, de valami 1-2 milliós tételen szarakodtak, keresztbe tettek neki, így máshol építkezett, azóta is sikeresen üzemel. Mondta, hogy az nem tetszett a helyi érdekeknek, hogy a helyi viszonyokhoz képest nagyjából 1,5-2X-es fizetést adott volna.

Nem tudom ez az ország melyik részén történt. Vas megyében, szinte minden cég kirakta már a tábláját, hogy munkaerőt keres. Lakhelyemen Körmenden láttam a legőszíntébb kiírást, az ADA bútorgyárnál: "folyamatos munkaerő felvétel".

http://mno.hu/belfold/egymastol-lopjak-a-munkaerot-a-vallalkozasok-1351092
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ez pár éve volt, az ország másik végén.

Itt is munkaerő hiány van, csak fizetni meg nem fizetik meg, meg nem javítják a munkakörülményeket.

De már napszámost se nagyon találni.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Libsinácik folyamatosan javítják az ország hírnevét:

a volt SZDSZ-es miniszter, Magyar Bálint a Kínai Kommunista Párt meghívására a „Fidesz maffiaállamáról” tartott előadást.

http://mno.hu/belfold/pekinget-erdekli-a-korrupcio-1350901
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Na itt látszik, hogy az "oroszpárti" Orbán kormány is csak altatja Oroszországot...

<b>Grúzia NATO-tagságát sürgeti Szijjártó</b>

"Stratégiai hiba Grúzia integrációs folyamatának lassítása, fel kell gyorsítani a NATO bővítését – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek péntek délután Varsóban, ahol részt vesz a kétnapos NATO-csúcson. Szijjártó Péter pénteken a NATO-Grúzia külügyminiszteri szintű ülésen vett részt, amelyet a csúcstalálkozó alkalmából tartottak. A miniszter elmondta, az ülésen sürgette, hogy Grúzia kapjon meghívást a NATO-csatlakozásra, és szorgalmazta a NATO-bővítés felgyorsítását is.

„A NATO-nak súlyos kihívásokkal kell szembesülnie, és ilyen esetekben különösen igaz, hogy minél többen vagyunk, annál erősebbek vagyunk” – hangsúlyozta. „Stratégiai hiba Grúzia integrációs folyamatának lassítása” - tette hozzá. Úgy vélekedett, hogy ha Grúzia NATO-integrációs folyamatában nem lesz előrelépés, akkor „ez mind a NATO, mind az euroatlanti integráció mellett elkötelezett grúz kormány hitelességét rombolni fogja”. A tárcavezető elmondta: az ülésen kifejezte Magyarország támogatását Grúzia szuverenitása és területi egysége mellett."

http://mandiner.hu/cikk/20160708_gruzia_nato_tagsagat_surgeti_szijjarto
 
T

Törölt tag 008

Guest
Olvass a sorok között. Jogilag Grúzia nem lehet NATO tag. Ez egy nesze semmi fogd meg jól nyilatkozat.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Na ott mondták, hogy mikor idejött a német multi, a mostani bér sokszorosát(?) akarta fizetni a dolgozóknak, de az önkormányzat szólt nekik, hogy "ne má'!" mert elszipkázzák más (haveri, saját,stb) cégektől a munkaerőt. Az milyen durva már! Azóta persze, állítólag, már a cég is kiegyezett a többivel, úgyhogy nem hiszem, hogy lesz itt a jövőben komolyabb béremelés.

Haha, ezt a sztorit ismerem (bár nem tudom, hogy igaz-e, de szerintem simán...) Szóval te is a "b"-nél vagy. :D (Nem irónia, pláne nem szarkazmus, csak pusztán kiábrándultság...)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 815
113
Na itt látszik, hogy az "oroszpárti" Orbán kormány is csak altatja Oroszországot...

<b>Grúzia NATO-tagságát sürgeti Szijjártó</b>

"Stratégiai hiba Grúzia integrációs folyamatának lassítása, fel kell gyorsítani a NATO bővítését – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek péntek délután Varsóban, ahol részt vesz a kétnapos NATO-csúcson. Szijjártó Péter pénteken a NATO-Grúzia külügyminiszteri szintű ülésen vett részt, amelyet a csúcstalálkozó alkalmából tartottak. A miniszter elmondta, az ülésen sürgette, hogy Grúzia kapjon meghívást a NATO-csatlakozásra, és szorgalmazta a NATO-bővítés felgyorsítását is.

„A NATO-nak súlyos kihívásokkal kell szembesülnie, és ilyen esetekben különösen igaz, hogy minél többen vagyunk, annál erősebbek vagyunk” – hangsúlyozta. „Stratégiai hiba Grúzia integrációs folyamatának lassítása” - tette hozzá. Úgy vélekedett, hogy ha Grúzia NATO-integrációs folyamatában nem lesz előrelépés, akkor „ez mind a NATO, mind az euroatlanti integráció mellett elkötelezett grúz kormány hitelességét rombolni fogja”. A tárcavezető elmondta: az ülésen kifejezte Magyarország támogatását Grúzia szuverenitása és területi egysége mellett."

http://mandiner.hu/cikk/20160708_gruzia_nato_tagsagat_surgeti_szijjarto

Szó sincs erről.Egyszerűen koncepció nélkül nyalnak mindenhová ahonnan valamit remélnek.
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Mint tudjátok javíthatatlan csavargó vagyok. XXI. századi hobó, akinek elege lett pénzből, paripából és főképp a fegyverből. Inkább tekergek Burgenlandtól Ungvárig, Brasótól Tőketerebesig és jóbarátaim meg élményeim meg majdcsak eltartanak, hiszen az újságíráshoz kell valami ami megadja az ötletet és a hangnemet. Nos, kedves felebarátaim, tegnap a Mátra erdeiben jártam és szembesültem a magyarok közönyével. Galyatetőre vitt volna épp utam, hozzám hasonló csavargókkal amikor az egyik kanyarban egy árokba csúszott járgány zárta el az utat. A környéken bámészkodók szerint az autómentő már egy órája próbálta kipecázni a francia autóipar csodáját, de csak egy jókora dugót tudtak felmutatni. Két jókomámmal – mindannyian csapjuk a mázsát és edzeni sem légkondis "GYM"-ekben szoktunk, hanem erdőn-mezőn-kukoricaföldön – odaballagtunk és megkérdeztük: segíthetnénk. Aztán segítettünk. A fennakadt kocsi elülső sárhányóján és karosszériáján ugyan ottmaradt a tíz ujjam nyoma, meg a cimbora oldalán is kialakult egy hupli, de úgy kisuhintottuk az alvázra felfeküdt a járgányt mintha sosem akadt volna fenn az árokban. A megdöbbentő viszont az volt, hogy a várakozó kocsik utasai és vezetői miért nem voltak hajlandóak előbb megtenni azt amit mi megtettünk? Miért hal ki Magyarországon és Nyugat-Európában az, hogy a bajba jutottnak segíteni kell, mert lehet, hogy egyszer én szorulok segítségre?
Uraim sose hagyjátok sorsára a rászorulót, mert lehet csak egy hangyaf...nyi segítség kell, hogy átlendítsünk valakit vagy valamit a holtponton a helyes irányba.
No, de nem filózok tovább mert behűlt végre az a kis tokaji hárslevelű amit jóemberek adtak valahol Hegyalján (arra jöttem haza, és a jó ugye körbejár) tehát igyunk, mert örökké a világ sem áll.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Mint tudjátok javíthatatlan csavargó vagyok. XXI. századi hobó, akinek elege lett pénzből, paripából és főképp a fegyverből. Inkább tekergek Burgenlandtól Ungvárig, Brasótól Tőketerebesig és jóbarátaim meg élményeim meg majdcsak eltartanak, hiszen az újságíráshoz kell valami ami megadja az ötletet és a hangnemet. Nos, kedves felebarátaim, tegnap a Mátra erdeiben jártam és szembesültem a magyarok közönyével. Galyatetőre vitt volna épp utam, hozzám hasonló csavargókkal amikor az egyik kanyarban egy árokba csúszott járgány zárta el az utat. A környéken bámészkodók szerint az autómentő már egy órája próbálta kipecázni a francia autóipar csodáját, de csak egy jókora dugót tudtak felmutatni. Két jókomámmal – mindannyian csapjuk a mázsát és edzeni sem légkondis "GYM"-ekben szoktunk, hanem erdőn-mezőn-kukoricaföldön – odaballagtunk és megkérdeztük: segíthetnénk. Aztán segítettünk. A fennakadt kocsi elülső sárhányóján és karosszériáján ugyan ottmaradt a tíz ujjam nyoma, meg a cimbora oldalán is kialakult egy hupli, de úgy kisuhintottuk az alvázra felfeküdt a járgányt mintha sosem akadt volna fenn az árokban. A megdöbbentő viszont az volt, hogy a várakozó kocsik utasai és vezetői miért nem voltak hajlandóak előbb megtenni azt amit mi megtettünk? Miért hal ki Magyarországon és Nyugat-Európában az, hogy a bajba jutottnak segíteni kell, mert lehet, hogy egyszer én szorulok segítségre?
Uraim sose hagyjátok sorsára a rászorulót, mert lehet csak egy hangyaf...nyi segítség kell, hogy átlendítsünk valakit vagy valamit a holtponton a helyes irányba.
No, de nem filózok tovább mert behűlt végre az a kis tokaji hárslevelű amit jóemberek adtak valahol Hegyalján (arra jöttem haza, és a jó ugye körbejár) tehát igyunk, mert örökké a világ sem áll.

Sajnos az individualizmus túlnőtt önmagán... A szélsőségek, amik annyira jellemzőek fajunkra... Azért neked köszönöm, így látatlanban is. :)
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
„A NATO-nak súlyos kihívásokkal kell szembesülnie, és ilyen esetekben különösen igaz, hogy minél többen vagyunk, annál erősebbek vagyunk”

Ez mekkora bs!

Elsorolhatnà màr valaki azokat a súlyos kihìvàsokat. Érdekelne....
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 663
113
„A NATO-nak súlyos kihívásokkal kell szembesülnie, és ilyen esetekben különösen igaz, hogy minél többen vagyunk, annál erősebbek vagyunk”

Ez mekkora bs!

Elsorolhatnà màr valaki azokat a súlyos kihìvàsokat. Érdekelne....




Hogyne:a végtelen pénz éhség a fegyver lobbi irányából,a saját debilségük,mármint a nato vezetőié,a felsőbbrendűség,gőg,hatalomvágy,stb.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi">Na itt látszik, hogy az "oroszpárti" Orbán kormány is csak altatja Oroszországot...

<b>Grúzia NATO-tagságát sürgeti Szijjártó</b>

"Stratégiai hiba Grúzia integrációs folyamatának lassítása, fel kell gyorsítani a NATO bővítését – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek péntek délután Varsóban, ahol részt vesz a kétnapos NATO-csúcson. Szijjártó Péter pénteken a NATO-Grúzia külügyminiszteri szintű ülésen vett részt, amelyet a csúcstalálkozó alkalmából tartottak. A miniszter elmondta, az ülésen sürgette, hogy Grúzia kapjon meghívást a NATO-csatlakozásra, és szorgalmazta a NATO-bővítés felgyorsítását is.

„A NATO-nak súlyos kihívásokkal kell szembesülnie, és ilyen esetekben különösen igaz, hogy minél többen vagyunk, annál erősebbek vagyunk” – hangsúlyozta. „Stratégiai hiba Grúzia integrációs folyamatának lassítása” - tette hozzá. Úgy vélekedett, hogy ha Grúzia NATO-integrációs folyamatában nem lesz előrelépés, akkor „ez mind a NATO, mind az euroatlanti integráció mellett elkötelezett grúz kormány hitelességét rombolni fogja”. A tárcavezető elmondta: az ülésen kifejezte Magyarország támogatását Grúzia szuverenitása és területi egysége mellett."

http://mandiner.hu/cikk/20160708_gruzia_nato_tagsagat_surgeti_szijjarto

Szó sincs erről.Egyszerűen koncepció nélkül nyalnak mindenhová ahonnan valamit remélnek.</blockquote>

Az is lehet, de nekem feltűnt, hogy az Orbán kormány "oroszbarátság" címén pont olyan országokba látogat el, amelyeket a NATO még meg akar szerezni magának.

Gondolom azért, mert gondolják Oroszország számára nem lesz egyértelmű, hogy Orbánék ezekkel az országokkal azért haverkodnak, mert:

A) A NATO-nak meg akarják szerezni őket,
B) Mert ezek az országok az Eurázsiai Unió tagjelöltjei is, és Orbánék azért haverkodnak velük, hogy így kerüljenek közelebb az Eurázsiai Unióhoz.

Ugyanígy, az USA számára nem egyértelmű, hogy Orbánék azért haverkodnak orosz érdekszférába tartozó országokkal, mert:

A) Orbánék keletre akarnak nyitni, vagy netán átlépni az Eurázsiai Unióba, vagy
B) Tényleg a NATO-nak kívánják megszerezni ezen országokat és Oroszországot csak kábítják a keleti nyitással, hogy az elnézze az Orbán kormány látogatásait ezen országokba.

A vicc az egészben az, hogy valószínűleg mindkét kérdésre a B) a helyes válasz :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 663
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="haubagoi">Na itt látszik, hogy az "oroszpárti" Orbán kormány is csak altatja Oroszországot...

<b>Grúzia NATO-tagságát sürgeti Szijjártó</b>

"Stratégiai hiba Grúzia integrációs folyamatának lassítása, fel kell gyorsítani a NATO bővítését – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek péntek délután Varsóban, ahol részt vesz a kétnapos NATO-csúcson. Szijjártó Péter pénteken a NATO-Grúzia külügyminiszteri szintű ülésen vett részt, amelyet a csúcstalálkozó alkalmából tartottak. A miniszter elmondta, az ülésen sürgette, hogy Grúzia kapjon meghívást a NATO-csatlakozásra, és szorgalmazta a NATO-bővítés felgyorsítását is.

„A NATO-nak súlyos kihívásokkal kell szembesülnie, és ilyen esetekben különösen igaz, hogy minél többen vagyunk, annál erősebbek vagyunk” – hangsúlyozta. „Stratégiai hiba Grúzia integrációs folyamatának lassítása” - tette hozzá. Úgy vélekedett, hogy ha Grúzia NATO-integrációs folyamatában nem lesz előrelépés, akkor „ez mind a NATO, mind az euroatlanti integráció mellett elkötelezett grúz kormány hitelességét rombolni fogja”. A tárcavezető elmondta: az ülésen kifejezte Magyarország támogatását Grúzia szuverenitása és területi egysége mellett."

http://mandiner.hu/cikk/20160708_gruzia_nato_tagsagat_surgeti_szijjarto

Szó sincs erről.Egyszerűen koncepció nélkül nyalnak mindenhová ahonnan valamit remélnek.</blockquote>

Az is lehet, de nekem feltűnt, hogy az Orbán kormány "oroszbarátság" címén pont olyan országokba látogat el, amelyeket a NATO még meg akar szerezni magának.

Gondolom azért, mert gondolják Oroszország számára nem lesz egyértelmű, hogy Orbánék ezekkel az országokkal azért haverkodnak, mert:

A) A NATO-nak meg akarják szerezni őket,
B) Mert ezek az országok az Eurázsiai Unió tagjelöltjei is, és Orbánék azért haverkodnak velük, hogy így kerüljenek közelebb az Eurázsiai Unióhoz.

Ugyanígy, az USA számára nem egyértelmű, hogy Orbánék azért haverkodnak orosz érdekszférába tartozó országokkal, mert:

A) Orbánék keletre akarnak nyitni, vagy netán átlépni az Eurázsiai Unióba, vagy
B) Tényleg a NATO-nak kívánják megszerezni ezen országokat és Oroszországot csak kábítják a keleti nyitással, hogy az elnézze az Orbán kormány látogatásait ezen országokba.

A vicc az egészben az, hogy valószínűleg mindkét kérdésre a B) a helyes válasz :)
</blockquote>



Szerinted melyik lenne a legjobb opció?És miért?
(no offense)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Összefoglalva röviden:

az Orbán kormány nem akar átlépni az Eurázsiai Unióba, de ha netán Oroszország mégis olyan erős lesz, hogy magával ragad minket (és az egész régiót), akkor jól fog jönni, hogy a NATO-n belül már összehaverkodtunk azokkal az országokkal, akikkel orosz győzelem esetén együtt leszünk majd az Eurázsiai Unióban.

Hasonlóan ahhoz, ahogy a volt KGST együtt ment át a Nyugathoz, most a NATO-n belül akarnak Orbánék egy olyan tömböt kialakítani, amely együtt marad akkor is - az oroszok ellen -, ha netán átkerülnénk az Eurázsiai Unióba. De hogy lehetőleg ne kerüljünk át az Eurázsiai Unióba, Szíjjártóék fűt-fát be akarnak még pakolni a NATO-ba. Ha pedig mégis, akkor gondolják ezen országok majd hálásak lesznek nekünk, és számíthatunk majd a segítségükre az Eurázsiai Unión belül.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 663
113
Én nem látom,hogy annyira ódzkodnának az Oroszoktól,mint minden politikus/politikai vezető(k),ők is csak a zsákmányt nézik,az meglenne mindkét gazdánál,mármint nekik,ugyanolyan zabálás lenne az egyik gazdától átmenni a másikhoz,mint annó a másiktól átjönni az egyikhez.
Az a gáz,na jó,az is,hogy már annyira bele "épültünk" a nyugatba,hogy qrva nagy veszteségekkel lehetne csak kiválni belőle,mint ahogy qrva nagy veszteségekkel sikerült csak kiválni a szu-ból is.
Tény,hogy ha egyben tudnánk maradni a kgst blokk,akkor jobbak az alku pozícióink mindkét félnél,nem véletlenül bomlasztanak mindkét oldalról minden közép európai országot.
Kiváncsi lennék a hozzáértők véleményére,hogy melyik brigád lenne a jobb nekünk,és miért.Tudom,semlegesnek kellene maradnunk,és megállni a lábunkon,de itt,ahol vagyunk,a mai erőnkből ez "nehezen kivitelezhető". :)
Ahogy én látom,pedig hamarosan,1-max 2 éven belül dőlőre kell kerülnünk valamelyik oldal felé,vagy eldöntik helyettünk,és az még annyira sem fog tetszeni.
Szerények az olyan irányú ismereteim,hogy a zsu szétesése után,az Orosz barát országok mire jutottak,a mi,és az egykori kgst országok láthatóan nem sokra,a nyugattal.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="haubagoi">Na itt látszik, hogy az "oroszpárti" Orbán kormány is csak altatja Oroszországot...

<b>Grúzia NATO-tagságát sürgeti Szijjártó</b>

"Stratégiai hiba Grúzia integrációs folyamatának lassítása, fel kell gyorsítani a NATO bővítését – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek péntek délután Varsóban, ahol részt vesz a kétnapos NATO-csúcson. Szijjártó Péter pénteken a NATO-Grúzia külügyminiszteri szintű ülésen vett részt, amelyet a csúcstalálkozó alkalmából tartottak. A miniszter elmondta, az ülésen sürgette, hogy Grúzia kapjon meghívást a NATO-csatlakozásra, és szorgalmazta a NATO-bővítés felgyorsítását is.

„A NATO-nak súlyos kihívásokkal kell szembesülnie, és ilyen esetekben különösen igaz, hogy minél többen vagyunk, annál erősebbek vagyunk” – hangsúlyozta. „Stratégiai hiba Grúzia integrációs folyamatának lassítása” - tette hozzá. Úgy vélekedett, hogy ha Grúzia NATO-integrációs folyamatában nem lesz előrelépés, akkor „ez mind a NATO, mind az euroatlanti integráció mellett elkötelezett grúz kormány hitelességét rombolni fogja”. A tárcavezető elmondta: az ülésen kifejezte Magyarország támogatását Grúzia szuverenitása és területi egysége mellett."

http://mandiner.hu/cikk/20160708_gruzia_nato_tagsagat_surgeti_szijjarto

Szó sincs erről.Egyszerűen koncepció nélkül nyalnak mindenhová ahonnan valamit remélnek.</blockquote>

Az is lehet, de nekem feltűnt, hogy az Orbán kormány "oroszbarátság" címén pont olyan országokba látogat el, amelyeket a NATO még meg akar szerezni magának.

Gondolom azért, mert gondolják Oroszország számára nem lesz egyértelmű, hogy Orbánék ezekkel az országokkal azért haverkodnak, mert:

A) A NATO-nak meg akarják szerezni őket,
B) Mert ezek az országok az Eurázsiai Unió tagjelöltjei is, és Orbánék azért haverkodnak velük, hogy így kerüljenek közelebb az Eurázsiai Unióhoz.

Ugyanígy, az USA számára nem egyértelmű, hogy Orbánék azért haverkodnak orosz érdekszférába tartozó országokkal, mert:

A) Orbánék keletre akarnak nyitni, vagy netán átlépni az Eurázsiai Unióba, vagy
B) Tényleg a NATO-nak kívánják megszerezni ezen országokat és Oroszországot csak kábítják a keleti nyitással, hogy az elnézze az Orbán kormány látogatásait ezen országokba.

A vicc az egészben az, hogy valószínűleg mindkét kérdésre a B) a helyes válasz :)
</blockquote>



Szerinted melyik lenne a legjobb opció?És miért?
(no offense)
</blockquote>

Tulajdonképp nem rossz stratégia, amit Orbánék csinálnak, mert úgy játszanak kétkulacsos politikát, hogy:

1) egyik nagyhatalom (USA, Oroszo.) sem lehet biztos abban, hogy végülis az Orbán kormány kinek játszik,

2) mivel ezt nem tudják eldönteni, ezért mindkét nagyhatalom kivár azzal, hogy kinyírják-e őket.

Közben:

a) az USA-t/EU-t lehet zsarolni Oroszo.-gal (a keleti nyitással)
b) Oroszo.-ot lehet hitegetni (szintén a keleti nyitással)

Nem rossz stratégia a tömbpolitika sem: a kicsik tartsanak össze, akár a NATO-n belül, és akár majd az Eurázsiai Unión belül (erről írtam részletesen később).

DE

Ez az Orbán-féle stratégia azt <b>feltételezi</b>, hogy

1. a kicsi országok (mint pl. Szerbia, Grúzia, Azerbajdzsán) hálásak lesznek nekünk, és védelmet nyújtanak majd nekünk az Eurázsiai Unión belül Oroszországgal szemben, cserébe azért, hogy mi most támogattuk az EU/NATO tagságukat, azaz a jelenleg divatos értelmezés szerint az ő "szabadságukat",

2. Oroszo. nem fog megharagudni (és később bosszút állni) ezért a manőverért, azaz nem vár el lojalitást, megérti, hogy minden ország csak a saját érdekeit nézi (véleményem szerint az Orbán kormány itt követi el a legsúlyosabb hibát, mert minden nagyhatalom hiú, és szereti, ha a kis országok hozzá lojálisak, ráadásul memóriájuk is van, és emlékeznek a korábbi "hűtlenségekre", átpártolásokra),

3. az USA és Oroszo. nem játszik össze, azaz az USA nem kívánja szándékosan "kivégezni" az EU-t, NATO-t, azért, hogy Oroszo.-gal alkut kössön Kínával szemben (ha ez a feltételezés téves - és szerintem az - akkor hiába építgeti Szíjjártó szép nagyra a NATO-t, ha már eldöntött tény az EU/NATO megbuktatása, és a volt SZU érdekszféra visszaadása Oroszo.-nak).

Tehát,

akkor a válaszom, melyik lenne a legjobb opció, a következő:

1) nem rossz ötlet, amit Orbánék csinálnak, de

2) én nem játszanám el a bizalmat Moszkvánál azzal, hogy pl. Grúzia NATO tagságát támogatom, mert

3) a lojalitás kérdését a nagyhatalmak mindig komolyan veszik, ezért

4) én miközben tisztelettel bánnék Washington-nal, tisztelettel és lojalitással közelednék Moszkvához, mert

5) ahogy a kis országok bizonyos kérdésekben összetartanak a nagyokkal szemben (Szíjjártó-féle tömbpolitika), úgy a nagyhatalmak is összezárnak a kicsikkel szemben, hogy szétzúzzák az őket "kijátszó" tömböket, azaz

6) egy nagyhatalomnak nem szimpatikus, ha egy kis ország szívatja a másik nagyhatalmat.

Röviden:

Szíjjártóék helyében én úgy tekintenék az USA-ra mint a jelenlegi munkaadóimra, Oroszo.-ra pedig mint a jövőbeli munkaadóimra.

Mind a kettő figyeli, hogy hogy viselkedsz a másikkal szemben.

A jövőbeli munkahelyemen nem szidnám az előző munkahelyem, és míg az előző munkahelyemen vagyok, nem szívatnám a jövőbeli munkahelyem. Ennyi.

Saját magamról: bevallom "birodalom-párti" vagyok. Az USA-val mindössze az a bajom, hogy az egész világot akarja és rossz a gazdasági rendszere (kapitalizmus). Az EU nem lett volna rossz, csak életképtelen és az irány rossz (liberalizmus, migráció, LGBTQ+). Támogatom, hogy több alternatív birodalom legyen (Eurázsiai Unió, Kína, többpólusú világ). Nem hiszek a kis országok összefogásában a nagyok kijátszására, de nem kívánom felszámolni a nacionalizmust, a nemzeti kultúrát sem (a birodalmon belül).
 
Status
Not open for further replies.