[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Sondor:
Továbbra is ajánlom a "szövegértelmezés" című tárgyban fellelhető szakirodalmat, mivel nem szidalmaztam senkit, ez egy "irónia" nevű találmány, amelyet írástudó emberek szoktak néha alkalmazni gondolataik kifejezésekor :))))
Tehát még 1x: "Hogy minek tartom magam az az én dolgom, már bocs. Gondolkodj rajta, hátha beugrik. (a szidalmakon kívül)"

"Ez az ellenzék nem ellenzék, egy álbaloldali, hazaáruló csürhe, akik alig várják, hogy újra lenyúlják a közbeszerzéseket és a nyakunkra ültessék az IMF-et és privatizálás útján többi vérszívó bandát, hogy ismét nekilássanak elnemzetietlenítő, elbutító, a globális pénzbirodalom lakájaivá, kiszolgálóivá degradáló "munkájuknak" ... "

Nézd ehhez elég egyetlen tény: kik voltak azok, akik kiárusították ezt az országot á-tól z-ig ? Akik a privatizáció és a megszorítások feltétlen hívei ???

Nem kell válaszolnod ez egy költői kérdés volt ...
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
kik voltak azok, akik kiárusították ezt az országot á-tól z-ig ? Akik a privatizáció és a megszorítások feltétlen hívei ???
Természetesen a Fidesz, mert lenyúltak mindent és mindenhová a saját korrupt hivatalnokaikat ültették...!
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
sondor : hmm emlékszem már, jól ment nyócba,természetesen a vörösök tombolására gondoltam. Annyira jó volt kabátban ülni az iskolapadban. Tényleg jó volt...
:)
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
522
2 411
93
Az jelenleg már teljesen mindegy ki adta el az országot már megtörtént a jelenlegi kormánynak kellene némi enyhülést hozni, de valahogy nemjön össze az átlagembernek semmivel nemlett jobb max majd többet adózik,ennek miért kéne örülni
Bár akik ezután a sok genyóság után is szilárdan áll a pártja mellett annak tisztelet de tényleg!
Bár már kipróbálnék más pártot a kormány élén ez a mszp, fidesz nekem már kuka mindkettőnek mennie kéne a francba.
Bár a választék elég silány.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
előző hozzászólásomban a "nyócban"-t nem kerületben, hanem a bizonyos évekre értettem. Milyen jó is volt, folyamatos zárolások, egészségügyi,oktatás, cégek-, emberek dőltek be elég nagy számban,heti szinten, míg a politikusaink hol is voltak? Szolgálati Audikban?

"Desertfox írta: mikor és ki jogosította fel az USA-t hogy harcoljon az ÉN vagy 3. országban a korrupció ellen ? ! ? !
Szerintem az USA nem küldött csapatokat korrupt hivatalnokok és politikusok levadászására és nem is avatkozott be.. Csak hozott 1 adminisztratív intézkedést, mely szerint egyes korrupt személyek nem kívánatosak az Egyesült Államokban. Melyről a személyeken kívül értesítették a Külügyminisztériumot is, ám a magyar kormány még ezt is lehazudta!!!
Sőt, valószínűleg indokolták is, ám ezt nem fogják nyilvánosságra hozni, mert nem akarnak beavatkozni - pl. ezért vártak a kitiltásokkal a választások befejezéséig....
És az indokokról természetesen a magyar kormány is hallgat, mert abba az egész korrupt Fideszes bagázs belebukna...!!! "

Hehe, igen az USA a demokrácia és az igazság mintája. Nem, az USA kormánya tényleg nem úgy működik,hogy a korrupt politikusokat lefizetik,meg tényleg nem avatkoznak be a belpolitikába. Drága sondor az USA úgy működik,hogy vagy behódolsz (néha fizet érte) vagy pedig eltapos. Csak hát,most sz. ág van, mivel mellettünk vannak páran, pár EU-s ország, Oroszország, Kína, az utóbbi kettőnek a hírszerzése is segédkezhet nekünk. Ne higgyük már,hogy Orbán egyedül talpon maradna.

A keletiek nyilván nem akarják a millió dolláros befektetéseiket bukni,amiket megkötött ezzel a kormánnyal, így támogatják és ezzel még a nagy riválist is gyengítik,mivel nem áll ki minden EU ország egységesen.

Odafent nem hülyék játszanak és nem 1 tanácsadó segédkezik, van egy olyan,hogy CIA, volt 1 olyan,hogy KGB (ami kb meg is maradt nagy részben) és tuti van valami sárkányos krixkrax is.

Sőt ha nagyon konteózni akarnák akkor azt mondom,hogy Ukrajnát úgy üti ki az orosz fél,hogy elkeríti az EUtól, sőt ha nagyon rámegy romániát is megtudja cumiztatni, de mint tudjuk itt Ukrajnán van a hangsúly, az út pedig rajtunk (is) keresztül vezet.


Az elszámoltatáshoz pedig a cseh példa kéne 1 kis keményítéssel, nem csak eltiltani őket,hanem utólag szankcionálni is, a NAV-ot elég keményen ráállítani, vagyonosodásit mindenkinek. De ezt be lehetne vezetni az összes leköszönő miniszter,államtitkár ..stb + párt tagokra.

Amúgy édesapám hajtogatta végig: Hogy kaphat 1 állami céget vezető ember több százezres prémiumot, végkielégítést és hasonlókat, ha a cég VESZTESÉGES?!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 372
11 337
113
dont-feed-the-troll.jpg


Ne álljatok le vitatkozni vele.
A liberálisok álomvilágában él, ahol stabilan, két lábbal áll a rózsaszín felhőkön.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 830
113
cinikus

<i>"Így ki és hogyan alakítana kormányt (egyénileg!) még azelőtt, hogy kiírnák a következő választásokat? :))) Értem az amúgy jogos problémátokat, de ez a pártfinanszírozás kérdése. A pártok betiltása megoldana ezt-azt ugyan, de újabb - és elég komoly - problémákat generálna."</i>

Politikatudományi szempontból igen könnyen megoldható a probléma.

1. Elnöki rendszer kell, ahol az elnököt közvetlenül a nép választja.

2. Az elnök kinevezi a kormányt (minisztereit és államtitkárait). Ez mind az ő jogköre.

3. Majd a kormány ehhez rendel egy költségvetési törvényt, amit az egyéni képviselőkből álló parlament jóváhagy. (Egyszerű többséggel.)

4. Az egyéb törvényeket (BTK, PTK) pedig az egyéni képviselőkből álló parlament hozza, akiket úgy választanak meg körzetenként, mint eddig.

5. Az államigazgatást pedig törvény erejű rendeletekkel irányítja a kormány.

Szerintem ez nem olyan bonyolult, és igen könnyen megvalósítható elméletileg.

Viszont én nem szüntetném meg a pártokat, ugyanis az egyéni képviselős rendszerrel az a baj, hogy nem arányos!
(Egy ember 30%-al is tud nyerni és így a többi 70% véleménye nem számít!)

Ezért én az elnöki rendszer híve vagyok, a fent leírt formában, viszont e mellé egy arányos, listás választási rendszert tennék.
Az elnököt persze továbbra is egyénileg választanák meg.
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
kis múltidéző:

http://erdely.ma/multidezo.php?id=178375&cim=ceausescu_keszenletbe_helyezte_raketait

Ma, vajon kibírna/eltudna hárítani egy ilyen támadást Paks?
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://mno.hu/magyar_nemzet_belfoldi_hirei/gyurcsany-goodfriend-mellett-1264275#comments

Gati nagyon jó húzásnak tartotta a kitiltási ügyet, illetve azt, hogy a diplomaták a korrupcióról beszélnek, nem pedig Paksról, Ukrajnáról, az illiberális magyar demokráciáról.
Elismerem, ez egy politikai húzás is, és népszerű – mondta a professzor. Mint kifejtette, mindenki azt feltételezi, hogy itt minden politikus lop, ezért azok az amerikai diplomaták, akik korrupcióról beszélnek, egy népszerű ügyet karolnak fel. – A politika egy legitim foglalkozás, és hogy ha ezt Amerika egy jó ügy érdekében teszi, akkor csak tapsolni kell ehhez – jelentette ki a professzor.

********

Érdemes a fórumozók megjegyzéseit is elolvasni!
Én magam részéről, olyan torznak látom az egészet, mintha józanságukat vesztett emberek beszélnének képtelen dolgokat.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
http://mno.hu1264275#comments
– A politika egy legitim foglalkozás, és hogy ha ezt Amerika egy jó ügy érdekében teszi, akkor csak tapsolni kell ehhez – jelentette ki a professzor.

Persze hogy legitim, amíg legitim eszközöket használ legitim területen. Az USA-nak a legitim terület szerintem az USA. Azt, hogy Amerikában mi a jó, azt döntsék el ők, de hogy Magyarországon mi a jó, annak eldöntését én fenntartanám magunknak - nélkülük! Kíváncsi lennék, hogyha harmadik fél - mondjuk Kína - olyan "játékokat" játszana az USA szomszédjában, mondjuk Mexikóban, mint ők Ukrajnában, akkor mit szólnának. Amikor a Szu. rakétákat telepített Kubába, akkor is nagyon fel voltak háborodva, pedig ők előbb telepítettek rakétákat Törökországba, ugyanúgy a másik fél szomszédjába.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Egyébként én a fórumozókat élvezem a legjobban. Ugyanis itt teljesen világossá válik, hogy a világról alkotott véleményünk alapvetően érzelmi megalapozottságú, ezért aztán teljesen reménytelen egymás érvekkel történő meggyőzése.
De azért jó móka!
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Egyébként én a fórumozókat élvezem a legjobban. Ugyanis itt teljesen világossá válik, hogy a világról alkotott véleményünk alapvetően érzelmi megalapozottságú, ezért aztán teljesen reménytelen egymás érvekkel történő meggyőzése.
De azért jó móka!

Talán még csak nem is érzelmi:)

De itt legalább eszmét cserélünk.
Lehet, hogy a való életben nem is szólnánk egymáshoz egy rendezvényen, amíg ki nem derülne, hogy a HTKA 33. szintű Nagymesterei szervezték meg. Egy pillanat alatt kialakulna a bábeli hangzavar. Tiszta flash mob lenne:)
Aztán miután kikristályosodna, hogy ki kicsoda; rögtön menne a frakciózás:-(
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Én is hasznosnak tartom az eszmecserét- talán félreérthető voltam. De azért azt tapasztalom, hogy az ideológiai frontvonalakat egyikünk sem lépi át.
DE: nem bántom, és nem sértem meg a másik oldalt sem. Szabadságában áll mást gondolni.
Frakciókat biztos alakítanánk- de a párbeszédet nem szabad kizárni közöttük.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Itt nem lesz MAJDAN!

A FIDESZ-t csak együttes erővel tudja az ellenzék megbuktatni, de az ellenzék együtt nem tud kormányozni, külön-külön (a JOBBIK meg a bukott baloldal a két ellenzéki erő) pedig nincs rá esélye. Így az egyetlen ellenzéki lehetőség az együttes leszámolás a FIDESZ-el egy Majdan jellegű és erős külföldi támogatást is élvező városi felkelés révén, majd az őrült versenyfutás a két ellenzéki erő között azért, ki írtja ki előbb a másikat a felkelés győzelmétől számított órákon, napokon belül. A JOBBIK jelenleg vesztésre áll, mert nincs játékban. Így amikor megkezdődik az ukrán forgatókönyv, a leszámoláshoz szükséges fegyverek a CCCP pólós új Lenin-fiúkhoz fognak jutni, mert a gárdisták és más jobboldali erők nem lesznek ott, ahol a fegyvereket megszerzik és szétosztják. Ha kell román, lengyel és litván zsoldosok között is, ahogy Kijevben is ők jutottak először fegyverhez és nem is az ukrán készletekből, hanem nyugati támogatással a kijevi hamiszászlós tömegbelövetésekhez, szal végső soron a CCCP pólós hülyegyerekek is csak kirakat lesznek a valódi hatalom előtt, ahogy a Jobbszektor Ukrajnában csak falazni van.

Ugyanis ha ilyen forgatókönyve akarna az USA megvalósítani nálunk, akkor abba nincs beleszólásunk, a otthonmaradós passzív ellenállással azt csak támogatjuk. Csak nemzeti erők aktív részvétele az eseményekben ad lehetőséget a nem várt, de bekövetkező fordulat a magyarok javára fordítására (mit gondoltok miért zeng a nácik haza kórus a szervezők pofájából, ha ismert jobboldaliak akarnak az ellenzéki tüntetésekhez csatlakozni?). Hogy lesz a Majdan, vagy nem az majd az amerikaiak eldöntik. Hogy célt érnek e vele az amerikaiak vagy sem, csak abba lehet beleszólásunk, ha a magunk javára tudjuk fordítani az amerikai intervenció lendületét, kisiklatva azt nemzeti irányba. Mert Magyarországon nem lesz détente a 2018-as választásokig amilyen sebességgel eszkalálódnak a dolgok Európában.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nagy az Isten állatkertje!

http://mfor.hu/cikkek/Orosz_ugynok_Orban_kormanyaban_.html

Hahahaha, Szoldán Péter, meg az ő különbejáratú, hátulról, támogatói által megmondott véleménye. :D Érdekes, felhozza a holokausztot, meg az emlékművet és persze a NAV ügyet is, sőt, még Wiesenthal-t is emlegeti, de a netadóról pl. egy szót sem ejt... Hazabeszél, csak ez az haza nem Magyarország...
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.flagmagazin.hu/politika/ne_szivjal_fuvet_mert_olyan_leszel_mint_juhaszpeti

Azért nem szomorú, hogy kik alkotják a politikai elitet? Hát..., innen a fórumozók közül, állítom, jobb politikusok kerülnének a politikai porondra, mint a mostaniak egy része.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
http://www.flagmagazin.hu/politika/ne_szivjal_fuvet_mert_olyan_leszel_mint_juhaszpeti

Azért nem szomorú, hogy kik alkotják a politikai elitet? Hát..., innen a fórumozók közül, állítom, jobb politikusok kerülnének a politikai porondra, mint a mostaniak egy része.

Ezért nem vállalja Allesmor se (pedig pár napja konkrétan rákérdeztünk többen is), kiirtanák belőle a gerincet, ha ez nem sikerülne, akkor meg őt magát.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Én is hasznosnak tartom az eszmecserét- talán félreérthető voltam. De azért azt tapasztalom, hogy az ideológiai frontvonalakat egyikünk sem lépi át.
DE: nem bántom, és nem sértem meg a másik oldalt sem. Szabadságában áll mást gondolni.
Frakciókat biztos alakítanánk- de a párbeszédet nem szabad kizárni közöttük.

Szerintem nem voltál félreérthető:)
Csak a magam módján reagáltam:)

Hozzászólásaidból azt látom, hogy sok tekintetben nem egyezik a világlátásunk - ezekre nem is szoktam reagálni.

De ez nem azt jelenti, hogy ne tudnék Veled, vagy a Tisztelt Fórumozók bármelyikével egyetérteni - legalább egy mondat erejéig.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Hozzászólásaidból azt látom, hogy sok tekintetben nem egyezik a világlátásunk - ezekre nem is szoktam reagálni.

De ez nem azt jelenti, hogy ne tudnék Veled, vagy a Tisztelt Fórumozók bármelyikével egyetérteni - legalább egy mondat erejéig.
Tudom, mit érzel. :D Szinte mindenkinek volt már olyan megnyilvánulása itt, amivel egyet tudtam érteni - annak ellenére, hogy egyéb alkalmakkor vagy sírok vagy röhögök az illetőn.
Ugyanakkor, ha onnan közelítem meg a dologot, hogy ki a hozzászóló és milyen politikai-ideológiai (stb) felfogása van (nem kell leírnia, lejön az anélkül is), akkor azonnal el is határolódom a saját egyetértésemtől, az illetőtől meg pláne. :DDD
 
Status
Not open for further replies.