[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 454
11 469
113
Apám sorolta, hogy beszélgetett a kocsmában pár c... szóval közmunkással.
Eszük ágában nincs elmenni dolgozni:
Közmunkán max. három órát dolgozik, helyben van, délután hazasétál.
Munkahelyhez - közeli nagyváros - helyközi, meg helyi bérlet, plusz utazási idő s a 8 órát végig kéne dolgozni...
Szinte megtudom érteni.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
„Emberségességet a migránsoknak!”, „Köszönjük Szerbia”, „Magyarország, miért haragszol ránk?” – ilyen és ehhez hasonló táblákkal tüntetnek a migránsok.

Kíváncsi vagyok melyikük készítette a magyar nyelvű táblákat....
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Kárpátalja visszacsatolásával foglalkozik az orosz sajtó
http://www.hidfo.ru/2016/07/karpatalja-visszacsatolasaval-foglalkozik-az-orosz-sajto/
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Phaidros nem igazán értem az logikai okfejtésed :D :D Ne haragudj hogy 10% alacsonyabb ? És a közmunka nem munka ? vagy most mi van ? Vannak olyanok akiknek papiron nincs melojuk és mégis van csak nincs bejelentve , tehát azért ez egy kicsit bonyolultabb meg ez 10% honnan veszed ? legyen 20

- X-en vannak bejelentkezve, de igen nagy számban tartósan nem a településen élnek. Jó indulattal mondtam 10%-ot ... lehet, hogy több (mondjuk hasraütésre mondom, vagy másból:) ). A statisztikát meg a bejelentett népesség alapján csinálják, nem? De a közfoglalkoztatott meg -elvileg- csak -kevés kivételtől eltekintve- a valóban itt is élők közül kerülhet ki. Tehát, ha a tényleges itt élő lakosságszámhoz nézzük, akkor más %-os adatot kapunk. És végül is a valós adat, valós arány a mérvadó a helyieknek, nem?

- A közmunka egy mesterségesen generált foglalkoztatás. Persze, papíron munka, csak közben, nagy általánosságban mégis úgy működik, mint egy állami segélyezési forma, ami a befektetett erőforrásokhoz képest viszonylag alacsony produktumot mutat fel és még azt mondják, hogy a munkához sem túl sikeresen vezet vissza. (Közben meg helyi kisvállalkozásokat, őstermelőket szorít ki a piacról.)

- A fekete munkából élőket nem számoltam külön, ők a rendszerben nem lévők.


___

Honvéd!

<i>"Viszont beszédes, hogy a fejleszteni kívánó cégek, lényegében nem találnak szabad munkaerőt."
</i>
Ha nincs szabad munkaerő, akkor miért kell erőltetni a közfoglalkoztatás ezen formáját? -azon túl, hogy egyeseknek -természetesen állítólag- nem rossz jövedelmi forrás.
De másik oldalról nézve ... ha egy Osztrák határ menti cég nem talál munkaerőt, a román határmentén meg munkát (bár ez sem feltétlenül igaz) akkor miért nem elég mobilisak a vállalkozások? Sőt olyan messze sem kellene menni. De mi a helyzet a humánpolitikával? Az rendben van? És a fizetésről szó sem esett még.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
<i>"Ha nincs szabad munkaerő, akkor miért kell erőltetni a közfoglalkoztatás ezen formáját? -azon túl, hogy egyeseknek -természetesen állítólag- nem rossz jövedelmi forrás.
De másik oldalról nézve ... ha egy Osztrák határ menti cég nem talál munkaerőt, a román határmentén meg munkát (bár ez sem feltétlenül igaz) akkor miért nem elég mobilisak a vállalkozások? Sőt olyan messze sem kellene menni. De mi a helyzet a humánpolitikával? Az rendben van? És a fizetésről szó sem esett még."</i>

A Közfoglalkoztatást kifejezetten azért találták ki, hogy ne a segélyből élést vigyék tovább bizonyos rétegek. Azért olyan alacsony a bér összege, mert aki rákényszerül a közmunkára, az el kell gondolkozzon, ha már dolgoznia kell, nem éri-e meg jobban, a kapott össze duplájáért, egy gyárban, betanított munkásként dolgozni.
Alapvetően a cigányoknak lett kitalálva. Ők vitték életvitelszerűen a segélyből élést, évtizedek óta. Nos, nem tudom az ország egyes részein mi a helyzet e téren, de Vasban, nagyon sok roma választotta a gyárban való megjelenést, mint a közmunkát, ha már mindenképp dolgoznia kell. Sokan megszöknek pár hét múlva, de a többség, ezen embereknek közül, ha vért izzadva is, de bevállalta hogy dolgozik.
Az hogy miért a nyugati határszélre szeretnek jönni a külföldi cégek, nyilván megérne egy tanulmányt és hosszabb elemzést. Az okok úgy érzem összetettek, nem lehet leegyszerűsítve megválaszolni a felvetést.
Viszont megjegyezném , a munkaerőhiány az utóbbi években jelentkezett. Ebben az időszakban nem igazán jöttek új cégek Vas megyébe, hanem az itt lévők hajtottak végre nagyon komoly fejlesztéseket és termelésbővítést.
Egyébként tudomásom szerint, van kormányzati kedvezmény olyan vállalkozásoknak, akik hátrányos térségben ruháznak be.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<i>"Ha nincs szabad munkaerő, akkor miért kell erőltetni a közfoglalkoztatás ezen formáját? -azon túl, hogy egyeseknek -természetesen állítólag- nem rossz jövedelmi forrás.
De másik oldalról nézve ... ha egy Osztrák határ menti cég nem talál munkaerőt, a román határmentén meg munkát (bár ez sem feltétlenül igaz) akkor miért nem elég mobilisak a vállalkozások? Sőt olyan messze sem kellene menni. De mi a helyzet a humánpolitikával? Az rendben van? És a fizetésről szó sem esett még."</i>

A Közfoglalkoztatást kifejezetten azért találták ki, hogy ne a segélyből élést vigyék tovább bizonyos rétegek. Azért olyan alacsony a bér összege, mert aki rákényszerül a közmunkára, az el kell gondolkozzon, ha már dolgoznia kell, nem éri-e meg jobban, a kapott össze duplájáért, egy gyárban, betanított munkásként dolgozni.
Alapvetően a cigányoknak lett kitalálva. Ők vitték életvitelszerűen a segélyből élést, évtizedek óta. Nos, nem tudom az ország egyes részein mi a helyzet e téren, de Vasban, nagyon sok roma választotta a gyárban való megjelenést, mint a közmunkát, ha már mindenképp dolgoznia kell. Sokan megszöknek pár hét múlva, de a többség, ezen embereknek közül, ha vért izzadva is, de bevállalta hogy dolgozik.
Az hogy miért a nyugati határszélre szeretnek jönni a külföldi cégek, nyilván megérne egy tanulmányt és hosszabb elemzést. Az okok úgy érzem összetettek, nem lehet leegyszerűsítve megválaszolni a felvetést.
Viszont megjegyezném , a munkaerőhiány az utóbbi években jelentkezett. Ebben az időszakban nem igazán jöttek új cégek Vas megyébe, hanem az itt lévők hajtottak végre nagyon komoly fejlesztéseket és termelésbővítést.
Egyébként tudomásom szerint, van kormányzati kedvezmény olyan vállalkozásoknak, akik hátrányos térségben ruháznak be.

Jól tudod, van támogatás rá, és igen, főleg az életvitelszerűen a munkáról leszokott tömegek munkához hasonló dologgal való megismertetésére találták ki. Nem tökéletes, nem mindíg, és nem mindenki esetében igazságos, de bevallom ennél jobbat nem nagyon tudnék e célból kitalálni reálisan végigvihetőt én sem. Mindenképpen életképesebb ötlet, mint a libsi "alapjövedelmet" minden munkakerülő szürkezónában potyázónak, hagy szaporodjanak tovább az élősködők. Kritizálni lehet a mostani megoldásokat, csak jobbal nem akar soha előállni senki... Mert azért az meg ma már nem szalonképes, hogy ezt az egyébként nem kis tömeget, akik egy része sokszor SAJÁT HIBÁBÓL a munkaerőpiacon életképtelen, hagyjuk éhendögleni, szó szerint. Akkor viszont már legalább szedjen egy kis csalánt pl. ha már mindenképp én fogom eltartani élete végéig. Szerintem.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Vas megyébe elég sűrűn szoktam járkálni, és a vasútnál az emberhiány egy dologra vezethető vissza: elvándorlás külföldre. Inkább elmegy osztrákokhoz portásnak akár diplomával is, minthogy itt maradjon...
A gyárbővítés csak maszlag.

Meg a cigányság aránya iszonyat alacsony, majd ha elérik a kritikus tömeget ott is beindul majd a gettó élet.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Vas megyébe elég sűrűn szoktam járkálni, és a vasútnál az emberhiány egy dologra vezethető vissza: elvándorlás külföldre. Inkább elmegy osztrákokhoz portásnak akár diplomával is, minthogy itt maradjon...
A gyárbővítés csak maszlag.

Meg a cigányság aránya iszonyat alacsony, majd ha elérik a kritikus tömeget ott is beindul majd a gettó élet.

Sajnos nem Vas az országos átlag. A cél az lenne, hogy ahol nincs, ott ne is legyen getto élet, ennek az első fontos lépése pl. hogy nem vezetünk be pl. alapjövedelmet, meg gyerekenként magas családit, hanem ahogy most van , adójóváírás van, és 3 ig éri elmenni igazából, s nem 8+ ig, munka nélkül. Szerintem EZT a jelenlegi kormány jól csinálja, nagyon.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
<blockquote rel="honved"><i>"Ha nincs szabad munkaerő, akkor miért kell erőltetni a közfoglalkoztatás ezen formáját? -azon túl, hogy egyeseknek -természetesen állítólag- nem rossz jövedelmi forrás.
De másik oldalról nézve ... ha egy Osztrák határ menti cég nem talál munkaerőt, a román határmentén meg munkát (bár ez sem feltétlenül igaz) akkor miért nem elég mobilisak a vállalkozások? Sőt olyan messze sem kellene menni. De mi a helyzet a humánpolitikával? Az rendben van? És a fizetésről szó sem esett még."</i>

A Közfoglalkoztatást kifejezetten azért találták ki, hogy ne a segélyből élést vigyék tovább bizonyos rétegek. Azért olyan alacsony a bér összege, mert aki rákényszerül a közmunkára, az el kell gondolkozzon, ha már dolgoznia kell, nem éri-e meg jobban, a kapott össze duplájáért, egy gyárban, betanított munkásként dolgozni.
Alapvetően a cigányoknak lett kitalálva. Ők vitték életvitelszerűen a segélyből élést, évtizedek óta. Nos, nem tudom az ország egyes részein mi a helyzet e téren, de Vasban, nagyon sok roma választotta a gyárban való megjelenést, mint a közmunkát, ha már mindenképp dolgoznia kell. Sokan megszöknek pár hét múlva, de a többség, ezen embereknek közül, ha vért izzadva is, de bevállalta hogy dolgozik.
Az hogy miért a nyugati határszélre szeretnek jönni a külföldi cégek, nyilván megérne egy tanulmányt és hosszabb elemzést. Az okok úgy érzem összetettek, nem lehet leegyszerűsítve megválaszolni a felvetést.
Viszont megjegyezném , a munkaerőhiány az utóbbi években jelentkezett. Ebben az időszakban nem igazán jöttek új cégek Vas megyébe, hanem az itt lévők hajtottak végre nagyon komoly fejlesztéseket és termelésbővítést.
Egyébként tudomásom szerint, van kormányzati kedvezmény olyan vállalkozásoknak, akik hátrányos térségben ruháznak be.

Jól tudod, van támogatás rá, és igen, főleg az életvitelszerűen a munkáról leszokott tömegek munkához hasonló dologgal való megismertetésére találták ki. Nem tökéletes, nem mindíg, és nem mindenki esetében igazságos, de bevallom ennél jobbat nem nagyon tudnék e célból kitalálni reálisan végigvihetőt én sem. Mindenképpen életképesebb ötlet, mint a libsi "alapjövedelmet" minden munkakerülő szürkezónában potyázónak, hagy szaporodjanak tovább az élősködők. Kritizálni lehet a mostani megoldásokat, csak jobbal nem akar soha előállni senki... Mert azért az meg ma már nem szalonképes, hogy ezt az egyébként nem kis tömeget, akik egy része sokszor SAJÁT HIBÁBÓL a munkaerőpiacon életképtelen, hagyjuk éhendögleni, szó szerint. Akkor viszont már legalább szedjen egy kis csalánt pl. ha már mindenképp én fogom eltartani élete végéig. Szerintem.</blockquote>

+1. Mellesleg csomó olyan hasznos dologra lehet használni a közmunkát, ha megtanulják a hatóságok jól használni, hogy a helyi közösségeket segít újraéleszteni. Pl ahol iskolai menzára, szegénykonyhára a zöldséget saját közmunkás termésből viszik. Őszintén szólva ha egy éhes csóri gyerek elé ilyet rakhatok, és csak közmunkásként dolgoztam is ennek az előállításán, nagyobb megelégedéssel töltene el, mint sokszor az a "nagyon nagy hozzáadott értékű" dolog amit amúgy csinálok egy "nagyon hatékony" multinál...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="honved"><i>"Ha nincs szabad munkaerő, akkor miért kell erőltetni a közfoglalkoztatás ezen formáját? -azon túl, hogy egyeseknek -természetesen állítólag- nem rossz jövedelmi forrás.
De másik oldalról nézve ... ha egy Osztrák határ menti cég nem talál munkaerőt, a román határmentén meg munkát (bár ez sem feltétlenül igaz) akkor miért nem elég mobilisak a vállalkozások? Sőt olyan messze sem kellene menni. De mi a helyzet a humánpolitikával? Az rendben van? És a fizetésről szó sem esett még."</i>

A Közfoglalkoztatást kifejezetten azért találták ki, hogy ne a segélyből élést vigyék tovább bizonyos rétegek. Azért olyan alacsony a bér összege, mert aki rákényszerül a közmunkára, az el kell gondolkozzon, ha már dolgoznia kell, nem éri-e meg jobban, a kapott össze duplájáért, egy gyárban, betanított munkásként dolgozni.
Alapvetően a cigányoknak lett kitalálva. Ők vitték életvitelszerűen a segélyből élést, évtizedek óta. Nos, nem tudom az ország egyes részein mi a helyzet e téren, de Vasban, nagyon sok roma választotta a gyárban való megjelenést, mint a közmunkát, ha már mindenképp dolgoznia kell. Sokan megszöknek pár hét múlva, de a többség, ezen embereknek közül, ha vért izzadva is, de bevállalta hogy dolgozik.
Az hogy miért a nyugati határszélre szeretnek jönni a külföldi cégek, nyilván megérne egy tanulmányt és hosszabb elemzést. Az okok úgy érzem összetettek, nem lehet leegyszerűsítve megválaszolni a felvetést.
Viszont megjegyezném , a munkaerőhiány az utóbbi években jelentkezett. Ebben az időszakban nem igazán jöttek új cégek Vas megyébe, hanem az itt lévők hajtottak végre nagyon komoly fejlesztéseket és termelésbővítést.
Egyébként tudomásom szerint, van kormányzati kedvezmény olyan vállalkozásoknak, akik hátrányos térségben ruháznak be.

Jól tudod, van támogatás rá, és igen, főleg az életvitelszerűen a munkáról leszokott tömegek munkához hasonló dologgal való megismertetésére találták ki. Nem tökéletes, nem mindíg, és nem mindenki esetében igazságos, de bevallom ennél jobbat nem nagyon tudnék e célból kitalálni reálisan végigvihetőt én sem. Mindenképpen életképesebb ötlet, mint a libsi "alapjövedelmet" minden munkakerülő szürkezónában potyázónak, hagy szaporodjanak tovább az élősködők. Kritizálni lehet a mostani megoldásokat, csak jobbal nem akar soha előállni senki... Mert azért az meg ma már nem szalonképes, hogy ezt az egyébként nem kis tömeget, akik egy része sokszor SAJÁT HIBÁBÓL a munkaerőpiacon életképtelen, hagyjuk éhendögleni, szó szerint. Akkor viszont már legalább szedjen egy kis csalánt pl. ha már mindenképp én fogom eltartani élete végéig. Szerintem.</blockquote>

+1. Mellesleg csomó olyan hasznos dologra lehet használni a közmunkát, ha megtanulják a hatóságok jól használni, hogy a helyi közösségeket segít újraéleszteni. Pl ahol iskolai menzára, szegénykonyhára a zöldséget saját közmunkás termésből viszik. Őszintén szólva ha egy éhes csóri gyerek elé ilyet rakhatok, és csak közmunkásként dolgoztam is ennek az előállításán, nagyobb megelégedéssel töltene el, mint sokszor az a "nagyon nagy hozzáadott értékű" dolog amit amúgy csinálok egy "nagyon hatékony" multinál...</blockquote>

Na ebben akkor egyet értünk. Meg kell tanulni még azt is valóban, hogy hogy lehet értelmesen használni ezt az erőforrást, mert azért nem tökéletes a rendszer, de az irány sztem ok.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 810
113
Apám sorolta, hogy beszélgetett a kocsmában pár c... szóval közmunkással.
Eszük ágában nincs elmenni dolgozni:
Közmunkán max. három órát dolgozik, helyben van, délután hazasétál.
Munkahelyhez - közeli nagyváros - helyközi, meg helyi bérlet, plusz utazási idő s a 8 órát végig kéne dolgozni...
Szinte megtudom érteni.

Nem gúnyból mondom, de én is.

Ezért kellene jelentősen emelni a minimálbért és viszaadni a pár éve elvett munkavállalói jogok jelentős részét és megnövelni a munkaügyi ellenőrzések hatékonyságát.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 810
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="honved"><i>"Ha nincs szabad munkaerő, akkor miért kell erőltetni a közfoglalkoztatás ezen formáját? -azon túl, hogy egyeseknek -természetesen állítólag- nem rossz jövedelmi forrás.
De másik oldalról nézve ... ha egy Osztrák határ menti cég nem talál munkaerőt, a román határmentén meg munkát (bár ez sem feltétlenül igaz) akkor miért nem elég mobilisak a vállalkozások? Sőt olyan messze sem kellene menni. De mi a helyzet a humánpolitikával? Az rendben van? És a fizetésről szó sem esett még."</i>

A Közfoglalkoztatást kifejezetten azért találták ki, hogy ne a segélyből élést vigyék tovább bizonyos rétegek. Azért olyan alacsony a bér összege, mert aki rákényszerül a közmunkára, az el kell gondolkozzon, ha már dolgoznia kell, nem éri-e meg jobban, a kapott össze duplájáért, egy gyárban, betanított munkásként dolgozni.
Alapvetően a cigányoknak lett kitalálva. Ők vitték életvitelszerűen a segélyből élést, évtizedek óta. Nos, nem tudom az ország egyes részein mi a helyzet e téren, de Vasban, nagyon sok roma választotta a gyárban való megjelenést, mint a közmunkát, ha már mindenképp dolgoznia kell. Sokan megszöknek pár hét múlva, de a többség, ezen embereknek közül, ha vért izzadva is, de bevállalta hogy dolgozik.
Az hogy miért a nyugati határszélre szeretnek jönni a külföldi cégek, nyilván megérne egy tanulmányt és hosszabb elemzést. Az okok úgy érzem összetettek, nem lehet leegyszerűsítve megválaszolni a felvetést.
Viszont megjegyezném , a munkaerőhiány az utóbbi években jelentkezett. Ebben az időszakban nem igazán jöttek új cégek Vas megyébe, hanem az itt lévők hajtottak végre nagyon komoly fejlesztéseket és termelésbővítést.
Egyébként tudomásom szerint, van kormányzati kedvezmény olyan vállalkozásoknak, akik hátrányos térségben ruháznak be.

Jól tudod, van támogatás rá, és igen, főleg az életvitelszerűen a munkáról leszokott tömegek munkához hasonló dologgal való megismertetésére találták ki. Nem tökéletes, nem mindíg, és nem mindenki esetében igazságos, de bevallom ennél jobbat nem nagyon tudnék e célból kitalálni reálisan végigvihetőt én sem. Mindenképpen életképesebb ötlet, mint a libsi "alapjövedelmet" minden munkakerülő szürkezónában potyázónak, hagy szaporodjanak tovább az élősködők. Kritizálni lehet a mostani megoldásokat, csak jobbal nem akar soha előállni senki... Mert azért az meg ma már nem szalonképes, hogy ezt az egyébként nem kis tömeget, akik egy része sokszor SAJÁT HIBÁBÓL a munkaerőpiacon életképtelen, hagyjuk éhendögleni, szó szerint. Akkor viszont már legalább szedjen egy kis csalánt pl. ha már mindenképp én fogom eltartani élete végéig. Szerintem.</blockquote>

+1. Mellesleg csomó olyan hasznos dologra lehet használni a közmunkát, ha megtanulják a hatóságok jól használni, hogy a helyi közösségeket segít újraéleszteni. Pl ahol iskolai menzára, szegénykonyhára a zöldséget saját közmunkás termésből viszik. Őszintén szólva ha egy éhes csóri gyerek elé ilyet rakhatok, és csak közmunkásként dolgoztam is ennek az előállításán, nagyobb megelégedéssel töltene el, mint sokszor az a "nagyon nagy hozzáadott értékű" dolog amit amúgy csinálok egy "nagyon hatékony" multinál...</blockquote>


A közmunka bevezetése alapvetően parasztvakítási célokból történt, pont, mint a "3 csapás" (amit még lefordítani sem tudtak normálisan) ebből kifolyólag szavazatszerzésen kívül semmi értelmük, de nincs is velük ilyen cél.

Ha a közmunkásokat oylan célokra is használnák, amiket leírsz, a haveri körnek kevesebbet lehetne lenyúlni.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 188
10 711
113
Az jó ötlet, hogy az önkorm. a közmunkásokkal termeltet a konyhára, csak ezzel a kis,- és őstermelők elől veszi el a felvevőpiacot, biztosítva a munkanélküli utánpótlást.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
<blockquote rel="misinator">Apám sorolta, hogy beszélgetett a kocsmában pár c... szóval közmunkással.
Eszük ágában nincs elmenni dolgozni:
Közmunkán max. három órát dolgozik, helyben van, délután hazasétál.
Munkahelyhez - közeli nagyváros - helyközi, meg helyi bérlet, plusz utazási idő s a 8 órát végig kéne dolgozni...
Szinte megtudom érteni.

Nem gúnyból mondom, de én is.

Ezért kellene jelentősen emelni a minimálbért és viszaadni a pár éve elvett munkavállalói jogok jelentős részét és megnövelni a munkaügyi ellenőrzések hatékonyságát.</blockquote>

Igen ez jó lehetne, csak pénz kéne hozzá, pont mindkettőhöz. Valamint a versenyképességét rontaná az országnak, ez tény. Ettől még lehet hogy így is megérné, csak óvatosan kell bánni az ilyen dolgokkal.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 810
113
<blockquote rel="tarzaan"><blockquote rel="misinator">Apám sorolta, hogy beszélgetett a kocsmában pár c... szóval közmunkással.
Eszük ágában nincs elmenni dolgozni:
Közmunkán max. három órát dolgozik, helyben van, délután hazasétál.
Munkahelyhez - közeli nagyváros - helyközi, meg helyi bérlet, plusz utazási idő s a 8 órát végig kéne dolgozni...
Szinte megtudom érteni.

Nem gúnyból mondom, de én is.

Ezért kellene jelentősen emelni a minimálbért és viszaadni a pár éve elvett munkavállalói jogok jelentős részét és megnövelni a munkaügyi ellenőrzések hatékonyságát.</blockquote>

Igen ez jó lehetne, csak pénz kéne hozzá, pont mindkettőhöz. Valamint a versenyképességét rontaná az országnak, ez tény. Ettől még lehet hogy így is megérné, csak óvatosan kell bánni az ilyen dolgokkal.</blockquote>

Az a versenyképesség, ami a dolgozók végletekig fokozott kizsákmányolására épül semmit nem érő versenyképesség.

Egy azonnali 25-30%-os minimálbéremelést a munkaadók többségének ki kell bírnia (ezzel érnénk el a cseh/szlovák szintet). Aki nem, azért nem is kár.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 155
15 810
113
Az jó ötlet, hogy az önkorm. a közmunkásokkal termeltet a konyhára, csak ezzel a kis,- és őstermelők elől veszi el a felvevőpiacot, biztosítva a munkanélküli utánpótlást.

Ez is igaz. Közmunkásokkal szerintem tipikusan közmunkákat kéne végeztetni.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="Eltorro">Vas megyébe elég sűrűn szoktam járkálni, és a vasútnál az emberhiány egy dologra vezethető vissza: elvándorlás külföldre. Inkább elmegy osztrákokhoz portásnak akár diplomával is, minthogy itt maradjon...
A gyárbővítés csak maszlag.

Meg a cigányság aránya iszonyat alacsony, majd ha elérik a kritikus tömeget ott is beindul majd a gettó élet.

Sajnos nem Vas az országos átlag. A cél az lenne, hogy ahol nincs, ott ne is legyen getto élet, ennek az első fontos lépése pl. hogy nem vezetünk be pl. alapjövedelmet, meg gyerekenként magas családit, hanem ahogy most van , adójóváírás van, és 3 ig éri elmenni igazából, s nem 8+ ig, munka nélkül. Szerintem EZT a jelenlegi kormány jól csinálja, nagyon.</blockquote>

Gettósodást nem tudod megállítani. Azok a zozósimogatók nem a semmiből kerültek elő, főállásban a cigányságot látják el jótanácsokkal, hogy milyen jogaik vannak... Aztán választások előtt emlékeztetik őket, hogy kik a barátaik.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Amit írtam az működik, néhány helyén az országnak. Azokon a helyeken ok semmit nem vesznek el az őstermelőtől, ott olyan a helyzet. Eddig simán éheztek a gyerekek ott. Most ha mar Úgyis pnzt kell kiadni erre legalabb egy gondot megoldanak. Az őstermelő atallhat magasabb hozzáadott értékű és nagyobb szaktudást igénylő termenyekre. Igaziból ott sem árt egy kis osztoke a fejlődésre. Mindenki a kommunizmus maradekakkent a kormánytól várja a megoldast. Ez az egyik nagy baj. Valamint a szövetkezésre képtelenség . Bezelgettem egy őstermelő családból származó kollégával, es a problémákat összefogással lehetne megoldani, de arra képtelenek valahogy az emberek. Ez a baj. (nem tüntetés, hanem erdekervenyesites, racionalozalt beszerzés. "tsz szervezés" hogy az optimalisnuzemmeret közelében tudjanak működni a költségeket megosztva, etc. Nyugqtabbra ez megy a gazdáknak, ezt érdemes lenne eltanulni.)
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 188
10 711
113
Azt mondod fejlődjön/fejlesszen az őstermelő!
Igazad van, ránkférne.
Nézd meg légyszi felvásárlási árakat, benne van-e a fejlesztés fedezete???
Hitellel ne gyere!
Abban is igazad van, hogy összefoghatnának a termelők, a tészek nem igazán működnek, mert rendszernek nem érdeke, hogy a gazdák együttműködjenek, g
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 188
10 711
113
Folyt.
Akkor is, ha gazdák is megérik a pénzüket, mindegyik egyedül akar okos lenni.
 
Status
Not open for further replies.