[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 259
113
aki indiaival eddig munka kapcsán találkoztam akár magam, akár ismerősi körömből, az egy kivételével mind (több tucatnyi) elég nívótlan volt.

Konkrétan egy nagyon jó kollégám néhány hónapja velük kell dolgozzon, és már a felmondáról beszél, és hogy csak olyan helyre megy dolgozni, ahol indiaiakkal garantáltan nem lesz soha dolga. (Egy a mi iparágunkban majdnem esélytelen)
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Ez a lenézés nem függ össze azzal, hogy lépten nyomon összekeverik őket a cigányok mélyebb rétegeivel?
Én nem vagyok előítéletes, egyik munkából adódóan rengeteg külföldivel vagyok kapcsolatban és mondhatom addig jó, míg nem látom őket. Még nem volt kivétel!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 686
113
<blockquote rel="blogen">Ez a lenézés nem függ össze azzal, hogy lépten nyomon összekeverik őket a cigányok mélyebb rétegeivel?
Ők is lenézik a magyarokat. Nem itt alakul ki. Már így jönnek.
</blockquote>

Dehát Indiából jönnek, onnan nézve már Nepál is előrelépés! Mire alapozzák a lenézést?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
<blockquote rel="Fennek"><blockquote rel="blogen">Ez a lenézés nem függ össze azzal, hogy lépten nyomon összekeverik őket a cigányok mélyebb rétegeivel?
Ők is lenézik a magyarokat. Nem itt alakul ki. Már így jönnek.
</blockquote>

Dehát Indiából jönnek, onnan nézve már Nepál is előrelépés! Mire alapozzák a lenézést? </blockquote>

Árják
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 686
113
Az megvan, hogy a délindiai dravida tagállamok fejlettebbek, biztonságosabbak és tisztábbak, mint az északi hindik?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Szerintem egy durva ötlet.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/munkaugy/nincs_tobb_munkaskez_gyorben.236023.html
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
775
1 977
93
A cikk felével egyetértek. A keleti, nagy munkanélküliséggel sújtott megyékből kell beszerezni a munkaerőt, de akkor már céges lakást is kellene nekik adni, meg támogatni a gyerekeik oktatását, stb. Akkor talán nem mennének külföldre. Bár talán ez sem lenne elég, ma már nagyon kevesen tartják magukat az "itt élned, halnod kell" szellemiséghez.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
aki indiaival eddig munka kapcsán találkoztam akár magam, akár ismerősi körömből, az egy kivételével mind (több tucatnyi) elég nívótlan volt.

Konkrétan egy nagyon jó kollégám néhány hónapja velük kell dolgozzon, és már a felmondáról beszél, és hogy csak olyan helyre megy dolgozni, ahol indiaiakkal garantáltan nem lesz soha dolga. (Egy a mi iparágunkban majdnem esélytelen)

Ez az iparág az informatika? :))
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 385
23 123
113
Szerintem egy durva ötlet.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/munkaugy/nincs_tobb_munkaskez_gyorben.236023.html

Egy gyerek se olyan hülye, hogy Győrben maradjon, ha száz kilométerrel nyugatabbra hatszor annyit keres, fele annyi munkával, a vendégmunkásokról nem is beszélve, ha már eljön Ukrajnából, neki már mindegy az a pár száz kilométer.
Egyébként a fiatalabbak nobilisabbak, még megvan bennük a "kalandvágy", ez is kidobott pénz lesz.
Sajnos lassan fel kell fogniuk a munkáltatóknak, hogy véget ért az olcsó keleti munkaerő világa, meg kell fizetni a munkavállalókat, nem lesz semmi más hatékony megoldás. És senki se jöjjön azzal hogy mennek majd keletebbre, amikor Kínában több a minimálbér mint nálunk.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="honved">Szerintem egy durva ötlet.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/munkaugy/nincs_tobb_munkaskez_gyorben.236023.html

Egy gyerek se olyan hülye, hogy Győrben maradjon, ha száz kilométerrel nyugatabbra hatszor annyit keres, fele annyi munkával, a vendégmunkásokról nem is beszélve, ha már eljön Ukrajnából, neki már mindegy az a pár száz kilométer.
Egyébként a fiatalabbak nobilisabbak, még megvan bennük a "kalandvágy", ez is kidobott pénz lesz.
Sajnos lassan fel kell fogniuk a munkáltatóknak, hogy véget ért az olcsó keleti munkaerő világa, meg kell fizetni a munkavállalókat, nem lesz semmi más hatékony megoldás. És senki se jöjjön azzal hogy mennek majd keletebbre, amikor Kínában több a minimálbér mint nálunk.

</blockquote>

Khm, Belarusz, Oroszország, Kazahsztán,... Khm.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 259
113
<blockquote rel="Veér István">aki indiaival eddig munka kapcsán találkoztam akár magam, akár ismerősi körömből, az egy kivételével mind (több tucatnyi) elég nívótlan volt.

Konkrétan egy nagyon jó kollégám néhány hónapja velük kell dolgozzon, és már a felmondáról beszél, és hogy csak olyan helyre megy dolgozni, ahol indiaiakkal garantáltan nem lesz soha dolga. (Egy a mi iparágunkban majdnem esélytelen)

Ez az iparág az informatika? :))
</blockquote>

Igen, azon belül szoftver fejlesztés (tehát még kreativitásra is jobban szükség van, nem elég a google/dokumentáció). Szörnyű történeteket hallok tőlük. A mi projektünkben csak orosz kollégák vannak. Vannak furcsaságaik, vannak kommunikációs nehézségek, de fehér emberek, és ennek megfelelő minőségű munkát is tudnak végezni, ha eljutunk odáig, hogy megértjük egymást, hogy mit is akarunk :). Bizonyos területeken ijesztően jók. (pl: Linux oprendszert használnak, és van egy csak Windowsra elérhető belső kommunikációs program, zárt protokollal. 3. féltől. Visszafejtették, és írtak hozzá Linuxot klienst, hogy tudjanak rendesen, hatékonyabban kommunikálni. Most jobb mint a hivatalos, és mi is azt használjuk a linuxos gépeinken...)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
http://hvg.hu/gazdasag/20160815_A_magyar_autoipari_munkasok_82_millio_forintot_termelnek_evente_opten_elemzes#utm_source=hirlista&utm_medium=aggr
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 807
113
http://hvg.hu/gazdasag/20160815_A_magyar_autoipari_munkasok_82_millio_forintot_termelnek_evente_opten_elemzes#utm_source=hirlista&utm_medium=aggr

Az egyik szemem sír a másik meg nevet. Jó, hogy ez növeli a GDP-t és erősíti a gazdaságot, de ugyanakkor baromi kitett ezáltal a gazdaságunk. Ha az autóipar válságban lesz, azt marhára meg fogjuk érezni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 259
113
<blockquote rel="honved">http://hvg.hu/gazdasag/20160815_A_magyar_autoipari_munkasok_82_millio_forintot_termelnek_evente_opten_elemzes#utm_source=hirlista&utm_medium=aggr

Az egyik szemem sír a másik meg nevet. Jó, hogy ez növeli a GDP-t és erősíti a gazdaságot, de ugyanakkor baromi kitett ezáltal a gazdaságunk. Ha az autóipar válságban lesz, azt marhára meg fogjuk érezni.
</blockquote>

Nem nagyon tudunk mást csinálni. Most ez megy, legalább ebből részünk van. Ráadásul ez egy öngerjesztő folyamat. Minél több autós cég van itt, annál jobban megéri más autós cégnek ide jönnie, a kompetencia, beszállítói lánc miatt.

Másfelől nézve ezt a tudást más területeken is tudjuk hasznosítani, a gépiparban úgy általában. Amúgy az IT területén sem elveszett az ország, csak az utánpótlás képzés a szar minden területen. (És ez nem pénzkérdés első sorban, de ezt már korábban leírtam valahol itt a fórumokon)
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
A FB-on már megy a kampány
13895547_1108778932493665_5607150280554573269_n.jpg

Nahát akkor határon túliként fussunk neki.Mindkét nagyapám leadta a "vérvámot" a II. VH-ban. Nagybátyám (nagyanyám öccse) Szolyván végezte. Dédapám 20 évet húzott le az USA-ban és a Fordéknál megkeresett dollárjaiból Ugocsában lett föld meg traktor, meg ökör, meg ló. Anyám még ismerte a vén "dollárpapát" aki imádta Detroit-ot, anyanyelvi szinten beszélt és írt angolul, évekig élt együtt egy québecké-i francia táncosnővel (a megsárgult fotók alapján jó ízlése volt az öregnek) de mégis hazajött. Rosszabb napjaiban azt mondta: süllyedt volna el alattam a hajó! Nem mondott le magyar állampolgárságáról, nem szaladt világgá mint egyes 56-os hősök (amit főztél megszokták enni és nem hagyjuk az asztalon). Nagyanyámat-nagyapámat senki nem kérdezte akarsz-e cseh, román, szlovák, szovjet vagy ukrán lenni.
Ezen fentiek fényében pedig én a magyar nemzet részének tekintem magam. Annak tekintetem akkor is amikor nemvolt állampolgárságom. A rendelkezésemre álló eszközökkel akkor is, most is igyekeztem a kárpát-medencei magyarságot szolgálni. Ha meghallom az "Isten, álld meg a magyart .." megbizsergek és érzem hogy fel kell állnom.
A migránskérdés állítólag nem az én ügyem? Nakéremtiszteletel... A magyar-ukrán államhatártól 1-2 kilométerre álló házam-kertem okán jobban az én ügyem mint a budapesti toronyház légkondis szobájában okosságokat böfögő ultraliberális jómadaraké. Én nem örülnék neki, ha a krumplim szírek, afgánok, líbiaiak hasába vándorolna. Nem azért gürcölünk, hogy földjeinket sáskahadak tarolják. NEKEM SE KELL EGY DARAB MIGRÓ SE!!! Az illetékes ukrán kormány nincs abban a helyzetben, hogy erélyesen fellépjen ellenük, Magyarország most megteheti és megteszi, jólteszi! Lehet turbó-magyarozni, akik ismernek úgyis csak röhögnek majd rajta! Ámen.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 686
113
A magyar állam minden magyaré. És az lenne a jó, ha sok millió románé, szlováké és rusziné is lenne. Egy rendes államnak nincs nemzetisége, csak hatalma.
 
Status
Not open for further replies.