[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

silversisko

Active Member
2011. december 15.
160
161
43
Csak egy apró kérdés. Hogy a pészáhba lehet valaki törzszászlós 7 év alatt? Soron kívül se jön össze nekem. Őrm 3 év ,törm 4,ftörm 5, ha van érettségi + suli ezután lehet zászlós ami megint 3 év . Ha ezt mind megfelezem az mennyi is? Amúgy soron kívül nagy számban csak a turbókat és a csókosokat, szeretőket léptetik elő többször. Illetve tudtommal még akkor lehetséges ha valami tiszti főiskolát pl Zrínyit ,Kossuthot kezdett el a csóka csak nem fejezte be, vagy más civil diplomája van és még nem végzett el valami átképzőt a katonaira vagy rendőrire. Legalábbis nekem ilyesmi rémlik régről. Manapság nem tudom hogy van.

Bár ha visszaemlékszem nálunk is volt egy hölgyike aki 3 év alatt lett zászlós őrmesterből.

A válasz egyszerű elkezdte a pályafutását a Hszt. hatálya alatt, majd mivel folyamatosan nőtt a KR létszáma (a fluktuációt nem is számolva), a srác is előbbre került a beosztásokban, majd eljött az életpálya-modell és az új HSZT. amiben a beosztásokhoz rendelik a rendfokozatokat. Vélhetőleg az övé egy olyan amit tzls.-ftzls. tölthet csak be, így értelemszerűen tzls. lett belőle. Van aki 21 év tényleges után alezredesből, már csak címzetes, mivel abban a beosztásban, majd 23 év után lehetsz csak őrnagy... na így van ez......
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
A válasz egyszerű elkezdte a pályafutását a Hszt. hatálya alatt, majd mivel folyamatosan nőtt a KR létszáma (a fluktuációt nem is számolva), a srác is előbbre került a beosztásokban, majd eljött az életpálya-modell és az új HSZT. amiben a beosztásokhoz rendelik a rendfokozatokat. Vélhetőleg az övé egy olyan amit tzls.-ftzls. tölthet csak be, így értelemszerűen tzls. lett belőle. Van aki 21 év tényleges után alezredesből, már csak címzetes, mivel abban a beosztásban, majd 23 év után lehetsz csak őrnagy... na így van ez......

Így van. Belőlem így lett 19 év után ftzls-ből főtörzsörmester, hogy megvan a tiszthelyettesképző iskolám, megvan külön a zászlósképzőm, megvan az RTF-es diplomám( beosztásom nincs) továbbá nagyjából sorosan hordtam ki minden csillagot. Kivéve a főtörzsörmestert, mert elvégezve a zászlósképzőt, ki is neveztek....

A csoportvezető meg a KR-nál elég magas beosztás. Kb a legmagasabb amit tiszthelyettes betölthet. Nem példa nélküli hogy akár 50 főt is irányít, vagy teljes bevetési csoportokat. Ha meg értelmes a kolléga, akkor azért a 7 év rengeteg idő a KR-nél, ami tapasztalat kell, azt biztos megszerezte, hülyéket nem nagyon raknak be ebbe a beosztásba.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 029
113
Csak egy apró kérdés. Hogy a pészáhba lehet valaki törzszászlós 7 év alatt?
Könnyedén, régen is és ma is. Mi ebben a meglepő?

Amúgy meg van erről pár vicc, pl:
- Ezredes úr, miért nem köszönnek nekem előre a zászlósok, amikor én százados vagyok?
- Azért, mert ők már akkor zászlósok voltak, amikor te még csak a tábornok úr titkárnője!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Így van. Belőlem így lett 19 év után ftzls-ből főtörzsörmester, hogy megvan a tiszthelyettesképző iskolám, megvan külön a zászlósképzőm, megvan az RTF-es diplomám( beosztásom nincs) továbbá nagyjából sorosan hordtam ki minden csillagot. Kivéve a főtörzsörmestert, mert elvégezve a zászlósképzőt, ki is neveztek....

A csoportvezető meg a KR-nál elég magas beosztás. Kb a legmagasabb amit tiszthelyettes betölthet. Nem példa nélküli hogy akár 50 főt is irányít, vagy teljes bevetési csoportokat. Ha meg értelmes a kolléga, akkor azért a 7 év rengeteg idő a KR-nél, ami tapasztalat kell, azt biztos megszerezte, hülyéket nem nagyon raknak be ebbe a beosztásba.
Főtörzszászlósból főtörzsőrmester? Értem én hogy beosztás a lényeg de így mi értelme a rendfokozatnak? Gyakorlatilag lefokoztak elég rendesen. Hát elég nagy katyvasznak hangzik ez az új módi.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
A cikkben szereplő kép kb. mindent elmond a hazai fegyveres testületekben uralkodó állapotokról:

http://444.hu/2016/10/13/az-megvan-hogy-hany-rendor-kell-a-magyar-hatar-vedelmehez

6vI3AcZy3IgljgV2s.jpeg
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
Kedvenc kommentem:

libertard7 órája
XD XD de komolyan mennyire kell dilettansnak lenni, hogy ilyen sajtofot tegyel kozre, ahol a 2 ruhasszekreny lengyel melle a bele se szaro gorbehatu vekony torpe van rakva? :D


és a legtöbbet like-olt:
  • Cathcart ezredes8 órája
    Két kétméteres batár egyenes háttal, mellette a 160 centis pocakdüllesztő púpos benőke. Katarzis, ováció.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Kedvenc kommentem:

libertard7 órája
XD XD de komolyan mennyire kell dilettansnak lenni, hogy ilyen sajtofot tegyel kozre, ahol a 2 ruhasszekreny lengyel melle a bele se szaro gorbehatu vekony torpe van rakva? :D


és a legtöbbet like-olt:
  • Cathcart ezredes8 órája
    Két kétméteres batár egyenes háttal, mellette a 160 centis pocakdüllesztő púpos benőke. Katarzis, ováció.
Én annyit tennék hozzá, h a magyar rendőr állásából az derül ki, hogy már régen ezt csinálja. Ebben a pózban, kicsit visszadőlve 6-8 órát simán ki lehet bírni. A lengyelek is így állnának néhány hónap múlva, de addig úgy is haza mennek.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A 444 ismét hozta a formáját...
Mondjuk az a semmire nem jó, de ráadásul idétlen csákó tényleg gáz a rendőrön, de az meg pont nem az ő hibája. Viszont azon gúnyolódni, hogy hogy áll, meg hogy mekkora? Kit érdekel. Nem fotómodellkedni van ott szerintem.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113
A 444 ismét hozta a formáját...
Mondjuk az a semmire nem jó, de ráadásul idétlen csákó tényleg gáz a rendőrön, de az meg pont nem az ő hibája. Viszont azon gúnyolódni, hogy hogy áll, meg hogy mekkora? Kit érdekel. Nem fotómodellkedni van ott szerintem.


Azért nem árt ha a rendőr hasonlít egy terepjáróhoz,vagyis;nagy,erős,és félelemkeltő(minimum azokban akik a tilosban járnak) .
Persze 190 centivel,meg 140 kilóval,könnyebb okosnak lenni.:p:D
Nyilván attól még lehet jó rendőr a képen látható illető,de ez a beállítá nem a leg előnyösebb számára.:cool:
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and tarzaan

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
Akkor tömeges válasz.

Szerintetek inek van nagyobb hatása, ha két lengyel méretű rendőr száll ki mondjuk aegy cigány családi konfliktus kezelésébe, vagy ha két képen látható méretű magyar rendőr?

Meg azért asszem mellékes, hogy magyar egyenruha kb. úgy néz ki, mint valami MÁV-os munkásruha, még véletlenül sem úgy, mint amire fel lehetne nézni vagy akárcsak menőnek látszana.

Összehasonlításképp:

European%20Uniforms.jpg


Uniforms_04102010.jpg



A jenkikről nem találtam ilyen típusú képet, de a járőröknél a nyakkendő ott is jobbára alap.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113
Ne sprirázd túl,nem az intézkedő rendőr mérete a lényeges,főleg nem egy 20-30 fős tömegbalhéban,hanem a számuk,és a lehetőségeik,ami politikai akarat kérdése inkább,mint,hogy hány centi magas a rendőr,vagy mennyire csini a rucijuk.
Lásd az átkosban,volt tekintélyük,tudta a kissebbség a lehetőségeit,vagy lendült a gumibot,és nem a rendőr cseszett rá ha érvényt szerzett a törvénynek.
Pl.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 832
113
Ne sprirázd túl,nem az intézkedő rendőr mérete a lényeges,főleg nem egy 20-30 fős tömegbalhéban,hanem a számuk,és a lehetőségeik,ami politikai akarat kérdése inkább,mint,hogy hány centi magas a rendőr,vagy mennyire csini a rucijuk.
Lásd az átkosban,volt tekintélyük,tudta a kissebbség a lehetőségeit,vagy lendült a gumibot,és nem a rendőr cseszett rá ha érvényt szerzett a törvénynek.
Pl.

Csendőrnek nem vették volna föl. Pedig azoknak aztán voltak intézkedési lehetőségeik.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szerintetek inek van nagyobb hatása, ha két lengyel méretű rendőr száll ki mondjuk aegy cigány családi konfliktus kezelésébe, vagy ha két képen látható méretű magyar rendőr?

Hát effektíve nem nagyon fordulhat elő, ui. a rendőrök nem fognak kiszállni és beleavatkozni egy nagyszámú családi bunyóba. Volt olyan ügy, ahol a kabátok először a vajdának telefonáltak, és csak azért lett belőle aztán rendőrségi feljelentés mert az egyik roma kórházba került 8 napon túl gyógyulóval. Ha nem a vajda simítja el a dolgokat, hanem a magyar hatóság, valószínűleg emberhalál a vége a csetepaténak.
Egy nagy darab rendőr vagy kettő is kevés egy ekkora cigánybuliba. Oda csapaterő kell, mert azok sem duóban nyomják nagy átlagban, a rokonság beszáll minden oldalról. A kényszerítő eszközök közül a fegyvert el is lehet felejteni, mert ha itt nálunk az történne mint az usában, hogy pl a rendőr felé fenyegető mozdulatot tenne a hatósági eljárás alá voandó személy és ő pedig lőfegyvert használ, aminek halálos vagy életveszélyes sérülés volna a vége .. hát Amerika a jogvédők segedelmével leszőnyegbombázná Mo-t.

Már így is milyen már, a jenki nagykövetség honlapján berakják egy posztkommunista újság megszünése okán (amelynek kormányzati érintettségét a mai napig nem tudják bizonyítani, csak lökik a süketet a zindex444szektatvklubrágyión) a sajtószabadságról szóló alkotmányos passzust ...
Hát basszus ...
 
Status
Not open for further replies.