[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Biztosan nem így lesz. Viszont várható hogy a sok zavaros agyú, önjelölt hazavédő szélsőjobbos csoportot, meg a hozzájuk köthető még zavarosabb agyú maflát, jobban górcső alá veszik. Jobban ellenőrzik és akinél éles fegyver lesz, netán olyan jellegű tevékenységet folytat, annak irány a dutyi. Mert ott is a helyük. Budaházitól, Tyirityánon át, Györkösig. Persze ne áltassuk magunkat, idióták eddig is voltak és lesznek a jövőben is.
Miért, eddig akinél illegálisan éles fegver volt vagy "olyan jellegű tevékenységet folytatott" az szabadlábon megúszta és hozza sem nyúltak?
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Jól keresnek, igen. Cserében sokat nem kell otthon lenni.

A kaja tényleg túl van tolva, ezt csak megerősíteni tudom. A helyzet az ugyanakkor, hogy a "logisztikát" nagyon nehéz belőni úgy, hogy mindenből pont elég legyen, de ne túl sok. Ha válogatni kell, inkább kínálgatom mindenkinek a rántott húsos zsemlét, meg vigyék haza a konyhások a maradék bablevest, mint hogy aki kint van, az éhes maradjon.

A politika ki van szolgálva. Máshogy nem is lehet. Hozzáteszem, amióta az eszemet tudom, mindig is ki volt szolgálva. Ezt várja el, ezért rakja minden váltásnál a vezetők közé a saját embereit mindenki. Nincs új a nap alatt.

A minősége az emberanyagnak meg extrán változó. Régen a katonaviseltség miatt kevesebb zsúrpubi volt, érettebbek, életrevalóbbak voltak általában a fiatal fiúk, férfiak. Cserébe igen sok probléma volt az alkoholizmussal.

Ma előfordul, hogy valaki anyuval jön jelentkezni 20+ évesen, vannak olyanok akik szó szerint egy kilincset nem tudnak meghúzni a körlet ajtaján maguknak, vagy kicserélni egy villanykörtét, elzárni egy szivárgó Wc tartályt. Viszont kevesebb probléma van pl. a piával.
Mondjuk azt is tegyük hozzá ezt nem életük végéig csinálják.2hetes váltásokat ki lehet bírni így.
Lassan úgy is kiváltják őket jól képzett határvadászok. :)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Nemrég az volt a baj, hogy a katonák/rendőrök éheznek és civilek hordták le a kaját. Ez jobb helyzet, bár tudom, "mindenéazorbánkurvaanyát".
400 nettó nekem is meg van a légkondis irodában és minden este itthon vagyok. Nehogy már sajnáljam tőlük. Végre olyan kapja, aki megérdemli.
Sorkatonaságról annyit, hogy egyszer egy lány mondta nekem, hogy meglepő, hogy normális maradtam, pedig voltam sorkatona. Környezetében mindenki idióta lett.
Amúgy meg, lehet hogy most nem játszanak walking deadet, de ha sorosék feltüzelik a zozókat nekik kell lerugdosni a kerítésről őket.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 167
15 841
113
A határon levő rendőrök kicsit túl vannak misztifikálva.
Az odavezényeltek azért megkapják a havi netto 3-400.000,-Ft-ot.
Plusz ingyen szállás, ingyen kaja. Ha éjszaka ér vissza, akkor is megkapja a főtt kaját, ami aznap járt.
Ez azért idehaza nem rossz.
Ami vérlázító, hogy naponta több mázsa bontatlan élelmiszert dobnak ki, mert ők már unják.
Zacskóba csomagolt szendvicsek, pékáru, kartonos banán. Ez mind személyes tapasztalat.

Ráadásul a helyi rendőr, ezeket nem kapja, se duplafizetést.
Ami feszültséget okozhat.

És azért nem kell Walking Deadet játszaniuk a határon.
Egyrészük kocsiban ül a közúton.
Az éremnek mindig két oldala van.

Kezdi a rendőrség a kommunizmus alatti színvonalat elérni.
Az emberanyag amiből vállogathatnak már igen gyenge.
Legtöbb már hadköteles sem volt.
Arra pont jók, hogy gondolkodás nélkül végrehajtsanak.

A pénzt nem sajnálom, mert tényleg nem heti 40 órában tolják és tényleg sokáig távol a családtól (bár ugye ez valahol a szakmával jár).

A kajakidobás - bármi legyen az ok - felháborító. Ételt nem dobunk ki, nem hiszem, hogy ne tudnák valahogy megoldani 8nem feltétlenül egyéni szinten). Érdekes módon én sosem dobtam ki a túrázásból hazahozott dolgokat.

Az emberanyaggal kapcsolatban osztom a véleményed. Akik nálunk (köz)rendőrök, azok többsége általánosban inkább kettes, mint hármas tanuló volt, finoman szólva sem egy terminátor és anno inkább tudtam volna bűnözőnek elképzelni, mint rendőrnek.

Persze ismerek olyat is, aki meg tök normális, művelt és jól vág az esze.


Amúgy nem tartom jónak, hogy rendőrök és katonák őrzik a kerítést, mert mindkettőnek más dolga lenne, egy rendes határőrség kéne, akinek kifejezetten ez a feladata.

Biztosan nem így lesz. Viszont várható hogy a sok zavaros agyú, önjelölt hazavédő szélsőjobbos csoportot, meg a hozzájuk köthető még zavarosabb agyú maflát, jobban górcső alá veszik. Jobban ellenőrzik és akinél éles fegyver lesz, netán olyan jellegű tevékenységet folytat, annak irány a dutyi. Mert ott is a helyük. Budaházitól, Tyirityánon át, Györkösig. Persze ne áltassuk magunkat, idióták eddig is voltak és lesznek a jövőben is.


Csak aztán maradjon hely Rogánónak meg a többinek.
 
  • Tetszik
Reactions: bat77

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 371
11 333
113
Biztosan nem így lesz. Viszont várható hogy a sok zavaros agyú, önjelölt hazavédő szélsőjobbos csoportot, meg a hozzájuk köthető még zavarosabb agyú maflát, jobban górcső alá veszik. Jobban ellenőrzik és akinél éles fegyver lesz, netán olyan jellegű tevékenységet folytat, annak irány a dutyi. Mert ott is a helyük. Budaházitól, Tyirityánon át, Györkösig. Persze ne áltassuk magunkat, idióták eddig is voltak és lesznek a jövőben is.

Szóval aki nem úgy gondolkodik mint te, annak nem csak a kurva anyját, de börtönbe is vele.
Igaz demokhata vagy, brafó...
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Nemrég az volt a baj, hogy a katonák/rendőrök éheznek és civilek hordták le a kaját. Ez jobb helyzet, bár tudom, "mindenéazorbánkurvaanyát".
400 nettó nekem is meg van a légkondis irodában és minden este itthon vagyok. Nehogy már sajnáljam tőlük. Végre olyan kapja, aki megérdemli.
Sorkatonaságról annyit, hogy egyszer egy lány mondta nekem, hogy meglepő, hogy normális maradtam, pedig voltam sorkatona. Környezetében mindenki idióta lett.
Amúgy meg, lehet hogy most nem játszanak walking deadet, de ha sorosék feltüzelik a zozókat nekik kell lerugdosni a kerítésről őket.
Akkor örülj.
Szerinted mennyi a valós átlag fizetés?
Vidéken munkás örül, ha 100nettot kap és ő is lehet dolgozik 12 órát.
Nekem nem bajom, hogy ennyit keresnek, csak aránytalan és a kaja kidobálás bosszant. Mikor sokan éheznek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
A kaja kidobálás gáz. De azért ahogy én láttam, mindenki amit csak tud, "átment". Ettől függetlenül láttam én is olyat, hogy már rántott húsos szendvicsekkel dobálták egymást emberek, illetve nálunk is volt olyan, hogy annyit hoztak, hogy már hazavinni sem tudtuk hova, mert tele volt a hűtő. Azért hogy árnyaljam a képet, egy egy nagyobb felvonulás-kitelepülés első 1-2 napjában viszont amíg nem pörög fel a gépezet, volt hogy homokzsákot kellett pakolni KAJA nélkül, majd 2 nap múlva jött hirtelen meg annyi kaja, hogy akkor megint nem tudtuk már hova rakni... Ez ilyen, mindig is ilyen volt, és szerintem máshol sincs nagyon sokkal különbözőbben.
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Ez a logisztika háborúban lenne gáz, ha lőszer két napot késik az adminisztráció miatt, mert az irodísták elfelejtik leadni. Onnan csúszik az egész.

Azért büszkék legyünk azokra, akik helytállnak és teljesítik kötelezettségüket!
Én csak a másik oldalt akartam megvillantani, amiről senki sem beszél.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 214
113
Ez a logisztika háborúban lenne gáz, ha lőszer két napot késik az adminisztráció miatt, mert az irodísták elfelejtik leadni. Onnan csúszik az egész.

Azért büszkék legyünk azokra, akik helytállnak és teljesítik kötelezettségüket!
Én csak a másik oldalt akartam megvillantani, amiről senki sem beszél.

Igazat szóltál te is. De ettől még nem a negatív dolgok vannak itt túlsúlyban szerintem. Az ország teszi amit tennie kell, ahogy tudja. Egyelőre fizetés/kaja van. Ember van. Akik átjönnek a kerítésen, azokat megfogdossuk, előbb vagy utóbb, de jó százalékban.

Pont többet csinálunk, mint pl. a Franciák/Németek, és mi csak egy kis ország vagyunk, aki az elején még kő keményen széllel szembe kezdte el csinálni azt amit ma már egyre inkább megért mindenki tőlünk nyugatra is. NA nem a szarházi álliberális idióta EU vezetők, hanem az átlagember.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 167
15 841
113
Ez a logisztika háborúban lenne gáz, ha lőszer két napot késik az adminisztráció miatt, mert az irodísták elfelejtik leadni. Onnan csúszik az egész.

Azért büszkék legyünk azokra, akik helytállnak és teljesítik kötelezettségüket!
Én csak a másik oldalt akartam megvillantani, amiről senki sem beszél.

Ez a lényeg.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Biztos jól láttod.
Azért vonták be pár hónapja tömegesen az önvédelmi fegyverengedélyeket. Még magasrangú rendőröknél is...
Nem is adnak ki még olyannak se nagyon újat, akinek a munkaköre miatt szükséges lenne.
Persze minden csak véletlen.
A politika erről nem tud, ez szakmaiság...

Erről írhatnál bővebben, akár privátban is. Köszi.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Eddig le lettem szólva a nácik miatt, most szembesülhet vele mindenki. Mindegy is.
Most átmegyek montezumába meg hóbagolyba, mi van ha ez a vidéki nácilátogatás egyfajta válaszlépés a kormány részéről az oroszok verbális agressziójára?
"Meggyaláztátok 56-t, most válaszul lekapcsoljuk az ügynökeiteket."
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 167
15 841
113
Eddig le lettem szólva a nácik miatt, most szembesülhet vele mindenki. Mindegy is.
Most átmegyek montezumába meg hóbagolyba, mi van ha ez a vidéki nácilátogatás egyfajta válaszlépés a kormány részéről az oroszok verbális agressziójára?
"Meggyaláztátok 56-t, most válaszul lekapcsoljuk az ügynökeiteket."


A Fideszes sajtóban emiatt is a Jobbikot ekézik.

Más.

A nemzetközi gyakorlatban ilyenkor terülj-terülj asztalkám előtt szoktak sajtótájékoztatót tartani?

http://4cdn.hu/kraken/image/upload/s--Q4Kx7D6---/6vcFvGf1zvvjI99Gs.jpeg

Azt már nem is hozom fel, hogy ülve.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
A meleg kajára soha nem is panaszkodott senki a határon.( nyilván van akinek a gulyásleves sem jó) Az mindig bőséges volt, mikor kaptál. Azzal inkább az volt a baj, h ogy sokszor nem kaptál, vagy pl. műanyag dobozban kaptad és hideg volt mire eljutott hozzád. Pl. volt sokszor hogy a fenti fullos gyulyásleves megcsomósodott zsírcafatos volt és nem volt mód megmelegiteni. A hideg kaja volt hullámzó. Saját tapasztalat: tavaly szeptember elején még 700 Ft-os benzinkúton kapható luxus szendvics. Szeptember közepétől október végéig nagyon jó minőségű hideg kaja volt. Zsugorfóliában négy db. fullos zsömlés szendvics, valami 2dl-es üdítő, Cappuciner szelet vagy Balaton szelet, esetleg még alma. Voltak buci szendvicsek is, hozzá fél literes jegeskávé stb. Aztán idén elkezdett hullámozni a dolog. Volt hogy jó volt, volt hogy 2x10 cm lángolt kolbász kenyérrel, meg fél paprikával volt a kaja. Esetleg hozzá üdítő és Balaton szelet. Utána jött a legalja. Akkor csak péksütemény volt benne nylonba csomagolva. Egy túróstáska, lekváros bukta, kakaós csiga kombó nem annyira jó. Most megint jobb. Felteszem ez is pénzkérdés. Aki kidobja a kaját, arra nem tudok mit mondani, bár azért sok ember nem eszik mértéktelenül fehérlisztet, márpedig itt mindennek az az alapja. Jelzem reggel hatkor reggelizel. Akkor valóban nagyon be tudsz kajálni ha van rá gyomrod. Tipikus reggeli : pl: 4 db. főtt virsli kenyérrel, vagy egy teljes tasak felvágott szalámi zsömlével. Esetleg sült császár szalonna kenyérrel. De utána este 10 óra körül kapod meg a vacsorát. A hideg kajának elégnek kell lenni egész nap.
Az meg hogy ingyen kapják a vezényeltek a kaját és ez csípi a helyiek szemét? Semmi gond. Minden szolgálat után vigyék haza az embereket, aludjak a saját ágyamban, köv. szolgálatig csináljak amit akarok és meg van oldva.


A szolgálatban meg az emberek többsége áll a kiosztott sávon és ennyi. Nem kocsikázik. Nyáron OK., télen gáz.

A pénz, ugye most emeltek a fizetésen : egy járőr ha végig dolgozza a hónapot keres kb 150,000 Ft-ot. Egy járőrvezető 170,000-et. A túlóra nettó 750-850 Ft. A 300k fizetésért bőven 150 órát kell hozni havonta túlórában. Azoknak van 3-400k fizetése, akik kmb, nyomozó, vizsgáló, szolgálat irányító pk. beosztásokban vannak és úgy dolgoznak lent a határon. Mert nekik 220-240,000 Ft körül van a fizetés és 1300-1400 Ft a túlóra pénzük nettóban. Ez jól hangzik, és persze jó is hogy járőri felelősség mellett jó pénze van a határnál. Kérdés, mennyire éri meg a rendőrségnek hogy ezek a jól képzett bűnügyes, körzeti megbízott munkát végző emberek biztonsági őri munkát lássanak el a pénzükért, és ne azt a felelősségteljes munkát amiért a pénzt kapják.

Ezzel együtt nem akkora buli. Pontosabban a fiataloknak buli, mert bírják fizikailag, nem kell nekik a regenerálódás. Meg tudja magát szedni az ember, ha robotol hónapokon keresztül. De most azért arról beszélünk hogy a 168 óra felett még beleversz 100-150 órákat havonta. Nem tagadom, jobb mint gyárban soron állva 100,000-et keresni.

A családosoknak már nem feltétlen jó. Nem a 8 nap miatt, most ennyi egy menet. Hanem azért mert a mi csapaterős századunk idén márciustól ezidáig 8 naponta ment a határra. És a szabadidőddel nem rendelkezel ilyenkor. Meg magánéletet, kapcsolatot építeni nem lehet így. Aki fiatal és nincs felesége két gyerekkel, annak nem is lesz amig ilyen munkarendben dolgozik.

Összességében én azt látom hogy a lehetőségekhez mérten próbálják a lenti állományt jól tartani. Tehát valóban nincs gondod semmire, csak azokra a 16-18 órákra amig kint vagy a határon. A szállások is jók általában. Tehát akár azt is mondhatnám hogy ki van nyalva a segge mindenkinek, de legalább próbálják kompenzálni hogy nem vagy otthon.

Igazából szerintem egyszerűen a magyar társadalom és a fiatalság annyira megváltozott hogy még így sem jó sokaknak. Amikor 3000 embert nem bír a rendőrség összeszedni az egész országból, akkor már nagyon nagy a baj. Meg sokan szerelnek is le. Nem bírják pl. a KR-esek sem hogy rengeteget vannak távol a családtól. A fiataloknál külön gond ha korábban még kollégista sem volt, most meg 200 km-e van apa és anya. És ez csak kívülről vicces, megélve nem az.
 
Status
Not open for further replies.