[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 342
113
A kaja kidobálás gáz. De azért ahogy én láttam, mindenki amit csak tud, "átment". Ettől függetlenül láttam én is olyat, hogy már rántott húsos szendvicsekkel dobálták egymást emberek, illetve nálunk is volt olyan, hogy annyit hoztak, hogy már hazavinni sem tudtuk hova, mert tele volt a hűtő. Azért hogy árnyaljam a képet, egy egy nagyobb felvonulás-kitelepülés első 1-2 napjában viszont amíg nem pörög fel a gépezet, volt hogy homokzsákot kellett pakolni KAJA nélkül, majd 2 nap múlva jött hirtelen meg annyi kaja, hogy akkor megint nem tudtuk már hova rakni... Ez ilyen, mindig is ilyen volt, és szerintem máshol sincs nagyon sokkal különbözőbben.
Emlékeim szerint is így működik. 99-ben mikor hadgyakorlaton voltam naponta 5x kaptunk enni. Az elején még csak a szokásos napi 3x volt. De nagyon gyorsan felment napi 5x-re. Karton ásványvíz két főre minden reggel, kopaszok hozták osztották nekünk akik nem nagyon mehettünk el a technika mellől. Akkoriban ez luxus volt, nagyon ásványvizet se láttam még falusi gyerekként előtte, mert hát szóda volt a divat. Joghurt+gyümölcs egy csomagban kb 9-10 körül ami szintén nagyobb szó volt mint most. Reggelire kb 20 centis szalámi darab + vaj ,vagy kockasajt, tömlős sajt, 10 centis bácskai hurka vagy vadász felvágott, meg ilyenek. 4-5 óra körül hasonlók, aztán vacsi. Mi is dobáltuk el mert egyszerűen nem bírtad megenni annyi kaja volt! kb 2 óránként egy szatyor kaja. Kinek adod oda? Mindenki rogyásig van vele, a konzervet abszolút nem ettük meg, bedobáltuk a lánctalpasok alá. Úgy rémlik valami 6-7 kilót szedtem fel abban a 2 hónapban pedig ebédelni nem nagyon mentem csak ha valami fogamra való kaja volt. Közben meg akik a laktanyában maradtak kaptak két szelet parizert meg egy bögre teát vacsorára két fél szelet kenyérrel.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Eddig le lettem szólva a nácik miatt, most szembesülhet vele mindenki. Mindegy is.
Most átmegyek montezumába meg hóbagolyba, mi van ha ez a vidéki nácilátogatás egyfajta válaszlépés a kormány részéről az oroszok verbális agressziójára?
"Meggyaláztátok 56-t, most válaszul lekapcsoljuk az ügynökeiteket."

Mintha azt írta volna az origó hogy valami családi ügy miatt hívták a rendőröket a házhoz, de ez nem biztos mert nem rémlik biztosra. Ha leszámolosdi lett volna akkor a TEK-et küldik.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 827
47 215
113
Eddig le lettem szólva a nácik miatt, most szembesülhet vele mindenki. Mindegy is.
Most átmegyek montezumába meg hóbagolyba, mi van ha ez a vidéki nácilátogatás egyfajta válaszlépés a kormány részéről az oroszok verbális agressziójára?
"Meggyaláztátok 56-t, most válaszul lekapcsoljuk az ügynökeiteket."
Hát ha az Oroszoknak olyan 76 éves ügynökeik vannak csak, akikről még aZINDEXES Dezső András is tud mindent, akkor nem értem hogy miért rettegsz te is állandóan az Orosz agressziótól, teljesen veszélytelenek... Ezzel együtt, a TEK-et kellett volna küldeni
A meleg kajára soha nem is panaszkodott senki a határon.( nyilván van akinek a gulyásleves sem jó) Az mindig bőséges volt, mikor kaptál. Azzal inkább az volt a baj, h ogy sokszor nem kaptál, vagy pl. műanyag dobozban kaptad és hideg volt mire eljutott hozzád. Pl. volt sokszor hogy a fenti fullos gyulyásleves megcsomósodott zsírcafatos volt és nem volt mód megmelegiteni. A hideg kaja volt hullámzó. Saját tapasztalat: tavaly szeptember elején még 700 Ft-os benzinkúton kapható luxus szendvics. Szeptember közepétől október végéig nagyon jó minőségű hideg kaja volt. Zsugorfóliában négy db. fullos zsömlés szendvics, valami 2dl-es üdítő, Cappuciner szelet vagy Balaton szelet, esetleg még alma. Voltak buci szendvicsek is, hozzá fél literes jegeskávé stb. Aztán idén elkezdett hullámozni a dolog. Volt hogy jó volt, volt hogy 2x10 cm lángolt kolbász kenyérrel, meg fél paprikával volt a kaja. Esetleg hozzá üdítő és Balaton szelet. Utána jött a legalja. Akkor csak péksütemény volt benne nylonba csomagolva. Egy túróstáska, lekváros bukta, kakaós csiga kombó nem annyira jó. Most megint jobb. Felteszem ez is pénzkérdés. Aki kidobja a kaját, arra nem tudok mit mondani, bár azért sok ember nem eszik mértéktelenül fehérlisztet, márpedig itt mindennek az az alapja. Jelzem reggel hatkor reggelizel. Akkor valóban nagyon be tudsz kajálni ha van rá gyomrod. Tipikus reggeli : pl: 4 db. főtt virsli kenyérrel, vagy egy teljes tasak felvágott szalámi zsömlével. Esetleg sült császár szalonna kenyérrel. De utána este 10 óra körül kapod meg a vacsorát. A hideg kajának elégnek kell lenni egész nap.
Az meg hogy ingyen kapják a vezényeltek a kaját és ez csípi a helyiek szemét? Semmi gond. Minden szolgálat után vigyék haza az embereket, aludjak a saját ágyamban, köv. szolgálatig csináljak amit akarok és meg van oldva.


A szolgálatban meg az emberek többsége áll a kiosztott sávon és ennyi. Nem kocsikázik. Nyáron OK., télen gáz.

A pénz, ugye most emeltek a fizetésen : egy járőr ha végig dolgozza a hónapot keres kb 150,000 Ft-ot. Egy járőrvezető 170,000-et. A túlóra nettó 750-850 Ft. A 300k fizetésért bőven 150 órát kell hozni havonta túlórában. Azoknak van 3-400k fizetése, akik kmb, nyomozó, vizsgáló, szolgálat irányító pk. beosztásokban vannak és úgy dolgoznak lent a határon. Mert nekik 220-240,000 Ft körül van a fizetés és 1300-1400 Ft a túlóra pénzük nettóban. Ez jól hangzik, és persze jó is hogy járőri felelősség mellett jó pénze van a határnál. Kérdés, mennyire éri meg a rendőrségnek hogy ezek a jól képzett bűnügyes, körzeti megbízott munkát végző emberek biztonsági őri munkát lássanak el a pénzükért, és ne azt a felelősségteljes munkát amiért a pénzt kapják.

Ezzel együtt nem akkora buli. Pontosabban a fiataloknak buli, mert bírják fizikailag, nem kell nekik a regenerálódás. Meg tudja magát szedni az ember, ha robotol hónapokon keresztül. De most azért arról beszélünk hogy a 168 óra felett még beleversz 100-150 órákat havonta. Nem tagadom, jobb mint gyárban soron állva 100,000-et keresni.

A családosoknak már nem feltétlen jó. Nem a 8 nap miatt, most ennyi egy menet. Hanem azért mert a mi csapaterős századunk idén márciustól ezidáig 8 naponta ment a határra. És a szabadidőddel nem rendelkezel ilyenkor. Meg magánéletet, kapcsolatot építeni nem lehet így. Aki fiatal és nincs felesége két gyerekkel, annak nem is lesz amig ilyen munkarendben dolgozik.

Összességében én azt látom hogy a lehetőségekhez mérten próbálják a lenti állományt jól tartani. Tehát valóban nincs gondod semmire, csak azokra a 16-18 órákra amig kint vagy a határon. A szállások is jók általában. Tehát akár azt is mondhatnám hogy ki van nyalva a segge mindenkinek, de legalább próbálják kompenzálni hogy nem vagy otthon.

Igazából szerintem egyszerűen a magyar társadalom és a fiatalság annyira megváltozott hogy még így sem jó sokaknak. Amikor 3000 embert nem bír a rendőrség összeszedni az egész országból, akkor már nagyon nagy a baj. Meg sokan szerelnek is le. Nem bírják pl. a KR-esek sem hogy rengeteget vannak távol a családtól. A fiataloknál külön gond ha korábban még kollégista sem volt, most meg 200 km-e van apa és anya. És ez csak kívülről vicces, megélve nem az.

Erről van szó, így van. Otthonról, saját internetről, meleg vízből a kádban saját laptopról minden vagányabb...
Egyet értek veled mindenben. Családosként nem akkora Rock-and Roll ez már senkinek. Mondjuk az is igaz, hogy fiatal emberként, ha valakinek se kutyája - se macskája, gyári 3 műszaknál 100.000 ért, jobb ez.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ezzel együtt, a TEK-et kellett volna küldeni
De ez az amit nem tudunk biztosra. A pasasnak szamtalan lofegyvere volt es az ellenorzesek is folyamatosak voltak nala. Ki a fene gondolta volna, hogy egy nap rosszkor csengetnek be hozza es o erre igy reagal. (A kurucon azt irjak, hogy eppen az asszonnyal veszekedett.)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 695
113
Azért azt meg kell hagyni,hogy nem piskóta a tata,76 évesen legéppityuzza az egyenruhásokat.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Meggyaláztátok 56-t, most válaszul lekapcsoljuk az ügynökeiteket."

Ők meg válaszul átdobnak pár kornetet :p És nem csak járművekre fogják indítani hanem hitetlenek gyülekezetire:D
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 691
5 534
113
Csak egy icipici észrevétel: felejtsétek már el azt, hogy a gyári 3 müszak egyenlő 100ezerrel. Már nagyon nem így van. Amióta nehezebb már melóst találni, azóta pl a környékünkön a gyárak havonta emelnek, vagy órabért, vagy valamilyen pótlékot, rendesen versenyeznek egymással. Én 3 müszakban 170-et kapok, túlóra nélkül. És ez Nógrád, ami ugye nem is a világ közepe... :)
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Aki egy kicsit is tájékozott, az tudhatja, hogy az MNA néhány éve szakadt ketté, kivált egy kis része a Györkös vezetésével, az övék a balrad és a hídfő nevű oldalak, afféle nemzeti kommunistákká vedlettek. Amúgy nem normális az öreg, a hungarizmushoz meg már semmi köze.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Csak egy icipici észrevétel: felejtsétek már el azt, hogy a gyári 3 müszak egyenlő 100ezerrel. Már nagyon nem így van. Amióta nehezebb már melóst találni, azóta pl a környékünkön a gyárak havonta emelnek, vagy órabért, vagy valamilyen pótlékot, rendesen versenyeznek egymással. Én 3 müszakban 170-et kapok, túlóra nélkül. És ez Nógrád, ami ugye nem is a világ közepe... :)

Budapesten dolgozok, egy több, mint 100 éves cégnél, most külföldi multi tulajdonában van. Kicsit több, mint 800 bruttóért óránként. Gyűlésen kijelentették, hogy nincs fizetésemelés. Fél éve egy ember sem maradt itt 2 hétnél tovább, emellett tucatnyian hiányoznak. Nem csak szakemberek, betanított- és segédmunkások is.
Ismerősök/haverok sem tapasztaltak túl sok fizetésemelést, a többi körülményről ne is beszéljünk(üzemeltetési- és karbantartási kultúra). Szóval én annyira nem tapasztalok semmiylen versenyt, állásinterjúkon is inkább azt kapom, hogy "hát ez van,ennyiért veszünk fel, ha nem jó viszlát".
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 171
15 846
113
Csak egy icipici észrevétel: felejtsétek már el azt, hogy a gyári 3 müszak egyenlő 100ezerrel. Már nagyon nem így van. Amióta nehezebb már melóst találni, azóta pl a környékünkön a gyárak havonta emelnek, vagy órabért, vagy valamilyen pótlékot, rendesen versenyeznek egymással. Én 3 müszakban 170-et kapok, túlóra nélkül. És ez Nógrád, ami ugye nem is a világ közepe... :)

Jó, hát a Boch-nál ezt el tudom képzelni, de pl. mifelénk szinte az összes nagyobb foglalkoztató minimálbér körül fizet és a kisebb cégek többsége is.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Pont addig olvastam, amíg megláttam ezt: "Az index úgy tudja" és utána folytatódott hogy még a GRU-t is odakeverték... Ne hülyéskedjünk már.

Ezt máskor inkább így a humor topikba, szerintem.

Hát ja, ilyenkor érdekes verziók szoktak felmerülni. :) Be kell dobni valamit, aztán hadd rágódjon az ember, hogy igaz vagy sem. :) Gondolom abból indulnak ki, hogy a netes oldalakon, amit ezek a balfékek kreálnak, mit látnak, és ezt kihozták belőle.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
  • Tetszik
Reactions: karpatalja
Status
Not open for further replies.