[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.
D

danielblack

Guest
Kintről német földről is tapasztalom, hogy van alapja ennek... Plussz észrevételeim alapján a modern technika méginkább gerjeszti a kivándorlást. Sokan azért indultak meg, mert az ismerősük facebookját nézegetve elegük lett abból, hogy az illető folyton nyaralós fotókat lő fel átlagos gyári alkalmazott létére... Szerintem hatványozottan fog nőni a kivándorlás.
https://www.youtube.com/watch?v=V0Ny3epKCLU
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Összeomlott a forint:
http://profitline.hu/hircentrum/hir/325809/Osszeomlott-a-forint---310-felett-a-svajci-frank
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
Akkor mégiscsak jó ötlet volt a forintosítás a lakáshiteleknél?
Mennyire lehetett ezt előre sejteni?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Akkor mégiscsak jó ötlet volt a forintosítás a lakáshiteleknél?
Mennyire lehetett ezt előre sejteni?
Semennyire, a pénzpiacok megdöbbentek a svájci jegybank döntésén, hogy eltörlik az 1:1,2 euro-frank gátat. A dollár túlzott erősödését akarták ezzel ellensúlyozni. Ez most hazavághatja a svájci ipart és a turizmust.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Összeomlott a forint:
http://profitline.hu/hircentrum/hir/325809/Osszeomlott-a-forint---310-felett-a-svajci-frank
Összeomlott a lej is, meg az összes többi a frankhoz képest. Persze csak annyi történt, hogy hogy az 1,2 frank/euró max árfolyamnál meghúzott eddigi gátat eltörölték. Pont egy valutaváltóban álltam ma sorban, egyszercsak jön egy e-mail a telefonomra, hogy elszállt a frank az euróhoz képest, aztán pár ember mint a lefejezett csirkék össze-vissza rohangált, miközben cserélgették a svájci frank árfolyamát mutató táblácskát.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<b>A jelen helyzetben talán érdemes visszatekinteni a múltunkra</b>

Újabban azt mondják, hogy a II.vh-ban a németek kényszerítették Magyarországot arra, hogy részt vegyünk a Szovjetunió elleni háborúban, ehhez képest (korabeli videó):

Szeleczky Zita - Föl a szent háborúra!
https://www.youtube.com/watch?v=KgtnqlMK5u4

"Ki a házból, ki a síkra,
Emberek,
Most <b>az egész Magyarország
Legyen egy nagy hadsereg!</b>
...
Sok az orosz, nagy a száma,
Mi haszna?
<b>Több lesz ott a magyar; talán
Száz is jut egy oroszra</b> (!!!).
...
Minden, ami szent előttünk,
Kockán van,
Ha a világ támad is meg,
Győznünk kell e csatákban;
<b>Ha miljomnak el kell veszni,
Vesszen el!</b>

Utána pedig sírtunk, amikor az oroszok elvertek minket.

Pedig, nem mi mondtuk előtte: "ha milliónak el kell veszni, akkor vesszen el!" ?!

Ha valaki esetleg arra kíváncsi, hogy <b>HOL hangzott el ez a vers</b>, itt megláthatja:

<b>Hungarista Est a Magyar Művelődés Házában.1944.</b>
horogkereszt, nyilaskereszt a háttérben!
https://www.youtube.com/watch?v=TA7loJoGzH4

Szeleczky Zita
Szeleczky_Zita_001.jpg


<b>A közelmúlból (rendszerváltás után):</b>

<b>1993-ban</b> a Legfelsőbb Bíróság felmentette az 1947-es <b>koholt vádak :) alól</b>, és teljes rehabilitációban részesítette. Még abban az évben Wass Alberttel együtt megkapták a <b>Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztje kitüntetést</b>.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Szeleczky_Zita

Egy horogkereszt és egy nyilaskereszt is járhatott volna hozzá...
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Most azt akarod mondani hogy ez a nőszemély az egész magyarság vagy mi? Propagandáról nem hallottál még?
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Most azt akarod mondani hogy ez a nőszemély az egész magyarság vagy mi? Propagandáról nem hallottál még?

Azt akarom mondani, hogy így működött a propaganda már akkor is (és most is). Ezt a "nőszemélyt" 1993-ban kitüntették a Magyar Köztársasági Érdemrend középkeresztjével, így ilyen értelemben valóban - ahogy mondod - a magyarságot is képviseli, hiszen a rendszerváltás utáni politikai elit, a mostani vezetőink tüntették őt ki.
Ilyen értelemben ezzel a kitüntetéssel a rendszerváltás utáni poltikai elit folytonosságot vállalt a Horthy-Szálasi-féle korszakkal.
Ez gondolom senkit nem zavar.
A másik, amit mondani akarok, az az, hogy mi semmiből nem tanulunk, a harmadik pedig, amit mondani akarok, hogy megbánást, önkritikát sem tudunk tanúsítani, amint azt a rögtön támadó hozzászólásod is bizonyítja.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
kaktusz:

Ja, és ha propaganda, akkor az már csak olyan bocsánatos kis bűnöcske?
Csak egy kis propagandácska...

ez ugyan az, mint amilyen propaganda folyik MOST az oroszok ellen.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Miért kellene nekem megbánást tanúsítani azért amit ezelőtt 70 évvel elkövettek valakik? Ne gyere nekem ezzel a zsidó szöveggel ezt én már nem nyalom be.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Laudarage, ezt most a DK megbízásából tetted fel ?
"Újabban azt mondják, hogy a II.vh-ban a németek kényszerítették Magyarországot arra, hogy részt vegyünk a Szovjetunió elleni háborúban, ehhez képest (korabeli videó):"

Csak nem gondolod, hogy ez a dal volt a háborúba lépés apropója ???
Egyébként a wikipédia (elég kétes hírű oldal) mellett létezik más forrás is, például a kortársak visszaemlékezései ...

Figyelmedbe ajánlok egyet:
"
Gobbi Hilda halála előtt egy rádiós riportban kiállt Szeleczky Zita mellett, és erélyesen utasította vissza a Szeleczky ellen elhangzott vádakat és pletykákat. A felvételt a rádió archívuma őrzi.

Előbb nyilasnak bélyegezték...
A riport után erről beszélgettünk Gobbival. Hilda így dühöngött:
- Akkor engemet is el kellene ítélni, mert én is játszottam a "Dr. Kovács István" című uszító filmben? Vagy ítéljük el mindazokat, akik velem együtt énekeltek és tapsoltak ütemesen Sztálinnak vagy Rákosinak? A színész, amikor játszik, a munkáját végzi. És a színész munkájával együtt jár a lelkesedés. Nem a színész az oka, hogy miért lelkesedhet! Öcsi, én nem csak most emeltem szót Szeleczky Zita mellett, hanem amikor ez még veszélyt jelentett, 1948-ban, mikor "in contumatian" ítéltek állítólagos népellenes cselekményei ügyében. Röhej, hogy mi volt a fő vád ellene. Szavalta Petőfi versét: "Jön a muszka, jön a muszka, itt is van már valóban..." Azután antiszemita lett.
- Elmondtam, hogy együtt végeztünk Zitával - folytatja Gobbi Hilda -, és soha-soha jobboldali kijelentést ez év alatt én tőle nem hallottam. Magyarkodott, díszmagyart viselt az esküvőjén, magyaros estélyi ruhákban szavalt. Legtöbbször Adyt, aki ugye, mégsem volt nyilas! Igaz, mélységesen vallásos volt, és így Mécs Lászlót is szavalt, de azóta Mécs Lászlót is rehabilitálták. Az új antológiában szerepelt két verse. De Várkonyi Zoli is kiállt Zita mellett, aki partnere volt ezerkilencszáznegyvennégyben valami kétszemélyes darabban, a Madách Színházban.
Az üldözött Várkonyinak Zita ezerkilencszáznegyvennégy március tizenkilencedike után biztos rejtekhelyet kínált fel üldözői elől. Ezek után valóban csak hitvány emberek hihetik, hogy Zita antiszemita lett volna. Mikor minden este kiállt a színpadra Mária főhadnagyként a németek által megszállt Magyarországon és elmondta: "Szent március, mi most megesküszünk, hogy Pest-Buda falain soha többé idegen zászló nem lobog...", kérdezem én, milyen oldalon állt Szeleczky Zita? Jobb-, vagy a baloldalon?
Egyiken sem! Színész volt, aki játszotta a rá osztott szerepet. És Zita a rá osztott szerepet mindig nagyon jól játszotta, mert szuper tehetségű színésznő volt. Hihette a Szeleczky Zita, aki minden este, amikor kilépett a színpadra, tombolva ünnepelt a közönség, hogy valami rosszat tesz? Tudni kell megbocsátani. Ahogy én megbocsátottam Muráti Lilinek, bár a madridi rádióban azt kiabálta, "Gobbi Hildát akasszák Bayor Gizi mellé!" Tudod, Öcsi, milyen büszke voltam én, hogy ha már felakasztanak, nem akárki, hanem Bayor Gizi mellett fogok lógni! Egy esetben nincs bocsánat, ha szándékosan ártunk valakinek, és azok számára, akik barátaikat árulják el!

Gobbi szavai ma is aktuálisak. Nagyon is időszerűek. Akik pedig Szeleczky antiszemitizmusát firtatják, azok figyelmébe ajánlom napjaink antiszemitáit, akik feldöntötték Neményi Lili sírkövét, akik Székhelyi Jóska öltözőasztalára ocsmány levelüket odalopták, akik Raj Tamást és egyes képviselőinket undorító nyálukkal befröcskölik.
Gobbi fejezte be a beszélgetést:
- Zita hitt valamiben és valószínűleg csalódott. Én is hittem valamiben és én is csalódtam. Így egyikünk sem ártott senkinek."

Ilyen alapon pl. Zelk Zoltánt, Illyés Gyulát is meg lehet rángatni akik Rákosit dicsőítő "műveikkel" vonultak be az illető kor fő csapásirányába ...
Esetleg ha külföldi példát szeretnél, Knut Hamsun, Nobel-díjas norvég író Quislinggel, Goebbels-el fenntartott meghitt viszonyáról hallottál ? Még Hitlerrel is parolázott Berchtesgadenban és a halála után az Afterpostenben egy szép nekrológgal búcsúzott a diktátortól, az emberiség harcosának nevezve ....

Visszatérve Szeleckyre, az 1993-as LB felmentés teljesen megalapozott és jogszerű volt, a népbírósági koholmányt teljes mértékben politikai szándékok vezérelték.
Ja és még egy apróság: 1987. július 17-én az USA elnöke, R. Reagen IS kitünteti ...
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Miért kellene nekem megbánást tanúsítani azért amit ezelőtt 70 évvel elkövettek valakik? Ne gyere nekem ezzel a zsidó szöveggel ezt én már nem nyalom be.

Neked nem kell megbánást tanúsítanod, mint ahogy nekem sem.
Viszont engem ez a videó megdöbbentett, és elgondolkodtatott.
Téged pedig nem.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
ez van akkor amikor egy orszag nem dolgozza fel a multjat tenyszeruen, semlegesen, helyreteve a dolgokat es levonva a konzekvenciakat
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Laudarage, ezt most a DK megbízásából tetted fel ?

NEM.

"Újabban azt mondják, hogy a II.vh-ban a németek kényszerítették Magyarországot arra, hogy részt vegyünk a Szovjetunió elleni háborúban, ehhez képest (korabeli videó):"

Csak nem gondolod, hogy ez a dal volt a háborúba lépés apropója ???

NEM. Főleg mivel a vers Petőfitől származik 1849-ből. Viszont elgondolkodtató, hogy 2 évvel a Don-kanyar 200 000 fős embervesztesége (1942-43) után olyanokat szavaltak, hogy "száz magyar jut egy oroszra" és hogy nem baj, ha milliók vesznek is el...

"Gobbi Hilda halála előtt egy rádiós riportban kiállt Szeleczky Zita mellett, és erélyesen utasította vissza a Szeleczky ellen elhangzott vádakat és pletykákat. A felvételt a rádió archívuma őrzi.

Előbb nyilasnak bélyegezték...
A riport után erről beszélgettünk Gobbival. Hilda így dühöngött:
- Akkor engemet is el kellene ítélni, mert én is játszottam a "Dr. Kovács István" című uszító filmben? Vagy ítéljük el mindazokat, akik velem együtt énekeltek és tapsoltak ütemesen Sztálinnak vagy Rákosinak?
A színész, amikor játszik, a munkáját végzi.

Miért, a háttérben, ahol szaval, talán nem horogkereszt és nyilaskereszt látható?
És igen, egy művésznek nem kötelező kollaborálni. Ilyen erővel az egész magyar volt kommunista politikai elit is ártatlan, mert csak a munkájukat végezték!

Ilyen alapon pl. Zelk Zoltánt, Illyés Gyulát is meg lehet rángatni akik Rákosit dicsőítő "műveikkel" vonultak be az illető kor fő csapásirányába ...

Lehet, hogy így van. És az sem véletlen, hogy a manapság József Attila szobrát eltávolítják, még a szegedi egyetem sem viseli már a nevét... mivel ő túlságosan baloldali, "kommunista", így a magyar irodalomból/történelemből/köztudatból fokozatos "kigyomlálásra" kerül.

Visszatérve Szeleckyre, az 1993-as LB felmentés teljesen megalapozott és jogszerű volt, a népbírósági koholmányt teljes mértékben politikai szándékok vezérelték.

A Szelecky által szavalt vers nem volt lázító, háborúra uszító? Nem vezényelte politikai szándék? Miért nem szavalt gyerekverset inkább?

Ja és még egy apróság: 1987. július 17-én az USA elnöke, R. Reagen IS kitünteti ...

Ó, ez nem apróság. Nem is vártam mást. Persze, hogy a hidegháború hőse, a nagy szovjetellenes Reagan elnök kitüntette az oroszok ellen uszító náci-nyilas művésznőt.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Húúú... Aszem elszánt vakok közé keveredtem, további jó szórakozást. Ti ketten együtt majd szépen feldolgozzátok a múltat. jól megértitek egymást.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Hát istenigazából nekem sincs kedvem vitatkozni, teljesen felesleges, ha ez a meggyőződésed, ez van.
Csak szerintem dőre dolog kiragadni egy apró momentumot egy ember életéből és azt egy korszak alátámasztásaként, sőt történelmi kauzaként felhasználni. Mivel egyáltalán NEM ez volt a háborúba lépésünk kiváltó oka ...
Azt gondolom, hogy az általad felvezetett "tények" rendkívül elnagyoltan, egyoldalúan és hanyag módon lettek tálalva, a körülmények, kiváltó okok totális mellőzésével. Legtöbbet egy illető korról könyvtári feldolgozás útján tudsz elsajátítani, nem a wikipédia pár soros tíz percnyi időt igénylő summázatából. Sok évet töltöttem a történelem ilyetén történő tanulmányozásával, és csak azt tudom mondani, egy élet is kevés ennek az időszaknak megismeréséhez.
És továbbra sem értem, Szeleczky Zitának mi köze Magyarország második világháborús szerepléséhez ???
Talán lehetne a felelősséget firtatni mondjuk az akkori MÁV és egyéb állami gazdasági szereplőknek, mert a nyilasok, németek igénybe vették, mondjuk a tömegközlekedést ???
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
"Talán lehetne a felelősséget firtatni mondjuk az akkori MÁV és egyéb állami gazdasági szereplőknek, mert a nyilasok, németek igénybe vették, mondjuk a tömegközlekedést ???"


http://mandiner.hu/cikk/20130824_meguszta_a_mav_az_amerikai_holokausztpert .....

Nem tudom,hogy ilyen értelemben gondoltad-e.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
44-es felvétel, nyilas gyűlésen, a nyilaskeresztes párt kormányzása idején. Az akkori ünnepelt sztárt/celebet pedig felkérték egy fellépésre.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
"Talán lehetne a felelősséget firtatni mondjuk az akkori MÁV és egyéb állami gazdasági szereplőknek, mert a nyilasok, németek igénybe vették, mondjuk a tömegközlekedést ???"


http://mandiner.hu/cikk/20130824_meguszta_a_mav_az_amerikai_holokausztpert .....

Nem tudom,hogy ilyen értelemben gondoltad-e.

Igen, ez végső soron mindig erről szól. A permanens bűntudat állandó hangsúlyozása, annak közbeszédben való fenntartásával gazdasági előnyök kihasználása, pénzügyi akarat érvényre juttatása, bevétel keletkeztetése.
Bevett gyakorlat a Közel-Kelet legdemokratikusabb országától.
 
Status
Not open for further replies.