[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Nagyjából az lesz. Nincs annyi ebben a liberális, katonai szolgálatra alkalmatlan fiatalságban, hogy tovább vigye a zavargásokat. Egyszerűen a társadalom nem támogatja a kormány megbuktatását. Nincs országos tömegtámogatottságuk. Viszont arra tényleg jó volt eddig, hogy a Jobbik elszúrta a saját dolgát. Beálltak a Soros csapatba. Tovább fogy a szavazótáboruk.
Ebben az a legjobb hogy így van esély arra, hogy Vona és Simicska klán is elmegy a francba és pl. Toroczkai László lesz az új főnök.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
A környezetemben két jobboldali irányzat van: az egyik radikális változtatást akar (nevezhetjük őket szélső jobbnak, de nem nevezhetők "náciknak"), a másik tábor lépésenként akarja megreformálni a mai politikát: lassú víz partot mos alapon. Melyik szimpatikusabb neked? Egy közös érdekük van, hogy változtatásra lenne szükség! Hogy legyen pikantériája is a dolognak az egykori hit hű pártkönyvvel rendelkezők is tagjai a baráti társaságnak.
Nekem egyértelműen a lassú víz partot mos elv szimpatikusabb. Kis lépésekkel előre, és korrigálni ahol kell. Az ide oda kapkodunk nagy lendülettel és hatalmas irányváltásokkal, ahogy én látom sokszor elköveti azt a hibát, hogy sok jó szakembert kiönt a fürdővízzel együtt, és nincs hosszútávú koncepció, csak kapkodás, kompenzálás, majd újratervezés, és megint visszakompenzálás. Valamint a békét, nyugalmat szeretem, és a kiszámíthatóságot, mint a legtöbb normális ember.[/QUOTE]

Én pont azt látom, hogy az elmúlt 20-25 év van tele folyamatos kapkodással és újratervezéssel. Minden kormányváltás, esetleg miniszterváltás után ki kell hajítani az előző sleppet, aztán átszerveznek meg reformálnak egy évet, kiderül, hogy szar az egész, újabb egy év, mire lesz valami, és így tovább.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Nekem egyértelműen a lassú víz partot mos elv szimpatikusabb. Kis lépésekkel előre, és korrigálni ahol kell. Az ide oda kapkodunk nagy lendülettel és hatalmas irányváltásokkal, ahogy én látom sokszor elköveti azt a hibát, hogy sok jó szakembert kiönt a fürdővízzel együtt, és nincs hosszútávú koncepció, csak kapkodás, kompenzálás, majd újratervezés, és megint visszakompenzálás. Valamint a békét, nyugalmat szeretem, és a kiszámíthatóságot, mint a legtöbb normális ember.

Én pont azt látom, hogy az elmúlt 20-25 év van tele folyamatos kapkodással és újratervezéssel. Minden kormányváltás, esetleg miniszterváltás után ki kell hajítani az előző sleppet, aztán átszerveznek meg reformálnak egy évet, kiderül, hogy szar az egész, újabb egy év, mire lesz valami, és így tovább.[/QUOTE]
Társadalmifolyamatok témához is kapcsoldódva nem a civil szerveződéseknek kell szolgálni a pártot hanem a pártnak kell azt támogatni.
Pl. Fidesz ezt felismerte. Vona meg szét barmolta!
Nézzétek ilyen szempontból a liberálisoktól kell tanulni. Nekik meg van az n+1 civilszervezetük oktatásba és kultúrába is nagyon beették magukat!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
A tegnapi rendezvény mellett az alábbi szervezetek álltak ki, többek között: az Amnesty International Magyarország, az Átlátszó, az Eötvös Károly Intézet, a Krétakör Alapítvány, a K-Monitor, a Magyar Helsinki Bizottság, a Társaság a Szabadságjogokért és a Transparency International Magyarország Alapítvány.
A támogatók között szerepelt még a Bohócok a Láthatáron, a Greenpeace Magyarország Egyesület, a Magyar LMBT Szövetség, a Menedék – Migránsokat Segítő Egyesület, az Ökotárs Alapítvány, a Szexmunkások Érdekvédelmi Egyesülete, a Szivárvány Misszió Alapítvány – Budapest Pride vagy a Tanítanék Mozgalom.

No comment.
Valami külföldön összeállt emigráns kormány még nincs? Meg olyan egy személyes megfigyelőközpont 3000km távolságból mint a szíreknél az ODSH?
 
  • Tetszik
Reactions: Panzerfaust

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Amennyi magyar már külföldre menekült a rezsim elől abból egy komplett országot lehetne létrehozni.
Melyik rezsim elől, mert azért én személyesen ismerek jópár olyan embert akik 2010 előtt évekkel "menekültek" nyugatra az akkori rezsim elől. Pilóták, számítógépes programozó, orvos, repülőgép-műszaki szakemberek, és vannak köztük olyanok is, akik pár éve hazajöttek, meg olyanok is akik maradtak kint. Rezsim-függetlenül...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Aha, kapnak olyan segélyeket mint Abdulék? Bejelentkezett már a romákon kívül valahova magyar állampolgár hogy ő bizony elmenekült MO-ról?
De amúgy mi az akadálya hogy létrehozzanak kint egy komplett országot? Akbarosék is ezt teszik.
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Mi is volt a vád Budaházy ellen a híd lezáráskor? Na itt miért is nem ugyanaz?

Én azt nem értem, hogy a Budapesti autósok miért nem lincselik meg ezeket? Én tuti kivenném a 38-as villáskulcsot az ülés alól, ha mindenféle csőcselék csak úgy akadájozna a napi életvitelemben, akár ceu akár bp-pride címén.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 054
18 759
113
Amennyi magyar már külföldre menekült a rezsim elől abból egy komplett országot lehetne létrehozni.

Politikai okból nem hagyta szerintem el a rendszerváltás óta senki az országot. Aki kiment, azok zöme az uniós munkavállalási lehetőségek megnyitása okán ment el, a jobb élet reményében.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and lgabo

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Én azt nem értem, hogy a Budapesti autósok miért nem lincselik meg ezeket? Én tuti kivenném a 38-as villáskulcsot az ülés alól, ha mindenféle csőcselék csak úgy akadájozna a napi életvitelemben, akár ceu akár bp-pride címén.
Hát tegnap éjszaka mikor jöttünk haza a színházból és a rendőrök elkezdtek terelgetni a sötét városban, hát vidékiként alig ismerve a várost rohadtul "élveztem" a dolgot és emlegettem a jó édes olyan szülőjüket!! De nincs akkora kulcs az ülés alatt, rögtön a pumpával kellene kezdeni, csak nem engedtek oda a kékruhások. Még jó hogy nagy kerülővel, csak hogy az ismert főutcákon tudjak maradni kitaláltam valahogy a városból.
 

minszk2

Well-Known Member
2016. június 19.
663
705
93
Melyik rezsim elől, mert azért én személyesen ismerek jópár olyan embert akik 2010 előtt évekkel "menekültek" nyugatra az akkori rezsim elől. Pilóták, számítógépes programozó, orvos, repülőgép-műszaki szakemberek, és vannak köztük olyanok is, akik pár éve hazajöttek, meg olyanok is akik maradtak kint. Rezsim-függetlenül...
De nem ez a jellemző...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
De nem ez a jellemző...
Sajnos így van, nem az a jellemző hogy hazajönnek, az viszont "rezsimfüggetlen" hogy kimennek, és később hazajönnek vagy maradnak külföldön. Nem a miniszterelnöktől, uralkodó párttól függ elsősorban, hanem a megélhetési lehetőségektől és körülményektől.
 
Status
Not open for further replies.