[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Amennyiben te ismered a baltánk akkor vázold kérlek ott ismereteid alapján ki mit gondol, esetlegesen, hogyan léphet a közel jövőben !
Ki tudja ki mit fog lépni. Egy biztos. A volt Jugoszláv államok és Magyarország is le vannak gatyásodva védelmi szempontból. Ezen belül Szerbia és Magyarország pöffeszkedik, ereje viszont noncs. A horvátok most nem tolakodnak, elég volt nekik a 90-es évek háborúja, amelyből tetejében, szerencsével stb, győztesként jöttek ki.
Amit eddig tudunk: Magyarország és Horvátország az utolsó évszázadokban a németek csicskája volt. A szerbek pedig brit csicska voltak.
Hogy mi lez ezután? Nem tudom, azonban hiszem hogy mi magyarok ismét jól ráfaragunk. Bízom a stadionépítő géniuszban :D
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Sok mindenben igazad van, de német orientációban legkésőbb a Balkánon, Szerbiánál össze fogunk ütközni az oroszokkal. A német-osztrák-magyar tömb ledominálhatná Szerbiát, csakúgy mint Horvátországot anno, ha nem állnának mögötte az oroszok. De mögötte állnak. Innentől kezdve a német orientáció ütközőpályán van az orosszal, még ha most ez nem is látszik. (Szerintem Szijjártóék abban reménykednek, hogy ide tudják csatolni Szerbiát.)
Én éppen ezért javasoltam a Magyar-Szláv Államszövetséget, kihagyva a németeket és az osztrákokat, sőt, még a németekkel összefonódott cseheket is, hogy ne ütközzünk a Balkánon az oroszokkal, hanem álljunk mi, Budapest a Balkán és a szlávok élére, a németek nélkül, elkerülve a későbbi ütközést az oroszokkal.
A másik, hogy Putyin az utolsó elnöki ciklusát tölti, nem tudni ki jön utána, és hogy akar-e területeket szerezni.
Az iszlám veszélyt meg félreérted, ugyanis ha láttad Dugin egyik tárgyalását valami iszlám imámmal, akkor ott arról volt szó, hogy az orthodox oroszok és a mohamedánok szövetséget kötöttek Róma, azaz a római katolikus egyház ellen. Azaz, nekik most nem jelent fenyegetést az iszlám (legalábbis nem annyira mint nekünk), mivel Rómát - azaz a nyugati kereszténységet - szemelték ki közös ellenségnek!
Végezetül a német-magyar tömb oroszkkal való szövetsége igencsak kívánatos lenne, csak a kérdés az, hogy a nagy egójú németekben lesz-e annyi szerénység (megj.: nem szokott lenni), hogy szövetségre lépjenek Moszkvával, és átengedjék a vezetést Moszkvának, vagy háborúra lépnek ellenük, ismét.

Mi a szommal lépnének a németek háborúra? Rozsdás eszcájggal?
Amúgy, már felhívtam figyelmedet a magyarság halálára amennyiben szövetkezik a szlávokkal. Hungaroszlávia = pánszláv folyosó aminek következtében menekülhetünk a sztyeppékre.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Ki tudja ki mit fog lépni. Egy biztos. A volt Jugoszláv államok és Magyarország is le vannak gatyásodva védelmi szempontból. Ezen belül Szerbia és Magyarország pöffeszkedik, ereje viszont noncs. A horvátok most nem tolakodnak, elég volt nekik a 90-es évek háborúja, amelyből tetejében, szerencsével stb, győztesként jöttek ki.
Amit eddig tudunk: Magyarország és Horvátország az utolsó évszázadokban a németek csicskája volt. A szerbek pedig brit csicska voltak.
Hogy mi lez ezután? Nem tudom, azonban hiszem hogy mi magyarok ismét jól ráfaragunk. Bízom a stadionépítő géniuszban :D
"pöffeszkedik", "németek csicskája", "stadionépítő géniusz"
Mégis mikor láttad te pöffeszkedni Magyarországot? Nem hazudtolod meg a neved....
Én biztos vagyok benne hogy Szerbia és Magyarország összefog zárni + Horvátországgal együtt, ha arról lesz szó hogy iszlamizáció a tét. Nem véletlenül szorgalmazzák fenn a fél Balkán felvételét az EU-ba. Mondjuk Albánia valahogy nem passzol ebbe a gondolatmenetbe az igaz...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and haubagoi

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
"pöffeszkedik", "németek csicskája", "stadionépítő géniusz"
Mégis mikor láttad te pöffeszkedni Magyarországot? Nem hazudtolod meg a neved....
Én biztos vagyok benne hogy Szerbia és Magyarország összefog zárni + Horvátországgal együtt, ha arról lesz szó hogy iszlamizáció a tét. Nem véletlenül szorgalmazzák fenn a fél Balkán felvételét az EU-ba. Mondjuk Albánia valahogy nem passzol ebbe a gondolatmenetbe az igaz...
Nem hazudtolom ... legalább nem vagyok pöffeszkedő :) (ok nélkül)
A jelenlegi szerb populáció kb fele szerint is a magyarok ázsiaia vadak, a magyar nyelv ugatás, a magyarokat ki kell pusztítani. Nem hiszem hogy igazuk van, hiszem viszont hogy a magyarok is hozzájárultaka eme beteg nézethez.
Horvátok. Tisztelik hogy majd ezer évig egy korona alatt éltünk, azonban semmiképen sem kívánkoznak közös álamba velünk. Vessetek egy pillantást arra, hogy mit művelt a MOL a horvát INA-val.
Albánia. Aki életében albánt csak fényképen látott, az miért nyilatkozik velük kapcsolatban?
Szomorú vagyok, hogy milyen könnyen fel lehetett itt ütni az idegengyűlöletet. A következő lépés a fasizmus?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Nem hazudtolom ... legalább nem vagyok pöffeszkedő :) (ok nélkül)
A jelenlegi szerb populáció kb fele szerint is a magyarok ázsiaia vadak, a magyar nyelv ugatás, a magyarokat ki kell pusztítani. Nem hiszem hogy igazuk van, hiszem viszont hogy a magyarok is hozzájárultaka eme beteg nézethez.
Horvátok. Tisztelik hogy majd ezer évig egy korona alatt éltünk, azonban semmiképen sem kívánkoznak közös álamba velünk. Vessetek egy pillantást arra, hogy mit művelt a MOL a horvát INA-val.
Albánia. Aki életében albánt csak fényképen látott, az miért nyilatkozik velük kapcsolatban?
Szomorú vagyok, hogy milyen könnyen fel lehetett itt ütni az idegengyűlöletet. A következő lépés a fasizmus?
Azok alapján amit leírtál jobb lett volna ha te is inkább csendben maradsz....
"Albánia. Aki életében albánt csak fényképen látott, az miért nyilatkozik velük kapcsolatban?"
Aham.... ha te mondod....
"Horvátok. Tisztelik hogy majd ezer évig egy korona alatt éltünk, azonban semmiképen sem kívánkoznak közös álamba velünk"
Kutya sem beszélt ilyesmiről. Arról beszéltem hogy össze fognak zárni. Nem azt hogy egyesülni.
Idegengyűlölet? lol érdekes értelmezés. Mintha betennél mondjuk egy rókát tyúkok közé, s a tyúkok idegengyűlölők, mert nem respektálják szegény rókát, aki csak a saját "kultúrája" alapján hozza meg döntéseit.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and haubagoi

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Azok alapján amit leírtál jobb lett volna ha te is inkább csendben maradsz....
"Albánia. Aki életében albánt csak fényképen látott, az miért nyilatkozik velük kapcsolatban?"
Aham.... ha te mondod....
"Horvátok. Tisztelik hogy majd ezer évig egy korona alatt éltünk, azonban semmiképen sem kívánkoznak közös álamba velünk"
Kutya sem beszélt ilyesmiről. Arról beszéltem hogy össze fognak zárni. Nem azt hogy egyesülni.
Idegengyűlölet? lol érdekes értelmezés. Mintha betennél mondjuk egy rókát tyúkok közé, s a tyúkok idegengyűlölők, mert nem respektálják szegény rókát, aki csak a saját "kultúrája" alapján hozza meg döntéseit.
Figyelj, ez egy nyitott fórum, ahol ha akarok hozzászólhatok lelkiismeretem és világnézetem szerint. A moderátor lecsitíthat. Te az lennél?
És igen, ha hiszed-ha nem, én élőben is láttam már albánt :) Sőt ...
Ez a róka-tyúk egy olyasmi, ami csak megerősíti bennem azt a véleményt, hogy Magyarország ma rossz úton tart. Bocs.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Figyelj, ez egy nyitott fórum, ahol ha akarok hozzászólhatok lelkiismeretem és világnézetem szerint. A moderátor lecsitíthat. Te az lennél?
És igen, ha hiszed-ha nem, én élőben is láttam már albánt :) Sőt ...
Ez a róka-tyúk egy olyasmi, ami csak megerősíti bennem azt a véleményt, hogy Magyarország ma rossz úton tart. Bocs.
Már nem azért de te irtad "Aki életében albánt csak fényképen látott, az miért nyilatkozik velük kapcsolatban".
Kissé szelektíven olvasol. De nem nem gátollak szabad vélemény nyilvánításodban, részemről viszont befejeztem. Nehogy megzavarjam itt a pöffeszkedő mivoltommal a csicska hozzáállásommal világnézeted.
"A jelenlegi szerb populáció kb fele szerint is a magyarok ázsiaia vadak, a magyar nyelv ugatás, a magyarokat ki kell pusztítani. Nem hiszem hogy igazuk van, hiszem viszont hogy a magyarok is hozzájárultaka eme beteg nézethez."
na igen biztosan mi tehetünk róla hogy szerintük a nyelvünk kutya nyelv... Meg hogy ki kell minket irtani...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Már nem azért de te irtad "Aki életében albánt csak fényképen látott, az miért nyilatkozik velük kapcsolatban".
Kissé szelektíven olvasol. De nem nem gátollak szabad vélemény nyilvánításodban, részemről viszont befejeztem. Nehogy megzavarjam itt a pöffeszkedő mivoltommal a csicska hozzáállásommal világnézeted.
"A jelenlegi szerb populáció kb fele szerint is a magyarok ázsiaia vadak, a magyar nyelv ugatás, a magyarokat ki kell pusztítani. Nem hiszem hogy igazuk van, hiszem viszont hogy a magyarok is hozzájárultaka eme beteg nézethez."
na igen biztosan mi tehetünk róla hogy szerintük a nyelvünk kutya nyelv... Meg hogy ki kell minket irtani...
A románoknak és szerbeknek egy szerencséjük van a Magyar mentalitás soha nem volt ilyen még a "kegyetlen" Közép korban se! Mivel évszázadokig a magyarság volt olyan helyzetben, hogy ha akarta volt az írmagjukat is kipusztítja !
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
A románoknak és szerbeknek egy szerencséjük van a Magyar mentalitás soha nem volt ilyen még a "kegyetlen" Közép korban se! Mivel évszázadokig a magyarság volt olyan helyzetben, hogy ha akarta volt az írmagjukat is kipusztítja !
Ebben igazad van, szerencsére az urakat sokkalta jobban érdekelte az olcsó munkaerő mint holmi népirtás.
Amúgy pedig, remélem tudod, hogy a nemzetek a 19. század folyamán alakultak azzá amik ma (jó nagy kibabrálás volt az a folyamat). Meg, hogy manapság nyilván nem sok olyan nemzet létezhet mint a Magyar. Vérkapcsolatunk őseinkkel minimális, génjeinkben sokkal inkább szlávok vagyunk mint a tőlünk délebbre élő szláv anyanyelvűek, és az egyetlen dolog ami összekapcsol bennünket ez a csodás magyar nyelv!
Pláne, hogy mindezt írom én, aki nem is vagyok magyar :D
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Ebben igazad van, szerencsére az urakat sokkalta jobban érdekelte az olcsó munkaerő mint holmi népirtás.
Amúgy pedig, remélem tudod, hogy a nemzetek a 19. század folyamán alakultak azzá amik ma (jó nagy kibabrálás volt az a folyamat). Meg, hogy manapság nyilván nem sok olyan nemzet létezhet mint a Magyar. Vérkapcsolatunk őseinkkel minimális, génjeinkben sokkal inkább szlávok vagyunk mint a tőlünk délebbre élő szláv anyanyelvűek, és az egyetlen dolog ami összekapcsol bennünket ez a csodás magyar nyelv!
Pláne, hogy mindezt írom én, aki nem is vagyok magyar :D
Magyarnak lenni egy lét állapot ! Erre tanítanak a népmeséink, hagyományaink. Mi létszemléletünk Ázsia 7 vezér a hét törzs szövetséges is elsősorban szellemi és lelki volt. A ma ismert magyarság társadalmilag is etnikailag is összetett volt kezdetektől: Árpádék magyarok a kazár birodalomból, székelyek Attila megmaradt hunjai, avarok egyik ős Európai populáció, Jászok ( perzsa törzs), Kunok és Besenyők türkmén népe elemek! De mind eggyé váltunk mi vagyunk Hunor és Magor utódai akik a Sumér Nimród Király gyermekei. Mi nem hont foglaltunk hanem testvéri hívó szóra hazatértünk!
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and kaktusz

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 661
113
Magyarnak lenni egy lét állapot ! Erre tanítanak a népmeséink, hagyományaink. Mi létszemléletünk Ázsia 7 vezér a hét törzs szövetséges is elsősorban szellemi és lelki volt. A ma ismert magyarság társadalmilag is etnikailag is összetett volt kezdetektől: Árpádék magyarok a kazár birodalomból, székelyek Attila megmaradt hunjai, avarok egyik ős Európai populáció, Jászok ( perzsa törzs), Kunok és Besenyők türkmén népe elemek! De mind eggyé váltunk mi vagyunk Hunor és Magor utódai akik a Sumér Nimród Király gyermekei. Mi nem hont foglaltunk hanem testvéri hívó szóra hazatértünk!
Ezek után én már nem is reagálok balkáni elvtárs "gondolataira"
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Magyarnak lenni egy lét állapot ! Erre tanítanak a népmeséink, hagyományaink. Mi létszemléletünk Ázsia 7 vezér a hét törzs szövetséges is elsősorban szellemi és lelki volt. A ma ismert magyarság társadalmilag is etnikailag is összetett volt kezdetektől: Árpádék magyarok a kazár birodalomból, székelyek Attila megmaradt hunjai, avarok egyik ős Európai populáció, Jászok ( perzsa törzs), Kunok és Besenyők türkmén népe elemek! De mind eggyé váltunk mi vagyunk Hunor és Magor utódai akik a Sumér Nimród Király gyermekei. Mi nem hont foglaltunk hanem testvéri hívó szóra hazatértünk!
Szerintem pedig az a magyar, aki legalább gügyögi a nyelvet és osztja a sorsközösséget. De leginkább eme utóbbi!
Azt hogy mi volt a múltban, talán soha senki nem fogja tudni már pontosan. Szerintem azonban, sokkal fontosabb a jelen és főleg a jövő!
Pont.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Orbán Bulgáriában pont megint ortodox templomot látogatott, és ottani egyházi vezetőkkel beszél.
Másik ha megnézed a magyar külpolitika egyik elve aki keresztény az támogatjuk függetlenül az irányzatól Közel-Keleten ezt tesszük. Bizáncz-Római vita pont történelmileg mindig nálunk oldódott fel. Szent István/ Vajk koránja a Szent Korona róma és bizáci részekből tevődik össze.
Ha már balkán ott az Iszlamizáció hatalmas veszély mindenkire horváthokra és szerbekre is pont ezért nem fognak velünk szembe kerülni!

Te Szlávhungarika vagy Hungarószlávia elképzést mondhatod, de Orbán korszak következő évei arról a szolnak, hogy a németség és a nyugati konzervatívok egy nagyobb számba települnek a keleti block békésebb államaiban mint például hazánk. De nálunk a Kínaiak és az oroszok is ingatlanokat vesznek! Lásd Hévíz lassan kis Oroszország :)

Akkor mégiscsak azoknak van igazuk, akik azt mondják, hogy Orbán = Horthy. Még a német szövetséggel is pont ugyanabba a csapdába esik bele, mint Horthy.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Akkor mégiscsak azoknak van igazuk, akik azt mondják, hogy Orbán = Horthy. Még a német szövetséggel is pont ugyanabba a csapdába esik bele, mint Horthy.
Kétszer ugyan abba a folyóba nem léphetsz! Horthy és Orbán helyzete teljesen más ! A kihívások is gyökeresen mások.
Horthy egy erős nemzet tudattal rendelkező de majd nem, hogy kivérzett drasztikusan megcsonkított Magyarországot kellett megmenteni

Orbán jelenleg magyarság súlyos szellemi és identitás válságba van! Miközben iszlám térhódítás fenyeget minket Nyugatról és Balkánról! Oroszokkal most nem fogunk vetélkedni a Balkánért, kinek kell még több muszlim. Mint ahogy német birodalom se éled újjá! Közép-Európába még a meg maradt élni akaró népei fognak összefogni. Olyanok amelyek például nem gyűlölik az oroszokat vagy másokat. Hanem jelenlegi hazájuk megmaradásán fáradoznak és nemet mondanak az iszlamizációra!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Rendben van, elfogadtam. Nyugodtan kössön Magyaro. megint német szövetséget, aztán ismételje meg az I. meg a II. világháborús vereséget német oldalon megint.
Igaz, minden ilyen világháború alkalmával az ország területe felére-harmadára csökken, de legalább elmondhatjuk, hogy az algoritmus előbb-utóbb véget ér (mármint a szüntelen német oldalra állás), mivel Magyarország területe előbb utóbb elfogy.
Erre jelenlett volna kiutat egy szláv-orosz szövetség, dehát ezt tilos, megértettem, legyen megint német szövetség, és bukjunk el ugyanúgy a III. világháborúban is, ráadásul pont ugyanazon, a szerb-orosz dolgon, mert nekünk Trianon kell.
De legalább elmondhatjátok, hogy nem követtétek haubagoi tervét, mert az "szláv folyosó" lett volna.
Istenem, hogy te csak fekete-fehéren vagy képes gondolkodni. Tetejében nagyon hisztis is vagy!
"hóbagoly terv" :D
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Én a legelejétől fogva,mióta beregisztráltam közétek ,csendes,főként olvasótok vagyok.Túlzottan nem is tudok hozzászólni.Általába amit leírtok,abból szoktam bogarászni.
De feltűnővé vált már, az indulatkezelési problémák,
konfliktus kezelés totális hiánya, agresszívitás.
Nem értelek titeket.Min tudtok változtatni ezzel az erőszakos érvelésekkel egymással szembe,miért gondoljátok,hogy jobb lesz a világ ha Ti itt egymásnak feszültők,személyeskedtek.
Semmi nem fog változni.
Mindnyájunkra szarnak jobbról,balról,fentről,lentről.
Azok akik tehetnének egy jobb világért,nem fognak bereggelni ide,hogy elolvassanak titeket.
...és gondolom Ti sem vagytok döntési helyzetben.
Arra szeretnélek kérni titeket,hogy mellőzétek ezt.
Köszi az eddigieket. :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Kétszer ugyan abba a folyóba nem léphetsz! Horthy és Orbán helyzete teljesen más ! A kihívások is gyökeresen mások.
Horthy egy erős nemzet tudattal rendelkező de majd nem, hogy kivérzett drasztikusan megcsonkított Magyarországot kellett megmenteni

Orbán jelenleg magyarság súlyos szellemi és identitás válságba van! Miközben iszlám térhódítás fenyeget minket Nyugatról és Balkánról! Oroszokkal most nem fogok vetélkedni a Balkánért, kinek kell még több muszlim. Mint ahogy német birodalom se éled újjá! Közép-Európába még a meg maradt élni akaró népek fognak össze fogni. Olyanok amelyek például nem gyűlölik az oroszokat vagy másokat. Hanem jelenlegi hazájuk megmaradásán fáradoznak és nemet mondanak az iszlamizációra!

"most nem fogok vetélkedni a Balkánért,"

Igen? És akkor szerinted miért nem akarja Németország, hogy lezárjuk a déli határt? Na?
Megsúgom: azért, mert nem akarja még itt meghúzni az EU mint német birodalom határát, mert neki, Németországnak az EGÉSZ BALKÁN kell.
Nos itt fogják összerúgni a port az oroszokkal.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
"most nem fogok vetélkedni a Balkánért,"

Igen? És akkor szerinted miért nem akarja Németország, hogy lezárjuk a déli határt? Na?
Megsúgom: azért, mert nem akarja még itt meghúzni az EU mint német birodalom határát, mert neki, Németországnak az EGÉSZ BALKÁN kell.
Nos itt fogják összerúgni a port az oroszokkal.
Mi nem a németekkel akarunk összefogni hanem az Osztrákokkal és a Bajorokkal! Te egy politikai hulla Merkel elképzelésből indulsz ki ! Oroszok esetében meg a Cári elképzelésekből!
Tudtommal Berlinnek tetszett vagy sem pár éve már lezártuk a déli határunkat!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and svajcibeka

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Én a legelejétől fogva,mióta beregisztráltam közétek ,csendes,főként olvasótok vagyok.Túlzottan nem is tudok hozzászólni.Általába amit leírtok,abból szoktam bogarászni.
De feltűnővé vált már, az indulatkezelési problémák,
konfliktus kezelés totális hiánya, agresszívitás.
Nem értelek titeket.Min tudtok változtatni ezzel az erőszakos érvelésekkel egymással szembe,miért gondoljátok,hogy jobb lesz a világ ha Ti itt egymásnak feszültők,személyeskedtek.
Semmi nem fog változni.
Mindnyájunkra szarnak jobbról,balról,fentről,lentről.
Azok akik tehetnének egy jobb világért,nem fognak bereggelni ide,hogy elolvassanak titeket.
...és gondolom Ti sem vagytok döntési helyzetben.
Arra szeretnélek kérni titeket,hogy mellőzétek ezt.
Köszi az eddigieket. :)

Köszi a hozzászólást, de picit a naivitás süt belőled, mert itt nem konfliktus kezelés hiánya van, hanem az, hogy amikor Magyaro. sorsdöntő helyzet előtt áll, mint például a mostani, hogy Orbát egyfajta német szövetségbe viszi hazánkat, nos akkor, hirtelen, megjelennek olyanok, mint pl. "balkáni", hogy továbblökjék Magyarországot a rossz úton. Ez nem véletlenül van, nem véletlenül most jelenik meg "balkáni", hanem azért, mert most dől el, hogy Magyaro. a német vagy a szláv szövetséget választja. Őneki valami személyes sérelme van a szlávokkal szemben, de az is lehet, hogy román ügynök. Ami leginkább felhúzott az az, hogy van ugye egy elképzelésem, ez a Magyar-Szláv Államszövetség (Hungaroszlávia), amelyet csak abból az egy célból találtam ki, hogy ne ismételje már meg ez a szerencsétlen Magyarország ismét-és-ismét-és-ismét a német szövetségbe kerülés csapdáját, és erre jön a balkáni és jól belerúg a Hungaroszláviás elképzelésbe, hogy az egy "szláv folyosó". Hát akkor most mi legyen? Ja, van egy "jobb" ötletem: kerüljünk német szövetségbe, olyat még úgysem csináltunk soha ugye... :confused:
 
Status
Not open for further replies.