[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mi nem a németekkel akarunk összefogni hanem az Osztrákokkal és a Bajorokkal! Te egy politikai hulla Merkel elképzelésből indulsz ki ! Oroszok esetében meg a Cári elképzelésekből!
Tudtommal Berlinnek tetszett vagy sem pár éve már lezártuk a déli határunkat!

Most az jutott az eszembe, hogy vajon Horthy is azt képzelte, hogy ő majd meg tudja győzni Hitlert, befolyásolni fogja tudni Németországot?
Csak azért mondom, hogy Orbán nehogy abba a csapdába essen, hogy lám itt vannak a kedves bajorok, ők nem olyanok mint a németek, aztán majd őket befolyásolni tudjuk majd, hogy nekünk van igazunk, aztán kiderül, hogy a bajorok mégiscsak Berlinnek engedelmeskednek?
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Köszi a hozzászólást, de picit a naivitás süt belőled, mert itt nem konfliktus kezelés hiánya van, hanem az, hogy amikor Magyaro. sorsdöntő helyzet előtt áll, mint például a mostani, hogy Orbát egyfajta német szövetségbe viszi hazánkat, nos akkor, hirtelen, megjelennek olyanok, mint pl. "balkáni", hogy továbblökjék Magyarországot a rossz úton. Ez nem véletlenül van, nem véletlenül most jelenik meg "balkáni", hanem azért, mert most dől el, hogy Magyaro. a német vagy a szláv szövetséget választja. Őneki valami személyes sérelme van a szlávokkal szemben, de az is lehet, hogy román ügynök. Ami leginkább felhúzott az az, hogy van ugye egy elképzelésem, ez a Magyar-Szláv Államszövetség (Hungaroszlávia), amelyet csak abból az egy célból találtam ki, hogy ne ismételje már meg ez a szerencsétlen Magyarország ismét-és-ismét-és-ismét a német szövetségbe kerülés csapdáját, és erre jön a balkáni és jól belerúg a Hungaroszláviás elképzelésbe, hogy az egy "szláv folyosó". Hát akkor most mi legyen? Ja, van egy "jobb" ötletem: kerüljünk német szövetségbe, olyat még úgysem csináltunk soha ugye... :confused:
Nem gondolhatod komolyan,hogy bármi "nemzeti következménye" lehet, egy "balkáni" reggelt nicknévnek?!
Meghogy bármilyen formában maga a fórumnak befolyáltsága lehet a bel-külpolitikára.
Nem veszekszek,nem is akarok.Se veled,se mással.Csak arra szeretném felhívni mindenki figyelmét,hogy felesleges indulatokat belevinni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mi nem a németekkel akarunk összefogni hanem az Osztrákokkal és a Bajorokkal! Te egy politikai hulla Merkel elképzelésből indulsz ki ! Oroszok esetében meg a Cári elképzelésekből!
Tudtommal Berlinnek tetszett vagy sem pár éve már lezártuk a déli határunkat!

Egyébként még mindig racionálisabban gondolkodom, ha tényleg abból indulok ki, ahogy mondod, mint te, aki abból indul ki, hogy Németország (és Ausztria) ezúttal - harmadszorra - teljesen máshogyan fog viselkedni, mint eddig az I. és II. világháború előtt-alatt a balkán és az oroszok kérdésében.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem gondolhatod komolyan,hogy bármi "nemzeti következménye" lehet, egy "balkáni" reggelt nicknévnek?!
Meghogy bármilyen formában maga a fórumnak befolyáltsága lehet a bel-külpolitikára.
Nem veszekszek,nem is akarok.Se veled,se mással.Csak arra szeretném felhívni mindenki figyelmét,hogy felesleges indulatokat belevinni.

Ó nem nem gondolom. A mi gondolatainknak semmi következménye nem lehet - ez definíció - mivel mi semmit vagyunk.
Nézd: ezt a fórumot sokan olvassák, és nem tudjuk, hogy kik azok. Akár jelentős döntési jogkörük is lehet.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Szerintem ki kellene írni a népszavazást arra a kérdésre, hogy kivel: oroszokkal vagy németekkel? Harmadik nincs a kockafejűek szerint.
Én, mint kevésbé kocka, picit példát vennék a románoktól kiket itt annyian lenéznek (mert szőröstalpúak), picit a csehektől (itt annyira nem emlegetik fel a Svejk katonát, de köztudott a mese), picit kivárnák és ezerrel élezném a kardomat. És ami a legfontosabb, tudtában léve Mo jelenlegi minimális jelentőségének és erejének, nem tolakodnák az első sorokba. Mert akkor, innen vagy onnan, jól pofán leszünk verve.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szerintem ki kellene írni a népszavazást arra a kérdésre, hogy kivel: oroszokkal vagy németekkel? Harmadik nincs a kockafejűek szerint.
Én, mint kevésbé kocka, picit példát vennék a románoktól kiket itt annyian lenéznek (mert szőröstalpúak), picit a csehektől (itt annyira nem emlegetik fel a Svejk katonát, de köztudott a mese), picit kivárnák és ezerrel élezném a kardomat. És ami a legfontosabb, tudtában léve Mo jelenlegi minimális jelentőségének és erejének, nem tolakodnák az első sorokba. Mert akkor, innen vagy onnan, jól pofán leszünk verve.

Dehogynem: van harmadik, sőt negyedik is.
A harmadik az a V4, lengyel vezetéssel és amerikai támogatással - értelemszerűen oroszok ellen ugye.
A negyedik meg a Hungaroszlávia, amelynek nem részei a lengyelek, sem a csehek, elkerülendő az amerikai és a német befolyást, és egységes Kárpát-medencét és Balkánt eredményezne Budapest-Belgrád vezetésével - értelemszerűen orosz támogatással, de nem orosz megszállással.

"picit példát vennék a románoktól"

Na mondtam én, hogy román ügynök vagy. :) Most már értem, miért nem tetszik neked a Hungaroszlávia, amelyben a magyarok-szlávok-oroszok felosztanák Romániát.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Dehogynem: van harmadik, sőt negyedik is.
A harmadik az a V4, lengyel vezetéssel és amerikai támogatással - értelemszerűen oroszok ellen ugye.
A negyedik meg a Hungaroszlávia, amelynek nem részei a lengyelek, sem a csehek, elkerülendő az amerikai és a német befolyást, és egységes Kárpát-medencét és Balkánt eredményezne Budapest-Belgrád vezetésével - értelemszerűen orosz támogatással, de nem orosz megszállással.

"picit példát vennék a románoktól"

Na mondtam én, hogy román ügynök vagy. :) Most már értem, miért nem tetszik neked a Hungaroszlávia, amelyben a magyarok-szlávok-oroszok felosztanák Romániát.
Nézd, én tégedet soha nem ügynököztelek le, pedig akár lehetne is némi alapja.
Személy szerint rühellem mint az amcsikat, mint az oroszokat. Mármint olyan értelemben... tudod...
Az orosz önzetlen baráti támogatásban sajnos nem hiszek. Hiszek abban, hogy szükségtelen provokálni bárkit, aki erősebb, és közben gyúrni. Mások sajnos abban hisznek, hogy csupasz pöccsel ki kell állni a harcmezőre és minél nagyobb zajt csapni. Mert hogy sajnos ilyesmi is tűnhet oldalról figyelve. És kivételesen most nem rád céloztam.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Nyugat Európa gyenge mint a harmat.
Látványosan kerüli a konfrontációt,nyers erőt.
Ukrajna,Törökorszàg stb
Többször is lehetett volna már fegyveres konfliktus az oroszokkal szembe.Nem történt meg.Kiket küldtek volna?
Travi német tisztet? Spanyol "szépség"kiralynőt?
München mellett él egy kisvárosban egyik haverom. 2016ban az ottani migránsok megvertek egy benzinkúton egy oroszt.Az ottani oroszok (kint élnek és dolgoznak) másnak megkeresték mind a 3 arabot és szarrá verték őket úgy,hogy kórhàzba kötöttek ki.
Haver azt mondta,ha balhé lesz kint, a kelet európaiak fognak rendet tenni németorszàgban.
(Lengyelek,ruszkik tán még az albánok is)
Előbb olvastam,hogy Kurz jobbról beelőzte Orbánt a legutóbb. Eu-n belül páran vérszemet kaptak Mutti gyengesége miatt.Helyezkedik mindenki,de háborúzni senki sem akar.Németek meg probáljàk menteni a menthetőt,mert az Übermensh-eket már mindenki leszarja.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nézd, én tégedet soha nem ügynököztelek le, pedig akár lehetne is némi alapja.
Személy szerint rühellem mint az amcsikat, mint az oroszokat. Mármint olyan értelemben... tudod...
Az orosz önzetlen baráti támogatásban sajnos nem hiszek. Hiszek abban, hogy szükségtelen provokálni bárkit, aki erősebb, és közben gyúrni. Mások sajnos abban hisznek, hogy csupasz pöccsel ki kell állni a harcmezőre és minél nagyobb zajt csapni. Mert hogy sajnos ilyesmi is tűnhet oldalról figyelve. És kivételesen most nem rád céloztam.

De semmi orosz önzetlen baráti támogatásról nem volt szó. Ezen tudok kiakadni, amikor olyasvalaki bírálja a gondolataimat, aki nem is érti az egészet. Arról van szó, hogy Románia USA bástya lett, és ha a románok felfeszegetik az orosz pofonosládát, akkor ha olyan mázlink van, hogy az oroszok szétverik Bukarestet, akkor Szlovákia-Magyarország-Szerbia-Bulgária nyugatról-délről körbefonhatja Romániát és segíthet Romániát összeroppantani. Ehhez kell a Hungaroszlávia is.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
De semmi orosz önzetlen baráti támogatásról nem volt szó. Ezen tudok kiakadni, amikor olyasvalaki bírálja a gondolataimat, aki nem is érti az egészet. Arról van szó, hogy Románia USA bástya lett, és ha a románok felfeszegetik az orosz pofonosládát, akkor ha olyan mázlink van, hogy az oroszok szétverik Bukarestet, akkor Szlovákia-Magyarország-Szerbia-Bulgária nyugatról-délről körbefonhatja Romániát és segíthet Romániát összeroppantani. Ehhez kell a Hungaroszlávia is.
Kétségem nincs afelől, hogy Románia lesz még odaadóbb és hasznosabb szövetségese Oroszországnak mint Magyarország.
Szlovákokkal bármikor (már ha ők is hajlandók), a szerbekkel kapcsolatosan tanulmányozd a Nagy-Szerbia mítoszukat, a Bulgárok pedig valahogy mindig természetes szövetségesek voltak. Itt most megjegyezném ha nem tudod, igazából Bulgária az oroszok valódi balkáni favoritja. Ez csak úgy beugrott...
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Kétségem nincs afelől, hogy Románia lesz még odaadóbb és hasznosabb szövetségese Oroszországnak mint Magyarország.
Szlovákokkal bármikor (már ha ők is hajlandók), a szerbekkel kapcsolatosan tanulmányozd a Nagy-Szerbia mítoszukat, a Bulgárok pedig valahogy mindig természetes szövetségesek voltak. Itt most megjegyezném ha nem tudod, igazából Bulgária az oroszok valódi balkáni favoritja. Ez csak úgy beugrott...

Ja, én a helyedben próbálkoznák kevésbé "kiakadós" lenni. Hisztizéseddel nem teszed hitelessé gondolataidat. Itt a fórumon nem vagy több mint én például.

bocs, sajnos téves gombot nyomtam ... :D
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Kétségem nincs afelől, hogy Románia lesz még odaadóbb és hasznosabb szövetségese Oroszországnak mint Magyarország.
Szlovákokkal bármikor (már ha ők is hajlandók), a szerbekkel kapcsolatosan tanulmányozd a Nagy-Szerbia mítoszukat, a Bulgárok pedig valahogy mindig természetes szövetségesek voltak. Itt most megjegyezném ha nem tudod, igazából Bulgária az oroszok valódi balkáni favoritja. Ez csak úgy beugrott...

Persze, hogy Románia lesz még odaadóbb szövetségese Oroszországnak, mint Magyarország. Ezt nem lehetett nehéz kitalálni, azok után, hogy Orbán Németországot választotta szövetségesünknek. Ezzel elveszítettük Szerbia jóindulatát - már amit az utóbbi 10 év kemény munkájával kialakított Mo. - és innentől következik, hogy Szerbiával és Oroszorsz.-gal ellentétes oldalon leszünk. Románia pedig - mint eddig a történelem során még mindig - megint csak sokkal okosabb lesz, és ők választják az orosz szövetséget - helyettünk és ellenünk. Nem hiába nem mondta - okosan, előre - Putyin, hogy a magyar-román határt milyen irányba kívánja módosítani. Mi, magyarok beképzelten és naívan azt hittük, hogy a miénkre - na de ahhoz az is kellene, ill. kellett volna, hogy ne a német szövetséget válasszuk - ismét.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ja, én a helyedben próbálkoznák kevésbé "kiakadós" lenni. Hisztizéseddel nem teszed hitelessé gondolataidat. Itt a fórumon nem vagy több mint én például.

bocs, sajnos téves gombot nyomtam ... :D

Értem, és igazad is van, csakhogy már nincs TÉTJE annak, hogy mit - és hogyan - mondok, hiszen Magyarország innentől kezdve kényszerpályán mozog Németo. vonzáskörében. Ezzel a jövő is eldőlt: megismételjük ugyanazt a pályát, mint a Horthy rendszer - nem pont ugyanúgy - de végeredményét tekintve mégiscsak ugyanúgy: német oldalon háborús vereséggel Szerbia-Oroszo. (és ahogy mondod Románia) ellen. Pálnak is igaza lesz: a Duna mögé kell vonni a haderőnket és hadiparunkat, hiszen úgyis csak a Dunántúl fog megmaradni Magyarországból - az osztrákoknak és a németeknek egyelőre pont elég lesz az is.
A németek-osztrákok a Duna vonaláig fogják megvédeni Magyarországot, lesz egy Pannónia, német-osztrák függésben és Kelet-Magyarország pedig Románia, Szerbia és az új Csehszlovákia része lesz.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Persze, hogy Románia lesz még odaadóbb szövetségese Oroszországnak, mint Magyarország. Ezt nem lehetett nehéz kitalálni, azok után, hogy Orbán Németországot választotta szövetségesünknek. Ezzel elveszítettük Szerbia jóindulatát - már amit az utóbbi 10 év kemény munkájával kialakított Mo. - és innentől következik, hogy Szerbiával és Oroszorsz.-gal ellentétes oldalon leszünk. Románia pedig - mint eddig a történelem során még mindig - megint csak sokkal okosabb lesz, és ők választják az orosz szövetséget - helyettünk és ellenünk. Nem hiába nem mondta - okosan, előre - Putyin, hogy a magyar-román határt milyen irányba kívánja módosítani. Mi, magyarok beképzelten és naívan azt hittük, hogy a miénkre - na de ahhoz az is kellene, ill. kellett volna, hogy ne a német szövetséget válasszuk - ismét.
Nem tudtam hogy Orbán aláírta a paktumot. Különben is, az országot már régen kiárúsították főleg a németeknek. Papírjuk van róla!
Az utolsó mondatban megállapított önkritikát javaslom hogy magadra is terjeszd ki!
Jóccakát! Holnap sajnos munkanap van.

ps milyen hadiiparunkat? viccelsz?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem tudtam hogy Orbán aláírta a paktumot. Különben is, az országot már régen kiárúsították főleg a németeknek. Papírjuk van róla!
Az utolsó mondatban megállapított önkritikát javaslom hogy magadra is terjeszd ki!
Jóccakát! Holnap sajnos munkanap van.

Jó éjszakát.

ui: Nem viccelek, Pál javaslata volt a magyar hadiipar Duna mögé költöztetése, őt kérdezd, milyen hadiiparra gondolt. Egyébként biztos van valamilyen szintű hadiipar Mo.-nak, hiába ironizálsz. Nekem már a gondolat sem tetszett, főleg azért nem, mert ez előrevetíti Kelet-Magyaro. katonai feladását. Ezen még tovább lendített most az új Orbán-féle német orientáció, így az osztrákoknak és a németeknek gyakorlatilag az ölükbe fog hullani a mi Dunántúlunk egy magyar háborús vereség után.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 218
113
ui: Nem viccelek, Pál javaslata volt a magyar hadiipar Duna mögé költöztetése, őt kérdezd, milyen hadiiparra gondolt. Egyébként biztos van valamilyen szintű hadiipar Mo.-nak, hiába ironizálsz. Nekem már a gondolat sem tetszett, főleg azért nem, mert ez előrevetíti Kelet-Magyaro. katonai feladását. Ezen még tovább lendített most az új Orbán-féle német orientáció, így az osztrákoknak és a németeknek gyakorlatilag az ölükbe fog hullani a mi Dunántúlunk egy magyar háborús vereség után.

Jártál Németben Osztrákban ?
Örülnek ha nem eszik meg őket a kannibálok, nemhogy háborúzzanak másik országgal....
(megj: mi is azért bajban vagyunk a c-kérdés miatt, úgyhogy nem tudom mit álmodoznak egyesek revízióról)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Jaj Pityukám, hagyjuk már ezeket az összeesküvéseket. US,UK, Izrael lakosságcserét akar Nyugat-Európában?
Nyugaton mar tobb olyan szavazast is eldontottek a migransok voksai, amit nelkuluk elbukott volna a multikulti elit. Ha biztositani tudjak a migrik bearamlasat, akkor a kovetkezo evtizedekben is biztos marad a helyuk a politikai vezetesben. Legalabbis valami ilyesmi lehetett a terv... :rolleyes:
Amúgy a legnagyobb vallás elhagyók száma a nyugat-európai muzulmánoknál van:
Regi cikk es nem is igaz.
Az IÁ nem jöhetett volna létre az Öböl menti olaj államok, Törökország stb. segítsége nélkül. Anélkül meg sem születtek volna. Európában teljesen más a helyzet.
Europaban mecsetek epulnek szazaval, ugyanazok tamogatasaval... Tenyleg teljesen mas a helyzet. o_O
És ami a legfontosabb, tudtában léve Mo jelenlegi minimális jelentőségének és erejének, nem tolakodnák az első sorokba. Mert akkor, innen vagy onnan, jól pofán leszünk verve.
Nem Mo. ment hazhoz a pofonert, hanem a baj kopogtatott be a hatarunkon. (Mondjuk ez masokra is igaz, de mi legalabb megprobaltunk tenni ellene valamit. :hadonaszos:)
azok után, hogy Orbán Németországot választotta szövetségesünknek. Ezzel elveszítettük Szerbia jóindulatát - már amit az utóbbi 10 év kemény munkájával kialakított Mo. - és innentől következik, hogy Szerbiával és Oroszorsz.-gal ellentétes oldalon leszünk.
Orban szovetkezik a nemetekkel, az oroszokkal, az amikkal es a kinaiakkal is. Ezen orszagok kozott (nagyon valoszinu, hogy) nem lesz kozvetlen haboru. Nekunk csak azon kell dolgozni, hogy a proxy haboruikat ne nalunk vivjak meg.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
Status
Not open for further replies.