[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ruckoj

Member
2013. február 11.
74
0
6
Csak nem tudom mire mentek volna 120 db izraeli katonával a tömegkezelésnél, amikor legalább 4200 rendőr (öszes megyei csapatszázad,+BRFK+teljes készenléti) fel volt rendelve BP-re. Nagyobb a valószínűsége, hogy a minden évben így ez évben is  az akkori RRI Bevetési osztályával(akkor skórpió néven futottak, ma már ők is TEK) gyakorlatoztak.

 

"amelyiken nincs azonosítószám, az nem rendőr, hanem terrorista" óh hát persze, mint ahogy azt te elképzeled 
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Ezt nem igazán értem hogy mit nem  értesz....  A lényeg hogy lehet hogy talán a rendőrök mint 1956-ban Magyar érzelműek és csak úgy nem kezdnek ütlegelni Magyar embereket, de ha pár rendőr a csapatból kezdeményez és utána tűntetők megdobálják a rendőrőket és nem azt a rendőrt fogják csak aki őket megütötte , akkor már megy a balhé 4200 létszámba ahogy írod. 
Én jégkorongoztam és a tömegbunyó beinditásához 2 -2 ember kellett és utána ment a 25 vs 25 :D 
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Ha kicsit persze gondolkozzunk, több rendőrön nem volt azonosító , mert most mit rakjanak rájuk másét, az felvételek miatt tuti bukta.
Újat sem adhattak nekik mert hát milyen névre regisztrálják , cinkes.
Ez volt a legegyszerübb modja, és még azt is kinézem hogy a demonstrálok között is volt 120 embert 60-60 arányba , hibátlan. Ugye bár ott is voltak álarcos emberek. Vicces sztory lenne ha nem velünk történt volna meg. :( :(  És nem a saját kormányunk csinálta volna.  Gondolom az ez miatt kivonult cégek helyeit és érdekeltségeit biztos nem Izraelhez köthető érdekcsoportok vásárolták meg fillérekért. Tuti nem az hülyeség lenne. Éljen legyen újra ez a világ EGYÜTT sikerülhet 2014 -be :D
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
Elkezdett olyan irányba tendálni ez a beszélgetés, aminek következtében elképzelhető majd egy ad-hoc moderátori gyomlálás a hsz.-ek között.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Csak a határ mezsgyéig sétáltam  el  , de nem írok többet , de biztonságpolitikához tartozik, azzal remélem egyetértesz. 
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
611
113
@desertfox

Személy szerint nem értek egyet, de objektívan nézve még a kategóriába esik. Viszont az aktuálpolitika annyira nem megtűrt az oldalon.
 

ruckoj

Member
2013. február 11.
74
0
6
desertfox said
Ezt nem igazán értem hogy mit nem  értesz....  A lényeg hogy lehet hogy talán a rendőrök mint 1956-ban Magyar érzelműek és csak úgy nem kezdnek ütlegelni Magyar embereket, de ha pár rendőr a csapatból kezdeményez és utána tűntetők megdobálják a rendőrőket és nem azt a rendőrt fogják csak aki őket megütötte , akkor már megy a balhé 4200 létszámba ahogy írod. 
Én jégkorongoztam és a tömegbunyó beinditásához 2 -2 ember kellett és utána ment a 25 vs 25 :D 
Mindegy oké, ha neked könnyebb így aludnod akkor hidd azt, hogy izraeliek voltak... 
sf-surprised.gif
 
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-10/" rel="nofollow">GrGLy</a>: Igen tudom hogy aktuál politika nem idevaló és meg is értem, jogos. csak mindig vannak összefüggések sajna :(

<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-10/" rel="nofollow">ruckoj</a>: Én nyugodtan alszok , anélkül is nyugi 
sf-laugh.gif
   A kérdésere válaszoltam csak hogy hát logikailag bemutassam hogy mirre jó 120 db katona. Én élőben tapasztaltam ezt egy pár hoki mecsen milyen egyszerű ezt beindítani és pont ezért elég 120 ember. Én véleményem szerint logikus lehet hogy kis csoportot beszivárogtatsz . Ennyi nem kell elfogadni csak szerintem van realitása.  Gondolom nálam okosabb emberek akik tömegpszhiozissal foglalkoznak a titkos szolgálatoknál, tudják mennyi az a szám % ba vagy emberbe ami kell. 
Átküldhetnék e-mailen erre tanulmány kiváncsi vagyok rá 
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
 

ruckoj

Member
2013. február 11.
74
0
6
desertfox said
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-10/" rel="nofollow">GrGLy</a>: Igen tudom hogy aktuál politika nem idevaló és meg is értem, jogos. csak mindig vannak összefüggések sajna :(
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-10/" rel="nofollow">ruckoj</a>: Én nyugodtan alszok , anélkül is nyugi 
sf-laugh.gif
   A kérdésere válaszoltam csak hogy hát logikailag bemutassam hogy mirre jó 120 db katona. Én élőben tapasztaltam ezt egy pár hoki mecsen milyen egyszerű ezt beindítani és pont ezért elég 120 ember. Én véleményem szerint logikus lehet hogy kis csoportot beszivárogtatsz . Ennyi nem kell elfogadni csak szerintem van realitása.  Gondolom nálam okosabb emberek akik tömegpszhiozissal foglalkoznak a titkos szolgálatoknál, tudják mennyi az a szám % ba vagy emberbe ami kell. 
Átküldhetnék e-mailen erre tanulmány kiváncsi vagyok rá 
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
Részt vettem már nem egy, nem két tömegrendezvény biztosításánál, pillanatok alatt megváltozhat egy tömeg viselkedése, nem feltétlen szükséges ehhez, hogy bemenjenek oda provokátorok. De ettől függetlenül fedett nyomozókat a tömeg megfigyelésére minden rendőrség alkalmaz, ezzel sztm nem mondtam újat. Szvsz marhaság azt hinni, hogy az akkor elvileg itt lévő 120 izraeli katonának bármi köze is van az akkori események alakulásához. Elég csak visszaemlékezni, hogy milyen állapotok uralkodtak akkor az országban, mennyi dühe forrongott nem csak a tüntetőkben hanem a rendőrökben is. Jó pár jelentés kivesézte az akkori eseményeket szakmai szempontból is, többek között megszületett a Ignácz, Papp, Balsai jelentés és ezekből teljes mértékben kiderül, hogy mikor, ki milyen hibákat vétettek. Most bedobtak újra egy gumicsontot amin lehet rágódni, de sok értelmét nem látom. :)
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 055
6 515
113
Szerintem ha valóban a tüntetések idején jött ide 120 izraeli terror elhárító, akkor azok nem tömeget oszlatni jöttek, hanem bizonyos embereket, helyeket, ... megvédeni.

Vélhetőleg Izraelben tartottak a magyarországi szélsőjobbosoktól és nem tudták, hogy hová durvulhat még el a helyzet, és felkészültek arra az esetre, ha védeni, vagy menekíteni kell.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
http://search.wikileaks.org/gifiles/?viewemailid=1641485

natehát
információ forrása: Wikileaks, lopott e-mail
eredet: Startfor nemzetközi hírszerző ügynökség
tartalma: október 23. környékén 120 izraeli katona érkezik Budapestre, távozásukkal kapcsolatban nincs infó

ez így nem bizonyítja hogy embereket vertek, azt sem hogy nem. mennyire életszerű, hogy embereket vertek? nem nagyon.

mennyire életszerű, hogy azért voltak itt, hogy ha netalán elfajulnának az események, Ferit és családját épségben Izraelbe menekítsék? nem is kicsit.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-11/" rel="nofollow">sondor961</a>: Örülnék ha nem kezdenél itt bekiabálgatni Felcsúti stadiont , menj a HVG.hu -ra ott ezeket díjazzák. Ha néznél híreket pont hogy szóba állunk jelenleg az Oroszokkal és pont ez a legnagyobb baja az EU-nak és Nyugatnak. Melyik Országba élsz Te ?


<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-11/" rel="nofollow">csutak</a>: Mindig a politikusok döntenek a végén, bár ők is a háttér hatalom hatására. A szakmának az a dolga hogy érveljenek és próbálják a legjobb szakmai felkészültséggel prezentálni előnyöket és hátrányokat egy adott dologgal kapcsolatosan.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Stadion Stadion Stadionra egy gondolat:  Pazarlás ? Ha TV és a médiát nézzük a válasz IGEN mert a szádba adják a hírek.

- Amennyiben közgazdászként vagy felelős vezetőként gondolkozol már nem olyan biztos.
- A Magyar építőipar 2008 óta rosszabbnál rosszabb adatokat produkál, egy egész iparág csődbe akar menni.
Kérdés mit tehetsz ha te nálad lenne a volánnál a kormány ? ?  
Építgess szép parkokat ? vagy mi legyen ? Bunker rendszerek ? 
A Magyar nép mindig a múltban él Focival kapcsolatban, az aranycsapat stb.... Hát legyen ez a jelenük és a jövőjük. 
1896 amikor megépítették a millenáris parkot a korabeli emberek ( köznép ) közelébe se ment , de sok sportolónak ez a komplexum jelentette a bölcsőjét. ( számomra is )  Ma már eljárt felette az idő.
Elöször is Platini az UEFA elnök elmondta kéne egy olyan stadion amibe egy döntőt értelmesen meg lehetne rendezni és nem csak a szotyiárus és egy bűfé tudna kinyitni, és ha ez megtörténik első lépcsőben, akkor netán rendezhetünk egy VB-t. 
Jéééééé és már is jővőbe tekintő tervek és ha megvalósul mindenki itt fogja verni a melllét bűszkén. 
Ja nem mellesleg átvészelik azok az építőipari cégek nem csak pesten akik haldokolnak és ma vagy holnap csődbe mehetnek. 
De épitethetünk egy nagy pöcét és telisz@rjuk azt ugorjunk bele mindahányan vagyunk. Ez is lehet egy jövő kép. 
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif
sf-laugh.gif


 
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
desertfox:

Egyetértek, a kérdés tényleg csak az, hogy mire van igény, mert arra lesz forrás is. Más kérdés, hogy rengeteg vidéki uszodát is lehetne építeni vagy újítani, mert a vizes sportokban is jók vagyunk és még jobbak is lehetnénk. Vagy pl. a székelyek a jégkoronggal, egy milliárdos csóka önerőből építi a rengeteg pályát ! Mondjuk stabilan A-csoportos a székely válogatott. Kézilabda ugyancsak nagyon menne szerintem, ha még többet kapna.

Ez a k+f-fel is így van, nézd meg izraeliek, svédek, norvégok 10 millió alatti népek és export-nyertes sikertermékeik vannak, amik ráadásul odahaza a védelmükben is elengedhetetlenek. Szóval nem véletlen hozom fel olyan gyakrna ezt a 3 csapatot, mert valamit nagyon jól tudnak, abból pedig érdemes tanulni.
 

gigabiga

Well-Known Member
2011. március 9.
1 107
1 990
113
"- A Magyar építőipar 2008 óta rosszabbnál rosszabb adatokat produkál, egy egész iparág csődbe akar menni.
Kérdés mit tehetsz ha te nálad lenne a volánnál a kormány ? ?  "

 

Miért pont a stadion a megoldás? Ettől még csődben van az iparág és k.. sokba is kerül. Azokból a milliárdokból lehetne iskolát, kórházat felújítani. Fűtési rendszer, szigetelés, tető csere, nyílászáró stb. Ez a társadalom széles rétegeire lenne pozitív hatással és nem csak egy szűk vállalkozói kört érintene. A fenti példa csak egy ötlet, ezer más dolgot is lehetne építeni.

 

"Ja nem mellesleg átvészelik azok az építőipari cégek nem csak pesten akik haldokolnak és ma vagy holnap csődbe mehetnek. "

 

Azok a cégek így is csődbe fognak menni. Itt a húsostál elosztásáról van szó, nem a dolgozni akaró emberekről. Akárki lenne kormányon ez így működik nálunk. Ezért Brüsszelben Balkáni nemzetként tekintenek ránk. 
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Most az a pár stadion aprópénz a nagy levesestálban, amiről beszélünk. Az MNB-t és a hazai bankrendszert próbálják újraállamosítani, ami üdvözlendő, de lényegi reálgazdasági terveket nem látok. Sok a közmunkás, de még nem elég, ráadásul sokan egyáltalán nem jutnak ahhoz(a fizetés is kevés ott). 0 új állami konzorcium, ami akár export hasznot is termelne vagy csak megtakarítást az import alól. Szóval a reál része az nem kidolgozott, de még így is ég és föld a különbség a komcsik és a narancsosok közt, ami valahol döbbenet.

Ami számunkra érdekes, hogy ősszel lesznek az osztrák választások és valószínűleg euroszkeptikus párt fog nyerni, ami akár el is kezdheti az EU-zóna felbontását. Egyelőre mondjuk nem látom a görög megoldást se, mert ugyan a végsőkig ki lehet "privatizálni" a görög államot(a héten 15.000 közszférást küldtek el) és Ciprust, de a nép ezt a végsőkig tűrni fogja ? Egyáltalán lesz értelme odaadni Brüsszelnek ilyen törvénytelen módon az önrendelkezés gyakorlati jogát ? Most jön Szlovénia, utána jönnek a továbbiak, a gyengélkedő spanyolok,portugálok,írek,olaszok stb., mindenki sorra fog kerülni egy új szuperhatalom létrejöttének érdekében. Kérdem én van ennek értelme így ?
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-11/" rel="nofollow">doca</a>: Jégkorong mai fénykorát éli Magyarországon, Én 14 évig jégkorongoztam . Amikor mi nevelkedtünk a millenárison volt egy fedetlen Kisstadion , ami maximum novembertől- márciusig jelentet szezont :)  Mai jégkorongozoknak van pesten 20  fedett pályájuk kb. a kicsi iskola pályákkal együtt  és jan1-jan1 ig játszhanak
sf-smile.gif
sf-surprised.gif
 nem indokolt . 
K+F arra kell költeni , most probálnak is mert csak az új inováció hozhat előnyt. Ajánlom neked Széles Gábor facebook oldalát , a emberünk milliárdos és Videoton és többcég tulajdonosa, véleményem szerint csak nem beszél félre , ha igen akkor pech. Ha nem akkor K+F áttörés elött van Magyarországon.

http://www.magyarhirlap.hu/magyarorszag-legyen-a-hoforrasok-paradicsoma



Ha hazudik akkor Én is hazudok.
 

doca

Member
2010. szeptember 14.
557
1
16
Ez van Budapesten, vidéken meg alig van fedett csarnok.Amúgy örülök, hogy korongosok is vannak itt, mert a legjobb sport ;-)

 

Széles Gábor életművét nem ismerem, hozzám csak az Ikarusz tönkretevése jutott el belőle, de ha igaz amit írnak az energiacelláról(már rég szóbeszéd tárgya, hogy létezik protóban), akkor csak örülök, mert hasznosat is csinál !
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
K+F áttörés előtt az ország? Sokáig maradunk még elötte? A fizetéseken nem látszik.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
a magyar építőiparnak akkor tennél jót, ha átalakítanád a szabályozást, és nem lenne biznic az alvállalkozónak kiadásból és annak átveréséből, végül is, 2. éves lehettem amikor elkezdték felújítani az egyetemet ahova jártam/járok, azóta két cég csődbe ment, az építkezés a felénél se jár, és az összes pénz elfogyott (pedig nem volt kevés, aki akar utánanézhet), mert a magyar építőipar annyira jól tud működni...no offense, de ezeket a kormánypropaganda szövegeket, te el is hiszed, vagy csak szimplán álomvilágban élsz? az a pár stadion egy valakinek tesz jót, a csókosoknak, nem az építőiparnak, tudod az a baj, hogy letolod aki aktuál politizál, holott az aktuál politikát pont te meg az a székely nevű fickó hozta be ide, tudom miről beszélek, sokkal régebb óta olvasom ezt az oldalt, mint amióta kommentelek (de minek), azóta van ez az állandó beleszövöm, hogy de jól dolgoznak dolog, de nyugi nem fecsérlem tovább a szót, mert már így is elég rossz fát tettem a tűzre a modiknál, csak majd kíváncsi leszek, mivel hozakodsz elő, amikor az általad nagyra becsült kormány és Hende, majd semmit nem fog tudni felmutatni, és a honvédség agonizálása tovább fog folytatódni, mint már sok-sok sok év óta, mert ezt a vak is látja, mármint, hogy messzemenő pozitív változás, ami valami jobb jövőt sejtetne nem igazán történt, persze lehet sorolni számtalan projektet amihez vagy nincs köze a MH-nak, vagy csak szóban létezik, meg apró félsikereket is, de tudod, ahogy a gazdaság, úgy sajnos a honvédségünk sem dübörög, ami elég kellemetlen dolog