[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-11/" rel="nofollow">eSeM</a>: http://www.vg.hu/kozelet/jog/vege-a-lanctartozasoknak-400979


olvass már vissza ki kezdett ma el itt Felcsúti stadionozni , nem is egyszer. Mielőtt vádaskodsz te kis okos.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
a kutyát nem érdekli, most ki kezdte el, a kormány ajnározását te hoztad be ide, akár tetszik akár nem (bár úgy sem fog), mert a legtöbb esetben mindig beszúrod, hogy mennyire jól csinálnak itt mindent (valszeg lenne pár millió magyar honfitársam aki ezzel nem ért egyet), pont ezért nem értem miért zavar, hogy valaki elkezdett stadionozgatni, holott k*rvára igaza van, ha már haditechnika, gondolj bele, hogy a stadionok árán mennyire össze lehetett volna kapni az egyéni felszerelések egy részét, inkább az, mint pár felesleges látványberuházás, jó 10 évig aktív verseny sportoltam kajakban, az aranylábúak a kajak-kenu sportág nagyjainak seggét nem csókolhatnák meg, aztán mégsem kaptak l*faszt sem, lehet innen is nézni, nem? és még millió vetülete lenne, de minek beszéljen róla az ember, hisz, ha valami hibás, akkor egyesek nem hajlamosak beismerni, mert ugye nekik mindig igazuk van, szét kellene nézni mennyi mindent fel lehetne abból a jó pár misiből hozni, ami sokkal több mindent felpörgetne és sokkal több hasznot hozna, persze valszeg azért látom ezt így, mert egy elfelejtett és lenézett országrészben élek, amire a kormány(ok) is magasan szarik(szarnak), szóval, ha nem haragszol, én elokoskodok innen a vadkeletről, amíg az oldal üzemeltetői ezt eltűrik a részemről...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-11/" target="_blank" rel="nofollow">eSeM</a>: Térjünk erre vissza 2014-2015- ben és akkor szégyellve de befogom vallani hogy tévedtem és rosszabbul állunk mint előtte.
Bár ha olvasnál független gazdasági szaklapokat ,  láthatnád hogy világ egyes országai elismerően beszélnek a Magyar útról. 
Török utas IMF tárgyalásokhoz hasonlítják , hogy végül csak nem vettük fel azt szar hitelt , de téma lezárva 2014 -2015 ben beszéljünlk erről újra, ok ? 
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-11/" rel="nofollow">eSeM</a>: Hát igen képzeld el hogy Én átlátok olyan lépéseket , amiket te el sem tudsz képzelni. Nem gond Én elfogadom hogy te sírni tudsz jól , Te is fogad el hogy sok lépés ésszel csinálnak egyes emberek és nem az érzelmek( sírás is egy érzelmi megnyílvánulás)  írányítják mint Te döntéseid. Valaki tervszerűen éli életetét és elvárom hogy kormány is tervszerüen vezessen egy országot , nem éppen az aktál érzelmeknek éljünk.
Egyetlen racionális érvelésed nincsen csak rossz mert rossz látvány beruházás és rossz meg szar. Kajak kenu fog hasznot hozni a felpörgetted ? :D Na ezért örülök hogy nem ilyen balfaszok irányitják az országot.
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
nekem jó, addigra talán nem a minimálbéremből maradó 60-an akárhány ezerből kell egzisztenciát és családot teremtenem 20-an+ évesen, mert dübörög a gazdaság.....lehet hivatkozni bármire, most mondok egy sarkított példát, egyesek szerint a hitleri meg a sztalini rendszer is jól működött, sőt a kanadai komcsik addig mentek, hogy folyamatosan rágalmazták a sopronból vancouverbe "menekült" egyetemistákat, hogy hogyan is állíthatnak rosszat, az az nagy jó szovjet unióról, nincs szükségem mélyenszántó gazdasági propaganda olvasására, mert látom, hogy élek én és, hogy él a környezetem, a munkatársaim, és mik a kilátási egy-egy egyetemet végzet barátnak, és van emlékezetem, így tudom, hogy pár éve hogy ment, és azt is, hogy mit ígértek, és van szemem és látom, hogy mit csinálnak....de az ember legyen konstruktív, nem vagyok egy gazdasági zseni, csupán egy geográfus, de bizonyára százszor több hasznos ötletem lenne a pénz elverésére az üllői útnál, neked nem?
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
tudod megint az a probléma, hogy képtelen vagy értve olvasni, egy valamit tudsz, sértegeti másokat :), idézem magam:



"az aranylábúak a kajak-kenu sportág nagyjainak seggét nem csókolhatnák meg, aztán mégsem kaptak l*faszt sem, lehet innen is nézni, nem? és még millió vetülete lenne, de minek beszéljen róla az ember, hisz, ha valami hibás, akkor egyesek nem hajlamosak beismerni, mert ugye nekik mindig igazuk van, szét kellene nézni mennyi mindent fel lehetne abból a jó pár misiből hozni, ami sokkal több mindent felpörgetne és sokkal több hasznot hozna"

hol van ebben, hogy a sport pörget fel bármit is? szólja ha megtaláltad tündérbogár :)

 

ellenben el lehet szórni a pénzt az árvízi tárolókra, és akkor nem kell sírni az aszály miatt, el lehet kezdeni beindítani a kis települések és falvak parlagon heverő részein a mezőgazdálkodást a helyi munkanélküliekkel, idővel lehet létrehozni mikor csomagoló és feldolgozó üzemeket, mert tudod akkor a helyi Pistike az óvodában nem a méregdrága spanyol paradicsomot kell, hogy egye, hanem a házit eheti, ami nem vegyszeres és íze is van, Pistike szülei meg végre dolgoznának és nem otthon hegyeznék magukat :), lehet belőle fordítani a lassan nem létező felsőoktatásra, hogy normális legyen egy képzés és ne büfé, meg diplomagyár, mert az egyetemek nagy részén a labor meg a "műhely" nem minden esetben korszerű, az úthálózat szintén romokban áll, lehet fordítani arra, hogy ha már heti 5 nap tesi van akkor terem is legyen hozzá, meg eszközök, de tudom ez mind demagógia :)

minek is írjak további dolgokat, lényeg, hogy egy névtelen arc szerint senki vagyok ő meg a helikopter aki átlát minden problémát :), áhh kár beléd a kulturált hangnem :)
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
de épp ez az hogy ez több tényezős dolog az egyerű , szinte legegyszerübb embernek akinek nincsen munkája csak az építőiparban mert 8 általánosa van most lesz 2-3 évig meloja. ezzel termelsz GDP-t , új sportkomplexum, amit te is mondtál kajakál, csak ez foci. Érted? ezt valahol el kell kezdeni. nem tudok több érvet sajnálom. Gazdaságilag lefejthetném milyen hatással van a MNB hitelezése és hogy miért mentik meg hamarossan a devizaadsokat ,de ha nincs deviza adosságod , akkor csak rossznak veszed. ( nekem sincs és jónak vsze )
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 041
113
Én most nem akarok kitérni itt a pártokra, mert amióta élek még normális nem vezette ezt az országot, csak szar vagy még szarabb.

De ezt a Kádári paternalista szemléletet kinőhetnénk már, hogy 90 ezret keresek és a csúnya kormány tehet róla. Aki MAGÁN szektorban dolgozik nem pedig az államiban, az ne nagyon mondjon ilyeneket. (eSem,nem neked címzem konkrétan amit írok). 
Miért ne? Mert a TŐKÉS fizeti NEM az állam. Az állam minimálbért szab meg, ez a 90 ezer, de senki sem akadályozza meg a tőkést abban, hogy többet adjon neked. (jó de, a piac, de nem a kormány)
Az állam miért nem emel minimálbért? Mert akkor nőnének a termelési költségek, és jó pár cég lehúzná a rolót vagy elmenne a búsba, és akkor még 90 ezred sem lenne. Ha hiány szakmád van nem 90-et kapsz az tuti. Egyszerűen így működik a piac gazdaság.
Ha ez nem tetszik akkor állítsuk vissza a tervgazdaságot, akkor mindenki egyformán csóró lehet, de nem baj, mert úgysem lenne mire elkölteni a zsét mivel a hiány a civil piacon folyamatos lenne. Sokkal jobb nem? 
sf-smile.gif

Én sem örülök annak, hogy egy tisztességes magyar ember csak 90 ezret keres, de hát a globalizációnak hála, a magyar munkavállalónak a kínaival kell versenyeznie. Te házban laksz, autód van, tiszta levegőt szívsz, a kínai gyári melós meg egy beton odúban lakik amit otthonnak nevez, az állami olcsó tömeggel vagy gyalog jár melózni, és ha két tál rizst eszik egy nap már boldog. Sajnos ez egy ilyen világ 
sf-confused.gif
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
nem veszem magamra, "állami alkalmazott vagyok", és nem csak ez a kormány tehet róla (de nem is erről vagy az én agonizálásomról volt szó, én példákat hozok és érvelek, semmi több), egyébként ha nem adózna az a ~98e, akkor jobb lenne a közhangulatom :), de vagy 2 évvel ezelőtt talán, úgy döntöttek, hogy adózik, egyébként furcsa mód, pont a mostani kormánynál volt tervbe a minimálbér emelés, és az egyik nagyot szidott utalt pont arra amire te, és amiben neki is igaza volt, ha emelkedik a minimál, akkor sokan beszopják, akik kisebb cégeket, üzemeket tartanak fent, mert nem tudják kitermelni a különbözetet, ez tiszta sor
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
lehet, hogy ha 2 évig kubikol akkor dolgozik, meg gdp-t termel, ellenben, ha állandó munkahelyet adok neki, lásd mg., akkor azzal többet fogok elérni, azt gondolom ennek az oka nem szorul magyarázatra, több helyen az önkormányzat próbálkozik vele, sikeresen, így nem látom akadályát, hogy nagyobb méretben miért ne működhetne
 
M

molnibalage

Guest
Ha már ennyire az építőipar a téma, akkor talán a ház/lakás szigetelést tessék támogatni és ne a gázárat, mert a rezsicsökkentést nevű világnagy bullshitet erőltetni... Több millió ház leszigetelés szerinted mekkora mértékű infúzió lenne az építőiparnak...? Az országban milliós nagyságrendű olyan objektum van, aminél a szigetelés nagyságrendileg -40-50% hőveszteséget okozna... De nem, stadionokat kell építeni. Eszemfaszom megáll...

Az utóbbi 12 évben nem volt egyetlen olyan kormány sem, amire csak egy üveg tejet is rábíztam volna...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 041
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-12/" rel="nofollow">molnibalage</a>

 

Azért halkan megjegyezném, hogy pár stadion építésénél több millió lakás leszigetelése kicsit többe kerül. 
Egyébként a magyar lakó ingatlanok átlag életkora igen magas, illetve sok ingatlan szerkezete igen csak elavult. (Például régebbi panelok). Szerintem a legjobb az lenne, ha új házakat építenének, nem pedig a régi vackokat szigetelgetnék, tatarozgatnák. Bár ez még több pénzbe kerül, ami meg nincs 
sf-cry.gif


Ettől még a pártokkal kapcsolatos véleményem (aktuálissal is) fenn tartom. 
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nem tudom, hogy mennyrie képes a magyarországi termelés / gyártás előállítani a szigeteléshez szükséges szigetelőanyagokat, műanyag elemeket, ragasztókat, vakolóanyagokat, festékeket stb, de ha ezek nagyrészét belföldön le tudják gyártani, akkor nagyobb fantáziát látok én is abban, amit molni mond, hogy inkább az építőipar ezen oldalát kellene támogatni. Pl az állam kifizetné a szigetelés 80%-át, négyzetméterenként max X forintot, a többit meg a tulajdonos. Pár évig el lenne ezzel az építőipar. Viszont fontos ebben  a kérdésben, hogy legyen belföldi termelés, mert hanem import anyagokkal szigetelsz, amivel kimegy az állami pénz az országból. A stadionépítés annyival egyszerűbb, hogy nagyrészt primitív anyagokból épül fel 90%-a, amilyen a cement, sóder, homok, víz, tégla, betonvas, amit az építőipar belföldi termelőktől biztosan be tud szerezni, így a pénz jelentős része biztosan helyben marad.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Hát igen, a politika egy fertő. Jelenleg azt próbáljátok bebizonyítani, hogy melyik oldalról fáj jobban a pofon? Kifordult magából a világ. A hülye jobboldali a Kommunizmust fikázza, amikor jelenleg az 50-es éveket éljük. Kívánatos a párttagság minden állami beosztáshoz, államosítunk, tervutasítunk... A hülye baloldali meg pont ezt fikázza és a liberalizmust élteti ami kinyírta a komunnizmust.

Szerintem ti mind agymosottak vagytok! Fenn vagy lenn? Szaros a szád vagy nem?

Mellesleg hiába akarják velem elhitetni, hogy jobbal élek mint 4 éve, rohadtul nem így van. Civilben dolgozom de az adók az árak engem is érintenek és itt sem fizetik agyon az alkalmazottakat.

Ja, és először 1990-ben hallottam, hogy milyen jó lesz pár év múlva.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
a szigeteléssel csak az a baj, hogy megfulladsz tőle: kőzetgyapot meg hermetikusan záró ablakok. az viszont nem szokott feltűnni, hogy a világ egyik leghévízesebb helyén élünk.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Xfotelhez csatlakoznék , közel építőiparhoz dolgozok ez nagy szigetelés mánia egy nagy f@szság , főleg a régi technolohgia szerint épített házaknál csak a betonoso ipari technologiával készült házaknál alkalmazható ezek a szigetelések, mert meg kell oldani a szellőzést gép technlogiával. A régi belvárosi házak falai jól szigeteletek , az ABLAK ÜVEG K értéke ami nagy hőveszteséget okozz. hangsúlyozom nem az keret hanem az üveg. Tehát régi fa keretbe kicseréled az üveget dupla falú gázosra oriási jelentőségű energiát sporolhatsz.
Egyébként erre vannak tanumányok , hogy egy panelházat amit 100millióért beszigetlenek ÖKO  pályázaton a 100 millió Forint megtérülési összege 50 év felett van , ami az épitőiparban nem a megtérülő befeketetések közé tartozik mivel addigra lehet le kell bontani az épületet. Woala a nép butitás egyik eleme , erről sose tájékoztatnak. :D 
Másik példa a a napelem 10 év alatt térül meg a napelem és akkor kezdi el veszíteni a hatásfokát is  és 5 év múlva rakhatsz újat. 
ezért éri meg csak a napkollektor ami vízet melegit. 
 

eSeM

Member
2012. június 12.
719
13
18
xfotel said
a szigeteléssel csak az a baj, hogy megfulladsz tőle: kőzetgyapot meg hermetikusan záró ablakok. az viszont nem szokott feltűnni, hogy a világ egyik leghévízesebb helyén élünk.
már ahol, itt a közeli mályi peremterületén volt/van geotermikus fúrás, és ki is épült a betáp, ami a város (miskolc) egyes részein segít majd be, csak ugye pokoli drága, meg nem mindenki olyan szerencsés mint izland, amit szinte kettészel egy törésvonal, és aktív a vulkanizmus a lemeztektonika miatt
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 374
55 041
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-12/" rel="nofollow">xfotel</a>

 

A föld hő hasznosítása fűtésben/hűtésben valóban jó lenne. Igen hatékony dolog.

 

Ha már a mire kéne beruháznia az államnak kérdéskörnél járunk. Szerintem egy teljesen új atomerőmű lenne a nyerő ötlet. 
Ennek az az oka, hogy a Paksi folyamatos üzemidő hosszabbítás, szerintem hosszú távon nem megoldás. 
Vízi erőmű építés szintén, tudtommal a magyar vizekből kinyerhető kapacitás maximálisan 1 Gw/h. Szóval ez sem játszik. 
A magyar fogyasztás 4.5-6.5 Gw/h között ingadozik. 
Ezért szerintem kéne egy 4 reaktoros atomerőmű, amit 2+2 képletben építenénk meg. (vagy 2 blokkal bővítenénk Paksot, (utána leállna a jelenlegi 4 reaktor), és létesülne még egy 2 blokkos másik erőmű is)

Tavaly írtam erről egy munkát, akkor 220 Ft-os dollár árfolyam mellet egy kétreaktoros VVER1200 blokkos erőmű építési költsége 1980 milliárd forint volt.  
Ez olyan finanszírozási konstrukcióval számolva, ahol mi fizetjük az erőmű építésének 51%-át, a másik 49%-ot az oroszok, 5 éves kifutású konstrukció esetén évi 202 milliárd forinttal terhelné meg a magyar költségvetést. 
Ez szerintem kigazdálkodható. Továbbá a beruházást anyagilag nem csak hitellel támogathatnák az oroszok, hanem, mint tagrészvényesek. Ez alatt azt értem, hogy a 49% tőkéért 49%-os részvényesek lennének az erőműben. Ez azért lehet előnyös nekik, hiszen a részvényeket el lehet adni, vagyis gyorsan pénzé lehet tenni ha kell, viszont évente osztalék jár nekik a profitból. Vagyis ez jobb (szerintem) egy sima hitel konstrukciónál, és nekünk is jó, hiszen nem kell még később is a hiteleket fizetnünk, viszont van olcsó áramunk. 

A paksi atomerőmű jelenleg 8 Ft/Kw/h áron értékesíti az áramot. 
Tudtommal jelenleg az E.on 18 Ft/Kw/h ért adja az áramot. (ez csak az áram ára nettó) (http://www.eon.hu/eon.php?id=1,2,1,1)

Ha sikerülne 10 év alatt (2*5 év, 5 évente 2 új reaktor) kiépíteni 4 Gw/h atomerőművi kapacitást, akkor a magyar árampiacon tartósan le lehetne szorítani az áram árát.

Következményei:

-Az építés ideje alatt kb. 10000 új építőipari munkahely keletkezne. 
-A csökkenő energiai árak, csökkentenék a termelés költségeit, növekedne a beruházási kedv, így a külföldi tőke beáramlás is, és még a hazai cégek versenyképessége is növekedne.
-A lakossági rezsi terhek csökkennének. Így más téren nőhetne a fogyasztás.
-A haszon 51%-a tartósan (60 év üzemidő) gazdagítaná a magyar költségvetést.
-Csökkenne a káros anyag kibocsátás.
-Csökkenne a pénzkiáramlás az országból 

Ez csak egy példa volt arra, hogy szerintem milyen egy jó állami beruházás. Persze önmagában ez sem old meg sok mindent, de hasonló stratégiai lépéseket szerintem megtenne egy reálisan gondolkodó politikai vezetés.
(Aki sokallja az évi 202 milliárdot, annak részben igaza van, de hozzáteszem, hogy a magyar költségvetés 2012-ben, 13176 milliárd forint volt bevételi oldalon)
 

sondor961

Member
2012. december 26.
562
3
18
<p class="new-blogpost-comment-notice">Komment ehhez a hírhez: Elpazarolt ajándék - Mendemonda az Ex-NDK helikopterekről
T. Desertfox!
Egy tanyasi /Felcsúti/ és 2 másik stadion fogja helyrehozni az építőipart...??? Ha elhiszed ezt a marhaságot, annyi eszed sincs, mint annak az agyatlan politikusnak, aki kitalálta!

Sajnos a volt NDK-s helikopterek hűen mutatják a mai magyar állapotokat...!!! Rajtuk lemérheted, hogy Magyarország milyen "jól" teljesít...!!!

Szerintem jobban jársz, ha visszamész a mélymagyar oldaladra, és a párttársaidnak prédikálsz a csodás sikerekről...!!! Mert az MNB hiteleiből csak közülük, és csak leghűségesebbek fognak részesülni! Micsda véletlen...!!!
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
T. <a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/biztonsagpolitika/magyarorszag/page-12/" rel="nofollow">sondor961</a> ! 

Nem tudok segíteni rajtad, sajnálom.