[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 460
10 421
113
Állítólag 11 éve két hét alatt rend lett.
Volna megoldás csak ahhoz ki kéne hagyni a felesleges bürokráciát.... csak akkor meg diktatúrát és rendőrállamot kiáltanának, na mondjuk lenne is benne valami :rolleyes: :D
Amúgy érdekesség, olvastam hogy volt olyan, Európából öböl menti olajországokba mentek koldulni emberek, volt aki középosztálybeli, és valami több száz millió forintnak megfelelő összeget/fő koldultak össze rövid időn belül
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
Volna megoldás csak ahhoz ki kéne hagyni a felesleges bürokráciát.... csak akkor meg diktatúrát és rendőrállamot kiáltanának, na mondjuk lenne is benne valami :rolleyes: :D
Amúgy érdekesség, olvastam hogy volt olyan,, Európából öböl menti olajországokba mentek koldulni emberek, volt aki középosztálybeli, és valami több száz millió forintnak megfelelő összeget/fő koldultak össze rövid időn belül
Ha ez igaz és ennyi pénz van benne, biztos vagyok hogy ott is van egy két erős helyi Ali, aki nap végén leoszt egy két pofont a koldulónak és elveszi tőle a pénzt, akkor biztos ha "jó helyre" szeretne kiülni aki koldul. Abban sem vagyok biztos, hogy nem a helyi rendőrség felügyeli ezt az iparágat, kiindulva az olajosokból.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 460
10 421
113
Ha ez igaz és ennyi pénz van benne, biztos vagyok hogy ott is van egy két erős helyi Ali, aki nap végén leoszt egy két pofont a koldulónak és elveszi tőle a pénzt, akkor biztos ha "jó helyre" szeretne kiülni aki koldul. Abban sem vagyok biztos, hogy nem a helyi rendőrség felügyeli ezt az iparágat, kiindulva az olajosokból.
Igazából itt a koldulókat végül kidobták mert kihasználták a helyiek jóindulatát és kulturális szokásaikat. Ahol valami nem szabályos de pénz van benne ott nyilván megjelenik az alvilág, de itt nem Jóska ment ki aki Kőbányán már 15 évesen elitta az eszét és állatként tartják a gazdái, hanem vízummal, bérelt lakásban, vagy hotelban laktak, saját maguknak dolgozva.
Amúgy a világ legbiztonságosabb országai közé tartoznak, UAE,Qatar még én is szívesen élnék, nagyon sok szempontból nagyon jó helyek.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 143
7 604
113
de ha a hepatitis b vakcinát nem akarja a szülő belenyomatni a nyolcadikos kis csemetéjébe akkor majd gyün a rendőr...közbe rohadhat fél Magyarország.
furcsák a prioritások.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 181
10 695
113
  • Azt nem árulja el az MNB, hol őrzik az aranytömböket, csak annyit közöltek korábban, hogy a legmagasabb biztonsági besorolású épületet használják erre. Logikusan ez a jegybank székháza lehet a Szabadság téren vagy a soroksári logisztikai központ, mindkét épületet természetesen éjjel-nappal fegyveres őrség felügyeli.
92 körül jártam az MNB épületében az arbitrázs és a számítógép központban.
Ahol jártam a folyosókon mindenhol ki volt írva a födém teherbírása, kisebb nagyobb páncélszekrények mindenhol...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and antigonosz

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
  • Azt nem árulja el az MNB, hol őrzik az aranytömböket, csak annyit közöltek korábban, hogy a legmagasabb biztonsági besorolású épületet használják erre. Logikusan ez a jegybank székháza lehet a Szabadság téren vagy a soroksári logisztikai központ, mindkét épületet természetesen éjjel-nappal fegyveres őrség felügyeli.
Heh, az aranytartalék nagyja kb. egy évtizedig egy vidéki kisváros alatt volt...akkor derült ki mikor elvitték :)
Van egy rakat irgalmatlanul komolyan védett objektum szerte az országban. Bárhol lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and gergo55

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113

nincs semmi új a nap alatt
Na az ilyenek miatt rohad le a vidék, meg költöznek el a dolgozni akaró és képes életerős fiatalok! Egy rossz szót sem tudok rájuk ezért mondani, abból a mikró környezetből én is menekülnék, és utánam a tűzözön. Csak azon lennék hogy valahogy a hátrahagyott családomat is el tudjam hozni egy ilyen elcigányosodott herbálozós-kaszás-kapás faluból. Nem az a bajom velük hogy cigányok, hanem az hogy lapáttal ütik még a másik 16 éves cigány kölköt is a földön, 3-an, bekészülve.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Na az ilyenek miatt rohad le a vidék, meg költöznek el a dolgozni akaró és képes életerős fiatalok! Egy rossz szót sem tudok rájuk ezért mondani, abból a mikró környezetből én is menekülnék, és utánam a tűzözön. Csak azon lennék hogy valahogy a hátrahagyott családomat is el tudjam hozni egy ilyen elcigányosodott herbálozós-kaszás-kapás faluból. Nem az a bajom velük hogy cigányok, hanem az hogy lapáttal ütik még a másik 16 éves cigány kölköt is a földön, 3-an, bekészülve.
Erre lehetne megoldás a fegyvertartás liberalizációja.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
Erre lehetne megoldás a fegyvertartás liberalizációja.
Aztán lehetne egy egy ilyen után tömegével vinni a halottakat. Ezek az agyatlanok ugyan úgy csinálnák, csak nem lapátokkal hanem félautomata fegyverekkel. Kicsit gyorsabban gyártanák a hullákat. Ha egy fehér kimenne rendet vágni, akkor meg együttes erővel lőnék Kolompárék, hogy faszt szól bele a rasszista fehér paraszt...

Nem ebben látom a megoldást, hanem abban hogy ezeket be kell varrni úgy a börtönbe, hogy ott szépen követ töretnek velük napi 10 órában, heti 6 napon, 1500 kalórián. Az a gyakorlat hogy ma kicombosodva jön ki egy egy rab, tűrhetetlen. Ha én lennék a kormányzó :), ezek a fiúk bizony összeszottyadva, legyengülve, és végtelenül szerényen jönnének ki, úgy hogy sosem akarnának többet visszakerülni. Mondjuk innen kéne indítani, szerintem...
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Aztán lehetne egy egy ilyen után tömegével vinni a halottakat. Ezek az agyatlanok ugyan úgy csinálnák, csak nem lapátokkal hanem félautomata fegyverekkel. Kicsit gyorsabban gyártanák a hullákat. Ha egy fehér kimenne rendet vágni, akkor meg együttes erővel lőnék Kolompárék, hogy faszt szól bele a rasszista fehér paraszt...

Nem ebben látom a megoldást, hanem abban hogy ezeket be kell varrni úgy a börtönbe, hogy ott szépen követ töretnek velük napi 10 órában, heti 6 napon, 1500 kalórián. Az a gyakorlat hogy ma kicombosodva jön ki egy egy rab, tűrhetetlen. Ha én lennék a kormányzó :), ezek a fiúk bizony összeszottyadva, legyengülve, és végtelenül szerényen jönnének ki, úgy hogy sosem akarnának többet visszakerülni. Mondjuk innen kéne indítani, szerintem...
Lehetne olyan feltételekhez kötni, hogy a cigányok ne jussanak hozzá. Egy javaslat: a) büntetlen előélet b) minimum 100-as IQ
Hidd el, a nagy részüknek ezután nem lenne fegyvere. Persze a te javaslatod sem rossz.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 143
7 604
113
Aztán lehetne egy egy ilyen után tömegével vinni a halottakat. Ezek az agyatlanok ugyan úgy csinálnák, csak nem lapátokkal hanem félautomata fegyverekkel. Kicsit gyorsabban gyártanák a hullákat. Ha egy fehér kimenne rendet vágni, akkor meg együttes erővel lőnék Kolompárék, hogy faszt szól bele a rasszista fehér paraszt...

Nem ebben látom a megoldást, hanem abban hogy ezeket be kell varrni úgy a börtönbe, hogy ott szépen követ töretnek velük napi 10 órában, heti 6 napon, 1500 kalórián. Az a gyakorlat hogy ma kicombosodva jön ki egy egy rab, tűrhetetlen. Ha én lennék a kormányzó :), ezek a fiúk bizony összeszottyadva, legyengülve, és végtelenül szerényen jönnének ki, úgy hogy sosem akarnának többet visszakerülni. Mondjuk innen kéne indítani, szerintem...
ez mind kikerülhető rendes feltételek mellett.
nem kap engedélyt ha a családban van büntetett előéletű, nem végezte el mondjuk a szak/közép iskolát,s minden egyéb orvosi vizsgálat....etc.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 143
7 604
113
Nem ebben látom a megoldást, hanem abban hogy ezeket be kell varrni úgy a börtönbe, hogy ott szépen követ töretnek velük napi 10 órában, heti 6 napon, 1500 kalórián. Az a gyakorlat hogy ma kicombosodva jön ki egy egy rab, tűrhetetlen.
ja, ez a nyugati hotel-börtön alaphangon egy baromság. ez a változás is szükséges lenne az EU borítékolható hisztije ellenére.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
ja, ez a nyugati hotel-börtön alaphangon egy baromság. ez a változás is szükséges lenne az EU borítékolható hisztije ellenére.
Így van. Jogállam ide - oda, azokat az ügyvédeket is bebasznám követ törni melléjük, akik most a légköbméterekre hivatkozva perelik az államot ezeknek a retek gyilkosoknak sokszor...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 916
87 227
113
"A Partizán készített nagyinterjút Márki-Zay Péterrel, és igen kínos pillanatoknak lehettek tanúi azok, akik megnézték. A hódmezővásárhelyi polgármester nemcsak arról beszél, hogy miért nem baj, hogy a saját sógora nyert az önkormányzat közbeszerzésén; vagy arról, hogy árulók vannak a baloldalon; hanem gyerekei veréséről is beszámolt."
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Aztán lehetne egy egy ilyen után tömegével vinni a halottakat. Ezek az agyatlanok ugyan úgy csinálnák, csak nem lapátokkal hanem félautomata fegyverekkel. Kicsit gyorsabban gyártanák a hullákat.
Ha akarnák most is agyonütnék, agyonszúrnák egymást. De ez csak egy ilyen erőfitogtatás. Illetve hamarabb hozzáférnek az illegális fegyverekhez, mint a becsületes ember, mégsem lövik egymást halomra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 176
113
Ha akarnák most is agyonütnék, agyonszúrnák egymást. De ez csak egy ilyen erőfitogtatás. Illetve hamarabb hozzáférnek az illegális fegyverekhez, mint a becsületes ember, mégsem lövik egymást halomra.
Én ellen vagyok annak hogy szinte mindenkinél lőfegyver lehessen. Az USA nekem pont elrettentő, nem követendő példa ebben a kérdéskörben. Ott azért a rendőr is hamarabb lelövi akár az ártatlant is, mivel alapból tényleg úgy állít meg mindenkit, hogy lehet hogy lőfegyvere van annak aki előtte gyors hajtott. Nem hiszem hogy kéne nekünk ide 2021-ben vagy később a vadnyugat. Messze nincs így annyi fegyver sem mint amennyi úgy lenne náluk sem. A megoldást tényleg abban látom inkább, hogy akit megfognak, az valódi BÜNTETÉST kapjon. Elfogadom még ha néha bánt is, hogy nincs jogállamban halálbüntetés. Ok. De akkor a bent eltöltött évek azok FÁJJANAK, tényleg BÜNTETÉS legyen, mogyorózzák meg, törjék le az agarakat a bekerülő csibészeknek! Ma mikor nevetgélve mennek be, akkor mindig arra gondolok hogy valami nagyon mellészaladt.

Nem CSAK az lenne a cél az én olvasatomban hogy a többségi normalitás párti társadalomtól el legyenek zárva ezek a káros elemek, hanem bizony dedikáltan BÜNTETNI/mondjuk ki meggyötörni kéne azokat akik tesznek érte hogy bekerültek oda, hogy kimondottan ROSSZUL érezzék magukat bent. Hisz nem egy azért kerül oda, mert szintén rosszat, adott esetben halált okozott más rendes embernek. Ez ma nagyon hiányzik, sajnos így a visszatartó erő is.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ha akarnák most is agyonütnék, agyonszúrnák egymást. De ez csak egy ilyen erőfitogtatás. Illetve hamarabb hozzáférnek az illegális fegyverekhez, mint a becsületes ember, mégsem lövik egymást halomra.
Nem tudom hogy ezt miből gondolod. Ezek az emberek nem épp a racionalitásukról híresek. Lefogadom hogy amelyik fejbe vágta a másikat fejszével az se gondolta végig hogy akkor én most ezt az embert megölöm csak felkapta rábaszott egyet.
Meg biztos az illegális fegyver árusok az ilyen mucsaröcsögei falukban állnak sorban hogy a mély szegénységben élő anti-szociális elemeknek adják el a fegyvert amit ha visszanyomoznak akkor seggbe basszák őket érte.
Kicsit túl vannak misztifikálva az ilyen primitív cigány családok.
 
Status
Not open for further replies.