[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 057
113
„Nyugat-Európa már évekkel ezelőtt megkezdte a kínai egyetemek befogadását. Nyugat-Európában nem káros ez az egyetemek és országok számára, Magyarországon sem lesz az” – összegez Horváth Levente. Úgy fogalmaz: „Az eurázsiai korszak idején sok Ázsiához és Kínához értő szakemberre lesz szükségünk, a Fudan Egyetem magyarországi campusa mindenképpen nagy támogatást fog biztosítani Magyarországnak e téren” – vallja Horváth, aki szerint a gazdasági és a turisztikai kapcsolatokra is áldásos hatással lesz a kínai egyetem megjelenése – tudomása van több kínai cégről, akik a Fudan Egyetem megjelenése kapcsán terveznek magyarországi befektetéseket, gyáralapításokat.

Míg Horváth Levente „a magyar oktatási rendszer minőségének növelését” és „egészséges versenyt” jósol, Salát Gergely lát a magyar egyetemek számára kockázatot is a Fudan terjeszkedésében: „Ha a Fudan komolyan veszi a dolgot, és fogad magyar diákokat, akkor nagyon komoly versenytársa lehet a magyar egyetemeknek. Ez az egyetemeknek nem lesz jó, a hallgatóknak és az országnak jó eséllyel igen”, elemez a Kína-szakértő."


Szóval mielőtt tolod ezt az csúsztatásos libernyák narratívát, kicsit nézz utánna a dolgoknak.;)
Kicsit le vagy maradva. Nyugaton már elkezdték bezárni a Konfuciusz intézeteket. A legnagyobb probléma az volt, hogy kínaiak sokkal inkább bele akarnak szólni abba, hogy mi történik bennük, mint ez egyébként szokásos.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 057
113
Mondjuk az alapítványok általi nemzetrablást vajon hogy magyarázzák meg a hívők?
Ez egy tipikusan neoliberális döntés. Sőt inkább szélsőségesen liberális. Én is kíváncsi vagyok rá, hogy a folyamatosan a balliberálisokat szidóknak mi erről a véleménye. Gyakorlatilag a teljes magyar felsőoktatás magánkézbe került. És még nem is pénzért adták el, mint a 90 -es években az állami vagyont, hanem ajándékba kapták.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Vili vili! Szíved joga, hogy ne tetszen a Fudan. Meg is írhatod. Csak amikor az összelegózott hihhhetelenül okos hozzértő szakembert kezded el tolni, (itt is :rolleyes:) azt is persze csak ilyen libernyák elbeszélési módon és szinten, na olyankor szoktam bőrbajuszt rajzolni neked.
Aztán hogy te erre személyeskedéssel válaszolsz.. igazság szerint jogod van. Engem pedig nem érdekel. ;)

...
De ami a lényeg.
"A World University Rankings nemzetközi egyetemi rangsorban a Fudan Egyetem a 34. helyet foglalja el. Kontextusába helyezve: a legjobb tizenötben olyan nagyágyúk foglalnak helyet, mint az MIT, a Stanford, a Harvard, a Princeton, az Oxfordi, a Cambridge-i és a Chicagói Egyetem, valamint két szingapúri és egy kínai egyetem, a Csinghua.

Németország legerősebb egyeteme, a Müncheni Műszaki Egyetem (TUM) az 50. helyet foglalja el, a legjobb francia egyetem, a párizsi PSL az ötvenkettedik, Oroszország csúcsegyeteme, a Lomonoszov a hetvennegyedik, Közép-Európa legjobb egyeteme, a Bécsi Egyetem a százötvenedik.
Magyarországról egyetlen egyetem sem jutott be a legjobb ötszázba, az 500-550. hely környékén van a Szegedi Tudományegyetem és a Debreceni Egyetem, az ELTE és a Pécsi Tudományegyetem pedig a legjobb hétszázban vannak. A magyar egyetemeket a rangsor szerint előzi többek között a Varsói Egyetem, a Belarusz Állami Egyetem és a Novoszibirszki Állami Egyetem is.

Magyarországon és Közép-Európában tehát jelenleg egyetlen olyan egyetem sem működik, amely a Fudannal összemérhető volna. A kínai egyetemek között „a Fudant az informális beszélgetésekben, de a különböző rangsorokban is a harmadik hely körülre szokták tenni – a pekingi Csinghua Egyetem és a Pekingi Egyetem után –, vagyis abszolút elit egyetemről van szó, a saját kiemelt területein pedig első” – magyarázza Salát Gergely sinológus, a PPKE tanszékvezető docense.
...
Szóval ennek a történetnek csak örülni lehet. A pénzt pedig majd Varga és Matolcsi előteremti rá és megnyugtatlak sehonnan nem fog hiányozni, pláne nem a te vagy a szeretteid zsebéből.
Aztán a magadfajtáról pedig véleményem marad ami volt, mert ami úgy néz ki mint egy kacsa, úgy hápog mint egy kacsa... az bíz kacsa.:oops:
Először is az ebből a hozzászólásodból is világosan lejön,hogy fogalmad sincs a személyeskedés jelentésével kapcsolatban,másodszor az is világosan látszik,hogy a hozzászólásaimban leírtakat tökéletesen figyelmen kívül hagyod csak azért,hogy egy jót libernyákozzál ,úgy látszik erre neked időről időre szükséged van.Akkor most térjünk rá a hozzászólásodra,hadd kérdezzem meg,hogy miért állítasz valótlanságot amikor azt állítod,hogy én a kínai egyetem ellen vagyok,amikor ebben a hozzászólásomban is leírtam,hogy tárt karokkal várjuk a kínai egyetemeket amennyiben a saját pénzükből építik meg őket.

Remélem érted a különbséget, aztán, felsorolod a kínai Fundan egyetem a nemzetközi rangsorban betöltött szerepét,holott sem én sem más ezt nem vonta kétségbe,de ha már ezt így kiemelted,hogy ezzel igazold a Fundan egyetem Budapestre hozatalát,hadd kérdezzem már meg tőled ha ennyire számít a rangsor akkor miért nem egy a rangsorban a Fundan előtt álló egyetemet hoztunk Magyarországra mondjuk egy MIT , ha már a magyar adófizetők állják a számlát?

Bevallom neked mindig is érdekelt,hogy vajon azok az emberek akik vakon követik a Fideszt,mennyire nézik kritikusan a döntéseiket és mennyire gondolkodnak el ezen döntések hátteréről, úgy,hogy újfent hadd kérdezzem már meg tőled tisztában vagy te azzal.hogy Varga és Matolcsi,hogyan teremti elő a pénzt teszem azt ezt az 550 milliárd forintot?

Kimegy Matolcsi a Nemzeti Bank mögötti pénztermő gyümölcsösbe és szépen leszüreteli a pénztermő fákról a húsz és tíz ezreseket vagy Varga Misi előhúzza a varázscilinderét és csak belenyúl és kikap belőle 550 milliárd forintot?

Előárulom neked az igazságot remélem nem fog nagyon megrázni,nincsen Matolcsi birtokában pénztermő gyümölcsös és Varga Misi birtokában sincs varázscilinder,Matolcsi és Varga Misi abból a pénzből tudja kifizetni ezt az 550 milliárdot amit a magyar állampolgárok véres verejtékes munkával megtermelnek magyarul a magyar adófizetők pénzéből.

Tehát az a kijelentésed,hogy ez a pénz sehonnan sem fog hiányozni egyszerűen nem igaz és nagy fokú tájékozatlanságról vagy a tények szándékos semmibevételéről tesz tanúbizonyságot.

És hidd el attól,hogy becsukod a szemed és erről a tényről nem veszel tudomást ezt a hitelt a magyar adófizetőknek még vissza kell fizetni.

És most térjünk ki a hozzászólásod azon részérére amiben a személyemet minősíted,egy percig sem állítottam,hogy szakember vagyok én csupán a véleményemet mondom el amivel nem kell senkinek sem egyetérteni,a legózást pedig azért is érdekes olvasni a hozzászólásodban mert éppen egy "belegózott"Salát Gergely idézettel támasztottad alá az érvelésedet.

Ami pedig a bőrbajuszra illetve korábbi hozzászólásaidban szereplő csörgősipkára vonatkozik ,ezzel kapcsolatban hadd emlékeztesselek arra, hogy azt a bizonyos csörgősapkát te magad húztad a fejedre amikor pl a Quibitet bulvárnak nevezted és az abban a cikkben szereplő tényeket el sem olvasva csípőből válaszolva adtál tanúbizonyságot annak,hogy csak libernyákozni jársz ide.

De említhetem a legutóbbi nekem címzett hozzászólásodat is amelyben elkezdtél fundanozni miközben egy szóval sem említettem a témát,értem én,hogy te küldetésednek érzed a libernyákok "üldözését", de szerintem ne told fullba a kretént ebben a tekintetben mert ezzel csak azt éred el,hogy egyre jobban nevetségessé válsz.És ezzel a hozzászólásoddal is felvetted ezeket a kellékeket mivel megint tökéletesen figyelmen kívül hagytad a mondanivalóm lényegét.

Az pedig,hogy meg van a véleményed a magamfajtákról hidd el nem fog álmatlan éjszakákat okozni nekem,attól még nem fog megváltozni a véleményem,de ennek ellenére én még mindig optimista vagyok abban a tekintetben,hogy elég időt töltesz itt a fórumon és ennek hatására szélesedik egy kicsit a nézőpontod és a jövőben az érvelésed repertoárja is bővülni fog és nem szorítkozik csupán a libernyák és az árokásás kifejezésekre.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 547
113
Mondjuk az alapítványok általi nemzetrablást vajon hogy magyarázzák meg a hívők?
Hmm... magyar alapitvany nem jo, Soros alapitvany jo, jo meg a norveg is!
Szerint a bolcs nyugat mar elottunk jar alapitvanyi ugyekben, mejd megnezzuk ott mit valaszoltak.
Mondjuk nekem ezekrol az alapitvanyokrol folyton az Apaczai Csere Janos alapitvany jut eszembe Szombathelyen, harminc eve blokkoljak a 11-es huszar uti laktanyat, hamarosan teljesen romba dol ott a sok epulet, a hatalmas terulet...
 
T

torsen

Guest
Hmm... magyar alapitvany nem jo, Soros alapitvany jo, jo meg a norveg is!
Szerint a bolcs nyugat mar elottunk jar alapitvanyi ugyekben, mejd megnezzuk ott mit valaszoltak.
Mondjuk nekem ezekrol az alapitvanyokrol folyton az Apaczai Csere Janos alapitvany jut eszembe Szombathelyen, harminc eve blokkoljak a 11-es huszar uti laktanyat, hamarosan teljesen romba dol ott a sok epulet, a hatalmas terulet...
A soros alapítvány a soros pénzét kezeli, a norvég alapítvány a norvégok pénzét kezeli, ezek a Ti alapítványaitok (illetve bocsánat, mert Te sem fogsz kapni belőle, csak a fazék közeliek, ezért nem értem ezt a vehemens védelmet) meg a korábban magyar állami (értsd köztulajdon) pénzét kezelik, mostmár sajátjukként. Lásd még nagy gondolkodónk "elvesztette közpénz jellegét".... kezdetű eszmefuttatását. Dehát nem kell ezt elhinni, ez nem így van! Abban kell hinni, amit mondanak, nem amit a papírra írtak!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
A soros alapítvány a soros pénzét kezeli, a norvég alapítvány a norvégok pénzét kezeli, ezek a Ti alapítványaitok (illetve bocsánat, mert Te sem fogsz kapni belőle, csak a fazék közeliek, ezért nem értem ezt a vehemens védelmet) meg a korábban magyar állami (értsd köztulajdon) pénzét kezelik, mostmár sajátjukként. Lásd még nagy gondolkodónk "elvesztette közpénz jellegét".... kezdetű eszmefuttatását. Dehát nem kell ezt elhinni, ez nem így van! Abban kell hinni, amit mondanak, nem amit a papírra írtak!
A norvég alapítvány pénze honnan van? Elvesztette a norvég közpénz jellegét? Csak nem a norvég korábban állami pénzeket osztogatja a neki tetsző projektek szerint? Az meg, hogy Párhuzamosnak van pénze az mitől ilyen axióma? Mármint költségvetési tétel szintű pénzről beszélünk az alapítványában, az csak úgy lett, mert az öreg egyszermélyi zseni? Vagy feketemágiával teremti a legális pénzt? Szóval álljunk már meg! HA az amcsik csinálják, az neked oké, ha a norvégok, az is oké, ha mi, akkor ötven évvel elmaradott közpénztolvaj.... o_O Vagy mit kívánsz ezzel mondani? Mitől létezik ez a külföldimádás, amikor sok esetben sokkal durvábban nyomják a mocskot évszázados szinten?Miért baj az nektek, ha a hazai politika képes érvényre juttatni az elképzeléseit? Haebben ott az esély, hogy ellopják, akkor a norvégban is ott van, Sorosnál is ott van. Miért nem akadsz ki? Vagy már az esélyér megbélyegzés jár? Hmm?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
jól van, nem az elemzőképes7
A norvég alapítvány pénze honnan van? Elvesztette a norvég közpénz jellegét? Csak nem a norvég korábban állami pénzeket osztogatja a neki tetsző projektek szerint? Az meg, hogy Párhuzamosnak van pénze az mitől ilyen axióma? Mármint költségvetési tétel szintű pénzről beszélünk az alapítványában, az csak úgy lett, mert az öreg egyszermélyi zseni? Vagy feketemágiával teremti a legális pénzt? Szóval álljunk már meg! HA az amcsik csinálják, az neked oké, ha a norvégok, az is oké, ha mi, akkor ötven évvel elmaradott közpénztolvaj.... o_O Vagy mit kívánsz ezzel mondani? Mitől létezik ez a külföldimádás, amikor sok esetben sokkal durvábban nyomják a mocskot évszázados szinten?Miért baj az nektek, ha a hazai politika képes érvényre juttatni az elképzeléseit? Haebben ott az esély, hogy ellopják, akkor a norvégban is ott van, Sorosnál is ott van. Miért nem akadsz ki? Vagy már az esélyér megbélyegzés jár.
Nevet go full retard, Norvégia, te meg gondolom a transzparenciát, kevered a paraszolvenciával.... idegen szavak, az olyan libsimigráns szavak, minek megtanulni... Na mindegy felmondtad a fidesz kötelezőt, hurrá, esetleges még poltiszt is lehetsz ha üggyes leszel... namindegy, nem neked írom le, mert dadaizmusra most nem megyek le.
De, a te imádottjaid, akik megvédik zugye a férfitejjel-mézzel folyó lángoktól öleltet a gendertől most éppen olyan mértékű állami azaz nemzeti vagyont tüntetnek el, amihez talán a rendszerváltást ideje hasonlítható. Lexebb az egészben,hogy a tolvajok nem kis részben ugyanazok, Te meg tapsolsz hozzá, mert nem Gyurcsány. Tudom hogy nehéz felfognod, de kábé most baszták el Mo nagyjából utolsó esélyét, szerintem indul a vonat a bolgár szintre, de ők legalább még nem adták el az országot, kínai kölcsön címén...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
jól van, nem az elemzőképes7

Nevet go full retard, Norvégia, te meg gondolom a transzparenciát, kevered a paraszolvenciával.... idegen szavak, az olyan libsimigráns szavak, minek megtanulni... Na mindegy felmondtad a fidesz kötelezőt, hurrá, esetleges még poltiszt is lehetsz ha üggyes leszel... namindegy, nem neked írom le, mert dadaizmusra most nem megyek le.
De, a te imádottjaid, akik megvédik zugye a férfitejjel-mézzel folyó lángoktól öleltet a gendertől most éppen olyan mértékű állami azaz nemzeti vagyont tüntetnek el, amihez talán a rendszerváltást ideje hasonlítható. Lexebb az egészben,hogy a tolvajok nem kis részben ugyanazok, Te meg tapsolsz hozzá, mert nem Gyurcsány. Tudom hogy nehéz felfognod, de kábé most baszták el Mo nagyjából utolsó esélyét, szerintem indul a vonat a bolgár szintre, de ők legalább még nem adták el az országot, kínai kölcsön címén...
Értem. Tahát ha a fura vallásodban kiejtik azt a mágikus töltetű szót, hogy Norvégia, azzal minden meg is lett magyarázva. Orbán lop. Norvégia. Soros soha nem tett semmi gázosat, mert ööö, izé...Norvégia! Nagyon erős érvelés ez kérem! Persze az, hogy izomból követelik az úniós libbantak, hogy a magyar kormányt megkerülve legyen pénzosztás, hogy azokhoz jusson el, akiknek kell, az rendben van. :rolleyes: Ha maga a kormány tesz ilyet, akkor ugyanaz a dolog diktatórikus és Orbán má' megint lop. Mert Norvégia!

Meglátjuk mi lesz ebből. Ha lopnak, akkor menniük kell. Minden ami kicsit is jobban képviseli a magyarságot, mint Gyurcsány és az összes hozzá társult aprómajom, ahhoz a lelkem egy része tapsol. Tekintve, hogy a jelen helyzetben a szavazók miatt a két választás Orbán, vagy Gyurcsány(és körei és az úniós egyesült államok lidércnyomása), hát elég egyértelmű, hogy a kisebbik rosszat választanám, ha nem lövöm el a szavazatomat, hogy eggyel is több legyen a rémeteknek és bekerüljön a parlamentbe, talán pont az én szavazatommal. :D Ezt szoktam tenni.

Péntekre akkor összeomlik a gadaságunk az orosszal és a kínaival együtt?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
A norvég alapítvány pénze honnan van? Elvesztette a norvég közpénz jellegét? Csak nem a norvég korábban állami pénzeket osztogatja a neki tetsző projektek szerint? Az meg, hogy Párhuzamosnak van pénze az mitől ilyen axióma? Mármint költségvetési tétel szintű pénzről beszélünk az alapítványában, az csak úgy lett, mert az öreg egyszermélyi zseni? Vagy feketemágiával teremti a legális pénzt? Szóval álljunk már meg! HA az amcsik csinálják, az neked oké, ha a norvégok, az is oké, ha mi, akkor ötven évvel elmaradott közpénztolvaj.... o_O Vagy mit kívánsz ezzel mondani? Mitől létezik ez a külföldimádás, amikor sok esetben sokkal durvábban nyomják a mocskot évszázados szinten?Miért baj az nektek, ha a hazai politika képes érvényre juttatni az elképzeléseit? Haebben ott az esély, hogy ellopják, akkor a norvégban is ott van, Sorosnál is ott van. Miért nem akadsz ki? Vagy már az esélyér megbélyegzés jár? Hmm?
Én elítélem azt is, meg ezt is. Akárhonnan is nézem, megint állami vagyon lett itt privatizálva. A közvagyonból magánvagyon lett. Nem nagyon látom, hogy ez a magyar embereknek miért is jó?
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and Wilson

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Én elítélem azt is, meg ezt is. Akárhonnan is nézem, megint állami vagyon lett itt privatizálva. A közvagyonból magánvagyon lett. Nem nagyon látom, hogy ez a magyar embereknek miért is jó?
Folyamatosan megy a sírás, hogy a kormány az embereknek adjon pénzt. Most ad, nem is keveset, erre azon megy a sírás, hogy miért ad? :D És az érv, biztosan ellopják. Ha ellopják, az ki fog derülni, mert ez túl nagy összeg hozzá. Ha kiderül, ezeknek vége van. Nem lenne értelme túl sokat leakasztaniuk belőle. Innentől kezdve ha arra használják, amire ki lett adva, akkor miért is jó ez a magyar embereknek? Mert annyit kísérletezhetnek amennyire csak igébnyük van egyetemi szinten és magasabb színvonalú gyakorkati tudással esetleg csökkeni fog az ötven évvel le vagyunk maradva mantra? Ösztöndíjra esetleg futhatja belőle? Azon is szokott menni a sírás. Képzett szakembergárdával emelkedni fog az ország respektje? Persze tekinthetjük úgy, hogy nincs is akarat arra, hogy itt bármi is kialakuljon, mert fidesz és az lop mert norvégia, csak akkor mit erőlködünk? Gyurcsányt ide, nekünk mert megérdemeljük.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Folyamatosan megy a sírás, hogy a kormány az embereknek adjon pénzt. Most ad, nem is keveset, erre azon megy a sírás, hogy miért ad? :D És az érv, biztosan ellopják. Ha ellopják, az ki fog derülni, mert ez túl nagy összeg hozzá. Ha kiderül, ezeknek vége van. Nem lenne értelme túl sokat leakasztaniuk belőle. Innentől kezdve ha arra használják, amire ki lett adva, akkor miért is jó ez a magyar embereknek? Mert annyit kísérletezhetnek amennyire csak igébnyük van egyetemi szinten és magasabb színvonalú gyakorkati tudással esetleg csökkeni fog az ötven évvel le vagyunk maradva mantra? Ösztöndíjra esetleg futhatja belőle? Azon is szokott menni a sírás. Képzett szakembergárdával emelkedni fog az ország respektje? Persze tekinthetjük úgy, hogy nincs is akarat arra, hogy itt bármi is kialakuljon, mert fidesz és az lop mert norvégia, csak akkor mit erőlködünk? Gyurcsányt ide, nekünk mert megérdemeljük.
Azt nem tudom, hogy ezzel mennyivel jut több forrás a felsőoktatásra, de ha csak ez a cél, akkor ezt miért nem lehetett megtenni a hagyományos, állami keretek között?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Leegyszerűsíti a bürokrácia döcögős útjait.
2/3-dal ugyan mennyire lett volna döcögős megszavazni egy kicsit több pénzt?!
Én azt látom, hogy ezek fokozatosan leépítik az államot, ugyanúgy ahogy az előző kormányok is tették. Előbb-utóbb pedig, amikor már nem marad semmi sem állami kézben, maga az állam is mehet majd szépen a levesbe.
 
  • Tetszik
Reactions: torsen and Wilson

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
2/3-dal ugyan mennyire lett volna döcögős megszavazni egy kicsit több pénzt?!
Én azt látom, hogy ezek fokozatosan leépítik az államot, ugyanúgy ahogy az előző kormányok is tették. Előbb-utóbb pedig, amikor már nem marad semmi sem állami kézben, maga az állam is mehet majd szépen a levesbe.
Megszavazni meg lehet. De te is tudod, hogy a menete aztán egy lehívásnak nem annyi, hogy mer' asszonták a parlamentbe'. Az egyetemek gazdasági bizottságosdit játszanak, igazgatók pampognak a maguk baromságairól, miközben nyújtják be nekik az igényléseket az oktatói és a hallgatói oldalról is. Döntések, mire jut, mire nem, aztána megmaradóra lehet igényelni az összeget. Vagy van, vagy nincs. Ha egy stratégiai jelentősségű projekt, de esetleg az államgépezet adott szintjén altatják az ügyet, mert a politikai nézetek eltérnek, az senkinek sem jó. Aztán akkor azért áll mert vizsgálják, etc,etc. Sok mocskos lehetőség rejlik ebben. Jelen esetben viszont van egy adott kormány, ami fejleszteni akar. Lehet mondani, hogy lop, meg csak stadion, de mind tudjuk, hogy nem igaz, hogy csak lop, hogy csak stadionok. Mégha csak megalomán egocentrizmusból, de akar valamit maga mögött hagyni a jelen vezetés, ami példa lehet. Egyetemi szintre is bevitték a fejlesztéseket, a hazai know-how kiaknázásának a lehetőségét végre.

Szóval alapítványba szervezik a pénzt. Itt a kezelők azok, akik tudnak élősködni a dolgon, viszont ha abból indulunk ki, amitől a legjobban retteg a baloldal, vagy bármelyik haladó szervezet vagy egyén, hogy ezekbe parancsuralmi rendszerben dolgozó pártkatonák fognak ülni, akkor ebből következik az is, hogy esély sem lesz arra, hogy befolyásolás érje a projekteket. Maximum krmányszintről, ahonnan eleve kellene is, tehát ez nem sérül, ellenben a felhasználás, éehívás egyszerűbbé válik, mert az indoklás után a vagyonkezelője máris elérhetővé teheti a keretösszeget. Nincs harc a pályázatokkal a büroráciával szemben, ellenben lehet hivatkozni az alapok egyfajta szuverenitására is, ha genderstudies helyett mondjuk kompozit páncélzatokra kihelyezett pályázatok nyerik a versenyt a keretösszegekért. Kérem szépen a kormány nem hibás, viszont végre ésszerűvé válhat az egyetemi rendszer, ahol nem a safe space lesz a legfontosabb, hanem a hazai eszme és fejlesztés. Ezek az okai annak, hogy ennyire sikítanak az ellenérdekeltek, mert nem fognak tudni hozzáférni ezekhez a pénzekhez, a döntésekhez, a képzések irányához, a hazai fejlődés megakasztásához, ellenben ha megtámadják az alapítványokat, akkor egyértelműen mennek az olyan szervezet ellen, amiket egyebekben midenkor támogatnak, tehát politikai haszon is a kormány részéről.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 073
4 037
113
Folyamatosan megy a sírás, hogy a kormány az embereknek adjon pénzt. Most ad, nem is keveset, erre azon megy a sírás, hogy miért ad? :D És az érv, biztosan ellopják. Ha ellopják, az ki fog derülni, mert ez túl nagy összeg hozzá. Ha kiderül, ezeknek vége van. Nem lenne értelme túl sokat leakasztaniuk belőle. Innentől kezdve ha arra használják, amire ki lett adva, akkor miért is jó ez a magyar embereknek? Mert annyit kísérletezhetnek amennyire csak igébnyük van egyetemi szinten és magasabb színvonalú gyakorkati tudással esetleg csökkeni fog az ötven évvel le vagyunk maradva mantra? Ösztöndíjra esetleg futhatja belőle? Azon is szokott menni a sírás. Képzett szakembergárdával emelkedni fog az ország respektje? Persze tekinthetjük úgy, hogy nincs is akarat arra, hogy itt bármi is kialakuljon, mert fidesz és az lop mert norvégia, csak akkor mit erőlködünk? Gyurcsányt ide, nekünk mert megérdemeljük.
Már most ellopták! Elkerülte a figyelmed az a kijelentés, amivel védekeznek, hogy ha nem jön be az alapítványba kiszervezés, akkor az államnak elővásárlási joga van a kiszervezett javakra!
Tehát ingyen átadják az állami vagyont, majd pénzért vissza lehet azt vásárolni! Kész haszon az államnak, ugye? Ja nem! o_O
Egyszer már volt hasonló, amikor a Nemzeti Bankból alapítványokba átmentett pénzek "elvesztették közpénz jellegüket"! Ezeket akkor el is próbálták titkolni, majd amikor ez számon lett kérve, Kovács Zoltán visszakérdezett, hogy de sikerült!??
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 207
67 095
113
Már most ellopták! Elkerülte a figyelmed az a kijelentés, amivel védekeznek, hogy ha nem jön be az alapítványba kiszervezés, akkor az államnak elővásárlási joga van a kiszervezett javakra!
Tehát ingyen átadják az állami vagyont, majd pénzért vissza lehet azt vásárolni! Kész haszon az államnak, ugye? Ja nem! o_O
Egyszer már volt hasonló, amikor a Nemzeti Bankból alapítványokba átmentett pénzek "elvesztették közpénz jellegüket"! Ezeket akkor el is próbálták titkolni, majd amikor ez számon lett kérve, Kovács Zoltán visszakérdezett, hogy de sikerült!??
Abban az esetben nem az valóban, ha nem jön be. Ha bejön, akkor meg haszon lesz.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 831
113
Először is az ebből a hozzászólásodból is világosan lejön,hogy fogalmad sincs a személyeskedés jelentésével kapcsolatban,másodszor az is világosan látszik,hogy a hozzászólásaimban leírtakat tökéletesen figyelmen kívül hagyod csak azért,hogy egy jót libernyákozzál ,úgy látszik erre neked időről időre szükséged van.Akkor most térjünk rá a hozzászólásodra,hadd kérdezzem meg,hogy miért állítasz valótlanságot amikor azt állítod,hogy én a kínai egyetem ellen vagyok,amikor ebben a hozzászólásomban is leírtam,hogy tárt karokkal várjuk a kínai egyetemeket amennyiben a saját pénzükből építik meg őket.

Remélem érted a különbséget, aztán, felsorolod a kínai Fundan egyetem a nemzetközi rangsorban betöltött szerepét,holott sem én sem más ezt nem vonta kétségbe,de ha már ezt így kiemelted,hogy ezzel igazold a Fundan egyetem Budapestre hozatalát,hadd kérdezzem már meg tőled ha ennyire számít a rangsor akkor miért nem egy a rangsorban a Fundan előtt álló egyetemet hoztunk Magyarországra mondjuk egy MIT , ha már a magyar adófizetők állják a számlát?

Bevallom neked mindig is érdekelt,hogy vajon azok az emberek akik vakon követik a Fideszt,mennyire nézik kritikusan a döntéseiket és mennyire gondolkodnak el ezen döntések hátteréről, úgy,hogy újfent hadd kérdezzem már meg tőled tisztában vagy te azzal.hogy Varga és Matolcsi,hogyan teremti elő a pénzt teszem azt ezt az 550 milliárd forintot?

Kimegy Matolcsi a Nemzeti Bank mögötti pénztermő gyümölcsösbe és szépen leszüreteli a pénztermő fákról a húsz és tíz ezreseket vagy Varga Misi előhúzza a varázscilinderét és csak belenyúl és kikap belőle 550 milliárd forintot?

Előárulom neked az igazságot remélem nem fog nagyon megrázni,nincsen Matolcsi birtokában pénztermő gyümölcsös és Varga Misi birtokában sincs varázscilinder,Matolcsi és Varga Misi abból a pénzből tudja kifizetni ezt az 550 milliárdot amit a magyar állampolgárok véres verejtékes munkával megtermelnek magyarul a magyar adófizetők pénzéből.

Tehát az a kijelentésed,hogy ez a pénz sehonnan sem fog hiányozni egyszerűen nem igaz és nagy fokú tájékozatlanságról vagy a tények szándékos semmibevételéről tesz tanúbizonyságot.

És hidd el attól,hogy becsukod a szemed és erről a tényről nem veszel tudomást ezt a hitelt a magyar adófizetőknek még vissza kell fizetni.

És most térjünk ki a hozzászólásod azon részérére amiben a személyemet minősíted,egy percig sem állítottam,hogy szakember vagyok én csupán a véleményemet mondom el amivel nem kell senkinek sem egyetérteni,a legózást pedig azért is érdekes olvasni a hozzászólásodban mert éppen egy "belegózott"Salát Gergely idézettel támasztottad alá az érvelésedet.

Ami pedig a bőrbajuszra illetve korábbi hozzászólásaidban szereplő csörgősipkára vonatkozik ,ezzel kapcsolatban hadd emlékeztesselek arra, hogy azt a bizonyos csörgősapkát te magad húztad a fejedre amikor pl a Quibitet bulvárnak nevezted és az abban a cikkben szereplő tényeket el sem olvasva csípőből válaszolva adtál tanúbizonyságot annak,hogy csak libernyákozni jársz ide.

De említhetem a legutóbbi nekem címzett hozzászólásodat is amelyben elkezdtél fundanozni miközben egy szóval sem említettem a témát,értem én,hogy te küldetésednek érzed a libernyákok "üldözését", de szerintem ne told fullba a kretént ebben a tekintetben mert ezzel csak azt éred el,hogy egyre jobban nevetségessé válsz.És ezzel a hozzászólásoddal is felvetted ezeket a kellékeket mivel megint tökéletesen figyelmen kívül hagytad a mondanivalóm lényegét.

Az pedig,hogy meg van a véleményed a magamfajtákról hidd el nem fog álmatlan éjszakákat okozni nekem,attól még nem fog megváltozni a véleményem,de ennek ellenére én még mindig optimista vagyok abban a tekintetben,hogy elég időt töltesz itt a fórumon és ennek hatására szélesedik egy kicsit a nézőpontod és a jövőben az érvelésed repertoárja is bővülni fog és nem szorítkozik csupán a libernyák és az árokásás kifejezésekre.
Tessék egy példa hogy honnan teremt (szó szerint) pénzt Matolcsi.

„2019-ben 254,7 milliárd forintos nyereséget ért el az MNB, aminek nagy részét az arany árfolyamának emelkedése okozta. Egy év alatt a nemesfém világpiaci ára mintegy 20%-kal emelkedett, ezt pedig realizálták is a 2018-ban megvett aranytartalék esetében. Mégpedig úgy realizálták, hogy közben nem csökkent az arany a tartalékon belül, ezt viszonylag egyszerűen átkötéssel vagy más néven önkötéssel meg tudják tenni. Ennek a lényege, hogy az eladói és a vevői oldalra is ugyanaz a szereplő áll be a piacon, így egy pillanatra sem adja ki a kezéből az adott instrumentumot. A művelet lényege éppen az, hogy az elért nyereséget realizálni tudják, onnantól a magasabb árfolyammal szerepel a könyvben az arany. Ennek a műveletnek köszönhetően tavaly 250 milliárd forintos osztalékot tudott fizetni a jegybank a költségvetésbe.”
portfolio

És ez még 31.5 tonnánál volt. Mostanra 94.5 tonna van itthon.
Szóval miről csobogsz kis patak?
Az egész mondandódnak a veleje volt (maradt is) az a proli mentalitás, hogy de miből.
Ha szépen megkérsz írok még neked paneleket mert már nagyon unalmas vagy. ;)
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 057
113
Folyamatosan megy a sírás, hogy a kormány az embereknek adjon pénzt. Most ad, nem is keveset, erre azon megy a sírás, hogy miért ad? :D És az érv, biztosan ellopják. Ha ellopják, az ki fog derülni, mert ez túl nagy összeg hozzá. Ha kiderül, ezeknek vége van. Nem lenne értelme túl sokat leakasztaniuk belőle. Innentől kezdve ha arra használják, amire ki lett adva, akkor miért is jó ez a magyar embereknek? Mert annyit kísérletezhetnek amennyire csak igébnyük van egyetemi szinten és magasabb színvonalú gyakorkati tudással esetleg csökkeni fog az ötven évvel le vagyunk maradva mantra? Ösztöndíjra esetleg futhatja belőle? Azon is szokott menni a sírás. Képzett szakembergárdával emelkedni fog az ország respektje? Persze tekinthetjük úgy, hogy nincs is akarat arra, hogy itt bármi is kialakuljon, mert fidesz és az lop mert norvégia, csak akkor mit erőlködünk? Gyurcsányt ide, nekünk mert megérdemeljük.
Nem az emberek kapják a vagyont, hanem kiválasztott kevesek. Arra hivatkozva, hogy majd így az államtól függetlenül szuper jól fogják működtetni a dolgokat.

A valóság meg az, hogy a kormány készül az esetleges választási vereségre, és ezért privatizálja az államot. Kiszervez állami feladatokat magán alapítványokba, amiket 2/3 -os törvényekkel próbál körbe bástyázni.

Ezzel az a legnagyobb baj, hogy minél inkább próbálja a saját hatalmát bebetonozni, és leválthatatlanná tenni, az esetleges új kormány annál durvább módszerekkel fogja ezeket lerombolni.
 
T

torsen

Guest
A norvég alapítvány pénze honnan van? Elvesztette a norvég közpénz jellegét? Csak nem a norvég korábban állami pénzeket osztogatja a neki tetsző projektek szerint? Az meg, hogy Párhuzamosnak van pénze az mitől ilyen axióma? Mármint költségvetési tétel szintű pénzről beszélünk az alapítványában, az csak úgy lett, mert az öreg egyszermélyi zseni? Vagy feketemágiával teremti a legális pénzt? Szóval álljunk már meg! HA az amcsik csinálják, az neked oké, ha a norvégok, az is oké, ha mi, akkor ötven évvel elmaradott közpénztolvaj.... o_O Vagy mit kívánsz ezzel mondani? Mitől létezik ez a külföldimádás, amikor sok esetben sokkal durvábban nyomják a mocskot évszázados szinten?Miért baj az nektek, ha a hazai politika képes érvényre juttatni az elképzeléseit? Haebben ott az esély, hogy ellopják, akkor a norvégban is ott van, Sorosnál is ott van. Miért nem akadsz ki? Vagy már az esélyér megbélyegzés jár? Hmm?
Sajnos nem érted, amit írtam. Nem érted a különbséget sem, az általad leírt példák és a mai lenyúlósalapítványok létrehozása között. De nyugodtan örülj neki, hogy kivettek a közvagyonból 1000milliárdot, és örökre rábízták a haverokra. Egy másik hozzászólásodban írod, hogy ha lopnak, menniük kell! Ha mennek, ezt a pénzt viszik is! Hogy veszed vissza tőlük? Sőt, viszik az EU helyreállítási tervében a magyar felsőoktatásra szánt újabb 1000 milliárdot is! Valójában erről szólt az egész! Ömlik majd a pénz, amit a kuratóriumok a haveri cégek megbízásaira fog költeni! Betonra, térkőre, aszfaltra, hídra, aluljáróra fog elmenni az egész, miközben az egyetemi oktatói bérek a béka segge alatt maradnak továbbra is! A szellemi munka megbecsülésére, arra, amire egy egyetem való, kutatásra, fejlesztésre, oktatásra a fiatal(hihi!)demokraták(!) a pénz töredékét (azt is csak látszat megőrzésére) fognak költeni! És majd mutogatják, hogy milyen szép (túlárazott) épületei vannak az egyetemeknek. A magyar egyetemek már így is lassan a 3. világ szintjére csúsztak tudományos szempontból (persze most jön a megmentő kínai egyetem)!

HA (hangsúlyozom HA) legalább a látszatát megőrizték volna, hogy ez nem tulajdon (el)szerzés, mondjuk azzal, hogy a kuratóriumi tagok nem kormányzati mélyFideszes emberek (szinte egytől-egyig), HA az egyetemek vezetését nem vették volna el a szenátusoktól (amik már eddig is a Fidesz bástyái voltak, de legalább egyetemi emberekből álltak), HA a kuratóriumi tagokat nem örökre választották volna, akkor még akár jó is kisülhetne ebből, de így...

Higyjél nekik! Szíved joga! Szavazz rájuk! Támogasd őket! Szerintem egy mocskos tolvaj banda!
 
Status
Not open for further replies.