[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
A főni most mondta le Tusványoson:

"Magyarország NATO-tag, a NATO erősebb, mint Oroszország és Oroszország soha nem fogja megtámadni a NATO-t”
Ezt már Putyin is elmondta jó párszor, csak mindig vannak akik úgy érzik, jól magukat, ha attól reteghetnek, hogy majd jól megtámadják a NATO tag Magyarországot az Oroszok a Klingonok, a Borgok vagy bárki más....:)
 
  • Tetszik
Reactions: Aladeen

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 517
113
A főni most mondta le Tusványoson:
"Magyarország NATO-tag, a NATO erősebb, mint Oroszország és Oroszország soha nem fogja megtámadni a NATO-t”
Évekkel korábban meg mintha azt mondta volna ugyanitt, hogy a NATO és az Eu hamarosan szét fog esni, meg fog szűnni, Magyarország pedig 2030 körül semleges, független állam lesz...
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Vagy csak többet tud mint Te... Lavrov valószínű hogy nem hülye!

Viktor még mindig a legoroszbarátabb PM az egész NATO-ban, EU-ban. Fogjuk fel úgy, hogy ettől jobban nem lehet kibégetni a nyájból, mert azonnal felrúg az égig a vezérbak! Ez se kockázat nélküli, amit most csinálunk!

Mondjuk azt, hogy mást tud mint én. Egyikőnk sem tud többet. Lavrov is tévedhet. Egy biztos, Lavrovnak megtetszett Szíjjártó tehetsége, Oroszországnak pedig megtetszett Magyarország hozzáállása a dolgokhoz. Ezért Lavrov is többet lát bele az orosz-magyar kapcsolatba, mint a valóság. Tulajdonképpen ezt Szíjjártó világosan meg is mondta Lavrovnak: 2 dologért jöttem: gáz és béke.
Lehet, hogy Szíjjártónak is kínos már Lavrov őiránta érzett "szerelme".
Próbált világosan fogalmazni, hogy Lavrovnak és Oroszországnak ne legyenek irreális illúziói Magyarországgal kapcsolatban.
De úgy tűnik vannak.
Én pedig azt próbáltam megfogalmazni, hogy félek attól, hogy ha Oroszországnak csalódást okozunk, akkor azért árat fogunk fizetni.
Oroszország is "vezérbak". Ha "összetörjük a szívüket", csúnyán felrúgnak ők is minket a Holdig.
Lehet, kár volt udvarolgatni Oroszországnak, elértük, hogy viszonyt szeretnének Magyarországgal, olyat, amit Magyarország sosem gondolt komolyan.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Magyarán fogalmad sincs mi lesz, de akkor sem az lesz, amit én mondok. :) Mellesleg én sem tudom mi lesz, én is csak a kedvenc verziómat mondom.
Majd a jövő igazolja, melyik volt közelebb a valósághoz.
Pont ez az, hogy nekem nincs kedvenc verzióm! :)
Illetve jobban látom, hogy mi nem lesz biztosan, mint azt, hogy mi lesz! :cool: :p
..
(Azért annyiban gondolom kiegyezhetünk, hogy láthatólag semmi sem úgy alakul a geopolitikában az elmúlt jó húsz évben, ahogy azt vélhetőleg eltervezték a nagyokosok. Minden kezd a feje tetejére állni és a visszájára fordulni.)
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Magyarán fogalmad sincs mi lesz, de akkor sem az lesz, amit én mondok. :) Mellesleg én sem tudom mi lesz, én is csak a kedvenc verziómat mondom.
Majd a jövő igazolja, melyik volt közelebb a valósághoz.

Ez az Milagro. Önjelölt próféták vagyunk :) Valójában véve azért beszélünk ilyen magabiztosan, mert ezzel szeretnénk manipulálni az eseményeket :)
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Pont ez az, hogy nekem nincs kedvenc verzióm! :)
Illetve jobban látom, hogy mi nem lesz biztosan, mint azt, hogy mi lesz! :cool: :p
..
(Azért annyiban gondolom kiegyezhetünk, hogy láthatólag semmi sem úgy alakul a geopolitikában az elmúlt jó húsz évben, ahogy azt vélhetőleg eltervezték a nagyokosok. Minden kezd a feje tetejére állni és a visszájára fordulni.)

Gyakorlatilag valószínűségszámítási-matematikai lehetetlenség az állításod, hogy ugyan nem tudod mi lesz, de tudod mi nem lesz. Ilyen nincs :) Már legalább indokolnád meg miért. Az nem válasz, hogy mert a Vízöntő (vagy mi) korába léptünk. Én legalább összefüggéseket próbálok felvázolni, vagy ha úgy tetszik, hogy önbeteljesítő hazugság-rendszereket :D amelyekben lehetőleg ne legyen logikai bukfenc.
Mert ha nincs benne logikai bukfenc, akkor akár valóra is válhat :)
Mert már az olvasás-gondolkodás is befolyásolja a jövőt :)
Gyakorlatilag azzal jön létre a jövő, hogy leírjuk mi lesz.
Téved aki azt hiszi, jóslunk. Mi teremtjük a jövőt.
Ezért is nem igaz, amit írunk.
Hanem igaz lesz.
És pontosan ezért harcolsz ellenem, hogy ne írjam le, mert minden egyes leírás után egyre inkább igaz lesz, amit írok.
 

megmurgyel

Member
2021. április 4.
41
92
18
bár ehhez hozzátartozik, hogy Ukrajna megtámadásáról is azt gondolta Orbán, hogy nem fog bekövetkezni...
Amúgy Orbán 2030-ra várja a "nyugat összeomlását", szóval vélhetően ezért akarták a Zrínyit 2030-re befejezni.
Nem, évek óta mondták ,hogy lesz konfliktus erre készültek csak hamarabb lett mint várták. A balkánit előbbre tették mig az orosz ukránt hátrébb 2028-30 ra tették ezt az időpontott. Szorult a hurok az oroszok nyakán , és léptek. Azt , nem teszek a nyakamat rá, hogy mondott ilyet (úgyan is nem abból áll az életem ,hogy a megszólalásain függjek) . De a senki sem gondolta volna , szimplán szerecsen mosdatás , így személyesen a kormány nem tehető felelősé vagy legalább is elveszi a hibáknak az élét. A probléma ott kezdődőtt ,hogy magyarországon nehéz volt eladni a haderőfejlesztést. Szimplán mert mindenkiben él a néphadseregről egy sztereotipia.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and gergo55

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 643
113
Évekkel korábban meg mintha azt mondta volna ugyanitt, hogy a NATO és az Eu hamarosan szét fog esni, meg fog szűnni, Magyarország pedig 2030 körül semleges, független állam lesz...
ilyet nem mondott soha! De nem hiába van így elindítva a zrinyi , és nagyon így indította egyszerre mindenki a fegyverkezését.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Ez az Milagro. Önjelölt próféták vagyunk :) Valójában véve azért beszélünk ilyen magabiztosan, mert ezzel szeretnénk manipulálni az eseményeket :)
Azért "Milagro mágus" nem gondol ilyen nagyokat magáról...
(A legszűkebb személyes környezetem "manipulálásában" is jócskán bukdácsolok úgymond... Szóval nemhogy eseményeket...)
De azért kössz a feltételezést! ;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 120
113
Mindig korrigálom az elméletem az új információk alapján, hiszen nem vagyok mindentudó. A nagy összefüggések viszonylag stabilabbak (pl. hogy van-e amerikai-orosz paktum), viszont Magyarország szerepe, jövőbeli helyzete még nagyon-de-nagyon képlékeny. Itt sokat billeg az én véleményem is, pont Orbánék kétszínű játéka miatt, elsősorban. Bevallom, nem tudok kiigazodni Orbánékon!!! Egy biztos viszont, sokan mások sem, és ezt egy idő után sokan el fogjuk unni.
Akkor viszont lehet hogy valamit jól csinálnak, HA még egy olyan ember sem tud kiigazodni rajtuk teljesen, mint TE, aki gyakorlatinak ennek él, hogy "nagy sakktábla".
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113
Azért az se egy gyors és a hatékonyságot is lehet, hogy meg lehetne több ponton kérdőjelezni.
Alapban ott volt egy olyan relatív hatalmas mindenféle önállóan létrejött tartalékos bázis, amiből lehetett meríteni. Egy meglévő hadiipar, amit így is-úgy is muszájból fenn kellett tartani és mind e mellé egy négyszer akkora lakosság. Nem biztos, hogy a legjobb összehasonlítási alap. (Mindamellett nem azt mondom, hogy nálunk minden szép és jó és nem lehetne szebb és jobb.)

A tartalékos képesség fenntartása nem hogy "gombok"-ba, "cérnába" se került volna:
a megmaradónál kicsivel nagyobb állományt kellett volna megtartani, --a tartalékosok "memória-/képesség-frissítésére"--,
kicsivel nagyobb fizetéssel --mert akkor lehet elvárni követelményeket !!!--
, mert a 10+ év "megtakarítása" most a 10+ szeresébe kerül!!!


Nekem az/akkor lesz "valaki" nagy formátumú politikus,
  1. aki ilyeneket megold, gyorsan, mégis hosszútávon,
  2. aki MOST varázsol,
  3. a szükséges mennyiségű,
  4. a szükséges szintű (nem pedig Don 2.0-ás, anti-Armata T-14, díszszemle-/nano-mennyiségű) haditechnikát,
  5. nem pedig "majd/talán/ha/de-addig-is-megvéd-a-NATO" 5-10(+)múlva,
  6. a közben zajló háttér-alkus zsarolgatás után,
  7. ami a gombokért korábban megvehető haditechnikák --igen, például a T-72-esek!!!-- árának sokszorosába kerül veszteségként!!!

Személy szerint nem(nagyon) érdekel a hibák --poltikai szempontból valóban lehet, hogy szintén-hiiba elismerése--, hanem a hibák kijavítása érdekel !!!

Vagyis: Hajrá Viktor, Hajrá Magyarország!!! :hadonaszos: :hadonaszos: :hadonaszos:



U.I.: Háború van a szomszédban, rendkívüli --történelmi-- helyzet, miért félnek ebből a helyzetből egy társadalmi összefogás meghirdetésével az egész társadalom --és honvédelem-- egészségi állapotát javító prograkot meghirdetni Ű???

Pl !!!


U.I. 2.: R-Sz R akár DOLGOZHATNA IS MÁR a "beszervezgetős-kapcsolatépítős" --???-- protokoll-utazgatások helyett/mellett!!!

.
 
  • Tetszik
Reactions: kétkedő

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Nem kell ráuszítani ehhez az oroszokra senkit. Csak elrendelik a mozgósítást, behívnak mindenkit, kiadják a parancsot, és megmutatják az irányt. Mikor meglesznek az első magyar halottak, akiket az oroszok lőttek le, onnantól automatikusan beindul az egész.
Tévedsz, ha azt hiszed, hogy egy haderő érzelemből ("ráuszításból") öl. A hadsereg parancsot teljesít.

"A ~30 ezres seregünk egy része is azonnal leszerelne"..."Hiába jönne parancs a NATO központból! "

Micsinálna??? Leszerelne????
Pontosan.
Ugyanúgy köddé válna, mint az ukrán hadsereg egy része a "Ki-akar-értelmetlenül-meghalni" alapon.
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Akkor viszont lehet hogy valamit jól csinálnak, HA még egy olyan ember sem tud kiigazodni rajtuk teljesen, mint TE, aki gyakorlatinak ennek él, hogy "nagy sakktábla".

A "kis sakktábla"-ban nem vagyok erős :) Pontosabban ott vágyvezérelt a gondolkodásom: szeretném belelátni a Fideszbe, Orbánba, Szíjjártóba, hogy ők átviszik Magyarországot a Keleti Blokkba. Azért, mert meggyőződésem, hogy nekünk, magyaroknak ott van jövőnk. Néha Orbán-Szíjjártó ehhez adnak reményt, amit pár nappal később ők maguk összetörnek.
Viszont sokadik ilyen eset után csak eljutok arra a következtetésre, hogy a gazdasági érdekek olyan erősek, hogy a magyar elit nem tud, sőt, nem is akar kiszabadulni a Nyugat szorításából, bármennyire is érzi azt fojtogatónak.
Ilyenkor szoktak jönni a kataklizmák, amelynek során csak azután történhet meg a lényeges változás, hogy az előző rendszer összeomlott.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 349
35 204
113
Évekkel korábban meg mintha azt mondta volna ugyanitt, hogy a NATO és az Eu hamarosan szét fog esni, meg fog szűnni, Magyarország pedig 2030 körül semleges, független állam lesz...
Most ezt 2030-ra teszi a "nyugat hanyatlásával" együtt - problémák voltak vannak, és lesznek, de azért kár lenne temetni a "nyugatot".
Valamiért Magyarorszgnak fényes jövőt lát a tusványosi beszéde alapján, pedig k- szar a demográfiánk és jelentős az elvándorlás. Nálunk ugye nincs bevándorlás ami kompenzálja ezt, szóval az emberhiány csak fokzódni fog. Szép homogén magyar környzetben fog az ország elörgedni és talán kihalni a következő évtizedekben.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Gyakorlatilag valószínűségszámítási-matematikai lehetetlenség az állításod, hogy ugyan nem tudod mi lesz, de tudod mi nem lesz. Ilyen nincs :) Már legalább indokolnád meg miért. Az nem válasz, hogy mert a Vízöntő (vagy mi) korába léptünk. Én legalább összefüggéseket próbálok felvázolni, vagy ha úgy tetszik, hogy önbeteljesítő hazugság-rendszereket :D amelyekben lehetőleg ne legyen logikai bukfenc.
Mert ha nincs benne logikai bukfenc, akkor akár valóra is válhat :)
Mert már az olvasás-gondolkodás is befolyásolja a jövőt :)
Gyakorlatilag azzal jön létre a jövő, hogy leírjuk mi lesz.
Téved aki azt hiszi, jóslunk. Mi teremtjük a jövőt.
Ezért is nem igaz, amit írunk.
Hanem igaz lesz.

És pontosan ezért harcolsz ellenem, hogy ne írjam le, mert minden egyes leírás után egyre inkább igaz lesz, amit írok.
Akkor majd elválik ki sugározza bele az éterbe magasabb, tisztább tudatszinten a verzióját. ;)
Amúgy igen, a valóságot a tudat teremti, majd észleli ezután!
 

Raszputyin

Well-Known Member
2022. február 20.
1 587
4 826
113
Akkor majd elválik ki sugározza bele az éterbe magasabb, tisztább tudatszinten a verzióját. ;)
Amúgy igen, a valóságot a tudat teremti, majd észleli ezután!

Igen, és emiatt valójában véve a szocializmus-kommunizmus is vallás. Akik megalkották, azok is sprituálisan alkották meg. Nem véletlenül van ez a Dugin-féle nagy hókusz-pókusz sem az okkult szimbólumokkal és hasonlóakkal. A festő, akinek a képeit néha beteszem az orosz topikba, sem véletlenül vizionál valamiféle 3. évezred-beli futurisztikus Oroszországot, hagymakupolákkal és űrhajóként az égen úszó vörös csillagokkal. Ők is tudják, hogy ezzel teremtik a jövőt.
A Nyugatnak is megvan ugyanez az okkult-spiritualista-összeesküvő rétege, akikre mi csak "háttérhatalomként" szoktunk hivatkozni.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 568
113
Az a meglátásom, hogy a vízkérdés nemzetbiztonsági, és létkérdés az élet szinte minden területén. Már sokszor, sokan elmondták. Hatalmas lemaradásban vagyunk, pl.: két nagy folyam úgy halad át rajtunk, hogy energiát nem termelünk vele! Nincs megépítve egy, akár hajózható Duna - Tisza csatorna, ami az öntözésen kívül, akár szállítmányozás, és turizmust is elősegítené! Nem duzzasztjuk a dunát, hogy a hajózhatósága biztosítva legyen a teljes magyar szakaszon! A duzzasztással, többek között paksi atomerőmű hűtővíz ellátása is biztosítva lenne! A dunakanyarba anno tervezett, és elkezdett nagymarosi vízlépcsőt én sem tartom jó ötletnek, de muszáj lenne egy alternatív helyszínt találni, pl. Paks alatt, hiszen ez kézenfekvő! Sajnos miután a kárpát medence elsivatagosodását, ill a talajvíz szintjének az egyre mélyebbre sülyedését jövendőlik szakértők -ami önmagában is katasztrófális-, erre a kihívásra válaszokat kell találni, és lépni. De mint írtam, lemaradásban, és késésben vagyunk, hiszen hamarosan elkezdik építeni az új atomerőmű blokkjait pakson, és több hűtővízre lesz szükség, mint korábban.
115% al támogatom.
Valahol olvastam, hogy a dunára és a tiszára 5 erőmű elférne és nem okozna semmi bajt, sőt!!!
Akkor ca 50 és 100 megawatt körüli termelési értékre emlékszem ezekből valami 250 mrd beruházással. Persze ez most 2x es lesz.
Jó mert tiszta és munkahelyteremtő. 0 importtal.
 
  • Tetszik
Reactions: ghullaire

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
A "kis sakktábla"-ban nem vagyok erős :) Pontosabban ott vágyvezérelt a gondolkodásom: szeretném belelátni a Fideszbe, Orbánba, Szíjjártóba, hogy ők átviszik Magyarországot a Keleti Blokkba. Azért, mert meggyőződésem, hogy nekünk, magyaroknak ott van jövőnk. Néha Orbán-Szíjjártó ehhez adnak reményt, amit pár nappal később ők maguk összetörnek.
Viszont sokadik ilyen eset után csak eljutok arra a következtetésre, hogy a gazdasági érdekek olyan erősek, hogy a magyar elit nem tud, sőt, nem is akar kiszabadulni a Nyugat szorításából, bármennyire is érzi azt fojtogatónak.
Ilyenkor szoktak jönni a kataklizmák, amelynek során csak azután történhet meg a lényeges változás, hogy az előző rendszer összeomlott.
Igen. Ha a Nyugat kicsinálja magát, akkor nincs már olyan, hogy "átvinni" Magyarországot innen nyugatról oda keletre. Ugyanis nem lesz innen. A BREXIT már megtörtént. Vannak PIGS országok és vannak a germánok. Meg egyre nagyobb feszültség és egy közös valuta... Sok minden váratlan is történhet még.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Igen, és emiatt valójában véve a szocializmus-kommunizmus is vallás. Akik megalkották, azok is sprituálisan alkották meg. Nem véletlenül van ez a Dugin-féle nagy hókusz-pókusz sem az okkult szimbólumokkal és hasonlóakkal. A festő, akinek a képeit néha beteszem az orosz topikba, sem véletlenül vizionál valamiféle 3. évezred-beli futurisztikus Oroszországot, hagymakupolákkal és űrhajóként az égen úszó vörös csillagokkal. Ők is tudják, hogy ezzel teremtik a jövőt.
A Nyugatnak is megvan ugyanez az okkult-spiritualista-összeesküvő rétege, akikre mi csak "háttérhatalomként" szoktunk hivatkozni.
Ezzel maximálisan egyetértek.