[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Nemcsak fegyverzeti igazgató. Ha jól látom ezt a 3 pozit tölti be.

2022 - Védelempolitikáért és védelmi fejlesztésekért felelős államtitkár, Honvédelmi Minisztérium

2017 - Nemzeti Fegyverzeti Igazgató, Honvédelmi Minisztérium

2016 - Igazgatóság elnöke, Honvédelmi Minisztérium Elektronikai, Logisztikai és Vagyonkezelő Zártkörűen Működő Részvénytársaság (HM EI Zrt.)
Tehát nem politikus, hanem szakdolgokért felelős államférfi... :)
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Nekem egyébként éppen ezért a tusványosi képei sem férnek bele, a tevékenységéből fakadóan az ingerküszöbömbe. Ugy néz ki, hogy oda, minden a NER-től és Orvábtól függőő embernek ott kellett lenni, a nagy állami cégek vezetőitől kezdve a miniszterekeig stb. Amit még hozzáteszek, hogy mindegyik munkaidejében tette, éllami pénzből, sofőrökkel, és állami pénzből lévő szállásokkal. ( Egy idegen országban, bár történemileg hozzánk tartozó magyar földön)...
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka and endre

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 685
90 777
113
Nekem egyébként éppen ezért a tusványosi képei sem férnek bele, a tevékenységéből fakadóan az ingerküszöbömbe. Ugy néz ki, hogy oda, minden a NER-től és Orvábtól függőő embernek ott kellett lenni, a nagy állami cégek vezetőitől kezdve a miniszterekeig stb. Amit még hozzáteszek, hogy mindegyik munkaidejében tette, éllami pénzből, sofőrökkel, és állami pénzből lévő szállásokkal. ( Egy idegen országban, bár történemileg hozzánk tartozó magyar földön)...
Sőt még jópár ellenzéki politikus, közszereplő is elment.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Sőt még jópár ellenzéki politikus, közszereplő is elment.
ez mit változtat a dolgon??? A NVM vezérnak az állami cégét kell irányítani, akárcsak a MÁV vezetőinek, vagy akármilyen más állami cégvezetőnek. NEM Tusnyáoson állami pénzen a második -ötödik sorba ülni... Ez nincs igyí eegy demokráciában. De ez már tényleg nem biztonságpolitika..
 
  • Tetszik
Reactions: Kopi2000

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Pisti is ezt csinálja a blogjával amikor akkora kreténségeket ír le a haderőfejlesztés témájában, hogy nem fér ki az ólajtón.
Mindenesetre többen olvassák, mint a sok pénzból fenntartott Magyar Honvédet (amely egyébként jó magazin lett cca egy éve alatt sokat fejlődött), és Haditecnikát, vagy a honvédelem.hu -t.. Pedig ŐK elég sok pénzból gazdálkodnak, én már ingyen dolgozok a Honédelmi Porgramért (is)..
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Mindenesetre többen olvassák, mint a sok pénzból fenntartott Magyar Honvédet (amely egyébként jó magatin lett cca egy éve alatt sokat fejlődött), és Haditecnikát, vagy a honvédelem.hu -t.. Pedig ŐK elég sok pénzból gazdálkodnak, én már ingyen dolgozok a Honédelmi Porgramért (is)..
Ezt el is ismerem neked egyébként. De közben nagyon túltolod a szubjektív szemellenzőt és szárazföldi témában nagyon nagy szükséged van egy szakmai lektorra, a légierős írásaiddal nem érzek ilyen gondod és abban a hozzáértésedet többre tartom a sajátomnál és emiatt nem is kritizálom. De ahogy egyszer már említettem neked, a szubjektivitásod már a tájékoztatás rovására megy néha.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Mindenesetre többen olvassák, mint a sok pénzból fenntartott Magyar Honvédet (amely egyébként jó magazin lett cca egy éve alatt sokat fejlődött), és Haditecnikát, vagy a honvédelem.hu -t.. Pedig ŐK elég sok pénzból gazdálkodnak, én már ingyen dolgozok a Honédelmi Porgramért (is)..
Egyébként ezt már M.G-nak is mondtam. A bloggerek, és ujságírók ha több és pontosabb infromációt kapnának, akkor jobban tudnák elkőkészíteni a Program döntéseit és közvetíteni az emberek felé. Ez össznemzeti érdek. De az váasztások után, változott a helyzet, nincs gyakorlatilag semmi érdemleges információ, néhány kiválasztott média mantráz. A miniszer külön sajtót tart fenn, arról vannak képek 1000 szám. Eézrt abből írunk és főzünk amilyen információkhoz hozzájutunk, kézen-közön. A Program kommunkikációja látja ennek kárát.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 880
8 096
113
Ezt el is ismerem neked egyébként. De közben nagyon túltolod a szubjektív szemellenzőt és szárazföldi témában nagyon nagy szükséged van egy szakmai lektorra, a légierős írásaiddal nem érzek ilyen gondod és abban a hozzáértésedet többre tartom a sajátomnál és emiatt nem is kritizálom. De ahogy egyszer már említettem neked, a szubjektivitásod már a tájékoztatás rovására megy néha.
Ne, vitatom. Egyik témában sem vagyok szakértő. Több esetben hívtak be rádióhoz, 1x tv-hez is, (amikor még az ellenzéki maradék média is foglalkozott érdemlegesen katonai témákkal, de mindig elhárítottam, mert nem akartam szidni a progamot, amely egyébként is előremutató és amilyen válaszokat akartam adtam volna az nem tetszett volna a tisztelt ellenézki politikusoknak). A magyar hang-tól legutóbb fél órán keresztül beszéltek velem, az ukrán drónnal kapcsolatban, de nem tudták kihozni belőlem, hogy a HM és azon belül ki hiobázhatott, mert én mindien esetbne a NATINADS-ot mint egységes NATO légvédelmi rendszert mondtam el nekik, hogy kell müködnie. Szárazföldi lektor :).. Szabad a pálya :) magáncímem tudod, a HTKA-n is lehet írni nekem, válazolok is, gyömölcsöző kezdett :)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
NEM!!! A Probléma, hogy a Hadsereg PÁRTATLAN és a magyar hazát védi és NATO szövetségesi feladatokat lát el. Maróth nem poolitikus, hanem fegyverzeti igazgató és NEKEM elvárásom vele szemben, hogy objektíven nyilatkozzon. A Kasszinóvezér más téma. Az egyszerűen csak undosító politikus, az előző szakpolitikus miniszterrel ellentétben.
Én egyetlen normális hadsereget láttam az én szemszögemből Európában, a törököt, és azt is csak múlt időben, még Erdogan előtt, mert addig meg tudták és meg is merték védeni a hazát és a nemzeti érdeket még a politikával szemben is. De hát mondhatni úgy tűnik mi itt "Európaibbak" vagyunk... (már ott is). A vezetésben itthon az egyetlen pozitívumot abban látom, hogy most már talán megértették, hogy ha baj van, csak a nyugatra számíthatnak, a beszerzések és már ezen minta szerint mennek, de úgy tűnik ez csak tárcameggyőződés, és a többi tárcára még nem terjedt át ez a "vírus". A korrupcióval meg a szolgálatoknak kellene boldogulnia, mert az intézményesült korrupció nemzetbiztonsági ügy. Már ha van ilyen. És ha van, ott tudják. A törököknél is csak gyűjtötte az adatokat a hírszerzés és amikor túl sok strigula jött össze, akkor azokat akiknek elég strigulája volt behajtották a börtönökbe személyesen, ha más nem tette meg. Azok a régi szép idők, amikor még legalább egy országot fel tudtam mutatni, ahol működött...
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
A valóság ellen tiltakozol. 12 év 2/3 után nem lehet azt mondani, hogy a FIDESZ rosszul csinálja a hatalomtechnikát.
ŰIgen, csak sokan szerintem örülnének, ha más területeken is jeleskednének, nem csak főleg a hatalom bővített újratermelésében :D (jó tulajdonság ez, mert bizonyos dolgokat csak 4 évesnél hosszabb tervezéssel lehet megvalósítani, de ha képesek ilyen hosszú távra itt lenni, akkor az elvárások is nőnek...)
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 817
113
ŰIgen, csak sokan szerintem örülnének, ha más területeken is jeleskednének, nem csak főleg a hatalom bővített újratermelésében :D (jó tulajdonság ez, mert bizonyos dolgokat csak 4 évesnél hosszabb tervezéssel lehet megvalósítani, de ha képesek ilyen hosszú távra itt lenni, akkor az elvárások is nőnek...)
De nem erről beszélünk még akkor sem, ha amúgy igazad van.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 817
113
Nem a hatalomtechnikát, te nagyon te, hanem a gazdaságpolitikát baszki! Értsd már meg!
A FIDESZ nem a gazdasági teljesítményével szerez 2/3-ot, nem is arra gyúrnak, hogy azzal szerezzenek. Amikor azt mondod, hogy 12 év után nem kéne visszamutogatni meg Gyurcsányozni, akkor azt nem érted, hogy ezzel nyernek választást és ezért csinálják. Ennyi, azért Gyurcsányozott a miniszter, mert ezzel nyernek választást és és nem azért mert igaza van.

Mondjuk jó példával szolgálhatna az itt agyonajnározott (egyébként ügyes és értelmes) Dr. M. G. is, ha kihagyná a gyurcsányozást meg emúttnyócévezést - 12+ év 2/3 után, és többek között a @kelepisti által leírtak miatt is - a bejelentések előtt.
Ez volt az alapállításod. Senki nem mondja, hogy nincs igazad, csak senkit (FIDESZ és a szavazói) nem érdekel, mert nyertek vele 3 alkalommal 2/3-al.