[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Már akkor utáltak minket a szlovákok és a románok, amikor még Orbán gondolatban sem létezett ...
Ne tegyünk már ilyen fals kijelentéseket... Megkérdeztél minden szlovákot,románt és mondjuk min 80%os arányban úgy nyilatkoztak,hogy igen,mi utáljuk a magyarokat?

Tavaly nyáron voltam Horvátországban 1 hetet...akkor,amikor az egyik (a sok ezerből) étterem kirakott egy olyan táblát,hogy magyarokat nem szolgálnak ki..

Isztrián voltam,ott kiszolgáltak,volt ahol még a rendelés előtt,mielőtt megszólítottam volna a pincért, levágták,hogy magyarok vagyunk...az apartman tulaja is kedvesen fogadott,sőt, nem győzött hálálkodni, amikor átadtam neki 1 kis Unicumos válogatást, 1 kis tégely fokhagymakrémet és 1 kis pick szalámit, mert nálam ez a szokás,ha megyek külföldre,viszek nekik valamit a hazámból.

Csak egy paranoiás ostoba hiszi, hogy utálják, mikor ezt egy harmadik személy közli és nem az,aki elvileg utál minket.
 
W

Wilson

Guest
Meddig fontos Magyarország azoknak, akikhez oly szorosan láncolni kívánnál a 'saját' jól felfogott érdekünkben, ha egyszer éppen ezek szigetelnek elfelé, önmaguktól alakítva ezt? Ja, a hazai öntudat rossz, nem (ősi)szlovák és hasonló öntudat, hanem ez hazai.

Ez neked, nektek rossz, màr ez túl sok, hiszen hazai öntudat. Ez alatt a szint alatt az van amit szdsz-es gúnyàban a magyarok kihaltakban fogalmazott meg a 'nem túltolóknak' egy neurotikus elmebeteg kórlapjàra alapozott szellemisége és ezek szerint ez az elfogadható szint, hiszen ami ennyivel van felette, amit a mostani kormàny képvisel belôle, az màr túl van tolva.

Hàt Wilson, ehhez kell bôr a képedre hogy iderittyentsd. Gondolom màshonnan el kellett tàvolítani hogy a képedre jusson belôle és egyedeül így értelmezhetô annak a fényében, hogy nem vagy hülye, mégha el nem is lesz soha fogadható.

Kövess el valamit és fogd az àldozatàra a tettet. A szemét àllat József óta a rendszer része sajnos a vilàgban ahol csak megjelenik a neurózisos néplélek, hàt megint itt van nàlunk. Gondolom frusztràló annyi évezred görcsös próbàlkozàsai utàn, hogy még mindig itt van ez az otthonàban békében 'túltolt' szittya öntudat a 'takaréklàngon' elszigetelést hörgô-vàgyó gazdatestek mögött rejtezô és a hazai parazitaférgek jósàga ELLENÉRE,.

Az elszigetelési kísérlet egyértelmû, mondogatom is hosszú ideje az okàt, több, sokkal több szittya öntudat kellene idehaza, hogy megakadàlyozzuk (hidd el, utàna úgy túltolnàm, hogy a következô hatezer évben lehetne rajta sírni, az túltolàs lenne), de ezért, hogy megint megy a kísérlet erre, aligha mi fogjuk még szarul is érezni magunkat.
Hogy mi van?

Áruld már el nekem, hogy a realitásokkal szembe nézve Magyarország nem egészen 10 milliós népességgel, itt Európa közepén az EU tagjaként az EU-ba mélyen beágyazott nyitott export orientált gazdaságunkkal és amely GDP-nek a jó részét az idetelepült multinacionális vállalatok termelik meg , mit is akar elérni a jelenlegi külpolitikájával amikor jól láthatóan az ukrajnai orosz invázió hatására az EU még jobban az USA befolyása alá került és a a jelenlegi kormány által annyira ajnározott Kína és Oroszország számára egyedül az EU tagságunk az érték.

Hidd el nekem nincs semmi bajom a hazai öntudattal sőt örülök, hogyha egyre több magyar ember rendelkezik egészséges mértékű öntudattal, de sajnos az a helyzet, hogy hazai öntudattal nem lehet a boltban vásárolni, és én még nem láttam olyan életképes gazdasági elképzelést amely életképes gazdasági modellt vázolna fel , az EU-n kívüli Magyarország számára, mert az mostanra szerintem minden (legalább egy cserepes muskátli intelligenciájával rendelkező) ember számára nyilvánvalóvá vállt , hogy a 10 milliós Magyarország nem fogja az EU-t megreformálni, így a realitás Magyarország számára a jelenlegi helyzetben az EU-l kapcsolatban a megszoksz vagy megszöksz alternatívája.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 685
113
Ez tegnap Romolusz miatt vhogy kimaradt. Olvassátok el a névsort kik jöttek!
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Ez tegnap Romolusz miatt vhogy kimaradt. Olvassátok el a névsort kik jöttek!
Az igen...ez nem gyenge!!

Én Lázárnak teljesen szabadkezet adnék.
Rendbe fogja hozni, összefogja rántani az országot, mert olyan munkabírása és lendülete van,ami nagyon keveseknek.
 

Macsek83

Well-Known Member
2020. június 15.
150
913
93
Hogy mi van?

Áruld már el nekem, hogy a realitásokkal szembe nézve Magyarország nem egészen 10 milliós népességgel, itt Európa közepén az EU tagjaként az EU-ba mélyen beágyazott nyitott export orientált gazdaságunkkal és amely GDP-nek a jó részét az idetelepült multinacionális vállalatok termelik meg , mit is akar elérni a jelenlegi külpolitikájával amikor jól láthatóan az ukrajnai orosz invázió hatására az EU még jobban az USA befolyása alá került és a a jelenlegi kormány által annyira ajnározott Kína és Oroszország számára egyedül az EU tagságunk az érték.

Hidd el nekem nincs semmi bajom a hazai öntudattal sőt örülök, hogyha egyre több magyar ember rendelkezik egészséges mértékű öntudattal, de sajnos az a helyzet, hogy hazai öntudattal nem lehet a boltban vásárolni, és én még nem láttam olyan életképes gazdasági elképzelést amely életképes gazdasági modellt vázolna fel , az EU-n kívüli Magyarország számára, mert az mostanra szerintem minden (legalább egy cserepes muskátli intelligenciájával rendelkező) ember számára nyilvánvalóvá vállt , hogy a 10 milliós Magyarország nem fogja az EU-t megreformálni, így a realitás Magyarország számára a jelenlegi helyzetben az EU-l kapcsolatban a megszoksz vagy megszöksz alternatívája.
Részben egyetértve Veled én hosszú távon a szökést választanám és kezdenék felkészülni rá rohamosan kihasználva a jelenleg még adott EU-s előnyöket.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Ez tegnap Romolusz miatt vhogy kimaradt. Olvassátok el a névsort kik jöttek!
Nekem a névsor rohadtul bejön!

Wáberer György...Lepsényi István,Barna Zsolt...stb..mind-mind olyan emberek,akik valamit már letettek az asztalra!

Ez egy nagyon jó hír!
 
W

Wilson

Guest
Részben egyetértve Veled én hosszú távon a szökést választanám és kezdenék felkészülni rá rohamosan kihasználva a jelenleg még adott EU-s előnyöket.
Ok de akkor vázoljon fel valaki egy életképes gazdasági stratégiát az EU-n kívüli Magyarország számára....
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 998
87 685
113
"Ne feledjük: David Pressman március 10-én hazautazott az Egyesült Államokba, hogy az amerikai külügyminisztériumban egyeztessen, nyilvánvalóan nemcsak általánosságokról, hanem állomáshelye, Magyarország megítéléséről és a vele szemben alkalmazandó lépésekről.

Így a „Ruszkik, haza!” nagykövetségi plakátkampány nyilvánvalóan nem pusztán Pressman nagy ötlete volt, hanem közös döntés született erről az amerikai külügyben, Antony Blinken külügyminiszter jóváhagyásával. Ezért itt az amerikai külügy jól átgondolt támadásával állunk szemben, Pressman végrehajtásában (és csodálatos magyar együttműködőkkel)."
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Hiába... Magyarország teljesen elvan szigetelődve...

Komolyan mondom annyi marhaságot hordott már össze a balliberális oldal meg a ballibmédia, hogy én,ha az ő szavazójuk lennék,rohadtul égne a pofám,hogy ezek közé az ostoba,szánalmas barmok közé tartozom...balliberálisnak lenni ciki...balliberálisnak lenni szánalomra méltó. És a "magyar" baloldal/balliberális oldal züllesztette le ennyire ezt a politikai beállítottságot.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Hiába... Magyarország teljesen elvan szigetelődve...

Komolyan mondom annyi marhaságot hordott már össze a balliberális oldal meg a ballibmédia, hogy én,ha az ő szavazójuk lennék,rohadtul égne a pofám,hogy ezek közé az ostoba,szánalmas barmok közé tartozom...balliberálisnak lenni ciki...balliberálisnak lenni szánalomra méltó. És a "magyar" baloldal/balliberális oldal züllesztette le ennyire ezt a politikai beállítottságot.
Akkor most mégis jó arc a BBC? :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 525
93 801
113
Akinek sok ideje van,annak nagyon tanulságos lehet.
A legerősebb megjegyzése. Amikor Karácsony beszólogat Moszkvának, Kijevnek, akkor annak annyi jelentősége van, mint Ferenc József fényképén egy légypiszoknak.

De utána ahogy megvédte Gerit, abban sem volt köszönet. Amikor hülyére vették az oroszok és egy álKlicskoval tárgyalt. Mondta hogy ez nem volt elegáns, ő nem csinált volna komplett hülyét Karacsonyból, ez nem a stílusa, de azért mosolyt csalt az arcára.

70 éve az első budapesti konzerv polgi volt!! Főleg a mából visszatekintve látszik, hogy mennyire jól tette a dolgát.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Fu te szegény...:( ez a korlátolt, egybites gondolkodás meg csak szimplán sajnálatraméltó.
Fogalmazzunk úgy, hogy egyáltalán nem csodálkozom,hogy azoknak a szekerét tolod,akikét...és akkor így szerintem elég diplomatikus voltam.
Akkor te meg leszel szíves érthetően fogalmazni.
Mire írtad akkor a BBC kapcsán, hogy
Hiába... Magyarország teljesen elvan szigetelődve...

Komolyan mondom annyi marhaságot hordott már össze a balliberális oldal meg a ballibmédia,


Nem ironikusan?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Attól függ, hogy miről is beszéltél :D

Meg RMDM nem arra írta, hogy mégsincs elszigetelődve Mo, ha a bbc-n is ez megy?
Nem a BBC breakingjétől látszik, hogy nincs elszigetelődés, hanem a pápalátogatástól, ember!

Majd figyeld meg, hogy mi fog megjelenni a nyugati sajtóban abból a békepárti nyilatkozatból, amit Orbánnal közösen fognak standupolni.

Ha mégis eljut az infó, akkor érdekes lesz nézni, hogy ki mit fog erre reagálni. Még lehet, hogy kiderül, hogy a pápa is a NER része! :eek: :cool:
 
Status
Not open for further replies.