[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 454
17 981
113
A szomszédaink a politikánktól függetlenül az alkalomra lesnek. Mégis mit szűrtél le a történelemből? Azt kellene elérnünk, hogy nekünk kelljen nyalnia az összesnek, nem segglyukat keresni még mindig.
Ez sajnos kivitelezhetetlen. Egyedül a Monarchia alatt működött a közelmúltban, amikor ők kicsik voltak, az OMM meg nagyhatalom.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 647
9 208
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 400
113
Pont ellenkezoleg - kezd beteljesedni egy kb 12-évvel ezelot megfogalmazott elméletem, szoval én személyszerint abszolut elégedet vagyok és szivesen végignézem ,hová fog vezetni az egész. :oops:

Ennél jobb már csak az lenne, ha az Eurofighteres elmétem is bejonne, amire a svéd NATO-ratifikáció folyamatos elhúzódásával egyre nagyobb az esély. :cool:
A legjobb a Fico nem kerül többé kormányra elméleted volt. Vagy még számolsz? ;)
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
860
2 711
93

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 400
113
Vigyázz kritikusaink képmutatására!

@PM_ViktorOrban kétoldalú találkozója Putyin elnökkel a héten Pekingben, valóban megindította néhány leghűtlenebb kritikusunkat. Vannak azonban olyan dolgok, amelyeket nem akarnak tudni.

Magyarország álláspontja Oroszországgal és az ukrajnai háborúval kapcsolatban a kezdetektől egyértelmű. Mindig is szorgalmaztuk a nyílt és átlátható párbeszédet az érintett felekkel, hogy segítsünk békés megoldást találni erre a véres konfliktusra. Ez az egyik fő oka annak, hogy Magyarország az energiafüggőség nyilvánvaló gazdasági realitása mellett diplomáciai kapcsolatokat tartott fenn Oroszországgal.

Természetesen ezt a meglehetősen racionális diplomáciai álláspontot több nyugati politikai szereplő is górcső alá vette, mivel a brüsszeli elitek háborúpárti lelkesedése egyre keményebb bánásmódot követelt minden orosz ellen.

Jól szórakoztat, ahogy ezek a politikusok özönlenek, hogy kritizálják a magyar kormányt és az Oroszországgal való diplomáciai kapcsolat fenntartása iránti nyíltan kinyilvánított érdekünket, miközben erkölcsi fölényük legjobb esetben is csak homlokzat.

Vegyük @KajaKallas észt miniszterelnököt, aki „nagyon kellemetlennek és logikátlannak nevezte Orbán miniszterelnök találkozóját az orosz elnökkel”. Valószínűleg nem tud róla, hogy Kallas férje, Arvo Hallik nemcsak folytatta a kereskedelmet Oroszországgal a cégein keresztül, hanem segített más észt vállalkozásoknak is ebben. Hallik több mint 1,5 millió eurót keresett így, felesége pedig a médiában parádézott, és keményebb intézkedésekre szólított fel Oroszországgal és az orosz állampolgárokkal szemben. Lebukott.

Ide lehetne idézni @prezidentpavel cseh elnököt is, aki Orbán miniszterelnök „nem demokratikus” lépései miatt javasolta Csehország végleg távozását a visegrádi csoportból. Ugyanaz az ember, aki korábban megfigyelési rendszer kidolgozását kérte minden orosz állampolgár ellen, dicsérve az Egyesült Államok japánokkal való bánásmódját a második világháború alatt, amikor a kormányzat japán származású állampolgárait embertelen internálótáborokba küldte. Nagyon demokratikusan hangzik, nem?

És persze az én személyes kedvencem: @USAmbHungary, (Pressman)aki képtelennek látszik a pénzét odatenni, ahova a szája van, hiszen a magyarországi kinevezése előtti két évet azzal töltötte, hogy dollármilliókat rakott össze Mihail Prohorovtól, hogy lekerüljön az EU szankciós listájáról. . Ó, a képmutatás!

Kovács Zoltán kormányszóvivő x
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 548
76 403
113
Ez nem filozófus, hanem egy hülye:


Ennek az embernek a nevéhez nem ngy gondolatok, hanem veretes marhaságok fűződnek, de elég jól elsáfárkodik a dologgal.
Akinek a nevével 2018-ig Magyarországon kb. csak az találkozott aki valamelyik állam és jogtudományi bölcsész képzésre járt vagy külföldön tanult. Aztán figyelemelterelésként közellenséget csináltak belőle egy 30 évvel ezelőtti írására hivatkozva. Egyébként meg csak egy bölcsész tudós a sok közül, aki időnként próbál valami nagyot mondani amivel felhívja magára a figyelmet. Ha bejön amit mondott akkor jöhet a "na ugye hogy előre megmondtam", ha meg nem jön be, akkor ír egy másik könyvet hogy miért nem jött be az amit korábban mondott.
 

Gregormorvai

Active Member
2021. szeptember 27.
22
105
28
Akinek a nevével 2018-ig Magyarországon kb. csak az találkozott aki valamelyik állam és jogtudományi bölcsész képzésre járt vagy külföldön tanult. Aztán figyelemelterelésként közellenséget csináltak belőle egy 30 évvel ezelőtti írására hivatkozva. Egyébként meg csak egy bölcsész tudós a sok közül, aki időnként próbál valami nagyot mondani amivel felhívja magára a figyelmet. Ha bejön amit mondott akkor jöhet a "na ugye hogy előre megmondtam", ha meg nem jön be, akkor ír egy másik könyvet hogy miért nem jött be az amit korábban mondott.
Halihó! Elnézést kérek, de egy kis bulvár:) azért bulvár, mert nem tudom bizonyítani. Szóval szerintem Fukuyama valamelyik magas szintű páholy tagja. Nem csak egy bölcsész. Amolyan egyik agyveloje az új világrendnek, szolgája az egy pólusú világnak. És lehet hazudik is. Ugye nem gondoljuk, hogy őszintén hitt abban, hogy 1990 után nem lesz háború soha többé? Ha igen, akkor tényleg nem egy IQ fighter :) Hasonló arc meg Harari és Schwab, de biztosan vannak még, akikről nem tudok vagy nem ismertek. Amit írtam, nincs ellene annak, amit te írtál, egyedül a bölcsészes részt egészíti ki egy + véleménnyel.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 548
76 403
113
Halihó! Elnézést kérek, de egy kis bulvár:) azért bulvár, mert nem tudom bizonyítani. Szóval szerintem Fukuyama valamelyik magas szintű páholy tagja. Nem csak egy bölcsész. Amolyan egyik agyveloje az új világrendnek, szolgája az egy pólusú világnak. És lehet hazudik is. Ugye nem gondoljuk, hogy őszintén hitt abban, hogy 1990 után nem lesz háború soha többé? Ha igen, akkor tényleg nem egy IQ fighter :) Hasonló arc meg Harari és Schwab, de biztosan vannak még, akikről nem tudok vagy nem ismertek. Amit írtam, nincs ellene annak, amit te írtál, egyedül a bölcsészes részt egészíti ki egy + véleménnyel.
Az egy jó felvetés hogy csak elhiszi valami "nagy ember" amit mond és erre épít fel valamilyen stratégiát vagy azt mondja amiért fizetik hogy az legyen amit a "nagy ember" akar... Egyébként elolvasta valaki bármelyik hosszabb írását, vagy csak annyit tudunk róla hogy 1989-ben az volt a könyvének a címe hogy a "történelem vége"?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 992
32 955
113
Az egy jó felvetés hogy csak elhiszi valami "nagy ember" amit mond és erre épít fel valamilyen stratégiát vagy azt mondja amiért fizetik hogy az legyen amit a "nagy ember" akar... Egyébként elolvasta valaki bármelyik hosszabb írását, vagy csak annyit tudunk róla hogy 1989-ben az volt a könyvének a címe hogy a "történelem vége"?
Ami azt illeti,én anno régen olvastam.És nem tett rám valami mély benyomást,kb el is felejtettem.Kb olyannak találtam,mint Morusz Tamás utópiája,idealista naiv liberális változatban.
Különben valaki irt rá egy válaszkönyvet,egy konzervativ pragmatista liberális ürge-csak már nem emlékszem a nevére.Tételesen,fejezetröl fejeztre cáfolja,illetve rámutat Fukuyama minden naiv tévedésére,helytelen feltételezésére.
Szerintem a szociáldarwinizmus irja le helyesen a világ működését,rideg valójában.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ez nem filozófus, hanem egy hülye:


Ennek az embernek a nevéhez nem ngy gondolatok, hanem veretes marhaságok fűződnek, de elég jól elsáfárkodik a dologgal.
Ahhoz képest is teljesen elhülyült már. Ez a nyomorult szánalmasan nem áll már azon a szinten, akinek a gondolatain -mert akkor még voltak- vitatkoztunk. Én akkor fiatalon Spengler és Löwith alapján kötöttem bele a gondolatba, hogy az ősi folyamat csak úgy lezárulna, pláne az ilyen végzetekben eleve hívő Nyugaton.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 400
113
Akinek a nevével 2018-ig Magyarországon kb. csak az találkozott aki valamelyik állam és jogtudományi bölcsész képzésre járt vagy külföldön tanult. Aztán figyelemelterelésként közellenséget csináltak belőle egy 30 évvel ezelőtti írására hivatkozva.
Ezeket kifejeztenn szeretem. Ha vkiből 90 óta igyekeztek konstans módon Magyarországon közellenséget csinálni az Orbán. Mki tized annyi mocskot kapott, de már azon is nyünnyög.
Feri mondjuk a felét kapta, de ő azért keményen dolgozott.
Csak Orbán ezek ellenére elért amit elért.

A második kormányzása óta külföldön építik Orbanból a Mumust és sikeresen. Mellékhatásként a nem fősodor példaképe lett. Vagy kimondva, vagy csak másolva.

Fukuyama teljesen jelentéktelen itthon, mivel a dogmái a mainstream része, ezért szembemegy a magyar geopolitikával. De ennyi, még csak nem is Soros szintű Mumus, igazából belpoltikai értelemben egy nímand, egy szűk kör ismeri.
 

Gregormorvai

Active Member
2021. szeptember 27.
22
105
28
Az egy jó felvetés hogy csak elhiszi valami "nagy ember" amit mond és erre épít fel valamilyen stratégiát vagy azt mondja amiért fizetik hogy az legyen amit a "nagy ember" akar... Egyébként elolvasta valaki bármelyik hosszabb írását, vagy csak annyit tudunk róla hogy 1989-ben az volt a könyvének a címe hogy a "történelem vége"?
Igen, geográfusként végeztem, ami bár természettudományi kar volt (nem bölcsész), de az első 2 évben mindenhol ugyanazt tanítják (EU, demokrácia, szabadság, free trade, liberális közgazdasági dogmák, jogállam, hatalmi ágak, nyugat az jó, kelet az rossz...) . Így kötelező tananyag Fukuyama geográfus szakon is, ott hallottam róla először. Példaképként állították elénk. (fun fact: Kalergit is!... de ez más téma) Nekem már akkor sem tetszett ez a mindent egy kézbe adni (nyugatéba)-világbéke lesz narratíva. Szóval volt a történelem vége (ahogy írja), kötelező olvasmány. Azóta cikkeket olvastam tőle, többet is, ezek azért nem 1-2 oldalas cikkek voltak. Ott is ugyanazt nyomta, mint előtte. Még egy kis "érzés". Követtem a folyamatot, ahogy egyre ellenségesebb lett Orbánnal/NER-el/jobboldallal/konzervatívokkal/unortodox-al, ilyesmikkel. Nem lep meg, hogy most is megszólalt. Hiszen küldetése van, szerintem (is). A 90-es években még vitatkoztak Orbánnal, valami ilyesmi is rémlik. Ment az üzengetés, de kulturált módon.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 014
113
Pont ellenkezoleg - kezd beteljesedni egy kb 12-évvel ezelot megfogalmazott elméletem, szoval én személyszerint abszolut elégedet vagyok és szivesen végignézem ,hová fog vezetni az egész. :oops:

Ennél jobb már csak az lenne, ha az Eurofighteres elmétem is bejonne, amire a svéd NATO-ratifikáció folyamatos elhúzódásával egyre nagyobb az esély. :cool:
Ne már. A végén még lesz egy Felvidéki Baba Vangánk a fórumon.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 548
76 403
113
Ezeket kifejeztenn szeretem. Ha vkiből 90 óta igyekeztek konstans módon Magyarországon közellenséget csinálni az Orbán.
De jó példát hoztál arra hogy ki tanult kinn Angliában épp a 80-as évek végén 90-es évek elején, amikor Fukuyama írása megjelent.. pedig inkább a tanácsadóira gyanakodtam.
Fukuyama teljesen jelentéktelen itthon, mivel a dogmái a mainstream része, ezért szembemegy a magyar geopolitikával. De ennyi, még csak nem is Soros szintű Mumus, igazából belpoltikai értelemben egy nímand, egy szűk kör ismeri.
A magyar köztudatba úgy jött be a neve, hogy egyszer csak elkezdték hajtogatni hogy miatta lett leépítva a Honvédség 2002 és 2010 között, mert 1989-ben írt egy könyvet. Nagyon érdekes ahogy kitalálnak ilyen dolgokat, ahogy terjesztik, ahogy terjed. Ügyesen csinálják. Nagyon érdekes dolog ez az "információs hadviselés/befolyásolás". Nekem nem az az érdekes hogy kinek van igaza, hanem a módszerek és az eszközök, ahogy próbálják alakalmazni.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 924
7 754
113
Ez nem filozófus, hanem egy hülye:


Ennek az embernek a nevéhez nem ngy gondolatok, hanem veretes marhaságok fűződnek, de elég jól elsáfárkodik a dologgal.
Őrület, hogy ez a bukott bohócot még előrángatják ha valami ostobaságot kell felbugyogni. Az idő egyértelműen Huntington-t igazolta, nem őt, innentől kezdve rég el kellett volna tűnnie a süllyesztőben.
 
Status
Not open for further replies.