[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
940
2 627
93
Nézd, lehet vannak olyanok, akik úgy gondolják, hogy azért, mert Amerikában verik a négereket, még nem lesz jó, hogy itthon nincs tanár, nincs ápoló, mentős, képalkotó diganosztikus, anesztes, radiológus, laboráns, egyáltalán laborszemélyzet, rendőr. Nézhetjük a pozitív dolgokat, és nézzük is. Az ország szép, viszonylag fejlett az infrastruktúra, ha nem a magyar kkv szektor audis vállalkozói, és a hozzájuk idomult nagyválalatok valamelyikénél dolgozol, még az infláció ellenére is egész jól lehet itt élni. Persze el kell fogadni, hogy a tengerpart az max a görög, ha hosszabban mennél, Thaiföldre nem nagyon fogsz eljutni, és az autód se a legmencibb lesz. De ha ezen túl lép valaki, akkor teljesen megelégedve, boldogan élhet.
Csak a másik oldal, hogy kolléga akit mentő vitt el, mert annyira rossz volt az EKGja, 1 hónapra kapott időpontot kardiológiára, ami nem vicces.
De mondhatom apámat is, akit 20+os cukorral sikerült 1 hét után kórházba juttatni, mert annyira nem volt hely.
Személyesen ismerem a tanárballagás egyik főszervezőjét. Konzervatív, jobboldali ember. A legjobb barátom tanár volt, idén abbahagyta. Annyira soros bérenc, hogy együtt énekeltük Pozsonyban, hogy Lesz lesz lesz... De a státusztörvény betette nála végleg a kaput.
Ezekre lehet legyinteni, csak esetleg jobb lenne megoldani, és nem 23. presztizsberuházásba kezdeni helyette.
Volt egy ember a környezetemben. Semmi bajom vele, de azért fehér ember nem felejt. Szóval meg ismerkedtünk, két egyszerű tucat emberke. Kb 1 év után kért tőlem pénz kölcsön az építési telekre. Mondta neki hogy szerintem hülyeséget csinál. Mosolygott rajtam. Utána az elbérletében (nem volt kész a háza) meséli hogy tizesével állnak a idézem :droidok az utcán, melóra várva. Egyet kirug, teljesen mindegy hogy miért hármat vesz fel. Mondtam neki hogy bazzeg ez hosszú távon vissza fog ütni. Kb 4 évvel ezelőtt meg panaszkodik hogy nincs normális ember. Kérdem én, miért nem bántál velük normálisan? Válasz:hülye vagyok, nem értem hozzá. Rendben. Egyszer lett neki valami súlyos tüdő betegsége és azon hisztizet hogy milyen szar a magyar egészségügy. Miközben tíz éve több mint egy millió volt a fizu, de ő minimálbére kérte magát hogy bejelentsék. Rendben. Amikor volt 15'ben a sáska járás mesélte hogy milyen volt a helyzet arra lent. És hogy milyen RÉMISZTŐ, hogy tankok mennek az utakon. Néztem mint állat, hogy milyen tankok. Hát olyan 8kereküek!Nabazd meg! Kérdem :btr 80-asok? Jaja. Ok. Most lakik egy olyan házban, ha rám hallgat minimum dupláját érné. Milliós a fizetés, Szegeden az egyik legnagyobb munkáltatónál az egyik legnagyobb góré. Most figyu! A végzettsége :katonai főiskola, hadnagy, logisztikai szakon, állítólag az évfolyamának egyik legjobbja. Tényleg vannak bajok. A történet többi részletévvel nem untatlak Benneteket.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 195
20 189
113
Értem én a kegyelmi botrányt de miért most derült ki, mikor tavaly áprilisban írták alá. Több mint gyanús.
"Az ügy kirobbanásának pillanata
Február másodikán a 444 tett közzé egy cikket arról, hogy Novák Katalin 2023 áprilisában a pápalátogatásra hivatkozva kegyelmet adott K. Endrének, a bicskei gyermekotthon korábbi igazgatóhelyettesének, akit jogerősen ítéltek el 3 év 4 hónap szabadságvesztésre. Mivel K. Endre a kegyelmi kérvénnyel párhuzamosan harmadfokon is megpróbálta megtámadni a börtönbüntetését, a harmadfokú határozat szeptemberi szövegébe az áprilisi kegyelmi döntés is bekerült. Ezt szúrta ki a lap egy olvasója. "
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
940
2 627
93
"Az ügy kirobbanásának pillanata
Február másodikán a 444 tett közzé egy cikket arról, hogy Novák Katalin 2023 áprilisában a pápalátogatásra hivatkozva kegyelmet adott K. Endrének, a bicskei gyermekotthon korábbi igazgatóhelyettesének, akit jogerősen ítéltek el 3 év 4 hónap szabadságvesztésre. Mivel K. Endre a kegyelmi kérvénnyel párhuzamosan harmadfokon is megpróbálta megtámadni a börtönbüntetését, a harmadfokú határozat szeptemberi szövegébe az áprilisi kegyelmi döntés is bekerült. Ezt szúrta ki a lap egy olvasója. "
444. Nem a direct 36 tesvére? Ok, rendben értek most már mindent is. És még ne lássak mindenhol összefüggést, ne talán tán összeesküvést.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
940
2 627
93
"Az ügy kirobbanásának pillanata
Február másodikán a 444 tett közzé egy cikket arról, hogy Novák Katalin 2023 áprilisában a pápalátogatásra hivatkozva kegyelmet adott K. Endrének, a bicskei gyermekotthon korábbi igazgatóhelyettesének, akit jogerősen ítéltek el 3 év 4 hónap szabadságvesztésre. Mivel K. Endre a kegyelmi kérvénnyel párhuzamosan harmadfokon is megpróbálta megtámadni a börtönbüntetését, a harmadfokú határozat szeptemberi szövegébe az áprilisi kegyelmi döntés is bekerült. Ezt szúrta ki a lap egy olvasója. "
Jutott eszembe, nem ők sipitoztak legjobban a gyermek védelmi törvény ELLEN, annak idején? Most meg.... Mi van akkor ha, ez csak 1 kósza gondolat :direkt csinálták Orbánék. Van indok törvény szigorításra, valamint az ellenzék le égettésére. Valamint tisztogatásra. Magyarán a globalista ellenzék és a médiája faszán bement a csőbe. De valójában filozók.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 612
3 259
113
Ez majdnem olyan, mint amikor a 444-es újságíró egy japán újságot lapozgatva talált magyar vonatkozású infót anno.

Régebben az volt a téma, hogy névtelen levél landolt a postaládávan.
A B.H. messze nem egy japán újság, a jogászok számára jogértelmezési kérdésekben egyenesen ajánlott forgatni.
Teljesen fölösleges itt összeesküvést keresni, egyszerűen Novákék nem látták át a régóta teljesen bevett folyamatokat. Onnantól, hogy megvolt a kegyelem és a harmadfokra került az ügy, csak idő kérdése volt, hogy valaki kiszúrja.
Nem az első eset a történelemben, hogy nagy dolgok valami bagatell figyelmetlenségen csúsznak félre. Sőt idehaza sem az első eset, csak a téma miatt ezt most nem tudták elsikálni.
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 105
93
Lehet őrültség de én szerintem puccs van a Fideszen belül. A Rogán, Lázár, Gulyás, Orbán B. helyezkedik és leszámol az ellenfeleivel és lehetséges utódjelöltekkel. Megszerezték a nemzeti vagyon jelentős részét kontrollálják a médiát az oktatást a telekommunikációt (4ig Voda) és sportot, infrastrukturákat, dohánykereskedelem és szerencsejáték a légiközlekedés (Liszt Ferenc reptér visszaszerzése) a Lölőtől is bármikor megszabadulhatnak. És most a református meg egyéb felekezetű szűk kört darálják le a vezér körül. Olyanok mint a Marvel filmekben a "Hidra". A vezér öregszik és az utódlás fontos. Migránsmentes izraelbarát környezet tökéletes, csak egy légy esett a leveükbe, hogy Novák nem engedte magánosítani a kastélyainkat. Ez volt a baj vele nem az hogy Zeléhez kiment egyszer. Lázár kurvára kiakadt. A Novák Kata halálos ítélete eközben már előre be volt készítve és pont ez után véletlenül kiszivárgott. Az a szánalmas, hogy az ellenzék olyan hülye, hogy föl sem fogja, hogy mi történik és a Hidrások (NER) érdekeit szolgálva ők maguk követelték a Novák meg a Varga fejét asszisztálva ehhez. Szóval ez egy a Viktor háta mögötti csendes finom puccs.

Erről eszembe jutott egy másik film, ha már ezen a vonalon haladtam ami a megoldás lehetne a másként gondolkodó fideszeseknek: Valkűr. Persze merénylet nélkül. Csak az meg kormányválsághoz vezetne.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Te drága gyermekem...
A nyugat (európa) szankciózza magának az olcsó energiát és nyersanyagot amihez a versenytárs változatlan áron hozzáfér és emiatt az itt készült terméknek felmegy az ára mert drágább lesz előállítani.
Ééértem?

Mi a felmentésünkel pont úgy világpiaci áron kapjuk mint mindenki más az "olcsó" energiát. Ennél akkor lenne olcsóbb ha belorusz szinten bepucsítunk.
 

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
348
902
93
Ha rajtam múlna, be sem emgedném a rojtosseggűt a parlamentbe.
Nekem lenne hozzá kérdésem! Ha egy magyar követ vagy valaki akit a Fidesz bízott meg bemenne a Capitoliumba miközben törvény hozás van vajon mekkora hiszti botrány lenne belőle? Sz. P.-nek szőnyeg szélére kellene állítania és kerek perec megmondania ha még egyszer beteszi a lábát a parlamentbe ki lesz utasítva az országból
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
828
4 211
93
Most ment élőben a Köztársasági Elnök eskütétele, és beszéde. Olyan nagy érzéseket nem keltett bennem, csak szomorúságot. Mert kb tényleg egyszerűbb lenne megszavaztatni, hogy töröljék el az egész tisztséget. Ha valaha is jelentett valamit az elmúlt 34 évben ez a pozíció, akkor az már sanszosan csak a múlt. Ennek igy tényleg nincs értelme, párttól, oldaltól függetlenül.

És gyanítom egyébként hogy az ország döntő többségét nem érdekli ki lett a megválasztott KE, és sanszosan még a nagyon elvakult Fideszesek is csak megvonják vállukat.

Ennyire kiüresedett, jelentőségétől, tartalmától megfosztott, kibelezett dolgot ritkán láttam, mint most. Megválasztották a legfőbb közjogi méltóságunkat, és igazából semmit nem jelent. A szavazás, a beszéd és a zászlók bevonulása, meg a Szózat hallagatása során ténlyeg csak azt láttam, hogy : "jóvan,letudjuk, haladjunk".

Katasztrófa. Faszért nem lehetett legalább valami ismert, normális embert megválasztani közösen. Na mindegy. Kár is volt nézni.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 104
27 393
113
Most ment élőben a Köztársasági Elnök eskütétele, és beszéde. Olyan nagy érzéseket nem keltett bennem, csak szomorúságot. Mert kb tényleg egyszerűbb lenne megszavaztatni, hogy töröljék el az egész tisztséget. Ha valaha is jelentett valamit az elmúlt 34 évben ez a pozíció, akkor az már sanszosan csak a múlt. Ennek igy tényleg nincs értelme, párttól, oldaltól függetlenül.

És gyanítom egyébként hogy az ország döntő többségét nem érdekli ki lett a megválasztott KE, és sanszosan még a nagyon elvakult Fideszesek is csak megvonják vállukat.

Ennyire kiüresedett, jelentőségétől, tartalmától megfosztott, kibelezett dolgot ritkán láttam, mint most. Megválasztották a legfőbb közjogi méltóságunkat, és igazából semmit nem jelent. A szavazás, a beszéd és a zászlók bevonulása, meg a Szózat hallagatása során ténlyeg csak azt láttam, hogy : "jóvan,letudjuk, haladjunk".

Katasztrófa. Faszért nem lehetett legalább valami ismert, normális embert megválasztani közösen. Na mindegy. Kár is volt nézni.
Addig amíg pártok választják meg addig tök mindegy, hogy ki az, mert úgyis csak egy pártkatona lesz megválasztva oldaltól függetlenül.
 
Status
Not open for further replies.