[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Szerintem ló végig majdnem végig volt, szerintem 2-3 évvel a felszámolás előtt szűnt meg.
Elég sok ex-határőr szolgál rendőrként, akiket eddig is arra a határszakaszra vezényeltek váltásokban, szerintem majd őket nevezik/szervezik át. Terepjárót talán még tudnak összekaparni, ha nem majd jól közbeszereznek. Más extra úgy sem lesz, örüljünk ha ezeket meg tudják tankolni.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 147
113
Szerintem ló végig majdnem végig volt, szerintem 2-3 évvel a felszámolás előtt szűnt meg.
Elég sok ex-határőr szolgál rendőrként, akiket eddig is arra a határszakaszra vezényeltek váltásokban, szerintem majd őket nevezik/szervezik át. Terepjárót talán még tudnak összekaparni, ha nem majd jól közbeszereznek. Más extra úgy sem lesz, örüljünk ha ezeket meg tudják tankolni.

Na jah, nekünk szinte mindig kilométer stop volt. 25, 12, aztán csak gyalog a következő hónapig. Persze a szolit ugyanúgy írták mintha hetente tankoltál volna.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Érkezik "a jövő" Európába (képek Macedóniából)

Németország már alig várja az friss munkaképes korú lakosságot! :/

http://www.dailymail.co.uk/news/article-3196619/All-aboard-Desperate-migrants-Macedonia-scramble-windows-squeeze-space-trains-bound-Europe-thousands-flee-day.html?ITO=1490&ns_mchannel=rss&ns_campaign=1490

Sok sikert nekik az integralashoz!
Legalabb felporog majd a nemet es rajta keresztul a magyar autogyartas. Franciaorszagban evente 60000 autot gyujtanak fel a jovo munkasai.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Napsugaras hírnek örvendeztek ezen az esős napon a kisstílű bűnözők, s talán a magyar alvilág náluk masszívabb figurái is. A kormány ülésének szünetében Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentette: több ezer rendőrt vezényelnek a déli határ őrzésére. Hogy mennyi az annyi, vagyis, hogy mit kell érteni a több ezer alatt, egyelőre homály fedi. Így aztán azt sem lehet tudni pontosan, hogy az intézkedés nyomán hány olyan rendőr marad az ország városaiban és falvaiban, akik a közbiztonságra ügyelnek.
http://bekialtas.blog.hu/2015/08/19/oromhir_a_bunozoknek
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Ausztria határozatlan ideig nem indít és fogad vonatokat Magyarországra/ról a migráns helyzet miatt. Reggeli Railjet még elindult a Keletiből, de Hegyeshalomnál meg kellene állnia, most Győrben vesztegel.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Ausztria határozatlan ideig nem indít és fogad vonatokat Magyarországra/ról a migráns helyzet miatt. Reggeli Railjet még elindult a Keletiből, de Hegyeshalomnál meg kellene állnia, most Győrben vesztegel.

Akkor Ők most rasszisták,vagy nem rasszisták?Egyébként meg egyre több magyarnak mondanak fel sógorék..
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Nem tudom, hogy olvastátok-e, de ne hagyjátok ki!

A nagy bevándorlásátverés
Mégis milyen nagyhatalmi átrendeződés áldozatai vagyunk épp mindannyian?
http://mno.hu/velemeny/a-nagy-bevandorlasatveres-1300729
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
“Tegnap este, pályaudvar. Tranzitnál ételosztás épp lefut. Egyszer csak felcsattanó hang követeli, intézkedjenek a biztonságiak. Odafülelek, mi is van. Egy női hang kiabálja, hogy intézkedjenek az őrök, mert egy hajléktalan odament kéregetni, márpedig az adomány a menekülteknek jár. Az addig csendes csöves ekkor már hangosabban méltatlankodva mondja, hogy csak egy meleg ruhát szeretne, mert fázik az átázott ingében. A nő elismétli: ott minden a menekülteké.
A hajléktalan erre csak annyit válaszolt, már ismét csendesen: menekült vagyok én is, csak éppen a saját hazámban. Aztán elballagott, vizesen. ” (névtelen)
Forrás: FB
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
A hajléktalan erre csak annyit válaszolt, már ismét csendesen: menekült vagyok én is, csak éppen a saját hazámban. Aztán elballagott, vizesen.

Én is tanúsítom, a "kutyás öreg" ma reggel is ott könyörgött egy kis ételért szemerkélő esőben.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 381
23 092
113
Kis olvasnivaló estére :

Saría nem muszlimoknak - letölthető könyv azok számára, akik szeretnék jobban megismerni az új honfoglalók törvényeit és lelkivilágát
https://kuruc.info/r/6/147209/
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 381
23 092
113
Toroczkai: hazudnak, még az ásotthalmi határszakasznál is csak egy-két kilométeren áll a kerítés
https://kuruc.info/r/6/147188/

Ez nem tudom mennyire valós de elég rémisztő:


"A baloldali kép 2015 januárban, a szíriai Aleppoban készült a vahabita fegyveres Laith Al-Szaleh (30 éves) látható rajta. A jobboldali képen Al-Szaleh már mint menekült a görögországi Kos szigeten van és a kompra vár, hogy a szárazföldre szállítsák...

A társaival együtt hamarosan Hazánk határához ér...."

Ma beszélgettem egy velem interjút készítő külföldi újságíróval, aki korábban Irakban dolgozott, és itt Ásotthalmon találkozott olyan migránssal ("menekülttel" - ahogy a bevándorláspárti ballibek nevezik), aki egy Irakban és Szíriában harcoló szunnita fegyveres szervezet tagja, s aki elmondta, hogy az utazását ez a szervezet finanszírozza. Valószínűleg feladata van Európában."

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=462071853974113&substory_index=0&id=151665991681369&refid=17&_ft_=top_level_post_id.462071853974113&__tn__=%2As
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="hadtap">A hajléktalan erre csak annyit válaszolt, már ismét csendesen: menekült vagyok én is, csak éppen a saját hazámban. Aztán elballagott, vizesen.

Én is tanúsítom, a "kutyás öreg" ma reggel is ott könyörgött egy kis ételért szemerkélő esőben.</blockquote>

Az ilyen "segítőknek" kijárna a feljelentés ismeretlen és jogtalan alapon történő hátrányos megkülönböztetésért. Vajon milyen jogi alapon különböztet meg két segélyre rászoruló embert egymástól?!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Toroczkai: hazudnak, még az ásotthalmi határszakasznál is csak egy-két kilométeren áll a kerítés
https://kuruc.info/r/6/147188/

Ez nem tudom mennyire valós de elég rémisztő:


"A baloldali kép 2015 januárban, a szíriai Aleppoban készült a vahabita fegyveres Laith Al-Szaleh (30 éves) látható rajta. A jobboldali képen Al-Szaleh már mint menekült a görögországi Kos szigeten van és a kompra vár, hogy a szárazföldre szállítsák...

A társaival együtt hamarosan Hazánk határához ér...."

Ma beszélgettem egy velem interjút készítő külföldi újságíróval, aki korábban Irakban dolgozott, és itt Ásotthalmon találkozott olyan migránssal ("menekülttel" - ahogy a bevándorláspárti ballibek nevezik), aki egy Irakban és Szíriában harcoló szunnita fegyveres szervezet tagja, s aki elmondta, hogy az utazását ez a szervezet finanszírozza. Valószínűleg feladata van Európában."

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=462071853974113&substory_index=0&id=151665991681369&refid=17&_ft_=top_level_post_id.462071853974113&__tn__=%2As

Gondolkozik valaki legális keretek közötti készülődésen egy esetleges baj esetére?
Objektumvédelem, egyéb prepper (ha mond ez valakinek valamit) dolgok.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 930
113
Az jutott eszembe, hogy a kutya is odapisál, ahol a területét jelezni akarja..... Aztán a másik kutya is........ Végül a sok kutyapisa miatt kipusztul a növényzet..... :)
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
Jááááj! Mindenki náczi!!!4!!négy!!!!4
(legalábbis az, aki nem azt mondja hogy:
- Az EU elhozta nekünk a Kánaánt, és most már minden tuti.
- Az NATO megvéd minket az oroszoktól, és a terroristáktól, szóval sz@rni az egészbe, nekünk csak hátra kell dőlni a fotelunkban.
- Van egymillió cigányunk akiket babusgatnunk kell, elfér még ide ennyi néger és arab. Akár külön-külön is.
- Orbán takarodj! Ha nem te mész, akkor irány London! Vagy Hollandia.)

Amúgy a cikkről. Kezdenek feltűnően értelmesen gondolkodni, csak kár hogy szokás szerint a szavak után elmaradnak a tettek. Orbán meg valami olyasmit mondott anno, hogy ne azt nézzétek amit mondok, hanem amit teszek.

"A biztonság illúziójának vége, tennünk kell az ország fennmaradásáért- ezt hangsúlyozta Áder János köztársasági elnök és Hende Csaba honvédelmi miniszter. Hidegháborúról, terrorfenyegettségről és a menekültáradat kockázatairól beszéltek a szónokok a Parlament előtti tisztavató ünnepségen."
http://www.origo.hu/itthon/20150820-ader-janos-hende-csaba-menekult-hideghaboru-tisztavatas.html
 

mista

New Member
2014. június 5.
4
0
1
<blockquote rel="szuvorov">Toroczkai: hazudnak, még az ásotthalmi határszakasznál is csak egy-két kilométeren áll a kerítés
https://kuruc.info/r/6/147188/

Ez nem tudom mennyire valós de elég rémisztő:


"A baloldali kép 2015 januárban, a szíriai Aleppoban készült a vahabita fegyveres Laith Al-Szaleh (30 éves) látható rajta. A jobboldali képen Al-Szaleh már mint menekült a görögországi Kos szigeten van és a kompra vár, hogy a szárazföldre szállítsák...

A társaival együtt hamarosan Hazánk határához ér...."

Ma beszélgettem egy velem interjút készítő külföldi újságíróval, aki korábban Irakban dolgozott, és itt Ásotthalmon találkozott olyan migránssal ("menekülttel" - ahogy a bevándorláspárti ballibek nevezik), aki egy Irakban és Szíriában harcoló szunnita fegyveres szervezet tagja, s aki elmondta, hogy az utazását ez a szervezet finanszírozza. Valószínűleg feladata van Európában."

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=462071853974113&substory_index=0&id=151665991681369&refid=17&_ft_=top_level_post_id.462071853974113&__tn__=%2As

Gondolkozik valaki legális keretek közötti készülődésen egy esetleges baj esetére?
Objektumvédelem, egyéb prepper (ha mond ez valakinek valamit) dolgok.</blockquote>

Persze, de fuggetlenul a migranshelyzettol, barmikor eloallhat rendkivuli helyzet... Nem szabad paranoidkent csak erre gondolni, de jozan esszel vegig kell gondolni, hogy teszem azt a fizetesed hany szazalekaba kerul most egy kilo cukor vagy liszt es ugyanez a kilo mit jelenthet egy rendkivuli helyzet eseten. Ugyanez viztisztitora, stb. is ervenyes. Eleg sok olyan emberrel osszehozott a sors, akik tuleltek a 2.VH-t, Leningrad blokadjat. Hat, egy-egy ilyen utan atertekeli az ember a biztonsag fogalmat es hogy min mulhat a tuleles. Szoval nem kell folyamatosan parazni, de legyen otthon elegendo tartalek (fillerekbe kerul most), tartsd magad karban szellemileg es fizikailag es egy vadaszvizsga sem art, ha van ra keret...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 147
113
<blockquote rel="szuvorov">Toroczkai: hazudnak, még az ásotthalmi határszakasznál is csak egy-két kilométeren áll a kerítés
https://kuruc.info/r/6/147188/

Ez nem tudom mennyire valós de elég rémisztő:


"A baloldali kép 2015 januárban, a szíriai Aleppoban készült a vahabita fegyveres Laith Al-Szaleh (30 éves) látható rajta. A jobboldali képen Al-Szaleh már mint menekült a görögországi Kos szigeten van és a kompra vár, hogy a szárazföldre szállítsák...

A társaival együtt hamarosan Hazánk határához ér...."

Ma beszélgettem egy velem interjút készítő külföldi újságíróval, aki korábban Irakban dolgozott, és itt Ásotthalmon találkozott olyan migránssal ("menekülttel" - ahogy a bevándorláspárti ballibek nevezik), aki egy Irakban és Szíriában harcoló szunnita fegyveres szervezet tagja, s aki elmondta, hogy az utazását ez a szervezet finanszírozza. Valószínűleg feladata van Európában."

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=462071853974113&substory_index=0&id=151665991681369&refid=17&_ft_=top_level_post_id.462071853974113&__tn__=%2As

Gondolkozik valaki legális keretek közötti készülődésen egy esetleges baj esetére?
Objektumvédelem, egyéb prepper (ha mond ez valakinek valamit) dolgok.</blockquote>

Most nyeleztetem be a nagy hasogatófejszét...