[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 708
30 179
113
Konkrétan arra, hogy ő vezette Budaházyval a "népet" a székház elé, kicsit provokáció szagúan, Budaházy börtönbe került, ő meg a Jobbik meghatározó tagja lett. A délszláv háborúban való részvétele, Eduardoval való kapcsolat, HVIM. Csurka sem véletlenül figyelmeztetett a Jobbik szerepére annak idején.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 196
67 056
113
Mondom,hogy fogd vissza magad ezeket a személyeskedő "habzó szájú kirohanásaidat tartogasd pl a Vadhajtások komment szekciójába oda teljesen beleillik ez a stílus.
Íme Gulácsi bejegyzése:

„Minden embernek joga van az egyenlőséghez, és minden gyermeknek joga van ahhoz, hogy boldog családban nőjön fel, attól függetlenül, hogy mennyien vannak és hogy milyen neműek, vallásúak vagy bőrszínűek a családtagok”

Ez Gulácsi véleménye a családról amivel nem kell egyettérteni,de ezt beállítani buzi propagandának egy ordas nagy csúsztatás.

Az,hogy felesége van gyereke van és "klasszikus" "természetes"családja van ékes példája annak, hogy nem a "melegek szekerét tolja",magyarul a heteró párkapcsolatban érzi jól magát.
Na, vissza kellet kutatgatnom ehhez a hozzászóláshoz. Ebben az a durva, hogy itt maximálisan tolod fullra a nem is volt, nem azt mondta kreténséget. Nem szoktam veled szemben így megnyilatkozni, de te beidézted ide a focistát, mondván, hogy ennyi a nyilatkozata. Megmagyarázni, hogy nem is arról szólt amiért itt ostorozva van, csak épp, ahogy az ilyen esetben szokás lehagytad az utolsó mondatot. Ja, így anélkül minden a családról meg a bőrszínről szól, aki ezt támadja az igazi bőrszínfasiszta. Undorító csúsztatás, ahogy az menni szokott libsevik oldalon. Hazugság, terelés, aztán fura módon mégsem hülyék a normális emberek és mégiscsak arról van szó amiről. Ráadásul persze árukapcsolásban, mert aki nem akar buzeránsok kezébe gyerekeket adni, mert perverzek, az biztos a bőrszín fasizmus csúcsán is jár. Ez gusztustalan Wilson.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Konkrétan arra, hogy ő vezette Budaházyval a "népet" a székház elé, kicsit provokáció szagúan, Budaházy börtönbe került, ő meg a Jobbik meghatározó tagja lett. A délszláv háborúban való részvétele, Eduardoval való kapcsolat, HVIM. Csurka sem véletlenül figyelmeztetett a Jobbik szerepére annak idején.
A Toroczkai nem volt a jobbik tagja 2016-ig. Igen ő vezette a népet a TV székházhoz, de én nem ezt látom a provokációnak, hanem az öszödi beszédet. Budaházyt a Hunnia ügy miatt csukták be, ahhoz meg Toronak nem volt semmi köze. Egyébként a mai napig barátok Budaházyval, szóval ha benne fel sem merül ilyesmi, nem hiszem másnak aggódnia kellene. Nem vett részt a délszláv háborúban és az Flores-szel való kapcsolatáról én nem tudok semmit.

A Csurka Pista bácsi, aki lerakta az ideológiai alapokat, jobban tette volna ha nem engedi át a kasszakulcsot az asszonynak, és nem rugdossa ki a MIÉP-ből az elkötelezett aktivistákat. Nem lett volna szükség se jobbikra, se MHM-ra. De nem ezt tette, igy a nemzeti tábornak már harmadszor kell újra szerveznie a politikai szárnyát a semmiből az elmúlt 3 évtizedben
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Család = apa, anya, gyerekek


Apa, anya, papinak fcsaj titokban?
:oops::rolleyes:
Konkrétan arra, hogy ő vezette Budaházyval a "népet" a székház elé, kicsit provokáció szagúan, Budaházy börtönbe került, ő meg a Jobbik meghatározó tagja lett. A délszláv háborúban való részvétele, Eduardoval való kapcsolat, HVIM. Csurka sem véletlenül figyelmeztetett a Jobbik szerepére annak idején.


 
W

Wilson

Guest
Na, vissza kellet kutatgatnom ehhez a hozzászóláshoz. Ebben az a durva, hogy itt maximálisan tolod fullra a nem is volt, nem azt mondta kreténséget. Nem szoktam veled szemben így megnyilatkozni, de te beidézted ide a focistát, mondván, hogy ennyi a nyilatkozata. Megmagyarázni, hogy nem is arról szólt amiért itt ostorozva van, csak épp, ahogy az ilyen esetben szokás lehagytad az utolsó mondatot. Ja, így anélkül minden a családról meg a bőrszínről szól, aki ezt támadja az igazi bőrszínfasiszta. Undorító csúsztatás, ahogy az menni szokott libsevik oldalon. Hazugság, terelés, aztán fura módon mégsem hülyék a normális emberek és mégiscsak arról van szó amiről. Ráadásul persze árukapcsolásban, mert aki nem akar buzeránsok kezébe gyerekeket adni, mert perverzek, az biztos a bőrszín fasizmus csúcsán is jár. Ez gusztustalan Wilson.

Gulácsi nyilatkozatának szerintem ez a lényege " „Minden embernek joga van az egyenlőséghez, és minden gyermeknek joga van ahhoz, hogy boldog családban nőjön fel, attól függetlenül, hogy mennyien vannak és hogy milyen neműek, vallásúak vagy bőrszínűek a családtagok”

igen ő kiáll a szivárványcsaládok mellett amivel kapcsolatban már számtalanszor leírtam nem kell egyetérteni, de azt hiszem akinek ellenérzése van ezzel kapcsolatban attól elvárható, hogy normális emberi stílusban írja le a véleményét.

Ezzel a bőrszínfasiszta dologgal (már elnézést a kifejezésért) pedig te tolod éppen "fullba a kretént":), ugyanis idézd már légy szíves azt ,hogy én mikor írtam olyat, hogy aki Gulácsi kijelentésével nem ért egyet vagy támadja az bőrfasiszta?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 708
30 179
113
A Toroczkai nem volt a jobbik tagja 2016-ig. Igen ő vezette a népet a TV székházhoz, de én nem ezt látom a provokációnak, hanem az öszödi beszédet. Budaházyt a Hunnia ügy miatt csukták be, ahhoz meg Toronak nem volt semmi köze. Egyébként a mai napig barátok Budaházyval, szóval ha benne fel sem merül ilyesmi, nem hiszem másnak aggódnia kellene. Nem vett részt a délszláv háborúban és az Flores-szel való kapcsolatáról én nem tudok semmit.

A Csurka Pista bácsi, aki lerakta az ideológiai alapokat, jobban tette volna ha nem engedi át a kasszakulcsot az asszonynak, és nem rugdossa ki a MIÉP-ből az elkötelezett aktivistákat. Nem lett volna szükség se jobbikra, se MHM-ra. De nem ezt tette, igy a nemzeti tábornak már harmadszor kell újra szerveznie a politikai szárnyát a semmiből az elmúlt 3 évtizedben
Csurka esetében igazad van, bár ne az asszony dirigált volna. Az öszödi böszmeség tudatos privokáció volt, Eduardo sokak szerint benne volt a kiszivárogtatásban. A délszláv háborúban haditudósítóként dolgozott, szabadcsapatot szervezett, akiket Eduardo képezett ki. Eduardo valószínűleg titkosszolgálatokkal is kapcsolatban állt. Budaházyval biztos barátok azóta is, a Hunnia ügy pedig kreálmány volt. A TV székház ostroma nem történt volna meg úgy ahogy megtörtént, a tüntetők önmérsékletén múlott, hogy nem lett nagyobb baj. Félre ne érts, nekem semmi bajom Torockaival, de aki megváltoztatja a nevét, azt fenntartásokkal kezelem.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 966
13 935
113
Most már megfogalmazhatná valaki, hogy pontosan mi is a bajotok a meleg párok örökbefogadásával, mert az a gyanúm, hogy a többség őket csak úgy képzeli el, akik a melegparádén tangában illegetik magukat, holott sok tisztességes becsületes van közöttük is, akikről meg nem mondja az átlagember, hogy melegek. (nyilván nem arrol van szó, hogy minden meleg pár kapjon gyereket, őket is alkalmasságilag meg kell vizsgálni)

Ha a fő ok a sexuális orientáció, akkor miért állunk meg csak a melegeknél? több ismert aberráció van ugye hetero felnőtteknél is ami kizáró kell hogy legyen. Akkor itt se legyen kettős mérce!

Továbbá ezt a gyereknek az apa anyu családmodellhez való jogot is leírhatná valaki, aki képes az apa+anya=család kétbites verzióját értelmesen kifejteni.

Ha ennyire fontos a gyerekek joga, akkor bele kell állni, és valamiféle tudomisén vizsgához-vizsgálathoz kötni a gyerekvállalást, a heteroknál is. És ne feledkezzünk meg az ennek folyamatán felmerülő egyedülálló szülők problémáján, ahol nincs a családban a hiányzó szülőt még potolni képes modell se. Azok gyerekek családhoz való jogával mi van? Hiszen csak az apu meg anyu együtt a család!

Lehet ezekről értelmesen is elbeszélgetni-vitázni, de az azért nem túl elegáns, ha minden ezzel foglalkozó kutatást egyszerűen a ballib háttérhatalomnak tulajdonítotok, vagy csak szimplán hazugságnak neveztek.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 174
20 108
113
Most már megfogalmazhatná valaki, hogy pontosan mi is a bajotok a meleg párok örökbefogadásával
Én a magam nevében beszélek.
Minden gyerek egy kulturális környezetben nő fel. Először is a családban, aztán a szűkebb majd a tágabb környezet.
Ha a család eltér a nagy többségtől, akkor eszed-nem eszed, az a gyerek más kulturális közegben van, más mintákat lát, a nagy többségtől eltérő dolgokról feltételezi, mert akkor még természetesen nem tudja(!), hogy ez a szokásos, ez a normál.
Az elvált szülők gyerekeinél természetes a hozzáállás, hogy eltérő közegben nőttek fel, hiányzott az apa vagy az az anya, tehát némileg eltérőek is.
Nem teljesen természetes, hogy a szivárvány gyerekek is némileg eltérők lesznek?

Ezek a családok nem normál úton jönnek létre, hanem mesterségesen.
Miért is kellene ezt támogatni?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 966
13 935
113
Én a magam nevében beszélek.
Minden gyerek egy kulturális környezetben nő fel. Először is a családban, aztán a szűkebb majd a tágabb környezet.
Ha a család eltér a nagy többségtől, akkor eszed-nem eszed, az a gyerek más kulturális közegben van, más mintákat lát, a nagy többségtől eltérő dolgokról feltételezi, mert akkor még természetesen nem tudja(!), hogy ez a szokásos, ez a normál.
Az elvált szülők gyerekeinél természetes a hozzáállás, hogy eltérő közegben nőttek fel, hiányzott az apa vagy az az anya, tehát némileg eltérőek is.
Nem teljesen természetes, hogy a szivárvány gyerekek is némileg eltérők lesznek?
De, és ezt senki se vitatja.
Sőt számomra pont ezek az érvek mellettük az árvaházzal szemben.
Ezek a családok nem normál úton jönnek létre, hanem mesterségesen.
Miért is kellene ezt támogatni?
Mi ez a nem normális út? Mi benne a mesterséges?
Lehet meglepődsz de a meleg párok mögött is állnak szülők, akik nagyszülök szeretnének lenni, és ugyanúgy részt vesznek a nevelésben mint hetero pároknál. Ugyanúgy lehet a gyereknek nagybácsija, nagynénije. Egy sokkal inkább családközelibb, környezetbe kerülhetne, még ha az ideáliatól el is tér.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan and Wilson
T

Törölt tag 2822

Guest
Most már megfogalmazhatná valaki, hogy pontosan mi is a bajotok a meleg párok örökbefogadásával, mert az a gyanúm, hogy a többség őket csak úgy képzeli el, akik a melegparádén tangában illegetik magukat, holott sok tisztességes becsületes van közöttük is, akikről meg nem mondja az átlagember, hogy melegek. (nyilván nem arrol van szó, hogy minden meleg pár kapjon gyereket, őket is alkalmasságilag meg kell vizsgálni)

Ha a fő ok a sexuális orientáció, akkor miért állunk meg csak a melegeknél? több ismert aberráció van ugye hetero felnőtteknél is ami kizáró kell hogy legyen. Akkor itt se legyen kettős mérce!

Továbbá ezt a gyereknek az apa anyu családmodellhez való jogot is leírhatná valaki, aki képes az apa+anya=család kétbites verzióját értelmesen kifejteni.

Ha ennyire fontos a gyerekek joga, akkor bele kell állni, és valamiféle tudomisén vizsgához-vizsgálathoz kötni a gyerekvállalást, a heteroknál is. És ne feledkezzünk meg az ennek folyamatán felmerülő egyedülálló szülők problémáján, ahol nincs a családban a hiányzó szülőt még potolni képes modell se. Azok gyerekek családhoz való jogával mi van? Hiszen csak az apu meg anyu együtt a család!

Lehet ezekről értelmesen is elbeszélgetni-vitázni, de az azért nem túl elegáns, ha minden ezzel foglalkozó kutatást egyszerűen a ballib háttérhatalomnak tulajdonítotok, vagy csak szimplán hazugságnak neveztek.
A gyerek olyan mint az agyag. Olyanná formálod amilyenné akarod és/vagy tudod. Kismillió példát lehetne írni arról hol mehet félre a gyerek élete, hogy papa és papa van otthon az iskolai csúfolódásoktól, kiközösítéstől kezdve. Minden gyereket azonos bőrszínű hetero pároknak lenne szabad örökbe fogadniuk. Nem azért mert egy fekete nem tudna egy fehéret vagy fehér feketét felnevelni, hanem azért mert a gyerek hamarabb ismeri fel a különbségeket minthogy meg tudja érteni azokat. Ez igaz önmagára és a kortársaira is. Nem csak a környezetébe való beilleszkedés lehetne sokkal nehezebb a számára, de önmaga, és a körülmények megértése is. Túl korán merülne fel benne a kérdés, hogy nekem miért két papám van, vagy, hogy miért vagyok más színű mint ők. Persze biztosan vannak okos, és koravén gyerekek akik ezt ügyesen megértenék és akár még egy kis szerencsével a környezetükben lévő gyermekek is lehetnek ilyenek. De aki szerint ez nem az 1% az hülye. Az esetek túlnyomó többségében a gyereknek valamilyen kára, bántódása biztosan lenne. Ha a körülmények lehetővé teszik akkor a gyerekkel minél idősebb korban kell közölni azt, hogy örökbe fogadták. Arra kell törekedni, hogy ezek a körülmények adottak legyenek.

Arra kell törekedni, felelősen mind a jogalkotóknak mind az azonos nemű pároknak, hogy ne tegyenek ki gyermekeket ennek. Igen, szomorú dolog, de helyes belátni, hogy a gyermek jóléte ezt kívánja meg. Biztosan vannak milliószor normálisabb saját nemükhöz vonzódó emberek mint némely heteró, de ez nem érv az örökbefogadás mellett, mert ezt az összehasonlítást bármilyen csoporttal meg lehet tenni. Láttam már olyan alkoholistát aki normálisabb volt, mint egy józan ember. Szűrni kell a heteró párokat is és törekedni arra, hogy a gyerek a lehető legteljesebb gyermekkort élhesse meg.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 196
67 056
113
Gulácsi nyilatkozatának szerintem ez a lényege " „Minden embernek joga van az egyenlőséghez, és minden gyermeknek joga van ahhoz, hogy boldog családban nőjön fel, attól függetlenül, hogy mennyien vannak és hogy milyen neműek, vallásúak vagy bőrszínűek a családtagok”

igen ő kiáll a szivárványcsaládok mellett amivel kapcsolatban már számtalanszor leírtam nem kell egyetérteni, de azt hiszem akinek ellenérzése van ezzel kapcsolatban attól elvárható, hogy normális emberi stílusban írja le a véleményét.

Ezzel a bőrszínfasiszta dologgal (már elnézést a kifejezésért) pedig te tolod éppen "fullba a kretént":), ugyanis idézd már légy szíves azt ,hogy én mikor írtam olyat, hogy aki Gulácsi kijelentésével nem ért egyet vagy támadja az bőrfasiszta?
Az a baj, hogy ez meg most a csúsztatás magyarázása. Nem ez gulácsi nyilatkozata. Nincsen a nyilatkozata egészben itt és a lényege a teljes nyilatkozata a nyilatkozatának. De mivel lehagytad amit itt és másutt számonkérnek rajta, a maradék máris arról szól, hogy aki ezzel a nyilatkozatával nem ért egyet, az a bőrszín el mentén ellenzi(gyűlöli? :rolleyes: ) a mindenkit megillető jogokat. Szóval bezony magyarázhatsz arról, hogy mit mondott megcsonkítva a mondatait, szerinted, attól még van neki egy teljes nyilatkozata aminek az ismeretében N fullra tolni a kreténséget.
 
W

Wilson

Guest
Az a baj, hogy ez meg most a csúsztatás magyarázása. Nem ez gulácsi nyilatkozata. Nincsen a nyilatkozata egészben itt és a lényege a teljes nyilatkozata a nyilatkozatának. De mivel lehagytad amit itt és másutt számonkérnek rajta, a maradék máris arról szól, hogy aki ezzel a nyilatkozatával nem ért egyet, az a bőrszín el mentén ellenzi(gyűlöli? :rolleyes: ) a mindenkit megillető jogokat. Szóval bezony magyarázhatsz arról, hogy mit mondott megcsonkítva a mondatait, szerinted, attól még van neki egy teljes nyilatkozata aminek az ismeretében N fullra tolni a kreténséget.
Na akkor tisztázzuk bárhogy is próbálod belemagyarázni én nem csúsztattam nem szokásom ez a hozzászólás amit kiragadtál egy hosszabb kommentfolyam része volt és mint már írtam fentebb azért idéztem ezt a részt a hozzászólásából mert az én véleményem szerint ez Gulácsi hozzászólásának a lényege, és még egyszer megismétlem igen Gulácsi kiállt a szivárvány családok mellett amivel nem kötelező egyetérteni ,ha pedig szerinted ez a kiállás Gulácsi részéről kreténség ahhoz jogod van.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 966
13 935
113
A gyerek olyan mint az agyag. Olyanná formálod amilyenné akarod és/vagy tudod. Kismillió példát lehetne írni arról hol mehet félre a gyerek élete, hogy papa és papa van otthon az iskolai csúfolódásoktól, kiközösítéstől kezdve. Minden gyereket azonos bőrszínű hetero pároknak lenne szabad örökbe fogadniuk. Nem azért mert egy fekete nem tudna egy fehéret vagy fehér feketét felnevelni, hanem azért mert a gyerek hamarabb ismeri fel a különbségeket minthogy meg tudja érteni azokat. Ez igaz önmagára és a kortársaira is. Nem csak a környezetébe való beilleszkedés lehetne sokkal nehezebb a számára, de önmaga, és a körülmények megértése is. Túl korán merülne fel benne a kérdés, hogy nekem miért két papám van, vagy, hogy miért vagyok más színű mint ők. Persze biztosan vannak okos, és koravén gyerekek akik ezt ügyesen megértenék és akár még egy kis szerencsével a környezetükben lévő gyermekek is lehetnek ilyenek. De aki szerint ez nem az 1% az hülye. Az esetek túlnyomó többségében a gyereknek valamilyen kára, bántódása biztosan lenne. Ha a körülmények lehetővé teszik akkor a gyerekkel minél idősebb korban kell közölni azt, hogy örökbe fogadták. Arra kell törekedni, hogy ezek a körülmények adottak legyenek.

Arra kell törekedni, felelősen mind a jogalkotóknak mind az azonos nemű pároknak, hogy ne tegyenek ki gyermekeket ennek. Igen, szomorú dolog, de helyes belátni, hogy a gyermek jóléte ezt kívánja meg. Biztosan vannak milliószor normálisabb saját nemükhöz vonzódó emberek mint némely heteró, de ez nem érv az örökbefogadás mellett, mert ezt az összehasonlítást bármilyen csoporttal meg lehet tenni. Láttam már olyan alkoholistát aki normálisabb volt, mint egy józan ember. Szűrni kell a heteró párokat is és törekedni arra, hogy a gyerek a lehető legteljesebb gyermekkort élhesse meg.
Teljesen egyet tudok érteni a leírtakkal, egy idealista világban ez így kellene, hogy működjön. A különbség ott van, hogy én úgy látom, egy meleg pár még mindíg jobb lehetőséget teremthet a gyerek számára mint az állami nevelés. Elég csak megnézni az onnan kikerülők iskolázattsági, sociális beágyazottsági, és egyéb mutatóit.
És akkor az olyan hetero családokat nem is említettük, ahol alkoholista, vagy iskolázatlan, vagy cigánytelepi gyerekek nőnek fel a nyomorban, és egyébb borzasztó körülmények között. De mindegy is, csak hetero legyen apu meg anyu.. (ok, te biztos nem igy gondolod, csak nyomatékosítandó irtam)

Én személyesen egy lengyel párt ismerek még külföldi munkám során akik vállaltak gyereket, de ugye nők lévén ott működött a Lombik, és egy egészséges kisfiút nevelnek szépen, a lány a szülei egyetlen gyermeke, így a fiú egyetlen unoka lett azon az ágon, minimum 4embert+a gyerek téve így boldoggá. Horror sztori
 
  • Tetszik
Reactions: Negan and Wilson

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 174
20 108
113
És akkor az olyan hetero családokat nem is említettük, ahol alkoholista, vagy iskolázatlan, vagy cigánytelepi gyerekek nőnek fel a nyomorban
Nem esett szó a szomáliai és bangladesi gyerekekről sem, de nem is kell.
Magyarországi, állami "kézben" lévő gyerekekről van szó, akik valamiért kikerültek az addigi családjukból. Az ő további sorsuk a kérdés, és csak a kicsiké, mert a szivárványos apukák és anyukák is csak rájuk pályáznak.
Akiknek a lehetőségei:
  • nevelőszülő,
  • örökbefogadás.
Ez utóbbiba akarod te azonos jogokkal betenni a szivárványosokat.
A törvény pedig általában kizárja őket onnan, egyedi eseteket meg lehetővé tesz. Mivel az élet nem fekete-fehér.

Eljutsz odáig, hogy kimondod: ez a bajod?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 966
13 935
113
Nem esett szó a szomáliai és bangladesi gyerekekről sem, de nem is kell.
Magyarországi, állami "kézben" lévő gyerekekről van szó, akik valamiért kikerültek az addigi családjukból. Az ő további sorsuk a kérdés, és csak a kicsiké, mert a szivárványos apukák és anyukák is csak rájuk pályáznak.
Akiknek a lehetőségei:
  • nevelőszülő,
  • örökbefogadás.
Ez utóbbiba akarod te azonos jogokkal betenni a szivárványosokat.
A törvény pedig általában kizárja őket onnan, egyedi eseteket meg lehetővé tesz. Mivel az élet nem fekete-fehér.

Eljutsz odáig, hogy kimondod: ez a bajod?
Ha eddig nem lett volna világos, a kedvedért persze külön is leírom. Én szerintem, a meleg párok kellő szűrés után vállalhatnának gyereket.

A valódi bajom pedig inkább azzal van, hogy itt a többség pont fekete-fehérben látja a világot, elvek, meg jogok mentén próbálnak érvelni, de amint azokat a jogokat nagyobb körben kiterjesztve rámutatok annak problematikájára, vagy ellentmondására, akkor libernyák leszek, az érveim és az adataim a ballib háttérhatalom művei, vagy csak simán hazugságok, esetleg csúsztatások, de néha csak semmibe veszik azokat. Tisztelet a kivételnek, de sokszor erre korlátozodik a vitakézsége egyeseknek.
 

Tiria

Well-Known Member
2020. április 5.
153
267
63
Teljesen egyet tudok érteni a leírtakkal, egy idealista világban ez így kellene, hogy működjön. A különbség ott van, hogy én úgy látom, egy meleg pár még mindíg jobb lehetőséget teremthet a gyerek számára mint az állami nevelés. Elég csak megnézni az onnan kikerülők iskolázattsági, sociális beágyazottsági, és egyéb mutatóit.
És akkor az olyan hetero családokat nem is említettük, ahol alkoholista, vagy iskolázatlan, vagy cigánytelepi gyerekek nőnek fel a nyomorban, és egyébb borzasztó körülmények között. De mindegy is, csak hetero legyen apu meg anyu.. (ok, te biztos nem igy gondolod, csak nyomatékosítandó irtam)

Én személyesen egy lengyel párt ismerek még külföldi munkám során akik vállaltak gyereket, de ugye nők lévén ott működött a Lombik, és egy egészséges kisfiút nevelnek szépen, a lány a szülei egyetlen gyermeke, így a fiú egyetlen unoka lett azon az ágon, minimum 4embert+a gyerek téve így boldoggá. Horror sztori
Jelenleg igen kevés ténylegesen örökbefogadható gyermek él az országban. Sajnos az otthonokban és nevelőszülőknél nagyon sok olyan gyermek él, akik különböző okokból nem fogadhatók örökbe. Nagyon jó körülmények között élő levizsgázott, minden szempontnak megfelelő házaspárok hosszú-hosszú éveket várnak a lehetőségre. Hetero párok, akik a hetero családmodellt fogják a gyermeknek továbbadni, ezáltal a gyermek hetero párkapcsolatot fog kiépíteni és lesz majd saját gyermeke. Ami az államnak is érdeke. Ellenben egy meleg párnál felnevelkedett gyermek erre a modellre lesz szocializálva így ő is meleggé válik és sosem lesz saját gyermeke.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 869
82 360
113
Most már megfogalmazhatná valaki, hogy pontosan mi is a bajotok a meleg párok örökbefogadásával, mert az a gyanúm, hogy a többség őket csak úgy képzeli el, akik a melegparádén tangában illegetik magukat, holott sok tisztességes becsületes van közöttük is, akikről meg nem mondja az átlagember, hogy melegek. (nyilván nem arrol van szó, hogy minden meleg pár kapjon gyereket, őket is alkalmasságilag meg kell vizsgálni)

Ha a fő ok a sexuális orientáció, akkor miért állunk meg csak a melegeknél? több ismert aberráció van ugye hetero felnőtteknél is ami kizáró kell hogy legyen. Akkor itt se legyen kettős mérce!

Továbbá ezt a gyereknek az apa anyu családmodellhez való jogot is leírhatná valaki, aki képes az apa+anya=család kétbites verzióját értelmesen kifejteni.

Ha ennyire fontos a gyerekek joga, akkor bele kell állni, és valamiféle tudomisén vizsgához-vizsgálathoz kötni a gyerekvállalást, a heteroknál is. És ne feledkezzünk meg az ennek folyamatán felmerülő egyedülálló szülők problémáján, ahol nincs a családban a hiányzó szülőt még potolni képes modell se. Azok gyerekek családhoz való jogával mi van? Hiszen csak az apu meg anyu együtt a család!

Lehet ezekről értelmesen is elbeszélgetni-vitázni, de az azért nem túl elegáns, ha minden ezzel foglalkozó kutatást egyszerűen a ballib háttérhatalomnak tulajdonítotok, vagy csak szimplán hazugságnak neveztek.
A reklám? A kettős mérce? (Ákos vs Telekom.) Szivárványos mesekönyv vs Aranyember sztory, miközben nyomják, hogy attól még, hogy buziirodalmat olvas a gyerek, nem lesz buzi, ellenben ha a gyerek ilyen nőtípust lát, mint Tímea, aki nem szereti a férjét, de hűséges hozzá, akkor meg olyan lesz. Mindez öt hónap különbséggel. És igen, van meleg ismerős pár ismerősöm, sőt, még az itthoni "esküvő 2.0"-jukon is ott voltam, és ők se akarnak örökbe fogadni gyereket, pedig mindketten értékes emberek, mert nyagyon jól tudják, hogy buzi lesz az is, hisz naponta azt látja, ami nekik automatikus, és "normális", de egy gyereket megzavarna. Nem én mondom, ők. Clingonné és a szervezetei pedig tudnának mit kezdeni a sok örökbe fogadható gyerekkel, főleg ha szervek adásvételéről van szó ...