[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 952
113
Nem panaszkodom, de épp ezért írtam, h reális fizetésmaggal számoltam. Szoba-hal 55m2 -t vettünk 2010-ben 6,1-ért. Most ez 14-16 között menne (30 % os alku sem ritka az ingatlanos szerint!). Hozzáteszem, elismerem, h van olyan is, h másnak nem emelkedett a bére annyit. A Te számításodat is el tudom fogadni. Egy dolog biztos; nem egészséges az, h van több olyan ismerősöm is, akiknek van 4-5 lakása. Nyilván árfelhajtó, ahogy az is, h külföldiek vehetnek ingatlant. A termőföldnél még ez nincs meg. Tartok tőle, h az lesz a vége, mint az usa-ny euban; magánkézben 8-16%-nyi ingatlan van csupán. Ezért mondom, h igazán szabad csak a paraszt ember lehet; nincs főnöke, nem rúgják ki, de ha mégis, akkor is van miből éljen és van hol aludjon.
Jah, kb 36 havi fizu nekem csoro melosnak is. Csak az a bibi hogy ezt az emberek 90%-a nem erti meg, nem tudja megsporolni, mert hulye. Masodallas nem derogal, helyette kell evente ajfon 15, ketmeteres teve mer azon jo xboxozni, 20 eves romos bmw, stb stb okorseg... Szoval minden kell.
Epp egy oraja akadtam ki egy rokoni hazasulando paron. Eskuvo kell, minden legyen, keco nincs, penz eskuvore nincs, 300000 ft-bol mondtam neki nem hoztatok ki a 85 fot. Es ketten havi 1 misit keresnek mar evek ota vazze... es van 3 kiloja megtakaritva... Mondtam neki eskuvobol nem fognak hazat venni, tuti minuszos buli lesz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 952
113
Milyen kis aranyos! Közpénzből akarunk magántulajdont ingyen felújítani. Ez nő nemcsak hazug, hanem buta is. Persze a választók egy része meg ezt is benyeli mint kacsa nokedlit. Amúgy ezek után verni fogom az asztalt, hogy az állam ugyan vegyen már nekem egy minimum 150 nm-es házat, mert ez jár. Azok is megérdemlik a sorsukat akik ezt a nettó faszságot el is hiszik.
Dehogy buta, ezert sokan ra fognak szavazni mert a Klarika velunk van, felujjitja Bekasmegyert, lehet visszakoltozik a Vagasi Feri is. A bulgar no nem hulye, csak masszivan hulyenek nez, neki vissza fog csepegni par milliard a kozpenzbol.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 952
113

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
816
4 125
93
Figyelj, van egy varosi lakasunk, otvenvalahany negyzetmeter, most kitalalta a sok eszkombajn hogy szigetelni kell. Persze a kezelo benne van teljesen mert jo dragan leszigeteli a haveri ceg es igy csurog vissza nekik persze. A hulye Annus neni a foldszinti szoba konyhaban meg boldogan kifizeti. Csak azt nem tudom mit var, 5-6000 a futesszamlaja, nekunk 8000 ugy hogy van benn lako. Mikor ures volt epp csak minimalisra volt nyitva talan meg 1-es fokozaton se a radiator, megis 19 fok volt benn mert korbefutottek. Na most akkor kerdezem ebbol mit akarnak megsporolni? 1000 forintot havonta? Persze Annus neninek xar az ablaka, ugyhogy nem tudom mit var, mert nekunk pl van vagy ossz vissz 12 negyzet kulso falfeluletunk, szerintem az ablak is van annyi... Na mennyi legyen akkor a futesszamla?
Az mar nem izgatja oket hogy 50 eves fonyomocsovek vannak, meg cserelni kene a fo villany betapvezeteket mert nem lehet villanytuzhely a betap miatt 2021-ben, palackoznak a hulyek a negyedikre, istenem... Mikor mondom nalunk falun vagy husz eve nem lattam palackot csak neznek.
OK. Én is lakásban lakok.Kiemeltél egy dolgot, jelesül a szigetelést. Nálunk is leszigetelték a házat, meg kicserélték az ablakokat. A nyilászárók cseréjének ideje volt, a szigetelés sem ártott, mert falat rendbe kellett rakni mindenképp, hullott a vakolat néhol. A logikátlan felújítás egyébként nálunk is megvolt, nem ismeretlen amit irsz.
A fűtésszámla nálam sem vészes, csak klima nélkül megdöglenék nyáron. Előbb-utóbb rendbe kell rakni a dolgokat , mert a most lakótelepeken lakó több százezezer vagy millió feletti embert nem fogod tudni másféle ingatlanban elhelyezni. Sőt, lassan-lassan el lehet majd kezdeni 10 éven belül egy lakásépítési programot is államilag. Tehát új építésű 4-6-10 emeletes lakótelepi társasházakat építeni új technológiával, benne mindennel, ami most már szükséges. Nem szeret szerintem senki sem lakótelepen lakni, de nem nagyon látom hogy másképp meg lehetne oldani a megfizethető ingatlan problémakört. És a lakótelepi épületek egy részén már nagyon látszik hogy a 60-as 70-es években csak összedobálták őket.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 952
113
OK. Én is lakásban lakok.Kiemeltél egy dolgot, jelesül a szigetelést. Nálunk is leszigetelték a házat, meg kicserélték az ablakokat. A nyilászárók cseréjének ideje volt, a szigetelés sem ártott, mert falat rendbe kellett rakni mindenképp, hullott a vakolat néhol. A logikátlan felújítás egyébként nálunk is megvolt, nem ismeretlen amit irsz.
A fűtésszámla nálam sem vészes, csak klima nélkül megdöglenék nyáron. Előbb-utóbb rendbe kell rakni a dolgokat , mert a most lakótelepeken lakó több százezezer vagy millió feletti embert nem fogod tudni másféle ingatlanban elhelyezni. Sőt, lassan-lassan el lehet majd kezdeni 10 éven belül egy lakásépítési programot is államilag. Tehát új építésű 4-6-10 emeletes lakótelepi társasházakat építeni új technológiával, benne mindennel, ami most már szükséges. Nem szeret szerintem senki sem lakótelepen lakni, de nem nagyon látom hogy másképp meg lehetne oldani a megfizethető ingatlan problémakört. És a lakótelepi épületek egy részén már nagyon látszik hogy a 60-as 70-es években csak összedobálták őket.
Hat hallod osszedobtak az igaz... Van benn olyan 5 centis teglabol epult kozfal ami fent pontosan 5 centivel van kijebb mint az alja... Amugy szerintem nem lesznek olyan klasszik 4-10 emeletesek ujonnan. Most a 2-3emelet+tetoter a divat, legalabbis mindenhol ilyeneket huznak fel, van ahol tobbet is egymas melle zart sorompos parkoloval. Mondjuk en 20-30 emeleteseket epitenek, kisebb helyen elfernek igy tobb lenne a zold terulet.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 900
113
Figyelj, van egy varosi lakasunk, otvenvalahany negyzetmeter, most kitalalta a sok eszkombajn hogy szigetelni kell. Persze a kezelo benne van teljesen mert jo dragan leszigeteli a haveri ceg es igy csurog vissza nekik persze. A hulye Annus neni a foldszinti szoba konyhaban meg boldogan kifizeti. Csak azt nem tudom mit var, 5-6000 a futesszamlaja, nekunk 8000 ugy hogy van benn lako. Mikor ures volt epp csak minimalisra volt nyitva talan meg 1-es fokozaton se a radiator, megis 19 fok volt benn mert korbefutottek. Na most akkor kerdezem ebbol mit akarnak megsporolni? 1000 forintot havonta? Persze Annus neninek xar az ablaka, ugyhogy nem tudom mit var, mert nekunk pl van vagy ossz vissz 12 negyzet kulso falfeluletunk, szerintem az ablak is van annyi... Na mennyi legyen akkor a futesszamla?
Az mar nem izgatja oket hogy 50 eves fonyomocsovek vannak, meg cserelni kene a fo villany betapvezeteket mert nem lehet villanytuzhely a betap miatt 2021-ben, palackoznak a hulyek a negyedikre, istenem... Mikor mondom nalunk falun vagy husz eve nem lattam palackot csak neznek.
Imádom az ilyen Annus néniket! Hülyeségeket mellé levakarhatatlanok. ;)
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
[offtopic]
Egy dolog biztos; nem egészséges az, h van több olyan ismerősöm is, akiknek van 4-5 lakása.
Tartok tőle, h az lesz a vége, mint az usa-ny euban; magánkézben 8-16%-nyi ingatlan van csupán.
Ezért mondom, h igazán szabad csak a paraszt ember lehet; nincs főnöke, nem rúgják ki, de ha mégis, akkor is van miből éljen és van hol aludjon.
Mármint 8-16% az, aki saját tulajdonú ingatlanban lakik, mert más, magántulajdonban lévő lakást/házat bérel. (Nem a magánkézben lévő ingatlanok hányada 8-16%) Igazából én semmi kivetnivalót nem látok a nyugati modellben, hogy bérelnek ott, ahol a legtöbb pénzt fizetik a munkájáért, és ha elveszti a munkáját nincs a veszteség a ház adás-vétellel, felújítással. Én egyfajta magyar társadalmi gyengeségként látom a magas százalékú saját ingatlantulajdont és az ebből adódó földrajzi immobilizáltságot, mert mindenképp ott akarnak dolgozni ahol a lakásuk van. Szerintem pont ezért a saját lakástulajdon akkor indokolt, ha van legalább 4-5 (ez hasraütésszerű volt: van olyan ugyebár, hogy gazdaságos üzemméret, ezt kell közelíteni) és annak a hasznosításával foglalkozik üzletszerűen a delikvens.

Te azt mondod 30-38 hónap alatt kerested meg a rávalót, akkor ismerősöd 12-28 évnyi fizetését tette lakásba ha hasonlóak a körülményei. Egy átlagos magyar férfi a nyugdíjazása előtt 44 évet dolgozik, egy nő átlagosan 40-et.
A paraszt is csak addig szabad paraszt, amíg nem jön A Párt és mondja azt, hogy ennyi fizetését földben tartani egészségtelen, és ezt inkább betéeszesítjük... csak hogy egészséges legyen a társadalom vagyonmegoszlása... tényleg a Rákosista társadalom/gazdaságpolitika zenéit hallom? Meg ha túl nagy lakásod volt és kevesen laktatok benne akkor beköltöztettek melléd lakótársat, persze csak miután beállamosították a lakásodat és bérlővé tettek. Egyébként pont ez történt Kratochvillel is élete alkonyán.

A legjobban mindenki azzal járna ha nem azon problémázna, hogy elszaladtak az ingatlanárak a fizetésekhez képest, hanem most pont felszabadult lehet mindenki, akinek még nincs lakáshitele, mert szabadon befektethet, pénzt csinálhat. Mindig voltak akik csak elmulatták a pénzüket, és mindig voltak akik megtakarítottak. Egyszerűen folytatni kell a megtakarítást, és várni a kedvező pillanatot (spórolni az önerőre). Egyik ismerős pl pont lemaradt, neki sincs lakása, de van jelentős tőzsdei portfoliója, és jelentős kriptovalutatárcája. Ki mihez ért abban takarítson meg, és várja azt, hogy az arány változzon, mert biztos, hogy valamikor változni fog, a kérdés csak az mikor, és abban rimánkodni, hogy ne rossz lóra tegyük a befektetésünket... mert ugyebár az ingatlanárakkal kell minimum tartani az iramot. Az egyetlen jó vigasz, hogy nem jön a bank és mindent visz mert nem tudjuk fizetni a törlesztőt, hanem csak azon mérgelődünk, hogy a megtakarításunk és a félretett/befeketetett pénzünk hozama esetleg nem tartja az iramot az ingatlanárakkal. Akármennyire is mérgelődünk, képzeljük el magunkat ugyanebben a helyzetben a lakáshitellel...
Egyik másik ismerős itt maradt nyugdíjason lakás nélkül, mert mindenét beleforgatta a cégébe, az meg elúszott 25 év működés után. Pápá kb 200M Ft... ha lakásba tette volna, még meglenne, ha nem forgat mindent egy helyre vissza, akkor is meglenne a diverzifikált rész, de ő mindent egy lapra tett...

Én a magam részéről inkább felnézek azokra akik nem elmulatják meg elutazgatják a pénzt, hanem valamibe félreteszik (pontosabban diverzifikáltan félreteszik). Szerintem ez a felelős gazdálkodás, én inkább követendő példának tekinteném az ismerősödet (kivéve azt, hogy ingatlannehéznek tűnik a megtakarítási portfoliója)... már ha akarnál ingatlan üzemeltetéssel foglalkozni... ha meg nem akkor nyilván te is teszed valahova a pénzed mióta letelt az a 30-38 hónap... csak te épp nem lakásba...
[/offtopic]
 
  • Tetszik
Reactions: luperator

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 171
4 961
113
Milyen kis aranyos! Közpénzből akarunk magántulajdont ingyen felújítani. Ez nő nemcsak hazug, hanem buta is. Persze a választók egy része meg ezt is benyeli mint kacsa nokedlit. Amúgy ezek után verni fogom az asztalt, hogy az állam ugyan vegyen már nekem egy minimum 150 nm-es házat, mert ez jár. Azok is megérdemlik a sorsukat akik ezt a nettó faszságot el is hiszik.

Szerintem szépen illeszkedik az EU nyugdíj, EU minimálbér, EU orvosi ellátás sorba.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Sőt, lassan-lassan el lehet majd kezdeni 10 éven belül egy lakásépítési programot is államilag.
Abba se kellett volna hagyni.
Nem szeret szerintem senki sem lakótelepen lakni,
Melyik lakótelep, melyik társasház, melyik környéken? Én nagyon szerettem lakótelepen lakni, és a világból ki lehetne kergetni nagybátyám kertes házával, de ugyanakkor a szüleimét meg nagyon szeretem, és úgy menekültem újépítésű társasházból is. Akkor most mi van? Környék, lakóközösség stb.

A legjobban mindenki azzal járna ha nem azon problémázna, hogy elszaladtak az ingatlanárak a fizetésekhez képest, hanem most pont felszabadult lehet mindenki, akinek még nincs lakáshitele, mert szabadon befektethet, pénzt csinálhat
Ahol munka van, lassan egy átlagfizetés a bérletidíj, ha ilyen "luxust" vinnél oda, mint gyerek.
Ahol nincs munka ott olcsó, csak ugye az a fránya munka...
Szóval miből csinálsz pénzt, ha minden pénzed elmegy albérletre?
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 509
15 697
113
[offtopic]

Mármint 8-16% az, aki saját tulajdonú ingatlanban lakik, mert más, magántulajdonban lévő lakást/házat bérel. (Nem a magánkézben lévő ingatlanok hányada 8-16%) Igazából én semmi kivetnivalót nem látok a nyugati modellben, hogy bérelnek ott, ahol a legtöbb pénzt fizetik a munkájáért, és ha elveszti a munkáját nincs a veszteség a ház adás-vétellel, felújítással. Én egyfajta magyar társadalmi gyengeségként látom a magas százalékú saját ingatlantulajdont és az ebből adódó földrajzi immobilizáltságot, mert mindenképp ott akarnak dolgozni ahol a lakásuk van. Szerintem pont ezért a saját lakástulajdon akkor indokolt, ha van legalább 4-5 (ez hasraütésszerű volt: van olyan ugyebár, hogy gazdaságos üzemméret, ezt kell közelíteni) és annak a hasznosításával foglalkozik üzletszerűen a delikvens.

Te azt mondod 30-38 hónap alatt kerested meg a rávalót, akkor ismerősöd 12-28 évnyi fizetését tette lakásba ha hasonlóak a körülményei. Egy átlagos magyar férfi a nyugdíjazása előtt 44 évet dolgozik, egy nő átlagosan 40-et.
A paraszt is csak addig szabad paraszt, amíg nem jön A Párt és mondja azt, hogy ennyi fizetését földben tartani egészségtelen, és ezt inkább betéeszesítjük... csak hogy egészséges legyen a társadalom vagyonmegoszlása... tényleg a Rákosista társadalom/gazdaságpolitika zenéit hallom? Meg ha túl nagy lakásod volt és kevesen laktatok benne akkor beköltöztettek melléd lakótársat, persze csak miután beállamosították a lakásodat és bérlővé tettek. Egyébként pont ez történt Kratochvillel is élete alkonyán.

A legjobban mindenki azzal járna ha nem azon problémázna, hogy elszaladtak az ingatlanárak a fizetésekhez képest, hanem most pont felszabadult lehet mindenki, akinek még nincs lakáshitele, mert szabadon befektethet, pénzt csinálhat. Mindig voltak akik csak elmulatták a pénzüket, és mindig voltak akik megtakarítottak. Egyszerűen folytatni kell a megtakarítást, és várni a kedvező pillanatot (spórolni az önerőre). Egyik ismerős pl pont lemaradt, neki sincs lakása, de van jelentős tőzsdei portfoliója, és jelentős kriptovalutatárcája. Ki mihez ért abban takarítson meg, és várja azt, hogy az arány változzon, mert biztos, hogy valamikor változni fog, a kérdés csak az mikor, és abban rimánkodni, hogy ne rossz lóra tegyük a befektetésünket... mert ugyebár az ingatlanárakkal kell minimum tartani az iramot. Az egyetlen jó vigasz, hogy nem jön a bank és mindent visz mert nem tudjuk fizetni a törlesztőt, hanem csak azon mérgelődünk, hogy a megtakarításunk és a félretett/befeketetett pénzünk hozama esetleg nem tartja az iramot az ingatlanárakkal. Akármennyire is mérgelődünk, képzeljük el magunkat ugyanebben a helyzetben a lakáshitellel...
Egyik másik ismerős itt maradt nyugdíjason lakás nélkül, mert mindenét beleforgatta a cégébe, az meg elúszott 25 év működés után. Pápá kb 200M Ft... ha lakásba tette volna, még meglenne, ha nem forgat mindent egy helyre vissza, akkor is meglenne a diverzifikált rész, de ő mindent egy lapra tett...

Én a magam részéről inkább felnézek azokra akik nem elmulatják meg elutazgatják a pénzt, hanem valamibe félreteszik (pontosabban diverzifikáltan félreteszik). Szerintem ez a felelős gazdálkodás, én inkább követendő példának tekinteném az ismerősödet (kivéve azt, hogy ingatlannehéznek tűnik a megtakarítási portfoliója)... már ha akarnál ingatlan üzemeltetéssel foglalkozni... ha meg nem akkor nyilván te is teszed valahova a pénzed mióta letelt az a 30-38 hónap... csak te épp nem lakásba...
[/offtopic]
Nem ment át a tartalom. Nehogy azt mond már, h hú de mekkora előny, h csak bérlő vagy, mert cserébe mobilan váltasz lakóhelyet. Egy usa méretnél ezt el tudom fogadni, de egy akkora országban nem, ahol ha bárhonnan elindulsz (szinte bármerre) 3 óra alatt határhoz érsz.
Ismerős számla nélkül dolgozik és egy szóval nem mondtam, h butaság, amit csinál (bár az egyik felkent ellenzéki megijesztette 15-ben, amikor menekültelhelyezés ürügyén érdeklődtek nála). A saját lakás komoly előnye az, h NEM-et mondhatsz bármire a munkahelyen, mert ha kirúgnak sem leszel hajléktalan. A diverz befektetés híve vagyok én is (nem mulatom el), legyen ingatlan mellett mobilizálható és értékálló befektetés is. Ezért hülyeség csak ingatlant venni, mert bizony azt elvehetik (ahogy nagyszüleim át is élték).
Az arany például ugyanazt a hozamot tudta, mint a lakás (2012 unciánként 317-320 ezer, most 530-600 körül mozgott). De hogy papírt (kötvény, részvény, kripto, stb) nem vennék, az tuti (mindegy milyen mesés hozamok vannak), mivel elégedett vagyok és nem akarok többet.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 509
15 697
113

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
Azt azért ti is látjátok, hogy egyik oldalról az államháztartási hiány, másik oldalról ezek az égig felvert ingatlanárak hamarosan problémát fognak okozni. Ne legyen igazam, de számomra a csokos, érdekházasságos babavárós ingatlanozás egyrészt a társadalom tükörképe (kb ennyire nincs pénz), másrészt egy ugyanolyan csapda mint a devizahitel lufi, csak itt épp forintban van a kitettség a túlárazott ingatlanokban.

Ha lesz egy recesszió, márpedig a közeljövőben az lesz a meglepő ha nem lesz, hazánkfia majd azt látja, hogy nekem van x tízmillió hitelem meg az egyéb kötelezettség, mindemellett a 60-90 milliós energetikailag marha korszerű műanyagdobozom értéke meg olyan szintre zuhant, hogy több a tartozás mint a ház értéke. Baromi nagy csapda és én azt látom, hogy kétségbeesés vagy csőlátás miatt még ebben az időszakban sem látják, hogy baj lehet ebből, csak az ingyen pénzt mert majd lesz valahogy.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
másrészt egy ugyanolyan csapda mint a devizahitel lufi, csak itt épp forintban van a kitettség a túlárazott ingatlanokban.
Ha lesz recesszió megindul az infláció, és ha voltál olyan előreláló, hogy fix kamatozású hitelbe szálltál be (kb 1%-1,5-al drágább kamatért amikor néztem), akkor nevetve fizeted a törlesztőt mert a tartozásod elinflálódik.

Baromi nagy csapda és én azt látom, hogy kétségbeesés vagy csőlátás miatt még ebben az időszakban sem látják, hogy baj lehet ebből, csak az ingyen pénzt mert majd lesz valahogy.
Márpedig évtizedre úgysem tudsz előre tervezni, csak úgy tud az átlegamber nekimenni, hogy majd lesz valahogy. És a szüleinknek is lett valahogy, mert az ő szüleiknek is! Pedig sok olyan dolog volt amivel te se számolnál most!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 952
113
Abba se kellett volna hagyni.

Melyik lakótelep, melyik társasház, melyik környéken? Én nagyon szerettem lakótelepen lakni, és a világból ki lehetne kergetni nagybátyám kertes házával, de ugyanakkor a szüleimét meg nagyon szeretem, és úgy menekültem újépítésű társasházból is. Akkor most mi van? Környék, lakóközösség stb.


Ahol munka van, lassan egy átlagfizetés a bérletidíj, ha ilyen "luxust" vinnél oda, mint gyerek.
Ahol nincs munka ott olcsó, csak ugye az a fránya munka...
Szóval miből csinálsz pénzt, ha minden pénzed elmegy albérletre?
Az eremnek van egy masik oldala is mert sokan ugy lelaknak egy egy alberletet hogy tibb szazezer forint a felujitasa. Nem mindenki vagyik arra hogy szeretetszolgalatot jatszon.
Mi speciel egy koppra felujitott lakast adtunk ki havi szazert (es abbol leadozva), egy ketgyerekes csaladnak, cigi+allat nincs. Korbe lamberiaztam az egeszet, ugyhogy ha kell egy kanna jupolbol kb ki is festem, a padloszonyeget meg kidobom, valami 50 korul volt a ket szobara.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113
Ha lesz recesszió megindul az infláció, és ha voltál olyan előreláló, hogy fix kamatozású hitelbe szálltál be (kb 1%-1,5-al drágább kamatért amikor néztem), akkor nevetve fizeted a törlesztőt mert a tartozásod elinflálódik.


Márpedig évtizedre úgysem tudsz előre tervezni, csak úgy tud az átlegamber nekimenni, hogy majd lesz valahogy. És a szüleinknek is lett valahogy, mert az ő szüleiknek is! Pedig sok olyan dolog volt amivel te se számolnál most!
Azt a bankrendszert majd megnézem amelyik végig fogja nézni, hogy te röhögve fizeted a hiteledet, mert kedvező kamattal vetted fel, de legyen igazad természetesen.

Az biztos, hogy lesz valahogy, ahogy írtad mert mindig volt valahogy. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy az új világrend, amiről a külügyminiszter beszélt, évről-évre közelebb kerül, ha csak legyintenek rá sokan, akkor is. Oda meg el kell jutni. Tartom az álláspontom, hogy marha nagy felelőtlenség a kapuban ezt csinálni, mikor alapvető gazdasági/társadalmi átalakulás van körvonalazóban. De ezt is elmondták.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 559
80 900
113
E70vE3nVoAs-f_X
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Azt a bankrendszert majd megnézem amelyik végig fogja nézni, hogy te röhögve fizeted a hiteledet, mert kedvező kamattal vetted fel, de legyen igazad természetesen.

Az biztos, hogy lesz valahogy, ahogy írtad mert mindig volt valahogy. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy az új világrend, amiről a külügyminiszter beszélt, évről-évre közelebb kerül, ha csak legyintenek rá sokan, akkor is. Oda meg el kell jutni. Tartom az álláspontom, hogy marha nagy felelőtlenség a kapuban ezt csinálni, mikor alapvető gazdasági/társadalmi átalakulás van körvonalazóban. De ezt is elmondták.
A francia forradalom óta folyamatos forradalom van, folyton baromi nagy változás van épp a küszöbön. Egy rövid ideig az ezeréves birodalom téma és az állandóság volt a szöveg, de alapvetően folyton a "többé már semmi nem lesz úgy mint volt" szlogen zeng mindenhonnan. És minden ugyanúgy van. A díszlet változik. Ha azt akarják, hogy szolga légy, az leszel. Mindegy, hogy saját tulajdonod van-e vagy hiteled. Hidd el. Elég sok saját lakása volt dédanyámnak, amiket bérbe adott, de nekünk már nincs ...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ha lesz recesszió megindul az infláció, és ha voltál olyan előreláló, hogy fix kamatozású hitelbe szálltál be (kb 1%-1,5-al drágább kamatért amikor néztem), akkor nevetve fizeted a törlesztőt mert a tartozásod elinflálódik.
A fix kamatozás azt jelenti, hogy banki alapkamat +1-1,5%. A bank nem fog bukni ebbe bele nyugodhatsz. :)
Jelenleg azért tünik úgy, hogy fix a kamat, mert Matolcsy nem játszadozik vele és alacsonyan van tartva.

"többé már semmi nem lesz úgy mint volt" szlogen zeng mindenhonnan. És minden ugyanúgy van.
Ez most más. Great reset, agenda 2030, 4th industrial revolution.
2014-ben még minden szép volt,
2015 zombi háború
2020 covid
2021 vagy 2022 "digitális covid" Az előkészületek már látszódnak Klaus Schwab meg beigérte.
2030-ra borzasztó lesz a világ, de ezt majd senki sem meri leírni. Reméljük mi kimaradunk belőle. A jelek erre mutatnak.

A bérléshez: én nem látom azt a nagy lakáskoncentrációt ami az usában van. Fiatal párok sorban veszik a lakásokat a támogatásból. Tény, hogy néhány jólkereső vett pár lakást amit bérbe adhat.
Amikor bejött a covid 40 000 ért volt pesten felújított 35nm-es lakás amiben a rezsi is benne volt. Szóval ez is olyan, hogy nem biztos, hogy jól járász lesz vele.
Mi is vettünk telket, aztán a korrupt polgárijenő átminősítette alattunk így 4 milliót buktunk rajta és örültünk, hogy szabadultunk tőle és egy kis pénz megmenekült. Persze mindezt azért tette, mert a szemben lévő hegyen megvett fillérekért egy jó nagy mg területet amit viszont építési telekké minősített át. (független sz@rházi, szóval nem kell semelyik oldalra mutogatni.)

Szerintem a magyar lakáspiac kb egészséges. Nagyrészt a sajátjukban laknak az emberek, de van annyi bérelhető - ráadásul magánszemélyektől - ami biztosítja a mobilitást.