[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Én realis opciónak látom, hogy ha nyer is a Fidesz, OV nem fog tudni 4 évet kormányozni. Át kell adnia másnak a min.elnöki széket parton belül, ez lesz az Uniós deal ára. Viszint ezért mi is sokat kérhetünk!! Lázár, Navracsics ezek lehetnek az alternatívák, akiket az elmúlt 4 év harcai nem terhelnek.
Ne vicceljünk már... :)
Remélem nem a brüsszeli levegő ártott meg!?? o_O
..
Jön a német-orosz közeledés és a kis-jégkorszak. Ez a lényeg! Fűteni, élni kell majd valahogy!
Ha az egészsége engedi, akkor Orbán Viktor 2030 utánig maradhat is akár.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and zeal

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 609
113
Én realis opciónak látom, hogy ha nyer is a Fidesz, OV nem fog tudni 4 évet kormányozni. Át kell adnia másnak a min.elnöki széket parton belül, ez lesz az Uniós deal ára. Viszint ezért mi is sokat kérhetünk!! Lázár, Navracsics ezek lehetnek az alternatívák, akiket az elmúlt 4 év harcai nem terhelnek.
Ov örök , nincs leváltása . bár szerintem ha váltanák akkor Varga Juditot látom személy szerint esélyesnek , de amúgy attól is függ milyen öröklés van beállítva, mert ha primogeniture , akkor természetes hogy Viktor után csak Gáspár Főherceg jöhet a trónra :D:D:D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 690
90 783
113
Ne vicceljünk már... :)
Remélem nem a brüsszeli levegő ártott meg!?? o_O
..
Jön a német-orosz közeledés és a kis-jégkorszak. Ez a lényeg! Fűteni, élni kell majd valahogy!
Ha az egészsége engedi, akkor Orbán Viktor 2030 utánig maradhat is akár.
Annyira nem kívánatos személy lett liberalis, zöld, balos körökben (és ők adják az EU döntő többségét) , hogy a személye lassan mar akadály, mint segítség lett az ország szempontjából. És mivel a jobbközép kihátrált mögüle, ezért csak egy radikális áttörés segithetett volna neki. Erre 2-3 éve még volt esely, ma egyre csökkenő. Anno még Trump volt, azóta elbukott. Salvini és Strache kormányzati pozíciókban ült, ma már nem. A Brexit bizonytalanság is kedvezett, ma már lassan lecseng. Most úgy tűnik a németek is totál balra fordulnak, mert a CDU-Merkel eltaktikázta magát.

Mindegy mennyire volt tisztességes az USA választás, vagy Strache kiiktatása, ma már ez senkit sem érdekel, viszont a kormányzat változott. Romló nemzetközi pozíciókban muszáj lassan reagálni a helyzetre.
 
  • Tetszik
Reactions: kiskrumpli

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 690
90 783
113
Ov örök , nincs leváltása . bár szerintem ha váltanák akkor Varga Juditot látom személy szerint esélyesnek , de amúgy attól is függ milyen öröklés van beállítva, mert ha primogeniture , akkor természetes hogy Viktor után csak Gáspár Főherceg jöhet a trónra :D:D:D
Az a helyzet, hogy Orbán lehet a Fidesz elnökként örök, de nekem nincs kedvem újabb 8 év szoci ámokfutáshoz. Márpedig már jövőre is inkább kockazat lesz a személye, mint a siker garanciája. De had lepődjek meg!!

Varga Judy elnézve az ellenzéki min.eln. jelölteket messze alkalmasabb, de én ennél magasabbra tenném a lécet. Nyerni, nyerhet, mert abszolut médiiaképes, nyerő arc, de kormányt és kormanyzópártot vezetni más. Ebben nem győzött meg.

Ha már csaj, akkor Novák Katalin alkalmasabbnak tűnik. Most ilyen full cukormókus, fiatal anyuka szerepben van, családügyi miniszterként, de neki nem ez a fő profilja. Alapvetően több nyelven jól beszélő, külpolitikai területen mozgott. Fidesz alelnökként ma is ő tartja pártvonalon a kapcsolatot Salvinin kezdve, a németeken át a franciákig. Ez alap egy miniszterelnöknél. Viszont kormányzási tapasztalata neki sincs. Marpadig aki miniszterelnök akar lenni, muszáj jó kormányzási tapasztalat és parton belüli beágyazottág.

Itt a kancelláriaminiszterek jöhetnek szóba, akik kvázi miniszterelnökként működnek az Orban kormányokban, amig Orbán a nemzetközi karrierjét építi. ( én egyébként ide desszantolnám a min. elnöki székből. Vezessen egy új jobboldali európai pártot és zúzza szét az EU parlamentet.)

Szal OV utódja volt exkancelláriaminiszterként Varga, Navracsics, Lázár, Gulyás négyesből kerülhet ki. Négyük közül Navracsics és Lázár kiemelkedik a kormányfői alkalmasság tekintetében. Navracsics nekem túl mérsékelt, igy az Orbánhoz hasonlóan egoista Lázár lenne talán a jó választás.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Az a helyzet, hogy a bankok többsége már hazai tulajdonban van. Ugyanígy az anno különadókkal sújtott multik is kicserélődtek részben több hazai szereplőre. Ez a módszer, most részben öntökönszúrás lenne. Ki kell egyezni az Unióval, még 10 év felzárkózásra van szükségünk. 2030ban ha nettó befizetők leszünk, lesz még V4+ szövetség és lesz potens haderőnk, akkor már más poziból targyalhatunk a régi Európával. Most viszont meg kell alkudni! 2022 nagy kérdése, ha OV marad, akkor vele hajlandóak lesznek-e megalkudni vagy inkább egy mindkét felet gyengítő elkeseredett önsorsrontó harc lesz.

Én realis opciónak látom, hogy ha nyer is a Fidesz, OV nem fog tudni 4 évet kormányozni. Át kell adnia másnak a min.elnöki széket parton belül, ez lesz az Uniós deal ára. Viszint ezért mi is sokat kérhetünk!! Lázár, Navracsics ezek lehetnek az alternatívák, akiket az elmúlt 4 év harcai nem terhelnek.
Te valahogy mindig visszavonulással akarsz győzelmet aratni, pedig az nem fog menni mert elfogy a hely ahová visszavonulhatsz. Mindig egyre többet fognak kérni ha engedsz a zsarolásának, ugyan olyanok amúgy mint a Habsburgok voltak a kiegyezés előtt, erőből próbáltak minket kezelni, és a magyar folyton lázadt, aztán más lett a hangnem és a magyar vért nem kímélve védte őket. Egy minimális szinten sem értenek meg minket, és hogy hogyan működünk.

Orbán maga a Fidesz, a legismertebb magyar, akinek lövése sincs semmiről is hamarabb húzza be az X et mert hallott róla vagy látta és neki tetszett, stb, ráadásul Gyurcsány és ő van a magyar politikában aki tudja is a politikát csinálni, nem pedig fut utána, annyi hogy Gyurcsány elfogja inni az eszét lassan, Orbánt meg megöli a zsír. Jó végrehajtó emberei vannak, és fogaskerekei a gépezetnek, de nincs olyan vízió mint Orbánnak van, Magyarország pedig már nem csak evickélni akar, hanem előre törni.

Lázárt felejtsd el, sose fogja támogatni a Fidesz felső vezetése, hamarabb szakadna a párt, ő egy nyugatos politikus miközben egyértelműen a kelet évszázada bontakozik ki a szemünk előtt, nem érti a megálmodott víziót, még hisz a nyugatban. Amúgy tökéletes utód lenne, de ezáltal megbukott. Viszont megértem hogy közel áll hozzád, csak amit ő elgondolt az nem működik.

Amúgy ha elérjük a nettó befizetői állapotot és kilépünk akkor reccs, szerintem inkább már most el kell kezdeni a politikai uniót bomlasztani, és igazából ez is zajlik, mivel nem akarjuk és nem is működik, ha most azt mondjuk jól van, leszünk egy társult ország, és csak a gazdasági unióban veszünk részt, ne gondold hogy engednék, de ha még évekig akasztjuk a terveiket lehet belemennek majd, vagy egyszerűen magától felbomlik mivel nem hatékony, amit semmi más nem okoz mint hogy ideológia került a gazdasági szempontok elé. Szóval szerintem a cél az hogy engedjenek minket hátra lépni és akkor a pálya az övék, csak akkor követne minket ebben egy csomó ország, és ettől félnek. Kilépni senki nem akar a gazdasági unióból csak a politikaiból.
 

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 911
7 609
113
Te valahogy mindig visszavonulással akarsz győzelmet aratni, pedig az nem fog menni mert elfogy a hely ahová visszavonulhatsz. Mindig egyre többet fognak kérni ha engedsz a zsarolásának, ugyan olyanok amúgy mint a Habsburgok voltak a kiegyezés előtt, erőből próbáltak minket kezelni, és a magyar folyton lázadt, aztán más lett a hangnem és a magyar vért nem kímélve védte őket. Egy minimális szinten sem értenek meg minket, és hogy hogyan működünk.

Orbán maga a Fidesz, a legismertebb magyar, akinek lövése sincs semmiről is hamarabb húzza be az X et mert hallott róla vagy látta és neki tetszett, stb, ráadásul Gyurcsány és ő van a magyar politikában aki tudja is a politikát csinálni, nem pedig fut utána, annyi hogy Gyurcsány elfogja inni az eszét lassan, Orbánt meg megöli a zsír. Jó végrehajtó emberei vannak, és fogaskerekei a gépezetnek, de nincs olyan vízió mint Orbánnak van, Magyarország pedig már nem csak evickélni akar, hanem előre törni.

Lázárt felejtsd el, sose fogja támogatni a Fidesz felső vezetése, hamarabb szakadna a párt, ő egy nyugatos politikus miközben egyértelműen a kelet évszázada bontakozik ki a szemünk előtt, nem érti a megálmodott víziót, még hisz a nyugatban. Amúgy tökéletes utód lenne, de ezáltal megbukott. Viszont megértem hogy közel áll hozzád, csak amit ő elgondolt az nem működik.

Amúgy ha elérjük a nettó befizetői állapotot és kilépünk akkor reccs, szerintem inkább már most el kell kezdeni a politikai uniót bomlasztani, és igazából ez is zajlik, mivel nem akarjuk és nem is működik, ha most azt mondjuk jól van, leszünk egy társult ország, és csak a gazdasági unióban veszünk részt, ne gondold hogy engednék, de ha még évekig akasztjuk a terveiket lehet belemennek majd, vagy egyszerűen magától felbomlik mivel nem hatékony, amit semmi más nem okoz mint hogy ideológia került a gazdasági szempontok elé. Szóval szerintem a cél az hogy engedjenek minket hátra lépni és akkor a pálya az övék, csak akkor követne minket ebben egy csomó ország, és ettől félnek. Kilépni senki nem akar a gazdasági unióból csak a politikaiból.

Lázár ügyes meg jól beszél , de a karizmája inkább negatív , úgymond hogy van egy nagy karizmaja de nem megnyerő ... nem tudom elképzelni hogy annyi ember tudna ra szavazni mint mondjuk Ov-re , mert ahoz túl "kígyó" jellemű , mint aki az almát a fárol odaadja évának
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ha japánt akarok akkor én EU helyett közös Magyar-Japán határt kapok? :)
Én realis opciónak látom, hogy ha nyer is a Fidesz, OV nem fog tudni 4 évet kormányozni. Át kell adnia másnak a min.elnöki széket parton belül, ez lesz az Uniós deal ára.
Ezen munkálkodnak 10 éve. Nem fog sikerülni. Sok mindent tudunk blokkolni. Nekik is fájni fog. Lehet még ők tesznek majd ki. :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Az a helyzet, hogy Orbán lehet a Fidesz elnökként örök, de nekem nincs kedvem újabb 8 év szoci ámokfutáshoz. Márpedig már jövőre is inkább kockazat lesz a személye, mint a siker garanciája. De had lepődjek meg!!

Varga Judy elnézve az ellenzéki min.eln. jelölteket messze alkalmasabb, de én ennél magasabbra tenném a lécet. Nyerni, nyerhet, mert abszolut médiiaképes, nyerő arc, de kormányt és kormanyzópártot vezetni más. Ebben nem győzött meg.

Ha már csaj, akkor Novák Katalin alkalmasabbnak tűnik. Most ilyen full cukormókus, fiatal anyuka szerepben van, családügyi miniszterként, de neki nem ez a fő profilja. Alapvetően több nyelven jól beszélő, külpolitikai területen mozgott. Fidesz alelnökként ma is ő tartja pártvonalon a kapcsolatot Salvinin kezdve, a németeken át a franciákig. Ez alap egy miniszterelnöknél. Viszont kormányzási tapasztalata neki sincs. Marpadig aki miniszterelnök akar lenni, muszáj jó kormányzási tapasztalat és parton belüli beágyazottág.

Itt a kancelláriaminiszterek jöhetnek szóba, akik kvázi miniszterelnökként működnek az Orban kormányokban, amig Orbán a nemzetközi karrierjét építi. ( én egyébként ide desszantolnám a min. elnöki székből. Vezessen egy új jobboldali európai pártot és zúzza szét az EU parlamentet.)

Szal OV utódja volt exkancelláriaminiszterként Varga, Navracsics, Lázár, Gulyás négyesből kerülhet ki. Négyük közül Navracsics és Lázár kiemelkedik a kormányfői alkalmasság tekintetében. Navracsics nekem túl mérsékelt, igy az Orbánhoz hasonlóan egoista Lázár lenne talán a jó választás.
Németország "át fog állni a Kelet oldalára"!
Azért, mert egész egyszerűen nem tehet mást. A Mediterráneum PIGS országai nem ránthatják magukkal egyszerűen, s ezt tudják ők is pontosan! Kész a vezeték mára és jön a TÉL, ami tényleg tél lesz! A gáz ára az egekben, s a tározókban is jobbára alul kotyog csak valami!
..
Nem lehet már a régi sémákban gondolkodni! Világkorszakot váltunk!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Azért lehet kinek ilyen, kinek olyan véleménye Orbánról, de azért nem kispályás politikus. Sokszor hallani, fideszes berkekből is, hogy már csak a nemzetközi politikával foglalkozik -de épp ez az, hogy a helyi kis sárdobálásból kimarad. Hogy Lázár, vagy Navracsics mennyire lenne jó államfő? Hááát nem tudom. Az biztos, hogy kettejük közül az egyik nagyon jól el tudja magát adni, de ne akarja tudni az ember, hogy mi van mögötte.

Én azt látom, hogy alapvetően a nemzetállamok szintjén nincs annyira elítélve, elszigetelve Orbán; Merkellel és Makronnal is egész normális viszony alakult ki. Kérdés, ki jön Merkel után. Van e még akkora súlya a német politikának, mint 20 éve? Mennyire lesz hatással a német gazdasági elit az új kancellárra?
A gazdasági oldalán túl, hogy dollárba lett felvéve az adósság, jelzés értékű is. Mikor sokan szabadulnak a dollártól, mi nem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Németország "át fog állni a Kelet oldalára"!
Azért, mert egész egyszerűen nem tehet mást. A Mediterráneum PIGS országai nem ránthatják magukkal egyszerűen, s ezt tudják ők is pontosan! Kész a vezeték mára és jön a TÉL, ami tényleg tél lesz! A gáz ára az egekben, s a tározókban is jobbára alul kotyog csak valami!
..
Nem lehet már a régi sémákban gondolkodni! Világkorszakot váltunk!
Ha hagynák. De nem fogják. Soha nem is hagyták, pedig a hátországa, mondjuk úgy régi terminológiával az élettere mindig is Közép-Európa és Kelet-Európa volt. Drang nach Osten. Azonban sokak érdeke meg amellett szól, hogy ezt ne engedjék.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 502
113
Viktor marad, Viktor örök, Viktor a fidesz maga.
Csakis Szijjártó válthatja, neki vannak dinnyényi skulói, férfi, folyékonyan beszél angolul, ismerik EU /világszerte, stb.
Nem mellékesen nem egy öreg bolény, hanem sokkal fiatalabb az alapító fideszes magnál.
Mindenki más, rajta, és Viktoron kívul csak lepkefing ott.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 690
90 783
113
Te valahogy mindig visszavonulással akarsz győzelmet aratni, pedig az nem fog menni mert elfogy a hely ahová visszavonulhatsz. Mindig egyre többet fognak kérni ha engedsz a zsarolásának, ugyan olyanok amúgy mint a Habsburgok voltak a kiegyezés előtt, erőből próbáltak minket kezelni, és a magyar folyton lázadt, aztán más lett a hangnem és a magyar vért nem kímélve védte őket. Egy minimális szinten sem értenek meg minket, és hogy hogyan működünk.

Orbán maga a Fidesz, a legismertebb magyar, akinek lövése sincs semmiről is hamarabb húzza be az X et mert hallott róla vagy látta és neki tetszett, stb, ráadásul Gyurcsány és ő van a magyar politikában aki tudja is a politikát csinálni, nem pedig fut utána, annyi hogy Gyurcsány elfogja inni az eszét lassan, Orbánt meg megöli a zsír. Jó végrehajtó emberei vannak, és fogaskerekei a gépezetnek, de nincs olyan vízió mint Orbánnak van, Magyarország pedig már nem csak evickélni akar, hanem előre törni.

Lázárt felejtsd el, sose fogja támogatni a Fidesz felső vezetése, hamarabb szakadna a párt, ő egy nyugatos politikus miközben egyértelműen a kelet évszázada bontakozik ki a szemünk előtt, nem érti a megálmodott víziót, még hisz a nyugatban. Amúgy tökéletes utód lenne, de ezáltal megbukott. Viszont megértem hogy közel áll hozzád, csak amit ő elgondolt az nem működik.

Amúgy ha elérjük a nettó befizetői állapotot és kilépünk akkor reccs, szerintem inkább már most el kell kezdeni a politikai uniót bomlasztani, és igazából ez is zajlik, mivel nem akarjuk és nem is működik, ha most azt mondjuk jól van, leszünk egy társult ország, és csak a gazdasági unióban veszünk részt, ne gondold hogy engednék, de ha még évekig akasztjuk a terveiket lehet belemennek majd, vagy egyszerűen magától felbomlik mivel nem hatékony, amit semmi más nem okoz mint hogy ideológia került a gazdasági szempontok elé. Szóval szerintem a cél az hogy engedjenek minket hátra lépni és akkor a pálya az övék, csak akkor követne minket ebben egy csomó ország, és ettől félnek. Kilépni senki nem akar a gazdasági unióból csak a politikaiból.
Sokszor jobb egy taktikai visszavonulás, mint egy tuti bukó harc. Persze romantikusabb állva a harcmezőn meghalni, de a történelmet mindig a túoélők írják. Vesztes hősies csatáink vannak szépszámmal, nein, danke!

Ráadásul nem felhasználni a milliárd eurokat történelmi bűn lenne egy elszalasztott felzárkózási esély, miközben a térség elmegy mellettünk!!

A Habsburg példa annyiban jó, hogy a Kiegyezés után következett Mo. legdinamikusabban felemelkedő korszaka, amikor az európai politikába nem csak kívülről kiabáltunk, hanem aktívan befolyásoltuk.

A jobboldali politikai és gazdasági elit most azt támogatja, akit OV, mert nála az erő. Nem azt mondtam akarata ellenére kell kigolyózni, hanem ennek a változásnak az ő belátásával, támogatásával kell történnie. Minél később jön el ez az idő, annál kisebb a a hosszú távú siker esélye.

A 20.szazad második fele a keleté, Szovjetunióé volt. Bele is rokkantunk.
A vilagpolitika pár évtized amerikai dominanciája után valószínűleg visszaáll egy kétpólusú világra. De Európában egyértelműen egy nyugati, balos, progresszív őrület a trendi. Mind az egyház, mind a ker.dem. pártok annyira becsúsztak középre, hogy szinte eltörpülnek az ideológiai különbségek. A baloldal meg elcsúszott szélsőbalra és totál idiota zagyvaságokat tettek a mainstream részévé. Viszont a gazdaság még tartja magát. És nekünk ezekre az EU milliárdokra szükségünk van!! Ehhez kell jó politikával igazodnunk. Nem átvéve az ökörségeket, de gazdasági együttműködés szükséges. Ez a kompromisszum Orbánnal már nehezebb, mint nélküle. Ez a véleményem.

Egyedül öngyilkosság kilépni az Unióból. Gallyra menne az ország. Ha a V4+ térség kilép, inkább új szerződést köt, 2030 után az már lehet életképes. Ezt is csak elvi alapon mondom, mert még a körvonalai sem látszanak. A legreálisabb forgatókönyv, hogy mi keletiek ezekkel a feltételekkel maradunk 2030 után is az Unióban, míg a Nyugat egy szorosabb, nemzetállamokon túllépő Európai Egyesült Államok felé mozdul el. Nem a szétesés, hanem a szorosabb integráció jeleit látom. Ha ebből ki tudunk maradni, az már siker.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 690
90 783
113
Ha japánt akarok akkor én EU helyett közös Magyar-Japán határt kapok? :)

Ezen munkálkodnak 10 éve. Nem fog sikerülni. Sok mindent tudunk blokkolni. Nekik is fájni fog. Lehet még ők tesznek majd ki. :)
Nekik fájni fog, mi meg lemaradunk a térségtől. Ma 2 milliárdnyi dollárkötvénybe került, hogy folytassuk a harcot, de ez csak akkor jó deal, ha vége egy elfogadható megegyezés. Rendszeresen emelkedő kamatra devizahitel Gyurcsány 2008-as csődjéhez vezet.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 645
3 237
113
Szóval szerintem a cél az hogy engedjenek minket hátra lépni és akkor a pálya az övék, csak akkor követne minket ebben egy csomó ország, és ettől félnek. Kilépni senki nem akar a gazdasági unióból csak a politikaiból.

Na most akkor az a cél, hogy engedjenek minket hátralépni, vagy pont ettől félnek?

Nekem az a véleményem, hogy nem fognak minket engedni innen kilépni, ez nem egy olyan klub ahonnan ki lehetne lépni szerintem. (Nagy- Britannia a kivételt erősíti szabályt eset volt.) Sem pedig hátralépni, vagy ha igen, annak olyan árat fognak szabni utána, hogy talán még mi magunk is megbánjuk. Valószínűleg az utóbbi lesz, mert az ellentétek túlságosan is áthidalhatatlannak látszanak már most is...
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 690
90 783
113
Németország "át fog állni a Kelet oldalára"!
Azért, mert egész egyszerűen nem tehet mást. A Mediterráneum PIGS országai nem ránthatják magukkal egyszerűen, s ezt tudják ők is pontosan! Kész a vezeték mára és jön a TÉL, ami tényleg tél lesz! A gáz ára az egekben, s a tározókban is jobbára alul kotyog csak valami!
..
Nem lehet már a régi sémákban gondolkodni! Világkorszakot váltunk!
Sosem álltak át Keletre, ezért valószínűtlen hogy átfognak. Egy gazdasagilag alacsony szinten beragadt Oroszo. nem vonzó partner. Nem is látni az emelkedés jeleit. Csak a nyersanyagra van szükségük. Még az olcsó munkaerő jól jönne, de a vilagpolitikai bizonytalanságok miatt a beruházások alacsony szinten el vannak fojtva. Putyin ma már ott is akadály, hiába volt történelmileg eddig pozitiv a szerepe.