[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Viszont ha 10.000 ember húzza ugyanígy a Fidesz helyett a Miépet, akkor lett volna 1% helyett, 1,2% a Fidesz hátránya az MSZP-hez, viszont a Miép 4.9 helyett 5,1%-ot kap, ami 12-15 parlamenti képviselő alsó hangon és maradt volna tovább Orbán kormány Miép külső támogatással.

Ugyanez lehet jövőre is egy érvényes forgatókönyv, ha az MH 5% körül van. Ha így lesz 10.000 taktikai listás szavazat az MH-ra többet ér, mint a Fideszre. Még nagyon messze vagyunk, de márciusban érdemes átgondolni.

Egyéniben nem érdemes gondolkozni, ott csak a Fidesz, a többi kuka.
Jól látod!
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 829
113
Imádom az ilyen lekezelő okostojásokat...
1994-ben pontosan hogyan is alakultak a leadott szavazatok?
MSZP 1.7 millió
SZDSZ 1 millió
Ez a kettő már önmagában a fele az összes leadott szavazatnak.Pont ugyanazzal érveltek állandóan az 50%-nál kisebb támogatottságú szerintetek legális fideszes 2/3 mellett, mint amire utalgatni próbálsz. Olyan nincs, hogy itt rendben van ugyanaz, ott nincs. Én mondjuk eleve 2/3 ellenes vagyok, szóval jó ajtón kopogtatsz....

2002-ben a Centrum Párt nem a KDNP-vel indult? Ja, de...

Lassan észrevehetnétek, hogy a NER vesztesei lassan nem mozognak a Stop Gyurcsány jeligére. Mert nem nagyon maradt mit veszteniük.


Mert ez a ner valósága. Még ha ez sokatoknak nem is tűnik fel.
Köszönöm ezt az index-es cikket amit a véleményed alátámasztására linkeltél. Feltételezem el is olvastad! Nos,pont az ilyen "hű bele Balázs"-nak íródott, akit könnyű manipulálni. Végig olvasva nincs olyan bekezdés ami nem lenne fals, hazug, csusztatással ellenkező értelmet nyert mondat.
Csak annyit mondanék, hogy kontra produktív ilyen cikkel bizonygatni az igazadat.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Nem, Nem, Nem, Nem, Nem...!
1. Még azt sem tudjuk előre, hogy a télvégi legyengült immunrendszerű népességben esetleg mekkora lesz a koronavírus 6. hulláma! Lehet, hogy az lesz mint tavaly, új variáns stb.
2. Azt sem tudjuk, hogy mennyire lesz kemény a tél (szerintem nagyon durva lesz), mert ha pl. megismétlődik egy 2013-as márciusi hóvihar, pont a választás napján, akkor a vidék nagy területen megbénul és nem jutnak el az emberek a hóban az urnákhoz, míg Budapesten nagyobb megyeszékhelyeken csak le kell ugrani egy-két saroknyira!
3. Május végén a kiterjedt országos hóvihar viszont már kizárt!
4. És van még néhány olyan faktor, amire senki nem gondolna (Milagro igen :rolleyes:), de nagyon-nagyon fontos lehet.
..
(Én tudom, hogy a Fidesz Kos, s ebből adódóan gyorsaságmániás is, de pont most kellene higgadtnak maradni, gondolkodni, mérlegelni, s ezek után dönteni. S nem pedig indulatból sietősködni és idő előtt a gatyába élvezni amatőr módon.)
..
(Orbán Viktor születésnapja is az Ikrek Ikrek dekádjában van, 2 nappal a választás napja után, május 31.)
Én próbálok hinni neked, de Trumpot is rosszul olvastad a csillagokból. o_O
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Én próbálok hinni neked, de Trumpot is rosszul olvastad a csillagokból. o_O
Szerintem a május 29-ei hóvihar kizárt! Március 15-eire meg volt példa a közelmúltból!
(Trump valószínűleg nyert. Egyébként 2022 tavaszán lesz még Joe Biden? Ezt sem tudjuk...)
..
Aki időt nyer, életet nyer!
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse
T

Törölt tag 008

Guest
Pókerezzetek csak az ország sorsával, ez eddig mindig bejött.
Mohácsnál, '19-ben, 40 augusztusában, 2002-ben.
Majd 40 év múlva amikor a széthullott USE-ból polgárháborúval szabadulunk, levertük a betelepített hordákat és maradt 4 millió magyar, visszatérünk rá, jó volt-e a taktika.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 413
4 449
113
Most jósolnék egyet: Figyelembe véve hogy a Fidesz érdeke a kamupártok burjánzása, úgy látom hogy 2022-ben meglepően kevesen lesznek, ha lesznek.
Az ellenzéknél a lapok le vannak már osztva, mindenki tudja ha Orbánt börtönben akarják látni akkor hova melyik képviselőre/pártra kell szavazni.
Itt most magukat erodálnák, hiszen a Fidesz bázisa lemorzsolódóban van, sok a csalódott. Nem hiányzik nekik kamu konkurencia ebben az állapotban.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Tudják, hogy nem nyerhetnek, ez a 800+k szavazó édeskevés (a Fidesz a SGY, SKval a dupláját hozta össze úgy, hogy csak élőben lehetett aláírni!) és előretolták MZPt, hogy vigye el a balhét.
Mondjuk ez egy érdekes gondolat.

Aztán filóztam azon is, hogy ez az ellenzéknek egy tök ideális felállás is lehet. Gyurcsányék hozzák a szervezetet, a pártot, a full balos szavazóikat, meg a vidék egy részét. Márki meg a nem annyira balosokat, Karácsony alól az emberkéket. Szóval szavazatmaximálás. Aztán meg úgy is az lesz a végső felállás, hogy lehet, hogy Márki lesz a lista élén, de az egész hóbelebancot, DK-stól, Jobbikostól -tehát a szervezeti struktúrát, a valamilyen szinten működni képes valamit, meg a Gyurcsányék. Aztán ki lehet találni, hogy melyik az erősebb kutya az alomban.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Viszont ha 10.000 ember húzza ugyanígy a Fidesz helyett a Miépet, akkor lett volna 1% helyett, 1,2% a Fidesz hátránya az MSZP-hez, viszont a Miép 4.9 helyett 5,1%-ot kap, ami 12-15 parlamenti képviselő alsó hangon és maradt volna tovább Orbán kormány Miép külső támogatással.

Ugyanez lehet jövőre is egy érvényes forgatókönyv, ha az MH 5% körül van. Ha így lesz 10.000 taktikai listás szavazat az MH-ra többet ér, mint a Fideszre. Még nagyon messze vagyunk, de márciusban érdemes átgondolni.

Egyéniben nem érdemes gondolkozni, ott csak a Fidesz, a többi kuka.
Értem a forgatókönyvedet, de nálam felülírja, hogy ellentétben a MH-val a Kutyapárt bejutását biztosra veszem, és abban is teljesen biztos vagyok, hogy ők nem lépnek koalícióra a fidesszel. A MH bejutását a KKP bejutása annulálja.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Értem a forgatókönyvedet, de nálam felülírja, hogy ellentétben a MH-val a Kutyapárt bejutását biztosra veszem, és abban is teljesen biztos vagyok, hogy ők nem lépnek koalícióra a fidesszel. A MH bejutását a KKP bejutása annulálja.
A KKP nem fog indulni, most hogy MZP - vel van esély a rezsimváltásra.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
hű bele Balázs"-nak íródott, akit könnyű manipulálni
Igen, nagyon könnyen manipulálható vagyok. Akkor kérlek támaszd alá érvekkel, hogy egy átlagos fiatal, mondjuk a Samsung Gödi telepén mérnökként, megkeresve a havi "átlag"nettót miért is áll jobban, mint 2002-ben, ahol ugyanilyen feltételekkel kb 120-150 k HUFot kapott kézhez, csak egy Bp-esti átlaglakás 10 millió Ft volt, míg most ugyanez 37,9 millió.
Csak annyit mondanék, hogy kontra produktív ilyen cikkel bizonygatni az igazadat.
Nem, az a kontraproduktív, hogy bármilyen NER kritikára jön a deaznemisúgyvan, meg propaganda, meg a gonosz sorosista panelszövegek. Komolyan 2 oldal itt erősebb érv a kormány ellen, mint amit a teljes ellenzék hozott az elmúlt 12 évben...
 
T

Törölt tag 008

Guest
Samsung Gödi telepén mérnökként, megkeresve a havi "átlag"nettót miért is áll jobban, mint 2002-ben, ahol ugyanilyen feltételekkel kb 120-150 k HUFot kapott kézhez, csak egy Bp-esti átlaglakás 10 millió Ft volt, míg most ugyanez 37,9 millió.
Aki Gödön dolgozik az miért venne pesten lakást? Ha a másik irányba vesz fele annyiba se kerül.
Ezen kívül nézd meg milyen felszereltségű volt a 10M lakás meg milyen a mostani.
Ingatlan árak a világon mindenhol kilőttek, de ha tanultál volna közgazdaságtant akkor nem lepne meg. A föld kínálati grafikonja elég jellegzetes és azt külön ki is emelik, mert több nem lesz belőle, de egyre nagyobb az igény.

Ez olyan, minha azért hibáztatnád a NERt mert a föld glóbusz alakú.