[BIZTPOL] Mali polgárháború

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 244
67 206
113
Én nem az egyetemi tankönyvekről beszéltem hanem a valóságról, hogyan tudja az EU a valós súlyát érvényesíteni a világpolitikában?A jelenlegi formátumában? Annak látjuk az eredményét, ahol a tagállamok azonnal megvétóznak mindent ami csak a legcsekélyebb mértékben is sérti az érdekeiket, és még egy semmitmondó és semmit sem érő elítélő határozatot sem tudnak megszavazni.

Vagy egy mélyebb integrációval ahol van egy közös hadsereg és összehangolt külpolitika?

Döntse el mindenki saját maga.

A történelmi távlatokhoz egy rövid megjegyzés, vissza mehetnénk ilyen alapon pl a kínai kincses hajók korához mivel akkor gyakorlatilag Kína volt az akkori világ első számú gazdasági és valószínűleg katonai hatalma, visszamehetnénk de szerintem nincs semmi értelme ahogy szerintem annak sincs sok haszna, hogy visszamenjünk a római szerződés áláírásáig.Azóta a világ nagyon sokat változott, a jelenlegi helyzet az, hogy az EU az USA és Kína mellett a 3. gazdasági erő lélekszamban felülmúlja az USA-t az ipari kapacitása és technológiai fejlettsége a világ élvonalában van, és nézd meg mennyire tudja érvényesíteni az érdekeit a nagyhatalmakkal szemben a világpolitikában, semennyire, még arra sem képes, hogy az Ukrán helyzet kapcsán Oroszország és az USA mellé üllhessen a tárgyalóasztalhoz.....
Ez csak abban az esetben fekete-fehéren a tagállamokból fakadó gyengeségnek tűnő probléma, ha teljes egészében hagyod figyelmen kívül az EEÁ-ra törekvőkkel szembeni ellenállását ezeknek. Kreténségeket persze, hogy nem fognak a kedvükért megszavazni, önmaguk ellen dolgozni a nemzetben és nemzetek közösségében gondolkodó vezetések. Az lenne az önfeladás, amiben ezerrel mennének Európa érdekeivel szemben, miközben annak van hazudva.

Szóval azért a mérlegben két oldalon vannak súlyok, vakhittel katasztrófába megyünk. És ha megnézed az EU vezetésének a retardált prioritásait, alighanem érthető, hogy a sok patkánykodásuk mellett beleállnak ahol tudnak azok, akiknek együtt kellene működni, mert egészen egyszerűen a világ legnagyobb hülyesége kellene ahhoz, hogy feltétel nélkül az összes barom agyatlan faszságukkal egyetértve működhessen ez.

A nemzetek nem akarnak szivárványpónis áltoleranciát, még egy kis muszlimizációt, az ódúkban és bokrokban százezrével rejtőző széljobb elleni még erősebb küzdelmet-önfeladást, önostorozást, meg az összes hétmérföldes nyomorult baromságot, amit az EEÁ feltételéül akarnak szabni ezek az idióták. Soha nem fogja itt senki benyelni ezt, legalábbis a keleti végeken, de már nyugaton is kezd elég lenni.

Visszamenni is lehetne, de inkább előre kellene menni, csak ki kellene nézni a retardáltak kínálatából. Mert onnan az jön, hogy vagy visszalépünk, vagy jogvédős lmbt cunami közepette lwaz nagyon szupi rablánca mindenkinek. Mintha nem lenne több választás. Ki is lehet lépni ha túl tolják még ennél is jobban.

Vagy, bent maradva lehet átirányítani a folyamatokat egy emberi vágányra, ahol nem ellenségként tekint rád a vezetés, miközben elvárja, hogy kiszolgáld a faszságait. Ezen megy az ügyködés, hogy ne kelljen szívni tovább ezek miatt a kibaszott szemét kretének miatt, akik eddig kormányozták az elmebajukkal a kontinest.
 
W

Wilson

Guest
Ez csak abban az esetben fekete-fehéren a tagállamokból fakadó gyengeségnek tűnő probléma, ha teljes egészében hagyod figyelmen kívül az EEÁ-ra törekvőkkel szembeni ellenállását ezeknek. Kreténségeket persze, hogy nem fognak a kedvükért megszavazni, önmaguk ellen dolgozni a nemzetben és nemzetek közösségében gondolkodó vezetések. Az lenne az önfeladás, amiben ezerrel mennének Európa érdekeivel szemben, miközben annak van hazudva.

Szóval azért a mérlegben két oldalon vannak súlyok, vakhittel katasztrófába megyünk. És ha megnézed az EU vezetésének a retardált prioritásait, alighanem érthető, hogy a sok patkánykodásuk mellett beleállnak ahol tudnak azok, akiknek együtt kellene működni, mert egészen egyszerűen a világ legnagyobb hülyesége kellene ahhoz, hogy feltétel nélkül az összes barom agyatlan faszságukkal egyetértve működhessen ez.

A nemzetek nem akarnak szivárványpónis áltoleranciát, még egy kis muszlimizációt, az ódúkban és bokrokban százezrével rejtőző széljobb elleni még erősebb küzdelmet-önfeladást, önostorozást, meg az összes hétmérföldes nyomorult baromságot, amit az EEÁ feltételéül akarnak szabni ezek az idióták. Soha nem fogja itt senki benyelni ezt, legalábbis a keleti végeken, de már nyugaton is kezd elég lenni.

Visszamenni is lehetne, de inkább előre kellene menni, csak ki kellene nézni a retardáltak kínálatából. Mert onnan az jön, hogy vagy visszalépünk, vagy jogvédős lmbt cunami közepette lwaz nagyon szupi rablánca mindenkinek. Mintha nem lenne több választás. Ki is lehet lépni ha túl tolják még ennél is jobban.

Vagy, bent maradva lehet átirányítani a folyamatokat egy emberi vágányra, ahol nem ellenségként tekint rád a vezetés, miközben elvárja, hogy kiszolgáld a faszságait. Ezen megy az ügyködés, hogy ne kelljen szívni tovább ezek miatt a kibaszott szemét kretének miatt, akik eddig kormányozták az elmebajukkal a kontinest.
Ok, de ha azt gondolja valaki, hogy egy mélyebb integráció nélkül meg lehet úszni azt, hogy az EU tényező legyen a világpolitikában az szerintem habos-babos rózsaszín ábrandokat kerget.....
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 244
67 206
113
Ok, de ha azt gondolja valaki, hogy egy mélyebb integráció nélkül meg lehet úszni azt, hogy az EU tényező legyen a világpolitikában az szerintem habos-babos rózsaszín ábrandokat kerget.....
Ha a felálló nemzeti és NATO integrált haderői mellé nem egy töketlen szivárványpónis vezetés párosul, már helyben is leszünk. Igazából ha az EB-t mgszüntetnék és az ET venné át a helyét, máris előrébb lennénk, mert ott meg kellene keresni a tagállami kompromisszumot, ahol többféle érv megjelenne a többféle vezetés miatt. És lenne esélye a győzelemre a tökösebb hozzáállásnak is.

Mert látszólag az EB egyöntetűsége hatékonyabbnak tűnik szavakban, csak az a gond, hogy egyöntetűen a töketlen kreténséget képviseli. Sehová nem jutunk vele.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Igen. Ez itt a lényeg.

A Tanács messze jobban teljesít, mert ott képviselteti magát az összes állam döntéshozója. Ezért olyan döntéseket készít elő és fogad el, amelyek előnyösek a nemzeteknek vagy elfogadható kompromisszumok. Emiatt nem is szokták túl gyakran megtámadni az ott meghozott döntéseket.
Eredetileg az Európa Tanács vezette az EU-t, ő szabta meg az irányvonalakat. A Bizottság csak ezeknek az irányvonalak végrehajtó és ellenőrző testülete lett volna. És ma is így kellene legyen.

Franciaország a világ 7. legnagyobb haderejével rendelkezik. Nem igazán a tűzerő hiányzik onnan egy Mali elrendezéséhez. És itt visszatértünk az eredeti kérdésekhez. Vajon ha nem a katonai tűzerő, akkor mégis mi hiányzik Franciaországból, hogy sikeresen szerepeljen egy ilyen konfliktusban? Vajon tényleg Orbán Viktor és a nemzet államok akadályozzák a Légió hatékony bevetését vagy valami más okok húzódnak a háttérben?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 913
35 766
113
Le Drian szerint Franciaország teljesen kivonul Maliból, de nem hagyja el a Száhel-övezetet

"Múlt héten, Choguel Kokalla Maiga Mali miniszterelnöke Mali-ban azt a széles körben elterjedt nézetet fogalmazta meg, hogy a Barkhane művelet, a francia terrorellenes misszió, valójában segített a terrorista erőknek az átcsoportosításban, ahelyett, hogy felszámolta volna őket."
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Ok, de ha azt gondolja valaki, hogy egy mélyebb integráció nélkül meg lehet úszni azt, hogy az EU tényező legyen a világpolitikában az szerintem habos-babos rózsaszín ábrandokat kerget.....
Eddig, mikor tényező volt világ szinten Európa, akkor Európai Egyesült Emirátusok voltak, vagy független államok?
Mikor kezdett megreccseni végleg(?) Európa, mint tényező? A független államok korában, vagy amikor elkezdődött az integráció?
 
W

Wilson

Guest
Eddig, mikor tényező volt világ szinten Európa, akkor Európai Egyesült Emirátusok voltak, vagy független államok?
Mikor kezdett megreccseni végleg(?) Európa, mint tényező? A független államok korában, vagy amikor elkezdődött az integráció?
Aki azt hiszi, hogy a föld egyik legnagyobb és legfejlettebb gazdasági erejével rendelkező közössége, jelentős haderővel nem tudná megakadályozni a Földközi-tengeren keresztül történő illegális bevándorlást az szerintem nem ebben a dimenzióban illetve világban él......
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Aki azt hiszi, hogy a föld egyik legnagyobb és legfejlettebb gazdasági erejével rendelkező közössége, jelentős haderővel nem tudná megakadályozni a Földközi-tengeren keresztül történő illegális bevándorlást az szerintem nem ebben a dimenzióban illetve világban él......
Ha akarná a mai nemzetállamok is meg tudnák akadályozni. Nem feltétlen a képesség, hanem az akarás hiánya áll fenn, ami meg nem nemzetállam-egyesült európai emirátusok kérdése. Aki meg ezt összemossa, "az szerintem nem ebben a dimenzióban illetve világban él." :)
De egyébként nem válaszoltál a kérdésre. :p
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
W

Wilson

Guest
Ha akarná a mai nemzetállamok is meg tudnák akadályozni. Nem feltétlen a képesség, hanem az akarás hiánya áll fenn, ami meg nem nemzetállam-egyesült európai emirátusok kérdése. Aki meg ezt összemossa, "az szerintem nem ebben a dimenzióban illetve világban él." :)
A Földközi tengeren keresztül történő illegális migráció megfékezésére nem elég az egyes mai nemzetállamok erőfeszítése ahhoz európai összefogás kell aki pedig ezt nem látja
"az szerintem nem ebben a dimenzióban illetve világban él." :)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 978
91 875
113
Elhagyja Fr és szövetségesei Malit.
Elegük van a pénzpocsékolásból....
Csak az teszik Európával az oroszok, amit az oroszokkal az USA. Egyre hátrébb nxomja őket. Sztem csak Nigerbe vonulnak át. A magyar misszió is sanszosan oda, csak csúszva. Lehet át kell írni a topik címet. Kivéve, ha átvesszük a franciák helyet Maliban. :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
A Földközi tengeren keresztül történő illegális migráció megfékezésére nem elég az egyes mai nemzetállamok erőfeszítése ahhoz európai összefogás kell aki pedig ezt nem látja
"az szerintem nem ebben a dimenzióban illetve világban él." :)
Az országoknak elsősorban a kikötést kellene megakadályozni. Ez politikai kérdés. Másrészt a (katonai, hírszerzési és más)képesség meglenne hozzá, hogy ezeket a migrációs útvonalakat felszámolja és kellő hatékonysággal ellenőrizze. Ami megint csak nem az egyedült államok vs. nemzetállamok kérdése. Végül egy-egy közös érdek mentén történő összefogás még nem ok az EEÁ-ra, hisz régen is és ma is vannak katonai alkalmi, vagy állandósult szövetségek az egybesülés nélkül is.

És már csak megszokásból:
"az szerintem nem ebben a dimenzióban illetve világban él." :)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 990
19 327
113
A Földközi tengeren keresztül történő illegális migráció megfékezésére nem elég az egyes mai nemzetállamok erőfeszítése ahhoz európai összefogás kell aki pedig ezt nem látja
"az szerintem nem ebben a dimenzióban illetve világban él." :)
Miért, csak egész Európa együtt tudja meghúzni a ravaszt, hogy elsüllyessze a lélekvesztőt? Csak együtt lehet visszatoloncolni az illegálisokat? Ja igen, amíg a közösség akadályozza az önvédelmet, addig tényleg csak közösen lehet megvédeni magunk.

Az EU nem a megoldás, hanem a probléma. Az meg, hogy kicsik vagyunk egyedül... Szingapúr is kicsi, mégis elvan.Aki ez nem látja be, "az szerintem nem ebben a dimenzióban illetve világban él."
 
W

Wilson

Guest
Miért, csak egész Európa együtt tudja meghúzni a ravaszt, hogy elsüllyessze a lélekvesztőt? Csak együtt lehet visszatoloncolni az illegálisokat? Ja igen, amíg a közösség akadályozza az önvédelmet, addig tényleg csak közösen lehet megvédeni magunk.

Az EU nem a megoldás, hanem a probléma. Az meg, hogy kicsik vagyunk egyedül... Szingapúr is kicsi, mégis elvan.Aki ez nem látja be, "az szerintem nem ebben a dimenzióban illetve világban él."
Ja csak Szingapúrba nem akar bejutni illegálisan fél Afrika meg a Közel-kelet és Közép-Àzsia....
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 990
19 327
113
Ja csak Szingapúrba nem akar bejutni illegálisan fél Afrika meg a Közel-kelet és Közép-Àzsia....
Ellenben délkelet-ázsia akar. És hoppá, meg tudják oldani, mert meg akarják oldani.

Persze ez is egy hozzállás, hogy jajj, de neki nem az poontosan én problémáim vannak, úgyhogy hiába látszik, hogy a problémák megoldhatók, pont ezek megoldására nincs példa, mert ezeket nekem kéne megoldani, de én nem csinálom, mert nincs rá példa!

Tanult tehetetlenség a szóösszetétel, ami egy a modern nyugati embert jellemző szemléletmód, két módon fejlődik ki: segélyezés alanyainál (elkényeztett gyerekenél is, nem csak a rászorulóknál!), illetve a túlszocializációval/túlzott specializációval/túlképzéssel.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 440
10 244
113
Ja csak Szingapúrba nem akar bejutni illegálisan fél Afrika meg a Közel-kelet és Közép-Àzsia....
Tudja azt az olvtárs miről beszél, ha Szingapúrban azt mondanák hogy ne gyertek ide, de közben a gazdag szingapúri polgár adójából ingyen lakás, és segélyke jutna nekik meg a nemi erőszakra is azt mondanák hogy ejnye már , nem tudta hogy nem szabad mert más közegből érkezett, de becs szó mi nem akarjuk hogy jöjjenek mondanák a politikusaik. Csak nem tudjuk megakadályozni mert az asean nem mondta meg mit kell tennünk.....
Én is Szingapúrt hoztam volna fel példának, mert japán messze van a csónakozáshoz, de az elvek ugyan azok.

Ehelyett világosan meg van mondva, nincs út, ne gyere ide, nem kellesz nekünk, ha nem az ajtón kopogtatsz meg**szuk a segged. Nem pedig az hogy elmondják hogy ne gyerek de megadunk nektek mindent amit akkor adnánk ha jogosan jönnétek,

Nem fogadjátok vissza akit kitoloncolunk? Jó, teljes segélyezés leállítása, kereskedelem leállítása, utazási korlátozás a teljes elittel szemben, vagyon befagyasztás, másnap minden érintett ország aláírná hogy átveszünk mindenkit. Na ez az ahol közösen fellépve nagyobb ereje lenne az EU nak, minden más kezelhető nemzetállami szinten ha akarat is van.
 

Gungnir (F1End)

Well-Known Member
2021. március 24.
442
1 189
93
Ehelyett világosan meg van mondva, nincs út, ne gyere ide, nem kellesz nekünk, ha nem az ajtón kopogtatsz meg**szuk a segged. Nem pedig az hogy elmondják hogy ne gyerek de megadunk nektek mindent amit akkor adnánk ha jogosan jönnétek,
Ez mondjuk nem teljese igaz. Szingapurban a lakosok kb 60% -a csak állampolgár, a többi gyakorlatilag vendégmunkás/expat.
Szóval azért elég jelentős a bevándorlás, viszont elég erősen szabályozott, csak azt engedik be, aki dolgozni jön a megfelelő képesítésekkel, és aki nem tarjta be a szabályokat, azt kiutasítják.