[BIZTPOL] NATO - North Atlantic Treaty Organization

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 322
55 737
113
mert,hogy kell még 2 muszlim ország a natoba,bakker,tiszta gáz már ez a nyugat,már attól félek,a röhögés miatt vesztenek az Oroszok.
Kajak égő amit leműveltet itt mindenkivel usánka,egy szó,egy hang nincs a nemzetközi sajtóban,ami megpendítené az igazságot,vagy valami értelmeset büffentene,csak a felszopás,meg a hivatásos rettegés,fenyegetettség,mert majd usánka megvéd mindenkit,holott ő a sárteke legnagyobb terroristája,hazudozója,gyarmatosítója,átbaszója,lehúzója,teljesen elképesztő a gátlástalan pénznyomtatása,és mindenki csak szopatja vele magát.
De nem baj,majd hoz nekünk lng-t,olcsón...
Agybaj.
 
K

kamm

Guest
Nohát időközben úgy látom meg is beszéltétek PFZ és kriss02 részvételével amire én is gondoltam, tehát, hogy a törökök ugyan belementek a két skandi tagságába, de feltételekkel amit azok meg is ígértek. Ám a török bizalmatlan fajta és ha nem teljesülnek a feltételei nem fogja a szerződést ratifikálni.
Nem is kell. Ha egyszer már beléptek, akkor Kardigán max toporzekolhat. Pláne az új görög F-35 rendelés miatt majd úgy kell neki a nyugati technológia, mint az oxigén (gyanítom, valami ilyesmi üzletet kötöttek a háttérben e.g. a rebesgetrt Tr4 EF rendelés stb.)
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 349
9 122
113
Nem is kell. Ha egyszer már beléptek, akkor Kardigán max toporzekolhat. Pláne az új görög F-35 rendelés miatt majd úgy kell neki a nyugati technológia, mint az oxigén (gyanítom, valami ilyesmi üzletet kötöttek a háttérben e.g. a rebesgetrt Tr4 EF rendelés stb.)
Attól tartok, tévedsz. A görögök legkorábban 27-28-ban számíthatnak az első F35-ösökre, ha egyáltalán. A két skandináv nato csatlakozása pedig csak a ratifikáció után történik, tehát nem fogják hintába ültetni a törököt.
https://www.portfolio.hu/global/20220701/szupermodern-vadaszgepeket-villantanak-a-gorogok-553865
https://infostart.hu/kulfold/2022/07/02/finnorszag-es-svedorszag-mar-az-iden-nato-tag-lehet
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 736
76 784
113


 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 353
26 594
113

Energia takarékos (TESCO) harckocsi, repülőgép, vagy mi? Isten bizony ez a NATO egy hatalmas GITTEGYLET!!!
"Ha meg kell b&szódni, hát akkor meg kell b&szódni".
Ez a finn, svéd tag felvétel jobb, mint egy szappanopera. Hány részes is lesz? Remélem a finnek jó rá fognak faragni, meg is érdemlik.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 322
55 737
113




Akkor minden rendben lesz,megint elkapták a lényeget....:confused:
 
K

kamm

Guest
Attól tartok, tévedsz. A görögök legkorábban 27-28-ban számíthatnak az első F35-ösökre, ha egyáltalán. A két skandináv nato csatlakozása pedig csak a ratifikáció után történik, tehát nem fogják hintába ültetni a törököt.
https://www.portfolio.hu/global/20220701/szupermodern-vadaszgepeket-villantanak-a-gorogok-553865
https://infostart.hu/kulfold/2022/07/02/finnorszag-es-svedorszag-mar-az-iden-nato-tag-lehet
Mi van. o_Oo_Oo_O

Azt érted, hogy ha a törökök akárhogyan ellensúlyozni akarják az a 27-28 táján érkező 20 görög F-35-ot, akkor azt kb tavaly meg kellene rendelniuk...? A törököknek tegnapra kellenének a modern fighterek, mert a TFX sehol nincs (szerintem nem is lesz sosem nyugati partner nélkül, ez nem metallurgy kérdése már), az a kb 150-200 aktiv F16os már most is viccesen elavult, nemhogy évek múlva, kb 10% fiatalabb 20 evesnel, de azok is csak Block50 (2007-bol.) A tobbi mindenfele Block 30-40-50 kozotti 25-30-40 éves gép.

A török légierő papíron nagy, valóságban szerintem az olasszal sem bírna el, olyan elavult.
 
K

kamm

Guest
Hát őő nem lepődnék meg ha hirtelen véletlenűl mégis csak megkapnák az F-35öt...!Szerintem kardigán arra vár...!
Azt az S-400 miatt kizárom. Viszont egy F-16V (Block 70) rendelést ill annak a 20-30 db 15-20 év közötti Block50 upgradejenek az üzletet el tudom képzelni, mellette meg egy emberes (50-60 gépes) Tr4 EF rendelessel (ami ugye elviszi már a Meteort, amit az érkező, szintén twin engine görög Rafaleok is visznek majd.)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 643
32 232
113
Miben fogadjunk, hogy a törökök ellen életben lévő szankciókat hamarosan felmondják?

"Törökország, miután kezdetben ellenezte Finnország és Svédország NATO-csatlakozását, június 28-án jelentős nyomásnak hódolt, és a két skandináv országgal kötött kompromisszum után feladta álláspontját. Recep Tayyip Erdoğan török elnök azt tervezte, hogy a NATO-csúcstalálkozót arra használja fel, hogy véget vessen a skandinávoknak a szíriai kurd csoportoknak nyújtott támogatásának, és megtámadja Görögországot. Bár ez utóbbi nem történt meg, Erdoğan biztosította a finn és svéd támogatás végét a Népvédelmi Egységek (YPG), a Kurdisztáni Munkáspárt (PKK) szíriai ága számára."

 
K

kamm

Guest
A hirek szerint Egyiptom $3B korul rendel be 24 EFt a Leonardon keresztul gyartatva; ha Kardiganek 2x ennyit rendelnek, mondjuk a nemetekkel megalkudva (nekik ugye mar keszul legutobbi a 30 gepes Tr4 rendelesuk, el tudom kepzelni, hogy esetleg 14-15 gep utan a 'szalagrol' a kovetkezo 14-15 a torokoke lehet), akkor az sem lehet $6Bnel dragabb...
Ha emelle fel tudnak huzni 100-150 Block 40-50-est a Block70-re, akkor (a regi hulladek Phnatomokat stb kihajitva) lenne mondjuk ~50 Tranche 4 EF Meteorral teleaggatva, ~150 F-16V, valamint az S-400-asok melle, akkor azert az kepes ellenallni a gorogok 80-100 F-16V (szinten upgradelt Block 50/52 gepek, 2028 korul lesznek keszen), 24 Rafale es 20-25 F-35os kollekciojanak is (utobbi szinte 2028 korul.)
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 349
9 122
113
Mi van. o_Oo_Oo_O

Azt érted, hogy ha a törökök akárhogyan ellensúlyozni akarják az a 27-28 táján érkező 20 görög F-35-ot, akkor azt kb tavaly meg kellene rendelniuk...? A törököknek tegnapra kellenének a modern fighterek, mert a TFX sehol nincs (szerintem nem is lesz sosem nyugati partner nélkül, ez nem metallurgy kérdése már), az a kb 150-200 aktiv F16os már most is viccesen elavult, nemhogy évek múlva, kb 10% fiatalabb 20 evesnel, de azok is csak Block50 (2007-bol.) A tobbi mindenfele Block 30-40-50 kozotti 25-30-40 éves gép.

A török légierő papíron nagy, valóságban szerintem az olasszal sem bírna el, olyan elavult.
Azért haladunk, ha lassan is. A finn, svéd nato csatlakozást legalább elengedted. A görög f35 rendeléssel kapcsolatban az a probléma, hogy te teljesen biztosra veszed a gépek leszállítását határidőre. Biztosra veszed azt is, hogy a törökök ott fognak letolt gatyával állni mindenféle komolyabb légierő ( a légvédelmet egyébként kihagytad) nélkül és retteghetnek a krva veszélyes görögöktől. Én úgy vélem, hogy reálisan ma nincs ember aki meg tudná mondani, mi lesz európában, vagy akár az usa-ban 3-4 év múlva gazdaságilag, katonailag. Nekem személy szerint nem tűnik valószínűnek egy görög-török háború, de ha mégis lenne, szerintem a törökök elpicsáznák a helléneket, de mint korábban jeleztem ezek csupán üres spekulációk a jövő bizonytalanságára való tekintettel.
 
K

kamm

Guest
Azért haladunk, ha lassan is. A finn, svéd nato csatlakozást legalább elengedted.
Mit engedtem el, mivel haladunk? Hülyeséget állítász a levegőből, majd amikor Kardigán mégiscsak beleegyezik, akkor az ellenkezőjét állítod, majd most "haladunk" és én vagyok, aki "elengedte"... te valamiféle szereket használsz? :D


A görög f35 rendeléssel kapcsolatban az a probléma, hogy te teljesen biztosra veszed a gépek leszállítását határidőre. Biztosra veszed azt is, hogy a törökök ott fognak letolt gatyával állni mindenféle komolyabb légierő ( a légvédelmet egyébként kihagytad)
Sőt, Nemhogy nem igaz, de konkrétan még le is írtam.
Mondom, mintha valami masallapotban olvasnal...

Az hagyján, de pont azt magyarazom, hogy ahhoz, hogy ne alljanak ott letolttal, ahhoz rendelniuk kell, tegnap.:rolleyes:


nélkül és retteghetnek a krva veszélyes görögöktől. Én úgy vélem, hogy reálisan ma nincs ember aki meg tudná mondani, mi lesz európában, vagy akár az usa-ban 3-4 év múlva gazdaságilag, katonailag. Nekem személy szerint nem tűnik valószínűnek egy görög-török háború, de ha mégis lenne, szerintem a törökök elpicsáznák a helléneket, de mint korábban jeleztem ezek csupán üres spekulációk a jövő bizonytalanságára való tekintettel.
Fentiek alapján javaslom, olvass utána a görög-torok feszültség lassan százéves hatterenek.

Alapvetően arrol van szó, hogy a görögöknek kritikus a tengeri kereskedelem, amihez meg az Égei kontrollját fenn kell tartaniuk. Kiterjesztették a partmenti zonajukat, amit a törökök sokáig nem elleneztek, így az ENSZ előtt el is fogadták.
Pár évtizede viszont már cirkuszolnak miatta a törökök, Kardigán muszlimos fordulata óta meg vért kohognek fel tőle...

A hidegháború alatt tört ki igazán a cirkusz, de azt az amerikaiak a fedő alatt tartottak, nem futott ki a leves, nem lett totális háború köztük (pedig a nyolcvanasokban agyonlovoldoztek egymas hataroreit, előtte meg a görög junta sunyi ciprusi puccsa után a török invázió és a sziget felosztása jött valaszul.)

Az elmúlt 20-25 évben elég durvan belobbant a cirkusz, néha csak valami jelképes sziklaszigetek stb kapcsán, máskor meg lovoldozik egymas hajóit, repülőit stb.
Gyakorlatilag az ukrán-orosz cirkusz előtt Európa egyetlen valódi, bármikor háborúvá fajuló permanens konfliktusa volt, konstans parazslik, sosem lehet tudni, mikor eszkalálódik napok alatt egy nyílt háborúvá.

Egyenkent szokas Kardiganekat ördögnek lefesteni, van is bőven miért, de ebben a konfliktusban a görögök is szarrá provokálják őket kezdettől fogva, lasd pl a ciprusi puccsot, amit az akkor görög katonai diktatúra szervezett és hajtott végre.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 349
9 122
113
Mit engedtem el, mivel haladunk? Hülyeséget állítász a levegőből, majd amikor Kardigán mégiscsak beleegyezik, akkor az ellenkezőjét állítod, majd most "haladunk" és én vagyok, aki "elengedte"... te valamiféle szereket használsz? :D



Sőt, Nemhogy nem igaz, de konkrétan még le is írtam.
Mondom, mintha valami masallapotban olvasnal...

Az hagyján, de pont azt magyarazom, hogy ahhoz, hogy ne alljanak ott letolttal, ahhoz rendelniuk kell, tegnap.:rolleyes:



Fentiek alapján javaslom, olvass utána a görög-torok feszültség lassan százéves hatterenek.

Alapvetően arrol van szó, hogy a görögöknek kritikus a tengeri kereskedelem, amihez meg az Égei kontrollját fenn kell tartaniuk. Kiterjesztették a partmenti zonajukat, amit a törökök sokáig nem elleneztek, így az ENSZ előtt el is fogadták.
Pár évtizede viszont már cirkuszolnak miatta a törökök, Kardigán muszlimos fordulata óta meg vért kohognek fel tőle...

A hidegháború alatt tört ki igazán a cirkusz, de azt az amerikaiak a fedő alatt tartottak, nem futott ki a leves, nem lett totális háború köztük (pedig a nyolcvanasokban agyonlovoldoztek egymas hataroreit, előtte meg a görög junta sunyi ciprusi puccsa után a török invázió és a sziget felosztása jött valaszul.)

Az elmúlt 20-25 évben elég durvan belobbant a cirkusz, néha csak valami jelképes sziklaszigetek stb kapcsán, máskor meg lovoldozik egymas hajóit, repülőit stb.
Gyakorlatilag az ukrán-orosz cirkusz előtt Európa egyetlen valódi, bármikor háborúvá fajuló permanens konfliktusa volt, konstans parazslik, sosem lehet tudni, mikor eszkalálódik napok alatt egy nyílt háborúvá.

Egyenkent szokas Kardiganekat ördögnek lefesteni, van is bőven miért, de ebben a konfliktusban a görögök is szarrá provokálják őket kezdettől fogva, lasd pl a ciprusi puccsot, amit az akkor görög katonai diktatúra szervezett és hajtott végre.
Biztosíthatlak, hogy én nem használok szereket, amiről viszont a te esetedben-idegbeteg reakciódat figyelembe véve nem vagyok meggyőződve. Tudod, próbáld meg felfogni, hogy emberek nem egyformán látják a világot és ugyanarról a dologról különböző a véleményük. Ha te az a típus vagy aki képtelen elviselni, hogy más nem osztja a te véleményedet az elég szar lehet neked, de sajnálni ezért nem fog senki.
 
K

kamm

Guest
Biztosíthatlak, hogy én nem használok szereket, amiről viszont a te esetedben-idegbeteg reakciódat figyelembe véve nem vagyok meggyőződve. Tudod, próbáld meg felfogni, hogy emberek nem egyformán látják a világot és ugyanarról a dologról különböző a véleményük. Ha te az a típus vagy aki képtelen elviselni, hogy más nem osztja a te véleményedet az elég szar lehet neked, de sajnálni ezért nem fog senki.
Ennyire magabiztosan fogalmatlansagokat hirdetni minimum pálinka nélkül nekem új dolog...
Ez már a woke rutin, amikor a tények ismeretében sem számít semmi,csak a "különböző vélemény", meg a másik "elengedi" és hasonlok...

A lényeg ugyanaz. A törököknek nagyon kell a nyugati színvonalú légierő, ráadásul azonnal.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 349
9 122
113
Ennyire magabiztosan fogalmatlansagokat hirdetni minimum pálinka nélkül nekem új dolog...
Ez már a woke rutin, amikor a tények ismeretében sem számít semmi,csak a "különböző vélemény", meg a másik "elengedi" és hasonlok...

A lényeg ugyanaz. A törököknek nagyon kell a nyugati színvonalú légierő, ráadásul azonnal.
Zavarodottnak tűnsz, de idővel jobb lesz talán. Ha ez segít neked, kapjon a török nyugati színvonalú légierőt. Már csak azt kell eldönteni melyik nyugati ország színvonalára gondolsz.
 
  • Vicces
  • Imádom
Reactions: LMzek 2.0 and kamm

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 980
8 534
113
Szerintem itt mindenki zavarodott, aki már szétszedi azt a NATO-t, amely éppen talán először a történelemben egységesen kiállít saját országai területi védelméért, és jelentősen megnövelt létszámot és eszközparkot telepített a keleti tagországok védelmére. Vannak olyan kelet-európai országok amelyek örömmel várták a NATO csapatok érkezését, lásd a baltikum, lengyelország, szlovákia és románia, és vannak akiknek már az eltérő politikai nézeteik miatt, fanyalogva, Magyarország. Itt még a művelet szót, és a közös harccsoportokat sem merték emlegetni, a dagadt békegalamb zavaros ideologiai marhaságai miatt.

A két új NATO taggal, amely július 4-én aláír csatlakozással kapcsolatos dokumentumokat,
..
On Monday, 04 July 2022, NATO Headquarters will host accession talks between NATO officials and representatives of Finland and Sweden. There will be no media opportunity.

Allies will sign the Accession Protocols for Finland and Sweden on Tuesday (5 July 2022). The NATO Secretary General, Mr. Jens Stoltenberg, will then give a joint press conference with the Minister of Foreign Affairs of Finland, Mr. Pekka Haavisto, and the Minister of Foreign Affairs of Sweden, Ms Ann Linde, at NATO Headquarters.

Media Advisory – 5 July 2022

10:00 (CEST) Public opening remarks ahead of the signature of the NATO Accession Protocols for Finland and Sweden (official photographers only)

11:30 Press conference of the NATO Secretary General, the Minister of Foreign Affairs of Finland and the Minister of Foreign Affairs of Sweden – open for all accredited media
...
két gyakorlatilag full kompatibilis haderővel rendelkező ország lép be a védelmi szövetségbe.
Akik a görög-török ellentétre szavaznak, rossz hír, hogy ugyan a történelmi szembenállás megvan a mai napig, és az is tény, hogy figyelik egymás haderőfejlesztési progamjait, (ahogy itt kelet-közép európában is egymás az országok) a közös védelem felülírja ezeket az ellentéteteket..
De nyugodtan számolgassátok hány magyar vadászgép ellensúlyoz mennyi szlovákot, románt, vagy éppen mennyi 5 görög, 5 török hány ember...
Még a szerencse, hogy közben a közös NATO parancsnokságokon ezek a nemzetek összedolgoznak...
 
Status
Not open for further replies.