<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="plushun"><blockquote rel="ulippo"><blockquote rel="karpatalja">1. Az EU parlament az ég világon nem dönt semmiről.
A többi hármat meg leírtad, h nem létezik.
Akkor ki dönt? A Tanács? De hát őket is mi válasszuk...</blockquote>
Az Európa Tanács elnökét kik választják? Nem az eu-s polgárok az már biztos. Az Európai Bizottság elnökét ki választja? Mert, hogy nem az emberek az is biztos. Amire te, meg én meg mindenki szavazhat az Európa Parlament képviselői és pártszervezetei aztán csókolom. Az a helyzet, hogy Brüsszel egyre több kontrollt akar a tagállamok felett, egyértelműen egy föderális Európát akar létrehozni. Azonban nem biztosítja azt, hogy az állampolgárok ténylegesen megválaszthassák, hogy kik legyenek azok a fő irányító és döntés hozók személyek, akik vezetik az EU-t. </blockquote>
Az Európai Tanács elnökének semmiféle döntési jogköre nincsen, ő csak egy moderátor aki megszervezi a tanács tagjainak találkozóit, a tanács tagjait pedig akik a döntéseket hozzák mi választjuk. Az Európai Bizottság elnökét pedig az általunk választott tanácstagok és az általunk választott parlamenti képviselők választják. Ugyanúgy ahogy a mi köztársasági elnökünket és minisztereinket sem mi választjuk hanem az általunk választott képviselők.</blockquote>
Bocs de nem. A hazai választásokkor is már eleve van egy miniszterelnök jelölt aki a pártjával együtt elindul. A köztársasági elnököt meg itthon nem mi választjuk ez igaz de, más európai országokban meg igen, és olyan országokban is van közvetlen köztársasági elnök választás ahol nem prezidenciális rendszer van. Hozzátenném, hogy tekintve, hogy ez EU egy országok feletti szervezet akar lenni, akkor talán nem ártana közvetlenül, nem kooptálás módszerével megválasztani a vezetőit. </blockquote>
Bocs de igen. Az EU vezetőit közvetlenül az emberek választják. A legfőbb vezetők a tanácstagok, ők hozzák a legfajsúlyosabb döntéseket és őket közvetlenül mi választjuk.
Utánuk következnek a vezetői rangsorban a parlamenti képviselők, ők kisebb fajsúlyú döntéseket hoznak és őket is közvetlenül mi választjuk.
Csak a bizottság tagjait nem mi választjuk, de ők nem is vezetők, a bizottság egy háttérintézmény, a tagjai nem hoznak döntéseket, a biztosok szakértők akik szakmai anyagokat készítenek, hogy a vezetők jó döntéseket hozzanak. A biztosjelölteknek olyan dolgokról kell beszámolni amiről az átlagpolgárnak fogalma sincs, még szerencse hogy őket nem közvetlenül választják mert akkor lezüllene a bizottság a populista hordószónokok szintjére ahelyett hogy komoly szakemberek testülete lenne.
Tehát még egyszer: az EU vezetőit a polgárok közvetlenül választják meg.</blockquote>
Jean Claude Juncker vagy Donald Tusk által betöltött pozíciókra mikor lehetett utoljára szavazni? Azért azt nem lehet mondani, hogy ők nem tesznek komoly politikai nyilatkozatot az EU nevében, vagy nem tárgyalnak más nem tagállami országgal. Eléggé furcsa, hogy erre senki nem hatalmazta fel őket. A választópolgárok legalábbis semmiképpen, márpedig így eléggé "vicces" tőlük bármiféle politikai nyilatkozat vagy akaratnyílvánítás.