[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 198
10 762
113
Zuglóban évente egyszer-kétszer hallottam a szirénák tesztüzemét. Azt hiszem, fél percig-percig járatják, előtte-utána hangosbemondón mondják,hogy tesztüzem.

Kb. 30 km tőlem Paks.
Év elején mindenhova bedobtak egy naptárat, amiben jelezve van mikor lesz morgató próba. Meg is tartják rendszeresen.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én úgy szerettem őket, mikor még volt márka, azt hittem hogy a világ legjobb helye!
Nem gondolom, hogy annyival sokkal jobb lett volna. Nekünk volt annyival rosszabb; meg jött a propaganda, hogy USA a szabadság Németország meg a gazdagság. 30 éve is már ugyan úgy érzékenyítettek. Nem a semmiből alakult ki az a társadalmi modell, amit ma látunk.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A règi bonni Bundesrepublik még egy nagyon élhető ország volt, bár már akkor elkezdtek látszani a multikulti hátrányai.
Mert azt még Hugo Bossban szocializálódott káderek vezették -jobb híján. Csak hát úgy néz ki, hogy a német gondolkodás olyan, hogy a népet ki lehet írtatni, le lehet cserélni; csak az eszme és a hatalom megmaradjon. Sokat nem változtak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Mert azt még Hugo Bossban szocializálódott káderek vezették -jobb híján. Csak hát úgy néz ki, hogy a német gondolkodás olyan, hogy a népet ki lehet írtatni, le lehet cserélni; csak az eszme és a hatalom megmaradjon. Sokat nem változtak.
Van ebben is igazság, sajnos tényleg a végletekben tudnak csak gondolkozni legtöbbször.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Én úgy szerettem őket, mikor még volt márka, azt hittem hogy a világ legjobb helye!

Mostanra egy lepratelep, nincs hova szépíteni...
Az a baj, hogy bedugult a tovább-osztási csatorna. Ők sem így képzelték el anno, hanem, hogy megválogatják a színe javát a sok migrinek oszt a többi haszontalan elemet telepíti le K-Euórpába. Nahát ez még nem jött be, hála a mi és a Cseh-Lengyel ellenállásnak. Ezért akarják feltörni jövőre ezt a diót, de bár Mo-ot, hogy ide küldhessék ezeket. Ha ez nem jön össze nekik, vége a német liberális demosléknak (ezt ők is nagyon jól tudják, mert fogy a lebírkitott nép türelme).
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 419
2 778
113
Én úgy szerettem őket, mikor még volt márka, azt hittem hogy a világ legjobb helye!

Mostanra egy lepratelep, nincs hova szépíteni...
Én jó pár éve Düsseldorftól, Kölntől megíjedtem konkrétan. Németet nem, de minden mást láttam a városban. Pedig migránsok sem voltak még.
Viszont délebbre Saulgau környéke nagyon tetszett. Az igazi idilli volt. Ott el tudtam volna éldegélni. Végül is bodeni tó. Persze München már megint gáz hely volt.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 392
113
Én jó pár éve Düsseldorftól, Kölntől megíjedtem konkrétan. Németet nem, de minden mást láttam a városban. Pedig migránsok sem voltak még.
Viszont délebbre Saulgau környéke nagyon tetszett. Az igazi idilli volt. Ott el tudtam volna éldegélni. Végül is bodeni tó. Persze München már megint gáz hely volt.
München még Berlinnel összevetve jó, tiszta, és szép hely. Ettől függetlenül nekem sem tetszik! Berlinre meg még külön büszkék is, hogy milyen nagy a sokszínűség, diverzitás, a multikulti miatt a népek és kultúrák olvasztótengelye! Hát egészségükre!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 564
93 954
113
FLÜCHTLINGS-KEHRTWENDE DER KANZLERIN
Millionen Afghanen wollen nach Deutschland
Aber Merkel sagt NEIN!


Most akkor Merkel után mki segget csinál a szájából vagy vki következetesen hülye marad?? Nehéz dilemmák...büdik az afgán menekeültek., ejnye Angela!!!

Pedig az árvízi újjáépítésnél jól jönne pár dolgos kéz!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 341
68 643
113
FLÜCHTLINGS-KEHRTWENDE DER KANZLERIN
Millionen Afghanen wollen nach Deutschland
Aber Merkel sagt NEIN!


Most akkor Merkel után mki segget csinál a szájából vagy vki következetesen hülye marad?? Nehéz dilemmák...büdik az afgán menekeültek., ejnye Angela!!!

Pedig az árvízi újjáépítésnél jól jönne pár dolgos kéz!
Puff neki wilkommenskultur...
Mondjuk akarjak vagy sem igyis ugyis megkapjak oket.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 136
7 206
113
Puff neki wilkommenskultur...
Mondjuk akarjak vagy sem igyis ugyis megkapjak oket.


A liberális FDP politikusa, Alexander Graf Lambsdorff a lapnak azt mondta, Merkel 2015-ös menekültpolitikája erősítette meg a bevándorlásellenes és euroszkeptikus AfD-et.
"A kancellár mostanra belátta tévedését, de sajnos túl későn" - fogalmazott a szabaddemokrata politikus.

Azt azért csak nem akarják kimondani, hogy a magyar kormánynak igaza volt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 341
68 643
113

A liberális FDP politikusa, Alexander Graf Lambsdorff a lapnak azt mondta, Merkel 2015-ös menekültpolitikája erősítette meg a bevándorlásellenes és euroszkeptikus AfD-et.
"A kancellár mostanra belátta tévedését, de sajnos túl későn" - fogalmazott a szabaddemokrata politikus.

Azt azért csak nem akarják kimondani, hogy a magyar kormánynak igaza volt.
Most is azert hoborognek mert kirekesztjuk a migransokat. Meglatod Merkel mennybe megy ezzel is mint a migranssimogatassal... nem erdemes ezekkel mar nagyon torodni, eljek a vilagukat amig tudjak, de itt ne zorgessenek a hataron ha majd par ev mulva a szubarita eletviteluk veget er...
 

laca

Well-Known Member
2013. november 6.
803
2 037
93
Nem is a tény - hogy összekente magát a "drámaibb" hatás kedvéért - a fő gond.
Ez gyakorlatilag egy metafora, egyszerűen és nyersen ábrázolja, hogy a média nem a valóságot kívánja ábrázolni, hanem amit ők annak akarnak láttatni.
Ha nem elég ütős a sztori, "kenjünk fel egy kis sarat". :confused:
Persze ez ősöreg sztori már. Gyorsan kirúgták a "szerencsétlent", pedig ez a hiba rendszerszintű.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 078
88 058
113
Nem is a tény - hogy összekente magát a "drámaibb" hatás kedvéért - a fő gond.
Ez gyakorlatilag egy metafora, egyszerűen és nyersen ábrázolja, hogy a média nem a valóságot kívánja ábrázolni, hanem amit ők annak akarnak láttatni.
Ha nem elég ütős a sztori, "kenjünk fel egy kis sarat". :confused:
Persze ez ősöreg sztori már. Gyorsan kirúgták a "szerencsétlent", pedig ez a hiba rendszerszintű.
Már a Tenkes kapitányában is baromság volt. :)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 622
25 143
113
W

Wilson

Guest
Az Anglia és Skócia közötti területi vitára vonatkozó tervezet arra az esetre, ha a közelgő skót függetlenségi népszavazás (amelyet Sturgeon jelenlegi skót miniszterelnök a szeparatisták választási győzelme után kíván megtartani) pozitív eredménnyel zárulna.
Amíg Skócia az Egyesült Királyság része volt, London a határ északra tolásával ténylegesen elvágta a kontinentális talapzat egy részét Skóciától, és 6000 négyzetmérföldet hzasított ki a kontinentális talapzatból.
Természetesen, amíg Skócia Nagy-Britannia része marad, a vita többnyire elméleti jellegű, de ha a két entitás között vita tárgyává válik, Skóciának valójában közvetlen területi követelései lesznek Angliával szemben.

E6-tIs2XsAcAUWT



https://t.me/boris_rozhin
 
W

Wilson

Guest
Azt irja a firkasz hogy CSATAHAJO.
Akkor az tenyleg csatahajo?

Ha erre a szöveg részletre gondolsz az tényleg érdekes, még pedig két okból az első az hogy nem is tudtam, hogy az amerikai haditengerészet rehabilitálta a csatahajókat:).A másik ok pedig az, hogy a szöveg szerint komoly konfliktusok vannak az iráni rombolók és az amerikai csatahajók között,de nagyon fifikásan csinálhatják mert egyetlen híradásban sincs ennek semmi nyoma:)

"A Balti-tengeren látottakhoz hasonló hajókat az iráni Forradalmi Gárda szokta használni az amerikai csatahajókkal szemben"