[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Ezt értem. De miért biztos hogy nem lesznek bent a kormányban?
Mert velük nincs meg a többség. A CDU és az FDP kizárta a Linkevel az együttműködést. Az AFD ugye a jobbszél, de ő karanténban van. Marad az SPD-Grüne, akik legszivesebben a Linkevel kormányoztak volna, csakhogy ennek a 3 pártnak nincs parlamenti többsége.
Hát ezért. :)
 
  • Tetszik
Reactions: ssgtzlan

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 737
113
Most olvastam hogy SPD FPD és zöld kormàny lesz.
Ez az egyik lehetőség. A másik a CDU-Grüne-FDP. Mindkét verziónak többsége lenne. A probléma az, a két kisebb párt is megosztott. A Grüne inkább az SPD-vel kormányozna, az FDP a CDU-val. Pluszban a Grüne-FDP rühelli egymást, gazdasági kérdésekben tűz és víz!

Az SPD vezette kormánynak nagyobb eselye van. A CDU és kancellárjelöltje, Laschet ezt ma belátta, jelezte marad tartományi miniszterelnök, vusszalép a kancellárjelöltségtől.

1 esélye van a CDU-nak. Lemond a kancellári posztra jelölésről és Lindnert, az FDP vezetőjét javasolja. (amúgyis messze ő a legértelmesebb) 1 kérdés van, ezt a Grüne vajon megszavazná?? De van 1 trükk, az AFD tutira igen. ( 1 keleti tartomanyban már választották ebben a formációban így miniszterelnököt) Csak akkor a sajtó szétkapná őket. Úgyhogy mégiscsak a Grünet kell meggyőzni. De mit adnának nekik? A gazdaságot nem áldozhatják fel bullshit eszmékért. Marad az iskola, a kultúra és a menekültügy. Meg deklarálnak nagyotmondó klímacélokat, kapnak a klímavédők pár milliárd eurót fasza kis tanulmányokra. Ebből elhomokozhatnának 4 évig. De ha ez sem elég, ott van Kretschmar, a Baden-Württembergi zöld miniszterelnök. Eléggé benne van a korban. 6-8 éve már a CDU-val kormányozzák közösen a tartományt. Öt kell javasolni a kövi közt. elnöknek. Cserében a kulcsfontosságú tárcák többsége belügyi, védelmi, pénzügyi, gazdasági, külügyi (minimum ebből 4) marad a CDU-nál.
Ez még tűrhetőnek tűnik. Lesz nagy politikai bla bla a várhatóan zöld külügyminiszter miatt de a gazdasági miniszter az FPD-s lesz akkor azon a vonalon nem lesz gond. A kancellár mint volt pénzügyminiszter remélhetőleg racionàlis lesz.

Olvastam is hogy a zöldek is racionàlisabbak mint a kampányban àllitottak magukról. Volt egy interjú hogy a politikát és a gazdasàgot külön kell kezelni.
Ezek még spekulációk. Tárgyalni sem ültek le, nemhogy tárcákat osztani. Bár fent már én is osztottam. :)

Valószínűleg először a szocik fognak egyezkedni a 2 kicsivel. Hagyni kell, had legyen egy kis feszkó, aztán bedobni a fenti ötletemet. o_O
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 761
15 706
113
A South Park csak sejtette, hogy mi az igazi német humor.
Aztán a németek bevettették a wunderwaffe-t, a geciputtonyt :cool:

EqaLF-DXcAIybX_
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
Most olvastam hogy SPD FPD és zöld kormàny lesz.

Ez még tűrhetőnek tűnik. Lesz nagy politikai bla bla a várhatóan zöld külügyminiszter miatt de a gazdasági miniszter az FPD-s lesz akkor azon a vonalon nem lesz gond. A kancellár mint volt pénzügyminiszter remélhetőleg racionàlis lesz.

Olvastam is hogy a zöldek is racionàlisabbak mint a kampányban àllitottak magukról. Volt egy interjú hogy a politikát és a gazdasàgot külön kell kezelni.
Várjuk meg a választás hivatalos végeredményét. Náciéknál bármi lehet. A gazdaság mindig felülírta a sok hülye politikust.

Amúgy, el nem tudom képzelni mennyi agy kell a szocdemekre szavazni!? Mert még a hülyeség zöldet és liberálisokat megértem, de a szocdemekre? :D Mit tudnak ők olyat, amit EGY LEGROSSZABB FORMÁBAN LÉVŐ MERKEL IS TUDOTT?!?! Röhej, de a CDU/CSUt pont a szoci lobby miatt büntették meg a választók, mert a migirik nem CDU/CSU hülyeség volt, még ha Merkel is volt a középpontba állítva!!!
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: vata and formosa1

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
Ez az egyik lehetőség. A másik a CDU-Grüne-FDP. Mindkét verziónak többsége lenne. A probléma az, a két kisebb párt is megosztott. A Grüne inkább az SPD-vel kormányozna, az FDP a CDU-val. Pluszban a Grüne-FDP rühelli egymást, gazdasági kérdésekben tűz és víz!

Az SPD vezette kormánynak nagyobb eselye van. A CDU és kancellárjelöltje, Laschet ezt ma belátta, jelezte marad tartományi miniszterelnök, vusszalép a kancellárjelöltségtől.

1 esélye van a CDU-nak. Lemond a kancellári posztra jelölésről és Lindnert, az FDP vezetőjét javasolja. (amúgyis messze ő a legértelmesebb) 1 kérdés van, ezt a Grüne vajon megszavazná?? De van 1 trükk, az AFD tutira igen. ( 1 keleti tartomanyban már választották ebben a formációban így miniszterelnököt) Csak akkor a sajtó szétkapná őket. Úgyhogy mégiscsak a Grünet kell meggyőzni. De mit adnának nekik? A gazdaságot nem áldozhatják fel bullshit eszmékért. Marad az iskola, a kultúra és a menekültügy. Meg deklarálnak nagyotmondó klímacélokat, kapnak a klímavédők pár milliárd eurót fasza kis tanulmányokra. Ebből elhomokozhatnának 4 évig. De ha ez sem elég, ott van Kretschmar, a Baden-Württembergi zöld miniszterelnök. Eléggé benne van a korban. 6-8 éve már a CDU-val kormányozzák közösen a tartományt. Öt kell javasolni a kövi közt. elnöknek. Cserében a kulcsfontosságú tárcák többsége belügyi, védelmi, pénzügyi, gazdasági, külügyi (minimum ebből 4) marad a CDU-nál.

Ezek még spekulációk. Tárgyalni sem ültek le, nemhogy tárcákat osztani. Bár fent már én is osztottam. :)

Valószínűleg először a szocik fognak egyezkedni a 2 kicsivel. Hagyni kell, had legyen egy kis feszkó, aztán bedobni a fenti ötletemet. o_O
Olyan bonyolult a német választási rendszer, hogy tényleg bármi lehet, függetlenül attól, hogy mi lett listán. Ugye emlékeztek mennyivel nyert Merkel legutóbb!
 
K

kamm

Guest
Cseh Katalin a DW eloben, a nemet valasztas es Orban kapcsan...
Izelitonek, mit magyarazott (elso harom kerdes):

Kerdesre felelve CsK valasza: a magyar "democratic-minded people, the pro-European Hungarians" mindenkeppen olyasvalakit akarnak latni, aki "takes a very firm stance on the rule of law in Europe" es kezbe veszi a "sustainable European financing", olyan nemet kancellar kell, aki "defends the vlaues of the European Union throughout his mandate" (uhhh, sehol egy his/her, mit szolnak majd ehhez a wokePC elvtarsak?), myitottak, de "this has to be a priority."

Q: Milyen policyt remel, hogy a kovetkezo nemet kancellar kovet majd Budapesttel szemben?

CsK: "Well, I believe the era of appeasing autocrats and wannabe dictators should be over." Kulonosen pozitiv uzenet, hogy a Zoldek es a liberalisok a szavazatok jelentos reszet kaptak (Mirol beszel ez a joasszony? 14 es 11 szazalek, respectively) es ezek azok a partok, amelyek nagyon hatarozottak a rule of law es a "more democratic Europe" iranyaban es ezek a prioritasok nagyon erosen kell hogy szerepeljenek az uj koalicioban.

Q: Szoval azt szeretne latni, hogy a kovetkezo kancellar sokkal kemenyebb legyen Budapesttel? Hogy nezne ez ki?

CsK: Nemcsak Budapesttel, azt kell mondanom a kovetkezo nemet kancellarnak hatalmas felelossege van "in combating democratic backsliding is happening in many places in Europe", szerintem ha a "rule of law violated" avagy a kozos "European principles are being violated", akkor a nemet kancellar, "whoever IT is (sic! akarmi lett a kancellarbol :D) should raise their voice" (itt meg tobbesszamban van, WTF?), "should bear responsible" (ez ertelmetlen angolul, helyesen either should bear responsibility vagy should be reponsible) avagy talan "should be a responsible" mondott (itt meg az a felesleges) - fura volt a hang...

Mindegy is, mert mindketto okorseg: hogy lenne mar felelos a nemet kancellar azert, ami mashol tortenik? :confused: o_O
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
K

kamm

Guest
A kúton ahol dolgoztam ma sincs hiány, csak pánikkeltés az egész. Nem tudom kinek az érdeke.

Pont errol van szo, hogy a panik amiatt alakult ki, mert par halozat bezart kutakat, mert nincs eleg sofor, hogy biztositsak az szukseges tankeres utanpotlast.
FYI a brit hadsereg is felult neki... :rolleyes:

 
T

Törölt tag 008

Guest
"Legalább 240 ezer lakást sajátítanának ki, és az érintett cégek a piaci árnál jóval alacsonyabb kompenzációt kapnának egy napokban tartott berlini népszavazásnak köszönhetően."

Lásd még proletárdiktatúra és kommunizmus szócikkeinket.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Mitől mérleg egy nép?
Egyszerűen a Mérleg karakterhez állnak a legközelebb, ezzel a tulajdonságcsomóval kapcsolhatóak össze leginkább, ha jellemezni akarnád őket.

Mindenkinek vannak személyiségjegyei. Egyénként, de közösségként, népként is!
Nem azonos mentalitású egy izlandi, meg egy teszem azt gaboni bantu pl.!
De a harcmezőn sem ugyanúgy küzdött egy német, mint egy olasz, az arabot már meg sem említem. És igen, mi magyarok sem olyan harcmodorral küzdöttük végig a történelmet mint egy szerb! Meg az sem mindegy adott esetben, hogy egy japán kamikáze ha kellett hány jenki katona harcértékeével "vetekedett".
..
Az állatövi jegyek csak segítenek eligazodni. Azért használom. Mivel ezek tulajdonságcsomókat képeznek, csokorba szednek bizonyos mentalitásbeli jellemzőket.
Így pedig könnyebben leírhatóak az egyes népek szellemiségének jellemzői is. Jobban elkülöníthetőek a karakterek.
..
Ráadásul a személyiségjegyek temperamentum szerinti négyes felosztása (kolerikus-flegmatikus-szangvinikus-melankolikus), egy az egyben megfeleltethető a négy elem ősprincípiumának (kolerikus=tüzes, flegmatikus=vizes, szangvinikus=levegős, melankolikus=földies).
Illetve az állatövi jegyek szerinti tulajdonságok a férfias (yang) és a nőies (yin) minőség szerint is logikusan csoportosíthatóak.
..
Szimbólumok, totemállatok, népszokások, kiélezett történelmi helyzetekben "hozott döntéseik", nemzeti ünnepek stb., ezek mind-mind megkönnyíthetik egy nép mentalitásának a megismerését.

De OFF (látom már szóltak a parancsnoki központban) :D

Mérleg nép, Germánia is felívelésbe kezd, hasonlóan Kínához!
Nekik is októberben van kultikus ünnepük (Oktoberfest). A Kínai Sárkány meg "Őszközép-ünnepet" tart.
Szépen fekteti a vezetéket (Nordstream II.) a Cserszkij is. Már odaért Afrikát megkerülve.
Megy a munka!
Az Orosz Medve nem fogja Germániát szétlőni!
Ők vásárolnak és fizetnek!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
És akkor utoljára a korszaknak:

Faymann és Orbán találkozik Bécsben.
-Te Viktor! Nem értjük, hogy miért építetek kerítést a horvát és szerb határra? Próbáltuk felfogni, de nem értjük. Az elemzőink se értik. Még a minket lehallgató titkosszolgálatok is halljuk, hogy csóválják a fejüket a telefonban. Miért kell oda kerítés, Viktor?
-Hogy miért, Werner! Miért? Miért?
Merkel ...
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Izelitonek, mit magyarazott (elso harom kerdes):

Kerdesre felelve CsK valasza: a magyar "democratic-minded people, the pro-European Hungarians" mindenkeppen olyasvalakit akarnak latni, aki "takes a very firm stance on the rule of law in Europe" es kezbe veszi a "sustainable European financing", olyan nemet kancellar kell, aki "defends the vlaues of the European Union throughout his mandate" (uhhh, sehol egy his/her, mit szolnak majd ehhez a wokePC elvtarsak?), myitottak, de "this has to be a priority."

Q: Milyen policyt remel, hogy a kovetkezo nemet kancellar kovet majd Budapesttel szemben?

CsK: "Well, I believe the era of appeasing autocrats and wannabe dictators should be over." Kulonosen pozitiv uzenet, hogy a Zoldek es a liberalisok a szavazatok jelentos reszet kaptak (Mirol beszel ez a joasszony? 14 es 11 szazalek, respectively) es ezek azok a partok, amelyek nagyon hatarozottak a rule of law es a "more democratic Europe" iranyaban es ezek a prioritasok nagyon erosen kell hogy szerepeljenek az uj koalicioban.

Q: Szoval azt szeretne latni, hogy a kovetkezo kancellar sokkal kemenyebb legyen Budapesttel? Hogy nezne ez ki?

CsK: Nemcsak Budapesttel, azt kell mondanom a kovetkezo nemet kancellarnak hatalmas felelossege van "in combating democratic backsliding is happening in many places in Europe", szerintem ha a "rule of law violated" avagy a kozos "European principles are being violated", akkor a nemet kancellar, "whoever IT is (sic! akarmi lett a kancellarbol :D) should raise their voice" (itt meg tobbesszamban van, WTF?), "should bear responsible" (ez ertelmetlen angolul, helyesen either should bear responsibility vagy should be reponsible) avagy talan "should be a responsible" mondott (itt meg az a felesleges) - fura volt a hang...

Mindegy is, mert mindketto okorseg: hogy lenne mar felelos a nemet kancellar azert, ami mashol tortenik? :confused: o_O

Kérdéseim lennének a "woke angol" nyelvvel kapcsolatban - valószínűleg sokkal jobban tisztában leszel vele onnan a nagy tengeren túlról.

1. ""defends the vlaues of the European Union throughout his mandate" (uhhh, sehol egy his/her, mit szolnak majd ehhez a wokePC elvtarsak?),"

Amennyire jól tudom, akkor a "he/she" helyett a "wokePC elvtarsak" elvtársak a "them" -et kultiválják ugye? A "his/her" - amellett, hogy baromi kirekesztő, mert a rózsaszínű csillámpónis vasalókat diszkriminálja - helyett akkor nem az lenne a helyes, hogy "their"?

2. "whoever IT is"

Hát a "wokelish" -ből totál béna vagyok - ez már lejöhetett az előző pontban is. Bár ez (az "IT") első olvasatban nem annyira kirekesztőnek tűnik. Szerintem a jelenlegi PC szinten ide kellene a "them" - nem (a "he/she" helyett) ? Aztán jó progresszív (haladó) módra lehetne ezt fokozni majd az "IT" -el. Mondjuk ez még jövőidő (na jó - nem úgy a jövőidő :) ) ...

Avagy "B terv", hogy itt az "IT" -vel az "Information Technology" -re szeretett volna utalni? Ugye ez a modern választási rendszereknél nem mindegy, hogy ki csinálja ("whoever ...") ...

3. "should bear responsible"

Itt nem lehet, hogy az oroszokba szeretett volna beleszállni? :) Pl. bárki is legyen a német kancellár azért az oroszok lesznek (/legyenek) a felelősek - vagy valami ilyesmi ...

OK, ez a legutolsó csak marhulás (avagy "medvéskedés") ... :D
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Egyszerűen a Mérleg karakterhez állnak a legközelebb, ezzel a tulajdonságcsomóval kapcsolhatóak össze leginkább, ha jellemezni akarnád őket.
Egy tanult kollégától kérdeztem egyszer, hogy a magyar nők túlnyomó többsége miért farnehéz (nem ezekkel a szavakkal).
A válasza az volt, hogy azért, mert "a magyar a Nyilas népe". Akkor se értettem a választ, én genetikára, helytelen táplálkozásra, mozgáshiányra gondoltam volna.
Ki rendel egy "néphez" karakterjegyeket? Van egy asztrológus kézikönyv ahol ezek le vannak fektetve, vagy közmegegyezés van a körükben ezzel kapcsolatban?
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
Szabad véleménynyilvánítás?

 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 406
113
Egy tanult kollégától kérdeztem egyszer, hogy a magyar nők túlnyomó többsége miért farnehéz (nem ezekkel a szavakkal).
A válasza az volt, hogy azért, mert "a magyar a Nyilas népe".
:)
Nem tudom mondjuk miért ezt válaszolta...! Hacsak nem azért, mert azt is tudta az illető, hogy az emberi testrészek közül a comb tartozik a Nyilas tulajdonságkörhöz, így ez a mi népünknél valamiképp hangsúlyozódik! Ugye ezzel szorítod, kormányzod a lovat (keleti állatövben a Nyilas = Ló)!
https://thegraphicsfairy.com/wp-con...I/s1600/astrology-free-clipart-gfairy003b.jpg
..
Amúgy vitatom, mert kimondottan szépcombúak a nőink! :D :cool: Szerencsére!
Ki rendel egy "néphez" karakterjegyeket? Van egy asztrológus kézikönyv ahol ezek le vannak fektetve, vagy közmegegyezés van a körükben ezzel kapcsolatban?
Valóban, a magyarságot már az ókortól kezdve a Nyilas tulajdonságkörhöz sorolják, mint szkíta, íjfeszítő lovas népet. (Szerintem van bennünk Kos vonás is az utóbbi évszázadok történései miatt, de ez mellékes, a Nyilas a fő karakter.)
..
Mundánasztrológiával foglalkozók között is sok a vita. Viszont a régebbi, ősibb népeket már az ókori asztrológusok is elhelyezték, s aztán ez a későbbi évszázadok során sem változott. Sajnos sok a kontár, félrevezető tartalom az interneten, meg az összekókányolt könyvekben... :(
..
Alapos megfigyelése a szokásoknak, használt totemállatoknak, népünnepeknek, jelképeknek, segít eligazodni. Sok népet eleve így is emlegetnek mind sportban, politikában (Brit Oroszlán, Kínai Sárkány, Gall Kakas, Orosz Medve stb...). Na meg az is támpontot adhat, ha ismerjük a történelmet és tudjuk, hogy melyik nép melyiknek az ősellensége. Az évkörben egymásra merőleges tengely mentén elhelyezkedő népek ártottak mindig a legjobban egymásnak.
..
Például a Bak zsidókat (a Kos világkorszak legvégén) a Kos rómaiak szórták szét és szüntették meg államiságukat, rombolták le a templomukat, majd aztán a Mérleg karakterű germánok meg kétezer évvel később a XX. század közepén pusztították őket nagyüzemileg. (A zsidóknál nem véletlenül a kos az áldozati állat.)
..
A Brit Oroszlán például ádáz harcot folytatott a Bika Írországgal, de a szintén Bika hindu Indiát is kirabolta... Hosszan lehetne sorolni. Minden nép, vallás, vagy ideológia szerencsés és virágzik a maga idejében (világkorszakában) és hanyatlásnak indul, ha ez a korszak elmúlik. Végveszélybe pedig az alapkaraktere szerinti évköri egységre merőleges jegyű korszakban kerül. A szintén Oroszlán Spanyolok meg egyenesen megölik a Bikát bikaviadalon!
..
Mi például mostanra lettünk a legkisebbek a Halak világkor végére (Nyilas-Ikrek tengelyre a Halak-Szűz a merőleges.) Nekünk magyaroknak tehát megváltás a Vízöntő-kor hajnala, mert kikerülünk végre a balszerencse-sorozatból. Mivel a Vízöntő kor Mérleg dekádja az amihez elérünk, ezért a Mérleg minőség szerencséje fog felívelni (kínaiak, germánok, koreaiak), mert ebbe a tengelybe kerülünk szellemi értelemben.
..
A Kos karakterű népek, ideológiák meg azért érhetnek el szintén sikereket, mivel ez a karakter meg éppen "hiánycikké kezd válni" egy Mérleg szellemiségű korban. Így a férfias, erős, sportos, gyors-döntésekre képes karakter is egyre inkább előtérbe kerül majd, mint ellenpólus (japánok, szerbek, horvátok, görögök, római katolicizmus).
(Csak emlékeztetőül, az emberiséget uniformizálni, egyöntetűsíteni akaró Szűz kommunizmus is a Halak világkor Halak dekádjában jutott csúcsra. Abból is érezhető, hogy most világkorszakot váltunk, hogy a Szovjetunió összeomlott, oroszok pedig visszaszorultak.)
..
Nagyon sokat lehetne erről írni, remélem nem voltam zavaros.
OFF
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
:)
Nem tudom mondjuk miért ezt válaszolta...! Hacsak nem azért, mert azt is tudta az illető, hogy az emberi testrészek közül a comb tartozik a Nyilas tulajdonságkörhöz, így ez a mi népünknél valamiképp hangsúlyozódik! Ugye ezzel szorítod, kormányzod a lovat (keleti állatövben a Nyilas = Ló)!
https://thegraphicsfairy.com/wp-con...I/s1600/astrology-free-clipart-gfairy003b.jpg
..
Amúgy vitatom, mert kimondottan szépcombúak a nőink! :D :cool: Szerencsére!

Valóban, a magyarságot már az ókortól kezdve a Nyilas tulajdonságkörhöz sorolják, mint szkíta, íjfeszítő lovas népet. (Szerintem van bennünk Kos vonás is az utóbbi évszázadok történései miatt, de ez mellékes, a Nyilas a fő karakter.)
..
Mundánasztrológiával foglalkozók között is sok a vita. Viszont a régebbi, ősibb népeket már az ókori asztrológusok is elhelyezték, s aztán ez a későbbi évszázadok során sem változott. Sajnos sok a kontár, félrevezető tartalom az interneten, meg az összekókányolt könyvekben... :(
..
Alapos megfigyelése a szokásoknak, használt totemállatoknak, népünnepeknek, jelképeknek, segít eligazodni. Sok népet eleve így is emlegetnek mind sportban, politikában (Brit Oroszlán, Kínai Sárkány, Gall Kakas, Orosz Medve stb...). Na meg az is támpontot adhat, ha ismerjük a történelmet és tudjuk, hogy melyik nép melyiknek az ősellensége. Az évkörben egymásra merőleges tengely mentén elhelyezkedő népek ártottak mindig a legjobban egymásnak.
..
Például a Bak zsidókat (a Kos világkorszak legvégén) a Kos rómaiak szórták szét és szüntették meg államiságukat, rombolták le a templomukat, majd aztán a Mérleg karakterű germánok meg kétezer évvel később a XX. század közepén pusztították őket nagyüzemileg. (A zsidóknál nem véletlenül a kos az áldozati állat.)
..
A Brit Oroszlán például ádáz harcot folytatott a Bika Írországgal, de a szintén Bika hindu Indiát is kirabolta... Hosszan lehetne sorolni. Minden nép, vallás, vagy ideológia szerencsés és virágzik a maga idejében (világkorszakában) és hanyatlásnak indul, ha ez a korszak elmúlik. Végveszélybe pedig az alapkaraktere szerinti évköri egységre merőleges jegyű korszakban kerül. A szintén Oroszlán Spanyolok meg egyenesen megölik a Bikát bikaviadalon!
..
Mi például mostanra lettünk a legkisebbek a Halak világkor végére (Nyilas-Ikrek tengelyre a Halak-Szűz a merőleges.) Nekünk magyaroknak tehát megváltás a Vízöntő-kor hajnala, mert kikerülünk végre a balszerencse-sorozatból. Mivel a Vízöntő kor Mérleg dekádja az amihez elérünk, ezért a Mérleg minőség szerencséje fog felívelni (kínaiak, germánok, koreaiak), mert ebbe a tengelybe kerülünk szellemi értelemben.
..
A Kos karakterű népek, ideológiák meg azért érhetnek el szintén sikereket, mivel ez a karakter meg éppen "hiánycikké kezd válni" egy Mérleg szellemiségű korban. Így a férfias, erős, sportos, gyors-döntésekre képes karakter is egyre inkább előtérbe kerül majd, mint ellenpólus (japánok, szerbek, horvátok, görögök, római katolicizmus).
(Csak emlékeztetőül, az emberiséget uniformizálni, egyöntetűsíteni akaró Szűz kommunizmus is a Halak világkor Halak dekádjában jutott csúcsra. Abból is érezhető, hogy most világkorszakot váltunk, hogy a Szovjetunió összeomlott, oroszok pedig visszaszorultak.)
..
Nagyon sokat lehetne erről írni, remélem nem voltam zavaros.
OFF
Köszönöm a részletes választ, olvasmányos volt, nem mintha bármilyen affinitásom lenne az ezotériához. Ezzel együtt tartom, hogy nyilas ide, bak oda, a magyar nőknek jobban kéne ügyelniük a kiegyensúlyozott táplálkozásra és rendszeres testmozgásra, hogy kompenzálni tudják az alkati jellegzetességeiket.
[És most kéne ide egy töltelék szöveg, hogy mindez miként illeszkedik a biztpol nyugat-európa tematikába, de ha megfeszítenek se jut semmi az eszembe]