[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@Kaktusz

Ne zavarjanak a tenyek vagy az igeny a tenyekre:)
Egyebkent eleg ideje vagyok mar itt aktiv statuszban, hogy nagyjabol lasd, hogy nagyon sok kerdesben azonos velemenyen vagyok az itteni "kisebbseggel" (szoval a mainstream allibero mediat biztosan nem szajkozom, mivel ki nem allhatom), viszont teny, hogy szamodra egyszerubb altalanositani:) Szerintem gondolkodj el ezen.

Ettől még tökéletesen értelmetlen dolgokat beszélsz. Mi az a turbonacionalizmus te kis nyelvújító? Sovinizmusra gondoltál vagy az egészséges nemzettudatra kellett valami magyartalan szót keresned?
Szakrális és közösségi igények nélkül létező élőlényt úgy hívják állat. De a csimpánzoknál is megfigyelték már természetfeletti hatalom kifejezését, szóval pozicionáld magad nyugodtan.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
<blockquote rel="2ndt">"Bla bla. "

Szabad am ervelni, ha van mivel:))))

Felesleges. Úgysem tudlak meggyőzni az én véleményem helyességéről és te sem a tiédről. Már most látom, hogy parttalan vita lenne. Így meg kímélem magamat is meg téged is a felesleges köröktől.</blockquote>

Egyreszt: koszi. A korrekt valaszt is a motivaciorol.
Masreszt: engem ettol fuggetlenul erdekel (es nem sertodok meg akkor sem, ha nem folyunk bele), hogy milyen objektiv haszna van a nemzetallamok iranyaba haladasnak. Nyilvan objektiv es racionalis haszon pl. az, hogy a britek most "nem"-et mondhattak (a "rendszer" szempontjabol, nem az europai emberek osszessegenek logikus szempontjabol), viszont en ugy gondolom, hogy pl. az EU kapcsan a hibakat kene javitani, nem bedonteni az egeszet (attol elore fazom, hogy az eddig is tul eros nemetek milyen dogveszt hoznak rank legkozelebb meg tobb hatalommal birva).

Azt persze fenntartom, hogy eljuthatunk par even belul oda (ha az EU nem hajlando epeszu donteseket hozni), hogy magam is elszakadasparti legyek (tuzoltas jelleggel, nem elmeleti sikon).
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 440
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="2ndt">"Bla bla. "

Szabad am ervelni, ha van mivel:))))

Felesleges. Úgysem tudlak meggyőzni az én véleményem helyességéről és te sem a tiédről. Már most látom, hogy parttalan vita lenne. Így meg kímélem magamat is meg téged is a felesleges köröktől.</blockquote>

Egyreszt: koszi. A korrekt valaszt is a motivaciorol.
Masreszt: engem ettol fuggetlenul erdekel (es nem sertodok meg akkor sem, ha nem folyunk bele), hogy milyen objektiv haszna van a nemzetallamok iranyaba haladasnak. Nyilvan objektiv es racionalis haszon pl. az, hogy a britek most "nem"-et mondhattak (a "rendszer" szempontjabol, nem az europai emberek osszessegenek logikus szempontjabol), viszont en ugy gondolom, hogy pl. az EU kapcsan a hibakat kene javitani, nem bedonteni az egeszet (attol elore fazom, hogy az eddig is tul eros nemetek milyen dogveszt hoznak rank legkozelebb meg tobb hatalommal birva).

Azt persze fenntartom, hogy eljuthatunk par even belul oda (ha az EU nem hajlando epeszu donteseket hozni), hogy magam is elszakadasparti legyek (tuzoltas jelleggel, nem elmeleti sikon).
</blockquote>

Nem, nem :)) Nem kezdek bele ;)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 440
113
Na a teavedelők már el is kezdtek újabb aláírást gyűjteni egy újabb népszavazásról. A szükséges 100 ezer szavazatot már össze is gyűjtötték. Megy a pánik rendesen ott a ködös Albionban.

https://petition.parliament.uk/petitions/131215
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
2ndt
A britek megprobaltak kijavitani az eu-s hibakat, de lehurrogtak oket. Nem hirtelen felindulasbol leptek ki. Sokaig probalkoztak, de egy ido utan elfogyott a turelmuk. Ennyi.
Majd most meglatjuk mennyire hallgatnak meg minket Brusszelben, aztan aszerint lephetunk tovabb.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A britek kilépésével megnő majd a francia-német viszony jelentősége. Illetve a vitafrontok kiéleződése (pl. agrárszubvenciók) - főleg, ha nem Hollande lesz az elnök és Németországban Merkel. Lesznek itt még anyázások, tüntetések, utcai bunyók rendesen.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
A kuluridegen nepek sajnos koztuk a magyarok is ki lesznek hajitva mint a kutya a hora. Csaba kiralyfi meg Attila ket szep szemeert nem lesznek megkulonboztetve a tobbi toprongyostol. Ok csak a migrit latjak a magyarokban meg a tobbi kelet europaiban. Nem erdemes hulyiteni egymast, ez a rideg valosag. Mehet mindenki vissza a hazajaba ervenyesuljon ott. Aki allampolgarsagot szerzett az meg aldja az eget.

100 évvel ezelőttig Európában a magyarok voltak a legnagyobb befogadók. Aztán a bevándorlók elvitték az ország területének a háromnegyedét, a maradékból meg minden mozdíthatót elraboltak. Talán ezért van elegük a magyaroknak a bevándorlókból.
Egyébként még ez is túlzás, hogy a magyaroknak elegük van a bevándorlókból, mert eddig is volt kis számú LEGÁLIS bevándorlás és nem tiltakozott ellene senki.
Amikor viszont naponta 10000-ren akarják ILLEGÁLISAN átlépni a határt és ezért morognak az emberek, hát ne csodálkozz. Az a nem normális dolog, hogy te ezt elfogadhatónak tartod.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Komolyan nem tudom mit pánikol mindenki, nem holnaptól lesz érvényben a kilépés és nem is tudjuk mivel fog járni.

Szerény véleményem szerint most elindul a lobbi, magyarán megtörténik a kilépés de nem lesz az senkinek olyan fájdalmas, mert az érdekek és a piac el fogja koptatni az élét.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Érdekesen alakulhat a NATO Európában. A kíválássál gyengül a nemlétező európai haderő. Így a németek megerősödése várható. Amit az amcsik nem fognak hátra tett kézzel nézni. Kutya világ jön :(
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 570
15 506
113
Britannia - szerintem - nem fog kilépni. Mire alapozom ezt? Cameron lemondott, októberben távozik. Két év van a távozásra. A választások után az új prime minister pedig új népszavazást ír ki. A világban sem úgy mennek a dolgok, mint ahogy ott (itt) gondolják. A kilépés csak papíron biztosított, annyi szállal köti magához az EU a tagországokat. Kilépés csak együtt lehetséges, úgy ha megszűnik az EU, mint anno a Népszövetség. Ahogy ahelyett jött az ENSZ, az EU helyett is jönne egy erősebb integrációs szervezet. Vagy.... ahogy a britek (is) szerették volna, ezt az EU-t kell komolyan megreformálni! Ez viszont az állandó kerékkötők, a baloldali és liberális EU-képviselők miatt nehéz, majdnem lehetetlen....
A britek is tudják, hogy kiválásukkal nem lennének többek egy amerikai repülőhordozónál, ami le van horgonyozva Európa mellett. Körbevéve EU-s államokkal, mint Skócia, Írország, tehát a "mi a szigeten biztonságban vagyunk" idea is elvész....
Felgyorsulna viszont így is a muszlim identitás térnyerése, hiszen az egykori brit birodalomból fokozottan jönnének Angliába a kelet-európai kaukázusi rasszt képviselő dolgozók helyett a segélyezésre szoruló nagycsaládos bevándorlók.
Mint az USA gyarmata pedig, sokkal rosszabb helyzetben lenne, mint EU-tagként. Az ősi brit ideára, az európai egyensúlyra való ráhatásuk a minimálisra zsugorodna a nagyhangú francia és a mind gazdagabbb német érdekek mellett..... Elveszítenék Nagy-Britannia területének nagy részét is előbb-utóbb, Gibraltárt pedig egy magára maradó, csak USA támogatást élvező haderő nem tudná megvédeni.
Ezer és ezer ok van pro és kontra. A lényeg, hogy Európa forrásban van és nem csak a magyar csapat miatt..... Nézetem szerint a közeljövőben több, fontos döntés fog születni és az EU jövője így vagy úgy, de egy-két éven belül eldől. A brit szavazás legnagyobb eredménye szerintem az EU-nak szól: A TÖKÖLÉSNEK VÉGE!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="plushun"><blockquote rel="2ndt">"Bla bla. "

Szabad am ervelni, ha van mivel:))))

Felesleges. Úgysem tudlak meggyőzni az én véleményem helyességéről és te sem a tiédről. Már most látom, hogy parttalan vita lenne. Így meg kímélem magamat is meg téged is a felesleges köröktől.</blockquote>

Egyreszt: koszi. A korrekt valaszt is a motivaciorol.
Masreszt: engem ettol fuggetlenul erdekel (es nem sertodok meg akkor sem, ha nem folyunk bele), hogy milyen objektiv haszna van a nemzetallamok iranyaba haladasnak. Nyilvan objektiv es racionalis haszon pl. az, hogy a britek most "nem"-et mondhattak (a "rendszer" szempontjabol, nem az europai emberek osszessegenek logikus szempontjabol), viszont en ugy gondolom, hogy pl. az EU kapcsan a hibakat kene javitani, nem bedonteni az egeszet (attol elore fazom, hogy az eddig is tul eros nemetek milyen dogveszt hoznak rank legkozelebb meg tobb hatalommal birva).

Azt persze fenntartom, hogy eljuthatunk par even belul oda (ha az EU nem hajlando epeszu donteseket hozni), hogy magam is elszakadasparti legyek (tuzoltas jelleggel, nem elmeleti sikon).
</blockquote>

Erre a vitára most úgy is lehet tekinteni, hogy te liberálisként véded azt a konzervatív gondolkodást, hogy ami elromlik azt meg kell javítani, míg a többiek konzervatívként a mai liberális szlogent védik, hogy ki kell dobni. :)

<i>az EU kapcsan a hibakat kene javitani, nem bedonteni az egeszet</i>

Én ezzel értek egyet. Annak ellenére, hogy az EU-nak számtalan hibája van, nem szabad bedönteni, az csak a többi kontinensnek lesz jó, nem nekünk európaiaknak.

Majdnem elfelejtettem. Ügyesek voltak az angolok, egy nap alatt 12%-al csökkentették a fizetésüket. Az idén már drágábban mennek nyaralni. És még ki sem léptek. Mi lesz, ha kilépnek?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 440
113
Britannia - szerintem - nem fog kilépni. Mire alapozom ezt? Cameron lemondott, októberben távozik. Két év van a távozásra. A választások után az új prime minister pedig új népszavazást ír ki. A világban sem úgy mennek a dolgok, mint ahogy ott (itt) gondolják. A kilépés csak papíron biztosított, annyi szállal köti magához az EU a tagországokat. Kilépés csak együtt lehetséges, úgy ha megszűnik az EU, mint anno a Népszövetség. Ahogy ahelyett jött az ENSZ, az EU helyett is jönne egy erősebb integrációs szervezet. Vagy.... ahogy a britek (is) szerették volna, ezt az EU-t kell komolyan megreformálni! Ez viszont az állandó kerékkötők, a baloldali és liberális EU-képviselők miatt nehéz, majdnem lehetetlen....
A britek is tudják, hogy kiválásukkal nem lennének többek egy amerikai repülőhordozónál, ami le van horgonyozva Európa mellett. Körbevéve EU-s államokkal, mint Skócia, Írország, tehát a "mi a szigeten biztonságban vagyunk" idea is elvész....
Felgyorsulna viszont így is a muszlim identitás térnyerése, hiszen az egykori brit birodalomból fokozottan jönnének Angliába a kelet-európai kaukázusi rasszt képviselő dolgozók helyett a segélyezésre szoruló nagycsaládos bevándorlók.
Mint az USA gyarmata pedig, sokkal rosszabb helyzetben lenne, mint EU-tagként. Az ősi brit ideára, az európai egyensúlyra való ráhatásuk a minimálisra zsugorodna a nagyhangú francia és a mind gazdagabbb német érdekek mellett..... Elveszítenék Nagy-Britannia területének nagy részét is előbb-utóbb, Gibraltárt pedig egy magára maradó, csak USA támogatást élvező haderő nem tudná megvédeni.
Ezer és ezer ok van pro és kontra. A lényeg, hogy Európa forrásban van és nem csak a magyar csapat miatt..... Nézetem szerint a közeljövőben több, fontos döntés fog születni és az EU jövője így vagy úgy, de egy-két éven belül eldől. A brit szavazás legnagyobb eredménye szerintem az EU-nak szól: A TÖKÖLÉSNEK VÉGE!

Az megvan, hogy Japán, Olaszország, Németország és Magyarország is kilépett egyénileg a Népszövetségből? :) Egyébként meg az EU vezetőinek nyilatkozataiból az derül ki, hogy nem akarják halogatni (már fel is szólították Cameront, hogy nem merjen októberig várni a kilépés bejelentésével, hanem jövő héten tegye meg). Egyébként meg van néhány európai ország (lásd: Norvégia vagy Svájc) akik részei a közös piacnak és bizonyos eu-s szabályozások is vonatkoznak rájuk, de nem tagjai az EU-nak. Szerintem a britek is ebbe a státuszba kerülnek.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
http://444.hu/2016/06/24/a-brit-aki-a-kilepesre-szavazott-megdobbent-a-gyozelmen-most-meg-mar-azon-aggodik-hogy-mi-lesz
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@borisz:
<i>"Csak nem kíváncsiak a sablonos faszságaidra. "</i>

Szuper hozzaszolas volt, sut belole a vitakepesseg es az intelligencia.:)

@plushun:
Ok, elfogadom; raadasul nekem sincs most tul sok idom. Ha gondolod, esetleg privatban majd egyszer beszelhetunk a temaban.

@zeal

<i>"A britek megprobaltak kijavitani az eu-s hibakat, de lehurrogtak oket. Nem hirtelen felindulasbol leptek ki. Sokaig probalkoztak, de egy ido utan elfogyott a turelmuk. Ennyi.
Majd most meglatjuk mennyire hallgatnak meg minket Brusszelben, aztan aszerint lephetunk tovabb. "</i>

Tulajdonkeppen elsulhet jol a dolog (bar csak kis eselyt latok ra).
Ahogy en latom, leginkabb egy Merkel-alternativa kene, de nem a szelsojobbrol a nemeteknek; ha hasonlokeppen megmaradna vagy none a nemet befolyas, jol is kijohetne az EU a dologbol.

Viszont en attol tartok, hogy addig feszul a hur, amig szelsojobbos valtasok lesznek nagyon sok orszagban es az nem fog tul jot tenni az europai egyuttmukodeseknek. A szetforgacsolt Europa pedig meg gyengebb erdekervenyesito kepessegekkel rendelkezne, holott a gazdasagi ereje es technologiai potencialja predesztinalna arra, hogy "legyen szava". Persze a mostani kreten EU vezetessel ez csak alom.

@blitz:
<i>
"Erre a vitára most úgy is lehet tekinteni, hogy te liberálisként véded azt a konzervatív gondolkodást, hogy ami elromlik azt meg kell javítani, míg a többiek konzervatívként a mai liberális szlogent védik, hogy ki kell dobni. :)"</i>

Igen, megszokottak az ilyen abszurditasok a napi politikaban:))))
Mondjuk en nem neveznem koznapi magyar ertelemben liberalisnak magam (maskepp igen), egyszeruen csak azt gondolom, hogy egy egyseges Europa jobban tudja - elmeletben - kepviselni a lakossaga erdekeit. A gyakorlati megvalositas faj mindenkinek, joggal.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 570
15 506
113
Kedves Plushun.....
Én tendenciáról írtam, Te pedig beszóltál. Nos, igen, megvan. Amikor ezen országok elhagyták a Népszövetséget, akkor egy tehetetlen gittegylet volt már, eleve rossz alapokkal. Ezért kellene a mai EU-t is komoly reformokkal megerősíteni, amire egyre kevesebb az idő....
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Vegre kiforrta magat az angol nyelv hasznalata es már szinte mindenki ezt hasznalta az eu parlamentjeben. De most nem lesz angol nyelvu orszag az eu-ban. Ilyenkor mi van? :D
 

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
365
637
93
Vegre kiforrta magat az angol nyelv hasznalata es már szinte mindenki ezt hasznalta az eu parlamentjeben. De most nem lesz angol nyelvu orszag az eu-ban. Ilyenkor mi van? :D

Az Íreknek a 2. nyelvük és a Skótok meg az Észak Írek is csatlakozhatnak az EU-hoz, ha kilépnek.