[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
252
1 387
93
Van bizony. "az új kormány a terrortámadások közül a szélsőjobboldali indíttatásúakat tartja a legfontosabbnak". Hány szélsőjobboldali terrorcselekmény volt Németországban/Nyugat-Európában az elmúlt 10 évben? És hány iszlamista terrorcselekmény/támadás? Ez már olyan mértékű valóságtagadás, amire példát csak a Diétás Magyar Múzsától szoktam olvasni..
 
T

Törölt tag 2361

Guest
Most el kéne ájulni? Jumping the shark! Hír, hogy biciklizett a bezzegnémet miniszter... Ráadásul "migrációs hátterű" is, így még csudásabb tőle! Őszintén: ki nem szarja le? Azzal jár amivel akar.

(Amúgy mi nyugatos progresszív bicós miniszterünk s berakatja a furgonba a sarkon, és szolgálati audival megy, amiből ha balhé van, kirúgja a sofőrt. Kb erre számítok ettől is.)
nem elajulni, hanem nem kellene minden csicskanak ami allami penzen el igy is, meg kulon mercit vagy audit venni.

kapjon az elnok, par fontosabb miniszter, stb szolgalati kocsit, a tobbi meg talaja fel magat.

pl. svedeknel nincs egy ilyen kocsi sem, van 10db amit a titkos szolgalat tart es azok viszik a politikusokat ha valami kiveteles eset van. nem menek a sved politikusok szirenazva munkara 15 kocsis konvojokban.
szloveniaban 20, danoknak szinten 20, az a bazi nagy es gazdag neemtorszagnak van kb 1000 szolgalati kocsija minden szinten.

ehez kepest szerbia 6244...bosznia 3548 .. a legnagyobb rekorder errefele a lakosag szamahoz nezve meg montenegro 4573 szolgalati kocsival. magyarban nemtom mennyi van.

remelem most erted miert, es milyen konteszktusba tettem be a videot. itt szirenazva men el a varos kozpontja keresztul piroson is at a falu polgijanak a 3ik helyetese mert hat neki azt lehet.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
nem elajulni, hanem nem kellene minden csicskanak ami allami penzen el igy is, meg kulon mercit vagy audit venni.

kapjon az elnok, par fontosabb miniszter, stb szolgalati kocsit, a tobbi meg talaja fel magat.

pl. svedeknel nincs egy ilyen kocsi sem, van 10db amit a titkos szolgalat tart es azok viszik a politikusokat ha valami kiveteles eset van. nem menek a sved politikusok szirenazva munkara 15 kocsis konvojokban.
szloveniaban 20, danoknak szinten 20, az a bazi nagy es gazdag neemtorszagnak van kb 1000 szolgalati kocsija minden szinten.

ehez kepest szerbia 6244...bosznia 3548 .. a legnagyobb rekorder errefele a lakosag szamahoz nezve meg montenegro 4573 szolgalati kocsival. magyarban nemtom mennyi van.

remelem most erted miert, es milyen konteszktusba tettem be a videot. itt szirenazva men el a varos kozpontja keresztul piroson is at a falu polgijanak a 3ik helyetese mert hat neki azt lehet.
Na a bezzegsvédezés is kedvenc témám :) Egy pápalátogatásnál a kíséret 10 kocsiba be se férne...

Értem a balkáni aránytalanságok miatti elégedetlenséged, de ezek a csak 10 kocsi van kijelentések vagy nem igazak, vagy valami kozmetikázás miatt vannak csak így. Egyébként itthon amíg pl. a költségtérítés oylan laza mint amilyen pár éve volt, addig még olcsóbb is ha szolgálati kocsija van.
 
T

Törölt tag 008

Guest
nem elajulni, hanem nem kellene minden csicskanak ami allami penzen el igy is, meg kulon mercit vagy audit venni.

kapjon az elnok, par fontosabb miniszter, stb szolgalati kocsit, a tobbi meg talaja fel magat.

pl. svedeknel nincs egy ilyen kocsi sem, van 10db amit a titkos szolgalat tart es azok viszik a politikusokat ha valami kiveteles eset van. nem menek a sved politikusok szirenazva munkara 15 kocsis konvojokban.
szloveniaban 20, danoknak szinten 20, az a bazi nagy es gazdag neemtorszagnak van kb 1000 szolgalati kocsija minden szinten.

ehez kepest szerbia 6244...bosznia 3548 .. a legnagyobb rekorder errefele a lakosag szamahoz nezve meg montenegro 4573 szolgalati kocsival. magyarban nemtom mennyi van.

remelem most erted miert, es milyen konteszktusba tettem be a videot. itt szirenazva men el a varos kozpontja keresztul piroson is at a falu polgijanak a 3ik helyetese mert hat neki azt lehet.
Itthon pl a cégautó az egy presztizs juttatás és sok cég alkalmazza is, mert nagyon vonzó a munkavállalók szemében. Vicces, hogy kint csak pár top managernek van cégautója itthon meg ugyanannál a cégnél már a középvezetőknek is. Egyszerűen ilyenek vagyunk.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 123
82 888
113
A szociáldemokratákból, liberálisokból és zöldekből álló új hárompárti kormánytól konzervatív szemmel sok jóra nem lehet számítani. Nem azért, mert olyan markáns tényleges célokat tűztek volna ki, hanem éppen azért, mert konkrétumok nélküli nagyszabású ígéreteket tettek. A hiányosságok elfedése érdekében pedig később törvényszerűen olyan témákat dobnak majd a köztudatba, ami nagyot szól, eltereli a figyelmet és nem nekik fáj. Ilyen a jogállamisági klauzula is, az LGBT-agenda vagy a genderideológia.

 
  • Szomorú
Reactions: enzo
K

kamm

Guest
Itthon pl a cégautó az egy presztizs juttatás és sok cég alkalmazza is, mert nagyon vonzó a munkavállalók szemében. Vicces, hogy kint csak pár top managernek van cégautója itthon meg ugyanannál a cégnél már a középvezetőknek is. Egyszerűen ilyenek vagyunk.
Én ezt sosem értettem. Inkább fizessenek meg jobban, majd lesz olyan kocsim, amilyet akarok. Itt még soha nem volt autóra "ajanlatom", igaz, NYC az kb a kiabaszarintassal lenne egyenlő. :)
(Olyan volt, hogy fizették a taxit oda-vissza egy-egy napon a héten, amikor nálam lakott a heti LTO backup még IT dir koromban, de annyi.)
Senkit nem is ismerek, akinek kocsit adnának, illetve egyet ismertem, aki szaladgált a városban ugyfelek között es servereket hekkelt naphosszat, neki volt kb szervizkocsija, abban volt egy rakas cseredarab. :D

Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy TX vagy CA ez resze esetleg valami csomagnak, ott nem élsz meg kocsi nélkül, de szerintem ott is inkább a magasabb fizut kéri mindenki, majd vesz maganak kocsit.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Itthon pl a cégautó az egy presztizs juttatás és sok cég alkalmazza is, mert nagyon vonzó a munkavállalók szemében. Vicces, hogy kint csak pár top managernek van cégautója itthon meg ugyanannál a cégnél már a középvezetőknek is. Egyszerűen ilyenek vagyunk.
Itt a jóval alacsonyabb fizu mellé adják a kocsit, aminek minden költségét elszámolja a cég. Ha ugyanannyit odaadnának pénzben az sokkal többe kerülne nekik.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Az Európai Bizottság uniós szintű bűncselekménnyé nyilvánítaná a "gyűlöletbeszédet" és a "gyűlölet-bűncselekményeket"


Vajon az is EU szinten üldözendő, egységesített minimum tényállási elem lesz, ha valaki karácsonyt emleget téli szünet helyett és Máriának kereszteli a lányát? Esetleg úrnak merészel szólítani egy férfit és hölgynek egy nőt? Vajon minden gyűlöletbeszéd lesz, ami nem felel meg az "újbeszél" Európai Bizottság irányelveiben lefektetett szabályainak? Gyűlölt bűncselekmény lesz, ha valaki "képi vagy írott kommunikációban káros nemi, kori, etnikai stb. sztereotípiákat erősít", vagy elvetemült módon tagadja a férfiak szüléshez való jogát?
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Scholz az első kancellár, aki nem esküdött fel Istenre
Forrás: https://kuruc.info/r/4/237168/

Legalább nem álszent...

Most gondold el, ha kereszttel a nyakában nyalogatna muszlim migránslábakat.

Jó irányba megy ez az Európa. Miközben megy a hiszti, hogy az oroszok lerohanják Ukrajnát (nem mintha bárki is tenne bármit, ha így lenne) mi itt nem katonailag, hanem erkölcsileg meg úgy általában véve csak simán összeomlunk és kipusztulunk, mert a saját történelmünket, hagyományunkat kidobjuk, másokét az égig magasztaljuk, de eközben nekünk nincs semmink. Aztán akinek múltja nincs, nincs jövője se.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 475
67 854
113
Legalább nem álszent...

Most gondold el, ha kereszttel a nyakában nyalogatna muszlim migránslábakat.

Jó irányba megy ez az Európa. Miközben megy a hiszti, hogy az oroszok lerohanják Ukrajnát (nem mintha bárki is tenne bármit, ha így lenne) mi itt nem katonailag, hanem erkölcsileg meg úgy általában véve csak simán összeomlunk és kipusztulunk, mert a saját történelmünket, hagyományunkat kidobjuk, másokét az égig magasztaljuk, de eközben nekünk nincs semmink. Aztán akinek múltja nincs, nincs jövője se.
Pont erre szolgált és szolgál a mi is ugyanolyan x állampolgárunk vagyunk mint ti népek részéről a lázítások rendre visszatérő, a nemzetet megvető, tébolyt terjesztő sorozata, miközben önnön részükre fenntartják amit elvesznek mástól.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Itt a jóval alacsonyabb fizu mellé adják a kocsit, aminek minden költségét elszámolja a cég. Ha ugyanannyit odaadnának pénzben az sokkal többe kerülne nekik.
Feltéve, hogy el tudják számolni céges használatnak. Ha nem tudod akkor bérkifizetésként adózik emlékeim szerint. Ezért szoktak GPS trackert beletenni, amit a céges használattal összevetnek, stb...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 327
55 752
113

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 327
55 752
113
Én ezt sosem értettem. Inkább fizessenek meg jobban, majd lesz olyan kocsim, amilyet akarok. Itt még soha nem volt autóra "ajanlatom", igaz, NYC az kb a kiabaszarintassal lenne egyenlő. :)
(Olyan volt, hogy fizették a taxit oda-vissza egy-egy napon a héten, amikor nálam lakott a heti LTO backup még IT dir koromban, de annyi.)
Senkit nem is ismerek, akinek kocsit adnának, illetve egyet ismertem, aki szaladgált a városban ugyfelek között es servereket hekkelt naphosszat, neki volt kb szervizkocsija, abban volt egy rakas cseredarab. :D

Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy TX vagy CA ez resze esetleg valami csomagnak, ott nem élsz meg kocsi nélkül, de szerintem ott is inkább a magasabb fizut kéri mindenki, majd vesz maganak kocsit.




Mennyi most ott egy gallon benzin?
 
G

Galthran

Guest
Én ezt sosem értettem. Inkább fizessenek meg jobban, majd lesz olyan kocsim, amilyet akarok

Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy TX vagy CA ez resze esetleg valami csomagnak, ott nem élsz meg kocsi nélkül, de szerintem ott is inkább a magasabb fizut kéri mindenki, majd vesz maganak kocsit.
itthon az autó presztízs, plusz ha vmi ingyen van(vagy annak tűnik) akkor kell. nem baj ha egy marék szar, az is :D