[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Gyerekek, nézem a híreket szerte szét a világból, komolyan mondom hogy nem tudom hogy sírjak-e vagy nevessek, de lassan az a véleményem, HA én nyugaton élő magyar lennék(szerencsére nem így van!), szépen elkezdenék csomagolni, és hazaköltözni...

Tényleg egy kikúrt hajszállal sem jobbak azok tőlünk, semmivel, csak több gyarmatot tudtak max. lerabolni, de hogy morálisan, vagy értelemben előttünk lennének mostanra (még ha régen volt is ilyen), azt én kétlem...

Olyan szinten baszódik el a nyugat, hogy még pár év és kihúzhatja magát minden magyar, aki a Lajtán innen született :D :p !
Én már léptem! :p :D
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Merre vagy most, mik a tapasztalataid?
Pécsre költöztünk vissza, MÁVnál dolgozom. Családosként(két kiskorú és egy egyetemista gyerkőccel) jól érezzük magunkat. Nehezen, de túladtunk angliai házunkon is, már csak a gyerekek kettős állampolgársága köt a szigetországhoz. Igaz, a politika alakulása nem tetszik, de meglátjuk április után.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Pécsre költöztünk vissza, MÁVnál dolgozom. Családosként(két kiskorú és egy egyetemista gyerkőccel) jól érezzük magunkat. Nehezen, de túladtunk angliai házunkon is, már csak a gyerekek kettős állampolgársága köt a szigetországhoz. Igaz, a politika alakulása nem tetszik, de meglátjuk április után.
Örülök hogy itthon vagytok, annak pláne hogy jól érzitek magatokat! Azért Pécs és környéke bár szép vidék, sajnos nem a legvidámabb/problémamentesebb része az országnak, bőven van még mit fejleszteni arra felé.

A politikát meg mi alakítjuk, rajtad is áll! Itt legalább ITTHON vagytok!

Tényleg örülök!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 472
67 837
113

Kábé ez az a pont, ahol ha én vagyok Putyin, fütyörészve nekilátok szétatomozni a világot mindenfajta előzetes jel nélkül, hogy ezt szankciózzad akkor...
 
H

Hummen23

Guest

Kábé ez az a pont, ahol ha én vagyok Putyin, fütyörészve nekilátok szétatomozni a világot mindenfajta előzetes jel nélkül, hogy ezt szankciózzad akkor...
Ezt az ázsiai országok torkán is le fogják nyomni? Például kína, india...
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113

Kábé ez az a pont, ahol ha én vagyok Putyin, fütyörészve nekilátok szétatomozni a világot mindenfajta előzetes jel nélkül, hogy ezt szankciózzad akkor...

Japán ellen is milyen frankón bejött az olaj és minden más embargó. Csak teljes Kelet-Ázsia lángba borult, de végül is az USA mérsékelt veszteséggel pozíciót javított a térségben és világ szinten és a gazdaságát is élénkítette az Európai háború világháborúvá való kiterjesztésével, nagyjából a fél világ kárára. Az oroszok ellen az embargósdi ugyan nem fog még csak halványan hasonlító eredményt sem hozni, mint anno a japánok ellen, viszont Európát szénné lehet szívatni és esetleg lángba borítani, legalábbis az amerikai elképzelések szerint.
Végül is az USA-nak kevésbé fáj, ha csak az EU megy tönkre és Közép- és Kelet-Európában egy csomó meghal, megnyomorodik, ha fegvyeres harcra kerül sor, vagy a pusztán totális gazdasági háború civil áldozataként simán csak pocsék körülmények közt él az elszabaduló árak, az energiahiány, a nyersanyaghiány, a szűkülő piacok, a kieső tőke és likviditás miatti pénzügyi problémák következtében. A lényeg, hogy máséval kaszálva a csalánt, ártsanak az oroszoknak és elszigeteljék az EU-t Oroszországtól (meg persze majd, illetve egy füst alatt Kínától is).

Az EU senki által meg nem választott vezetői pedig végrehajtják az USA utasításait, a következményektől fügetlenül.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 435
63 771
113

Kábé ez az a pont, ahol ha én vagyok Putyin, fütyörészve nekilátok szétatomozni a világot mindenfajta előzetes jel nélkül, hogy ezt szankciózzad akkor...
Ennek a nőnek inkább csöndbe kellene maradnia, mert van vaj a füle mögött, zajlik is ellene vizsgálat. A Bundeswehr köszönte szépen az ő regnálását, annyi kárt okozott. Ahogy az általa gyanús körülmények közt megbízott amerikai tanácsadó cég is, mert szép pénzt el tudtak tenni az ügylet után.
Csöndbe kellene maradnia. Naná, hogy üvöltözik. Mindig az kiabál, akinek a háza ég.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
Én nem emlékszek, h az Áfész boltnak vagy akármelyik kisboltnak fizetett volna kártérítést a Tesco meg a Spar. Az ukrán gázvezeték lenne a legrövidebb, leggyorsabb út, ha ugye az ukránok nem basztak volna a karbantartásra meg nem fenyegettek volna többször is az elzárásával, ill nem váltották volna valóra a fenyegetést. Miért nem visít senki azért, hogy hát az ukrán vezeték zsarolási potenciál?
Sok rosszat el lehet mondani az Ukrán politikai elitről, de arra még ők sem képesek hogy elzárjanak egy gázvezetéket ami Oroszországból megy Nyugat Európába, ukrán területen keresztül.

Ha középen elzársz egy gázvezetéket akkor majd visszafelé fog áramlani a gáz ahhoz aki betáplálta a vezetékbe? :eek:

Ezeket a vezetékeket, csak az induló oldalon lehet elzárni, Oroszországban.

Vagy mint a németek 1-2 évig lebegteted az üzembehelyezést, lásd NS2.

Mindjárt megjelenik Molni fórumtárs és lesz nemulass.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
A vezetèket természetesen a "vègén" is le lehet zârni. Az NS2 is fel van töltve, de a nèmet vègèn nem veszik át a gâzt, azaz ott nincs kinyitva a csap.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and Nber

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Sok rosszat el lehet mondani az Ukrán politikai elitről, de arra még ők sem képesek hogy elzárjanak egy gázvezetéket ami Oroszországból megy Nyugat Európába, ukrán területen keresztül.

Ha középen elzársz egy gázvezetéket akkor majd visszafelé fog áramlani a gáz ahhoz aki betáplálta a vezetékbe? :eek:

Ezeket a vezetékeket, csak az induló oldalon lehet elzárni, Oroszországban.

Vagy mint a németek 1-2 évig lebegteted az üzembehelyezést, lásd NS2.

Mindjárt megjelenik Molni fórumtárs és lesz nemulass.
Meg lehet csapolni az átmenő vezetéket, ahogy az előfordult párszor.
 

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
364
1 065
93
Meg lehet csapolni az átmenő vezetéket, ahogy az előfordult párszor.
Kb 30 éve vádolják az oroszok azzal az ukránokat hogy megcsapolják,lopják a gázt,de itt elzárásról volt szó,amivel elvesztenék a tranzitdijat,és gázt sem tudnának lopni.
Szóval az ukránok amig volt benne gáz sohasem zárták el a vezetéket.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 351
113

Kábé ez az a pont, ahol ha én vagyok Putyin, fütyörészve nekilátok szétatomozni a világot mindenfajta előzetes jel nélkül, hogy ezt szankciózzad akkor...
Mi van reggelre mindenki bolondgombat evett? Szerintem innet nincs visszaut es valasztas nagyon, a szankciokat mindenkepp bevezetik barmi is lesz. Mivel tudvalevo hogy az Eu nem tartja be a jogokat (Az usa meg mar evtizedek ota nem) es sajat szakallara barmit kepes cselekedni hat varjuk a cselekmenyeket hatradolve, jobbat nem tehetunk. Ma Oroszorszag vagy Magyarorszag, holnap Kina stb... Ebbol baj lesz gyerekek, csak ezt ez a jelentektelen szoke EU kancellar nem erti.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 351
113
A németek bevállalják a magasabb árat. És ezzel mi is. :)
Csak igy nem fogsz eladni gyakorlatilag semmit. Ebben az Eu burokban meg ugy ahogy, de csokkent mennyisegben, az EU - n kivul pedig teljesen versenykeptelen lesz minden termek. Majd az ido eldonti kinek lesz igaza, de nem veletlen hogy az egesz vilag a kinai termekeket veszi, senkinek sem kell az ami 10x annyiba kerul.