[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 303
68 428
113
Még jó hogy a bécsiszeletet zsirban vagy tisztitott vajban sütik ki. Az olaszok meg olivaolajjal főznek. Mangalicazsir, libazsir is van.
Nem kell éhezzek. :)
A zsir itthon is jobban fogy, altalaban 4-5x annyi mint olajbol. Hust mindenkepp zsirban sutunk.
Viszont tejtermekek is bedragultak valamiert amire meg nem jottem ra.
Sajtok, tejek ami feltunt, 25-40%-al.
Mondjuk hallottam egy idoben par honapja hogy vagjak ki a marhakat mert nem eri meg tartani a takarmany arak miatt... Vagy nincs tejpor vagy egyeb alapanyag az ukranoktol vagy Oroszorszagbol.
Mondjuk nalatok a becsi szelet az biztos eredeti becsi szelet. :D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Viszont tejtermekek is bedragultak valamiert amire meg nem jottem ra.
Betűzöm, hogy mi az oka a drágulásoknak: E-N-E-R-G-I-A (a takarmány előállítás is energia-intenzív, és az állatok metánelszívós karámban tartása is)

Hihetetlen energiaintenzív lett minden a modern világban, sikerült a korábbi világ termelékenységét 2-5x-ösre emelni, 10-100x annyi energia felhasználással.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 217
29 317
113
Betűzöm, hogy mi az oka a drágulásoknak: E-N-E-R-G-I-A (a takarmány előállítás is energia-intenzív, és az állatok metánelszívós karámban tartása is)

Hihetetlen energiaintenzív lett minden a modern világban, sikerült a korábbi világ termelékenységét 2-5x-ösre emelni, 10-100x annyi energia felhasználással.
Hűtőtartály, pasztőrözés... Azé' körbekérdezek, hogyér' veszik át nálunk a tejet.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 903
56 776
113
A zsir itthon is jobban fogy, altalaban 4-5x annyi mint olajbol. Hust mindenkepp zsirban sutunk.
Viszont tejtermekek is bedragultak valamiert amire meg nem jottem ra.
Sajtok, tejek ami feltunt, 25-40%-al.
Mondjuk hallottam egy idoben par honapja hogy vagjak ki a marhakat mert nem eri meg tartani a takarmany arak miatt... Vagy nincs tejpor vagy egyeb alapanyag az ukranoktol vagy Oroszorszagbol.
Mondjuk nalatok a becsi szelet az biztos eredeti becsi szelet. :D
Igen. De én jobban szeretem a "szeletet bécsi módra" (disznó bécsi) mert nekem a borjúhús kicsit izetlennek tűnik.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 030
87 844
113
Egyvalamire jó lesz ez a történet. Hirtelen sokan ki fognak gyógyulni nem is létező mindenféle betegségükből, ha az ilyen magos, olyan büfis, amolyan buborékos baromságok helyett lesz két fajta, mint a kommunizmusban, és vagy azt eszed, vagy éhenhalsz.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 475
67 854
113
Zelenszkij megint követelőzéssel tölti a napot
Forrás: https://kuruc.info/r/4/241709/

"A globális biztonság sorsa most dől el" - hangsúlyozta Zelenszkij. "Senki sem nyerhet, és senki sem mentheti meg a világot a pusztulástól, ha nukleáris fegyverek bevetésére kerül a sor" - figyelmeztetett.

Mondja a kretén aki pár hete még a kifejlesztésével és bevetésével fenyegetőzött.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Ukrajna követeli, hogy tiltsâk ki az orosz hegymászókat a Himalajáról. :)
Viccen kívül, ezek az "Ukrajna követeli" kezdetű mondatok egyre komolyabban elszakadnak a valóságtól! A tragikomédia az, hogy egy jó részük teljesül, én csak kapkodom a fejem, hogy jönnek vissza a hírek hogy kizárták az orosz fát egy versenyből, leveszi a Z-betűt ez az ország, az a cég innen-onnan.

Ez már egy kikúrt agybaj!

Világos hogy segítségre van szükségük, de konkrétan mostanra már a nyúl viszi a vadászpuskát úgy, hogy a kretén vadász tapsol hozzá, füttyög, és bátorítja a nyuszikát!!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Nálunk Paks egy komolyan védett létesítmény, gondolom érthető okokból ez a franciáknál se lehet nagyon másképp. A biztonsági főnököt remélem még aznap kibaszták, az embereivel meg elbeszélgetnek, hogy ha szaros greenpeacesek be tudtak menni, akkor igen szarul végzik a munkájukat, mert elvileg nekik akár fegyverekkel rájuk támadó terroristákat is kívül kéne tudni tartani!
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 212
2 706
113
Viccen kívül, ezek az "Ukrajna követeli" kezdetű mondatok egyre komolyabban elszakadnak a valóságtól! A tragikomédia az, hogy egy jó részük teljesül, én csak kapkodom a fejem, hogy jönnek vissza a hírek hogy kizárták az orosz fát egy versenyből, leveszi a Z-betűt ez az ország, az a cég innen-onnan.

Ez már egy kikúrt agybaj!

Világos hogy segítségre van szükségük, de konkrétan mostanra már a nyúl viszi a vadászpuskát úgy, hogy a kretén vadász tapsol hozzá, füttyög, és bátorítja a nyuszikát!!!
Ennek nagyban a Ny-i "cancel"-kultura alapozott meg. A netes hisztizo tomegeknek valo kenyszeres megfeleles a cegek reszerol stb.
A nonszensz, hogy a Ny-i diplomacia ezt a stilust veszi/vette fel o_O
:confused: :eek: Amolyan ovodas hisztizos reakciok mindenre a hideg, megfontolt, strategiai dontesek helyett :( Populistak es bohocok vannak mindenhol hatalmon. Aztan igy is nez ki europa . . .