[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 476
10 747
113
Ébredjen a Ukrinform híreivel! :)
Wallace marad, pozitív.
Reznikovval is többször dolgoztak együtt :)

Truss kinevezte kormányának kulcsfontosságú minisztereit


Truss kinevezte kormányának kulcsfontosságú minisztereit

Fénykép
2022. 09. 07. 09:02

Nagy-Britannia új miniszterelnöke, Liz Truss bejelentette kormánya kulcsfontosságú minisztereinek kinevezését.

Erről a Sky News számol be – írja az Ukrinform.

Kwazi Kwarteng, aki Boris Johnson kormányában az Üzleti Minisztériumot vezette, pénzügyminiszter lett.
1662530135-931.jpg

A Külügyminisztérium élére James Cleverly került, aki korábban két évig a külpolitikai osztályon dolgozott. A Johnson -kormány oktatási minisztere is volt .
1662530184-541.jpg

Ben Wallace továbbra is a védelmi miniszteri poszton marad, amelyet 2019 óta tölt be.
1662530210-892.jpg
Olvassa el még: Truss kinevezése az Ukrajna szigorú és átfogó támogatásának politikájának folytatását jelenti - Kuleb
A Nagy-Britannia Belügyminisztériumát Suella Braverman volt főügyész vezette, Teresa Coffeyt pedig miniszterelnök-helyettesnek - egészségügyi miniszternek nevezték ki.
1662530261-251.jpg

Az Ukrinform beszámolója szerint II. Erzsébet brit királynő szeptember 6-án hivatalosan is jóváhagyta Liz Trusst miniszterelnöki poszton .

Fotó: sky.com, Simon Dawson / No 10 Downing Street

Vicces hogy a "nyugati" kormányok milyen kínosan figyelnek a polkorrekt kinevezésekre. Van fekete, mesztic, indiai/paki, fehér, szerintem biztosan fellelünk valami lbtquipbwx egyedet is. A tehetség, rátermettség másodlagos.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 097
28 641
113
Passau tegnap. A virágládákban több a szemét, mint a virág. Kártyával fizetni mission impossible. A DB meg mindössze 20 percet késett, viszont még további 1 órán át nem tudtunk elindulni "technikai problémák" miatt. A MÁV elbújna szégyenében. Na, de legalább a bajorok kedvesek.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 806
56 340
113
Passau tegnap. A virágládákban több a szemét, mint a virág. Kártyával fizetni mission impossible. A DB meg mindössze 20 percet késett, viszont még további 1 órán át nem tudtunk elindulni "technikai problémák" miatt. A MÁV elbújna szégyenében. Na, de legalább a bajorok kedvesek.
Digitalizációban No egy afrikai ország...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 740
5 851
113
A legjobb, mikor megkérdezed, h lehet-e kártyával fizetni. Igen, lehet. Majd mikor fizetnél: ja, csak 10 EUR felett. És akkor miért nem ezt mondtátok?
Én speciel jobban örülnék, ha a kp használat nem csak Németországban maradna általános, hanem mindenhol máshol is.
Mondom ezt úgy, hogy - sajnos, kényelmességből - én is jobbára kártyával fizetek kvázi mindenütt.
Most kezdtem el megint visszaszoktatni magam a cash-re.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 097
28 641
113
Én speciel jobban örülnék, ha a kp használat nem csak Németországban maradna általános, hanem mindenhol máshol is.
Mondom ezt úgy, hogy - sajnos, kényelmességből - én is jobbára kártyával fizetek kvázi mindenütt.
Most kezdtem el megint visszaszoktatni magam a cash-re.
Amíg együtt kell metróznom fél Afganisztánnal, én nem annyira szeretnék nagyobb összegeket kp-ben cipelni.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 547
18 322
113
Én speciel jobban örülnék, ha a kp használat nem csak Németországban maradna általános, hanem mindenhol máshol is.
Mondom ezt úgy, hogy - sajnos, kényelmességből - én is jobbára kártyával fizetek kvázi mindenütt.
Most kezdtem el megint visszaszoktatni magam a cash-re.
Ez nem fog menni, mert ez kb olyan mintha azt szeretnéd, hogy ismét csak és kizárólag papír alapon lehessen napilapokat olvasni, vagy, hogy csak papír alapon lehessen könyveket olvasni. A technológiai fejlődés csak akkor áll meg ha "valaki kihúzza a vezetéket a falból", egyébként meg kb 20 év és már egy iskolában sem fognak senkit írni tanítani.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 740
5 851
113
Ez nem fog menni, mert ez kb olyan mintha azt szeretnéd, hogy ismét csak és kizárólag papír alapon lehessen napilapokat olvasni, vagy, hogy csak papír alapon lehessen könyveket olvasni. A technológiai fejlődés csak akkor áll meg ha "valaki kihúzza a vezetéket a falból", egyébként meg kb 20 év és már egy iskolában sem fognak senkit írni tanítani.
Nem, nem olyan. Semmiféle kizárólagosságot nem óhajtottam. Pont ellenkezőleg.
Mint ahogyan a hírportálokon túl olvasok papír alapú (nem napi-, de ) hetilapokat, meg könyveket is. Ilyen retrográd vagyok.

De pont ez a “progresszív” attitűd vezet a teljes kiszolgáltatottság felé, csak mondom. Akkor már késő nyígni, amikor a virtuális számládat inkasszózzák. Vagy megmondják, hogy mire költheted, hol meg mikor és milyen feltételekkel; cash meg már nincs.

Én megpróbálok tenni ellene - a saját szerény eszközeimmel.

A technológiai fejlődést meg kenje a hajára akinek 2 anyja van - főleg, ha kulturális, szellemi-mentális és fizikai regresszió az ára.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 547
18 322
113
Nem, nem olyan. Semmiféle kizárólagosságot nem óhajtottam. Pont ellenkezőleg.
Mint ahogyan a hírportálokon túl olvasok papír alapú (nem napi-, de ) hetilapokat, meg könyveket is. Ilyen retrográd vagyok.

De pont ez a “progresszív” attitűd vezet a teljes kiszolgáltatottság felé, csak mondom. Akkor már késő nyígni, amikor a virtuális számládat inkasszózzák. Vagy megmondják, hogy mire költheted, hol meg mikor és milyen feltételekkel; cash meg már nincs.

Én megpróbálok tenni ellene - a saját szerény eszközeimmel.

A technológiai fejlődést meg kenje a hajára akinek 2 anyja van - főleg, ha kulturális, szellemi-mentális és fizikai regresszió az ára.
Igen a kiszolgáltatottsággal kapcsolatban egyetértek veled, egy komoly kataklizma esetén az emberek jelentős része azt se tudná, hogy mit kezdjen magával mobilok és internet nélkül. Amúgy kíváncsi lennék, hogy pl a mai tizenévesek tudják egyáltalán, hogy mi az az írógép? Látni biztos nem sokuk látott élőben ilyet.
Viszont akár tetszik akár nem, egy idő után a készpénzes fizetés teljesen el fog tűnni és ez nem attól függ, hogy te vagy én ezzel egyetértek vagy nem. Sajnos elkerülhetetlen ha a technika akadály nélkül fejlődik.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Olvasom, hogy
"Kemény idők járnak. De meggyőződésem, hogy az európaiaknak megvan a gazdasági erejük, a politikai akaratuk és az egységük ahhoz, hogy megőrizzék a fölényüket." - ursula von der leyen

Két dolog jutott hirtelen az eszembe.
1. vagy nincs eszénél (betegség, drog, "ideológia", egyéb), és ezt nem viccnek szántam.
2. egy olyan információ-buborékban van, ami miatt képtelen megfelelő/racionális döntések meghozatalára.
Pl. a co2 kvóta rögzített ára, ideiglenes kivezetése, vagy minimum a kvóta további szűkítésének megállítása fel sem merült a javaslatok között; míg a 200eurós plafon a megnevezett áramtermelők esetén túl magas, amellett az önköltségeket nem veszik számításba külön-külön, s a maximumot nem ahhoz igazítva adják meg (egy lignit erőmű - pont a co2 kvóta miatt - sokkal magasabb önköltséggel kell dolgozzon, mint a többi megnevezett "ársapkás").
Az oroszok az olaj-ársapka esetén elmondták, hogy akkor egyszerűen nem fogják eladni azoknak, akik ilyen formában akarnak venni, és most következetesen elmondták a gáznál is. Mégis mire számított, mikor ezt a "csomagot" letette az asztalra?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 728
86 360
113

"A hősugárzókat és a meleg levegős sátrakat betiltanák, a szaunákat és uszodákat pedig hidegen kellene tartani." :D

Majd azért mutassák meg amint a svájciak vacognak a szaunában! :D
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: megazez and fip7

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113

"A hősugárzókat és a meleg levegős sátrakat betiltanák, a szaunákat és uszodákat pedig hidegen kellene tartani." :D

Majd azért mutassák meg amint a svájciak vacognak a szaunában! :D
Rákosi és Cseauseszkú megnyalná mind a tíz úját, ha látná, hogy ezek a haladó nyugati idióták mit művelnek.
De komolyan. Ezeknek elment az esze teljesen?
Ez már lassan zöld kommunizmus, amit ránk akarnak erőltetni az általuk kreált háborúval. Okot teremtettek, okozat az energiahiány, ami miatt lépni kell elvtársak.
Ha így megy, itt 10 év múlva Klaus Schwab féle világ lesz!!!
Senkinek semmije sem lesz, a más véleményen lévők likvidálva vagy átnevelő táborokba zárva. Meneküljünk ebből a nyugati agyhalálból, amíg nem késő!
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Nekem nem az a bajom, hogy az Orwelli 1984 dolgai közelednek, mert meg is van, olvastam is, max újra átfutom, és felfrissítem a tudást. Ami aggaszt, az az, hogy a mű végén javasolt kiút, " Szerette Nagytestvért" igazából nem egy valós kiút...
Pedig a szerelem sok mindenen segít. Ha sikerül szívből szeretni azokat a kapzsi, materialista, kizsákmányoló érzéketlen pénzembereket és oligarchákat akik most még dagadtabbra keresik magukat, akkor mossollyal az arcán robotolnánk a gépsoron, fizetnénk be az összes pénzünket adóba rezsire meg kajára, az igazán szerelmesek pedig dalolva mennékek az ukrán vagy közelkeleti vagy afrikai húsdarálóba. Én is csak azért nem tudom igazán szeretni, mert nem ismerem őket személyesen. És nem, nem az anarchia a megoldás, sem semmilyen fegyveres forradalom, hanem a tudat, az önbecsülés, és az emberi szellem forradalma, amely először is nem hiszi el amivel etetik, másodszor a személyes kapcsolatok híve nem a virtuálisaké, és nem hajlandó acsarkodni semmiféle ál-osztály, vallás, etnikum, ál-politikai irányzat ellen, és amely felkészül, hogy megvédje a kultúrát és az embertársait a középkortól.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Igen a kiszolgáltatottsággal kapcsolatban egyetértek veled, egy komoly kataklizma esetén az emberek jelentős része azt se tudná, hogy mit kezdjen magával mobilok és internet nélkül. Amúgy kíváncsi lennék, hogy pl a mai tizenévesek tudják egyáltalán, hogy mi az az írógép? Látni biztos nem sokuk látott élőben ilyet.
Viszont akár tetszik akár nem, egy idő után a készpénzes fizetés teljesen el fog tűnni és ez nem attól függ, hogy te vagy én ezzel egyetértek vagy nem. Sajnos elkerülhetetlen ha a technika akadály nélkül fejlődik.
Nálam a készpénz eltűnése ugyanolyan vörös vonal mint ha nem tanítanak kézzel írni. Abban az esetben el fogok kezdeni tárgyi javakkal barterezni, és veszek postagalambokat :) Mondom ezt úgy, hogy minden hétköznapi technológiai vívmányt készségszinten használok. De virtuális alapokra helyezni a társadalmat az kakukk lesz.