[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
187
1 097
93
:confused: Igy intézte a zöld miniszterasszony!
egészen bolond ez a zöld tyúk, ezek a takarékossági blöd ötletei pl a közlekedésben hogy menjünk "önkéntes alapon" 100-al az autópályán, meg a főuton 80-al amire bármelyik közlekedési szakember el tudná neki magyarázni 10 perc alatt hogy a forgalom lassításával, borul a forgalom dinamikája, pláne a gyorsforgalmi utakon sokkal több staut fog eredményezni, ami még több fogyasztás, még több várakozás, még lassabb áru forgalom, a hatás az ellenkezője.

De ha csak pl a jármű technikai részéről nézzük a dolgot 80-al szüttyögni a bundesstrassen, lehet hogy az autó pár decivel kevesebbet fog fogyasztani, de annak a sokszorosát fogják az autósok elkölteni az eldugult, nem kiégetett DPF cserékre, elkokszolódott EGR cserékre, tisztításra, még több szervíz költség stb.
 
  • Tetszik
Reactions: laci74 and aquarell

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
187
1 097
93
Tok jo ez az 500 Euro, gondolom mindenki orul is neki, csak... Hat rengeteg esetben ez minimalis segitseg es inkabb csak tuzoltas. Akiknek nagy hazuk van, nem gazzal futenek vagy modernebb dolgokkal azoknak nagyon nagy problemaik vannak/lesznek.
Irok egy peldat: tolunk nem messze par hete talaltam egy hazat, ami mindenben megfelelt volna nekunk es a haz mellett egy 300 negyzetmeteres garazs van plusz akkora terulet, hogy 6-8 auto tud parkolni. Az en vallalkozasomnak parades lett volna a garazs es a parkolok egy resze, illetve a paromnak sem lett volna rossz. Viszont a haznak olajfutese van es hozza egy 6000 literes olajtartaly. A haz -2 generacios 230 negyzetmeter plusz garazs- eves fogyasztasa 4500-4700 liter, a tavalyi enyhe tel miatt 3970 liter fogyott el. Na most jelenleg miutan minden kilott a csillagos egig ,a futoolaj ara Becs kornyeken 170-175 Euro/100 liter korul mozog. 46 szazalekkal lett magasabb januarhoz kepest, a 2021-es arahoz kepest pedig 87 szazalekkal. A fogyasztasnal egy kis rahagyas illik es mondjuk 5000 litert kellene vasarolni iden, ami 8500-8750 Euro/ev azaz 708-730 Euro/ho. Vagyis ket honapot nem takar be a 2X500 euro, amit ugye 2 felnott kap. A 46 es 87 szazalekos emelest pedig hagyjuk is... Lehetetlen ilyen hazakat hosszu tavon normalis homersekletre futeni. Marpedig Ausztriaban nagyon sok ilyen 150-250 negyzetmeteres 30-50 eves haz van.
olvasom az osztrák kommenteket a megemelkedett energia ár témában, és ott pl sokan akik megcsináltatták a föld energiát hatalmas pénzekért azok most ki vannak akadva hogy mekkora villanyszámláik lesznek, volt komment amiben a pasi leírta hogy mekkora szerencséje van hogy a kivitelező lemondta a munkát idénre, mert csuszott egyébb melói miatt , és hálaistennek nem dobta ki az olaj kazánt, mert így még mindig sokkal kevesebből megussza.
Tényleg kiváncsi leszek mostmár erre a télre, mekkora nagy szívás lesz, lesznek-e blackout-ok tömegével, vagy csak szokásos média-politikai hisztiztetés megy mint a covidnál...
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
187
1 097
93
Ez vicces:
A svàjci Bundesrat ( szövetségi kormàny) tagja, Simonetta Sammrunga (62), azt javasolta, hogy meleg viz megtakaritható, ha ezentúl mindenki kettesben áll a zuhany alá.
Ki gondolta volna, hogy a vilàg egyik leggazdagabb országàban az Úr 2022-ik évében ilyen idióta javaslatok kerûlhetnek elő?
A meleg viz egy új jelentést kaphat... :)
naaaa, van ennek jó oldala is, ha csinos csajokkal kell egyszere tusolni, én szivesen feláldozom a testemet, pesze csakis az energiewende oltárán :) :D ;)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 897
56 757
113
Úgy tûnik, most kûldték ki az új, magasabb számlákat Bècsben. Tény, hogy sokan ezt nem fogják tudni megfizetni. Kivàncsi vagyok a reakciókra pár nap múlva. Az áram nem olyan nagy probléma, egy 15%-os megtakaritàssal átvészelhető a tél. De a gàz, az legkésőbb jövő tavasz felé egyszerűen nem lesz elég. Se fűtésre, se az iparnak.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
  • Vicces
Reactions: Molon Labe

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 937
7 819
113
Aztaaaaa.
Sehol máshol soha nem fordult még elő ilyen.
Ja, de.

Összemosni a migránsbűnözést a normális bűnözéssel, ezzel megpróbálni elkendőzni az erőszakos betelepítés pusztító hatásait bűn, és régen nem is veszi már be senki.

Magyarország a világ legbiztonságosabb országai között van.
hr1.png
cr1.png

 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
187
1 097
93
A hûlyeség határtalan:
Ausztriàban az a lakós, aki 2022 julius 22-i àllapot szerint az utolsó évben legalàbb 183 napot tartózkodott az országban, fejenként 500 eurót kap az energiaárak, inflàció kompenzálàsára, október 1-én. Beleértve migránsokat, dutyiban ülőket és a kb 17000 julius 22 óta elhunytakat! :confused: Igy intézte a zöld miniszterasszony!
az elöbb olvastam egy pasi bejelentette hogy meghalt az édesanyja, ennek ellenére kiutalták a klimabonuszt, ő vissza akarta utalni , mert becsületes, de a minisztérium válasza az volt hogy ez jogilag nem lehetséges.. ennyi. ;)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Úgy tûnik, most kûldték ki az új, magasabb számlákat Bècsben. Tény, hogy sokan ezt nem fogják tudni megfizetni. Kivàncsi vagyok a reakciókra pár nap múlva. Az áram nem olyan nagy probléma, egy 15%-os megtakaritàssal átvészelhető a tél. De a gàz, az legkésőbb jövő tavasz felé egyszerűen nem lesz elég. Se fűtésre, se az iparnak.
A gáz hogyèrt van?
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
Összemosni a migránsbűnözést a normális bűnözéssel, ezzel megpróbálni elkendőzni az erőszakos betelepítés pusztító hatásait bűn, és régen nem is veszi már be senki.

Magyarország a világ legbiztonságosabb országai között van.
hr1.png
Azt kell mondanom, hogy sajnos a táblázatod alapján pont hogy rosszul állunk(állnánk), legalábbis Európában. A nagyon kis népességgel bíró államokat alapból ki kell venni a listából, mert csak torzítják a listát. Tehát Luxemburgot az elejéről ugyanúgy, mint a végéről a balti államocskákat.

Ez eddig OK. Csak éppen olyan országok előznek meg minket, mint Hollandia,Görögország, Spanyolország, Olaszország. Az meg elég gáz, hogy megelőznek minket.

Azt azért tegyük hozzá, hogy mi számít emberölésnek az adott országban. Mert a "homicide" az nem halált okozó testi sértés. Nem tudom, hogy az adott országok belső szabályzása alapján mi az ami "emberölés" bűntetőjogi kategóriaként.

Közlekedési, baleseti halálok kapcsán viszont tudom a "valóságot". Tehát, pl. nagyon nem mindegy, hogy mi számít halálos közlekedési balesetnek. Pl. van olyan ország, ahol csak az, ahol a helyszínen megállapítják a halált. Van olyan, ahol ha a mentő beérkezik a kórházba, és a páciens még él, akkor az nem halálos baleset. Van ahol ha a kórházba kerülést követő 8 napon belül, vagy 30 napon belül, vagy 90 napon belül meghal a balesettel érintett személy, akkor az bizony halálos baleset, és az eljárás aszerint módosul. Ami mondjuk nem mindegy, mert egyik országban még a balesetet követő hetekben is a fejed felett a hóhér bárdja, más országokban már ha kibirja a kórházig a sérült, akkor egy alacsonyabb jogsértés kapcsán kapsz büntetést.

Nos, én elképzelhetetlennek tartom, hogy pl. egy Hollandia vagy Olaszország biztonságosabb ország legyen, mint Magyarország. Eleve nagyobb az átjárás, jobban szervezett a bűnözés, tengerparti országok, a kereskedelem, a több pénz, a tranzit ország jelleg, a nagyobb gazdagság az ő esetükben több bűnözést húz magával. Az pedig sanszosan több emberölést, akkor is ha az adott ország törvényei szerint nem annak minősül.

Ráadásul pár éve már volt botrány abból, hogy nekünk volt abban az évben kb 100 emberölés, és valami 360-al, vagy mennyivel számolták ezt a nemzetközi listát.
Szóval ha ez a lista igaz, az számunkra nagyon szomorú. De szerintem kamu. Pl megnéztem most direkt. Hollandiában 107 emberölés volt 2020-ban, ebből 27 lőfegyverrel lett elkövetve. Na most ez igy nem reális, mármint hogy az emberölések számát egy békében élő országban csaknem 30%-ban lőfegyverrel követik el. A lőfegyveres emberölések mögött kell hogy legyen egy sokkal vastagabb, késsel, egyéb eszközzel elkövetett emberölési számnak.

Vagy olaszok. 285 emberölés, abból 175 lőfegyverrel a statisztika szerint. Ez nem igy működik, akkor sem ha sokkal szabadabb a fegyvertartás a digóknál, mint nálunk. Nálunk pl 80-ból 7 volt lőfegyveres a statisztika szerint.

Csak azt akartam kihozni belőle, hogy ez igy sztem félrevezető. Én statisztika hamisitást látok benne :D
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 213
29 277
113
Azt kell mondanom, hogy sajnos a táblázatod alapján pont hogy rosszul állunk(állnánk), legalábbis Európában. A nagyon kis népességgel bíró államokat alapból ki kell venni a listából, mert csak torzítják a listát. Tehát Luxemburgot az elejéről ugyanúgy, mint a végéről a balti államocskákat.

Ez eddig OK. Csak éppen olyan országok előznek meg minket, mint Hollandia,Görögország, Spanyolország, Olaszország. Az meg elég gáz, hogy megelőznek minket.

Azt azért tegyük hozzá, hogy mi számít emberölésnek az adott országban. Mert a "homicide" az nem halált okozó testi sértés. Nem tudom, hogy az adott országok belső szabályzása alapján mi az ami "emberölés" bűntetőjogi kategóriaként.

Közlekedési, baleseti halálok kapcsán viszont tudom a "valóságot". Tehát, pl. nagyon nem mindegy, hogy mi számít halálos közlekedési balesetnek. Pl. van olyan ország, ahol csak az, ahol a helyszínen megállapítják a halált. Van olyan, ahol ha a mentő beérkezik a kórházba, és a páciens még él, akkor az nem halálos baleset. Van ahol ha a kórházba kerülést követő 8 napon belül, vagy 30 napon belül, vagy 90 napon belül meghal a balesettel érintett személy, akkor az bizony halálos baleset, és az eljárás aszerint módosul. Ami mondjuk nem mindegy, mert egyik országban még a balesetet követő hetekben is a fejed felett a hóhér bárdja, más országokban már ha kibirja a kórházig a sérült, akkor egy alacsonyabb jogsértés kapcsán kapsz büntetést.

Nos, én elképzelhetetlennek tartom, hogy pl. egy Hollandia vagy Olaszország biztonságosabb ország legyen, mint Magyarország. Eleve nagyobb az átjárás, jobban szervezett a bűnözés, tengerparti országok, a kereskedelem, a több pénz, a tranzit ország jelleg, a nagyobb gazdagság az ő esetükben több bűnözést húz magával. Az pedig sanszosan több emberölést, akkor is ha az adott ország törvényei szerint nem annak minősül.

Ráadásul pár éve már volt botrány abból, hogy nekünk volt abban az évben kb 100 emberölés, és valami 360-al, vagy mennyivel számolták ezt a nemzetközi listát.
Szóval ha ez a lista igaz, az számunkra nagyon szomorú. De szerintem kamu. Pl megnéztem most direkt. Hollandiában 107 emberölés volt 2020-ban, ebből 27 lőfegyverrel lett elkövetve. Na most ez igy nem reális, mármint hogy az emberölések számát egy békében élő országban csaknem 30%-ban lőfegyverrel követik el. A lőfegyveres emberölések mögött kell hogy legyen egy sokkal vastagabb, késsel, egyéb eszközzel elkövetett emberölési számnak.

Vagy olaszok. 285 emberölés, abból 175 lőfegyverrel a statisztika szerint. Ez nem igy működik, akkor sem ha sokkal szabadabb a fegyvertartás a digóknál, mint nálunk. Nálunk pl 80-ból 7 volt lőfegyveres a statisztika szerint.

Csak azt akartam kihozni belőle, hogy ez igy sztem félrevezető. Én statisztika hamisitást látok benne :D
Pár hete hoztam osztrák példát. Sorozatgyilkos. Az elsőre azt mondta, drogozott, és túladagolta magát, és simán elhitték neki, nem volt boncolás, pedig az ipse ült állatok sorozatos halálra kínzásáért. Ha egy ilyennél nem állnak neki vizsgálódni... Az osztrákoknál nagyon kevés a boncolás.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Vajon mikor esik le az EU állampolgároknak, hogy egy emberiségellenes stróman parádézik a nevükben Ursula von der Leyen személyében? Már fel sem építik ezeket, mint pl Barack Obamát, hanem hipp hopp ott vagy az EUB élén és a komplett földrészt kizsebeli!

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 007
87 712
113
  • Tetszik
Reactions: Pogány