[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 185
20 152
113
HOLNAP NAPI ÚJSÁGA – 2022. SZEPTEMBER 23., PÉNTEK

Új Dagbladet

A sokkoló dokumentum: Hogyan tervezte az USA a háborút és az energiaválságot Európában​

A KISZIVÁRGOTT RAND DOKUMENTUM


  • A rendkívüli belső kiszivárogtatás a kormányközeli RAND Corporation agytröszttől, amelyről ismert, hogy többek között az amerikai kül- és védelempolitikai stratégia mögött állt a hidegháború idején, részletesen beszámol arról, hogyan az európai válságot az Egyesült Államok tervezte.
  • A januári keltezésű dokumentum elismeri, hogy az Ukrajnában folytatott agresszív külpolitika nyomást gyakorol majd Oroszországra, hogy katonailag beavatkozzon az országban. A cél – magyarázzák – egy régóta előkészített szankciócsomag bevezetése.
  • Az EU gazdasága ennek következtében „elkerülhetetlenül össze fog omlani” – állítja – és többek között örül annak, hogy akár 9000 milliárd dolláros forrás is áramolhat az Egyesült Államokba, és a jól képzett európai fiatalok kényszerülnek. kivándorolni.
  • Az általuk leírt fő cél Európa – különösen Németország és Oroszország – megosztása és az európai gazdaság lerombolása azáltal, hogy hasznos idiótákat vonnak be a politikába, hogy leállítsák a kontinens orosz energiaellátását.
..........
Végső soron az európai gazdaság teljes összeomlását valószínűnek és kívánatosnak is tartják.

" Ez nemcsak a német gazdaságot méri meg, hanem az egész EU gazdasága is elkerülhetetlenül összeomlik ."

Rámutatnak továbbá az amerikai székhelyű cégek világpiaci versenyének csökkenése, a logisztikai előnyök és az Európából történő tőkekiáramlás előnyeire, amely becslések szerint 7-9 billió dollárral járhat az amerikai gazdaság számára. Emellett hangsúlyozzák azt a fontos hatást is, hogy sok jól képzett és fiatal európai kénytelen lesz az USA-ba emigrálni.

A RAND tagadja a jelentés eredetét​

Szerdán a RAND sajtóközleményt adott ki, amelyben tagadta, hogy a jelentés tőlük származott volna. Arra viszont nincs válasz, hogy a bejelentés hamis, vagy mi nem lenne igaz, hanem egyszerűen azt írják, hogy a tartalmat „bizarrnak” látja, a dokumentumot pedig „hamis”.

 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
171
1 019
93
Kolbaszbol is volt a kerites is, csak mar felzabaltak a migrik, a maradekot meg pont most tunteti el a retardalt Eu vezetese.
nálunk ez itthon ugy szokott elhangozni hogy "kolbászból volt a kerítés ,de már megették a kutyák " :)
aggódom Ausztria jövőjéért, ipar nem sok van, főleg szolgáltatás, és turizmus, márpedig egy recesszióba és gazdasági válságba vergődő EU-ban pont ezeket fogják az emberek először elengedni...
jahh az üzemanyag ár az egekben , eközben még mindig azon vergődnek hogy Okt. 1-től bevezessék a CO2 adót , +9 cent /liter, van baj a fejekben nem kicsi.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
EnEpUQjVoAIyVbu.jpg

Klauss-Schwab-is-a-Rothschild-on-His-Mothers-Side.jpg
Semmi kétségünk se volt.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and tarzaan

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 244
113
nálunk ez itthon ugy szokott elhangozni hogy "kolbászból volt a kerítés ,de már megették a kutyák " :)
aggódom Ausztria jövőjéért, ipar nem sok van, főleg szolgáltatás, és turizmus, márpedig egy recesszióba és gazdasági válságba vergődő EU-ban pont ezeket fogják az emberek először elengedni...
jahh az üzemanyag ár az egekben , eközben még mindig azon vergődnek hogy Okt. 1-től bevezessék a CO2 adót , +9 cent /liter, van baj a fejekben nem kicsi.
Azért van ott ipar...
Meg sok versenyképes kkv.
Meg kell hagyni, ügyesek.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and vilmoci

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Igen, ezt nevezték gyarmatosításnak.

Sajnos meg mertem kérdezni, hogy vajon hány százmillió ember élete árán lett gazdag az angol nemesség, köztük a királyi család? Ugyanez vonatkozik a franciákra, hollandokra. Jó, hogy meg nem lincseltek. A legfőbb ellenérv az volt, hogy a múltat nem szabad felhánytorgatni. Egye fene, de akkor ez a felhánytorgási tilalom miért csak egyoldalú?

Az angol királyi család a FED egyik tulajdonosa.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 244
113
Mégis kolbâszból van a keritès Ausztriâban! :)
Az exxpress.at irja ma, hogy egy sziriai négytagú család 2391 eur nettó tâmogatásról hozott jövedelmi igazolâst egy lakás bérbeadójának. Mindezt úgy, hogy a férj nem menekült, hanem Dubaiban van bejelentve és ott dolgozik.
Hülyék vagyunk mi mindnyájan, akik dolgozunk/ dolgoztunk...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 931
82 667
113

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 197
113
Azért van ott ipar...
Meg sok versenyképes kkv.
Meg kell hagyni, ügyesek.
Vannak versenyképes kkv-k, de lehet nemsokára ez már csak múltidő lesz sajnos. Viszont ez a versenyképesség is, jelenthet inkább minőségi előnyt, vagy üzleti kultúra béli előnyt, de árba többségében nem igaz.
Van egy kis kenyai vízerőmű projekt, még csak mint lehetőség, és kértem ajánlatokat Eu-s és kínai cégektől is, csak nagy vonalakban, mert semmi nem biztos. És azt kel hogy mondjam, a legdrágább kínai ajánlat is 3x olcsóbb volt majdnem ugyan annyi garanciával, nagyon komoly céges hátérrel, rengeteg referenciával, és hihetetlen kombinációs lehetőségekkel. Az elejétől a végéig legyártanak mindent, és telepítik is.
Ezzel nem tudom mennyire lehet versenyezni, hacsak nem egy belterjes piacként tekintünk az Eura ahol vámokkal és túlszabályozással védett környezetben a helyi cégek versenyképesek maradhatnak. Viszont szerintem ilyen energiaárak mellet ez teljes összeomlás lesz, beszállítói láncok összeomlanak, a szolgáltatásoknak már most végórái vannak, és közben ott van kína aki most még olcsóbban kapja meg az energiahordozókat, és eddig is iparilag levert mindenkit.
Szóval amiről eddig csak olvastam azt most megtapasztalhattam saját magam, és azt kell mondanom sejtettem hogy ilyesmi lesz már februárban, de ez sokkal rosszabb lesz mint amire számítottam.
 

ronis

Well-Known Member
2022. március 23.
171
1 019
93
Ausztriai kerítés építés rövid sztori,

- szinte még el sem kezdtem, csak egy 1,5 méteres támfal alapját ásogattam,mikor már feljelentett a kedves szomszédasszony... jöttek rögtön fotozkodni a gemeindétől mit csinálok, miért hogyan, stb... ezt meg kell ám terveztetni baumeisterrel , különben is ki lesz a kivitelező, hámondom én ki más,ez csak egy kerítés, kb néztek rám mint ufora.;)

Baumeister az én A4-es kezdetleges kis rajzaimat, melyet otthon a konyha asztalnál egy vonalzóval meg tollal rajzoltam , na szóval ezt lefénymásolta 5 példányba dossziéban lefüzve , elejére rakott egy stemplit 300 eur.
Papírok beadva a Gemeindéhez, jött az ajánlott levél helyszini bejárás lesz , minden 17 méteren belüli szomszéd, a közut kezelő, a baumeister a polgármester asszony , a helyi főépítész, a helyi politikai megbízott, (igen az is van! mi kápó-nak hívjuk :) ) egy kissebb falu gyűlést rittyentettek össze ca. 20-25 ember.
Csak jöttek jöttek az autók, há mondom egy büfé sátrat csak kellett volna állítani snapszal szendviccsel, sütikével.. ;) bár akkor lehet maradtak volna vacsorára is :D
Van egy kis zsák út ami csak hozzánk és a szomszédasszonyhoz jön be de gemeinde tulajdon, ők tolják a havat télen na szóval tegyem beljebb a kerítést legalább 50 centivel, mert a hótoló ha megsérti a kerítést ők azt nem fizetik, az ut másik oldalán egy kaszáló rét van mondom tolja abba az irányba probléma megoldva, a végén 30 centivel beljebb rakva meg egyeztünk.
Jött az ujabb hűlyeség hogy egy főldmérővel méressem ki a telek határt, ott már a főépítész szolt nekik hogy ezt nem kéne erőltetni, mert a rajz szerint ennek a kis útnak egyenesnek kéne lenni innen a ház saroktól, de ez olyan görbe be mifelénk, hogy valószínű még nekik kéne kárpotlást fizetni vagy ujjra épiteni az utat! :D
A végén Jegyzőkönyv hogy milyen magas lehet (1,5 m Burgenland, minden tartomány más) meg hogy megnézték bejárták, senkinek nincs ellenvetése stb.
Röpke 1,5 hónap után megkaptuk az engedélyt egy 300 euros számla kiséretében hogy akkor épithetünk KERÍTÉST !
Há vazzzeeeee ez egy szaros kerítés ,még el sem kezdtük és már 600 eur, meg egy falu gyülés jött össze ;):D:D:):)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 914
21 464
113
I
Ausztriai kerítés építés rövid sztori,

- szinte még el sem kezdtem, csak egy 1,5 méteres támfal alapját ásogattam,mikor már feljelentett a kedves szomszédasszony... jöttek rögtön fotozkodni a gemeindétől mit csinálok, miért hogyan, stb... ezt meg kell ám terveztetni baumeisterrel , különben is ki lesz a kivitelező, hámondom én ki más,ez csak egy kerítés, kb néztek rám mint ufora.;)

Baumeister az én A4-es kezdetleges kis rajzaimat, melyet otthon a konyha asztalnál egy vonalzóval meg tollal rajzoltam , na szóval ezt lefénymásolta 5 példányba dossziéban lefüzve , elejére rakott egy stemplit 300 eur.
Papírok beadva a Gemeindéhez, jött az ajánlott levél helyszini bejárás lesz , minden 17 méteren belüli szomszéd, a közut kezelő, a baumeister a polgármester asszony , a helyi főépítész, a helyi politikai megbízott, (igen az is van! mi kápó-nak hívjuk :) ) egy kissebb falu gyűlést rittyentettek össze ca. 20-25 ember.
Csak jöttek jöttek az autók, há mondom egy büfé sátrat csak kellett volna állítani snapszal szendviccsel, sütikével.. ;) bár akkor lehet maradtak volna vacsorára is :D
Van egy kis zsák út ami csak hozzánk és a szomszédasszonyhoz jön be de gemeinde tulajdon, ők tolják a havat télen na szóval tegyem beljebb a kerítést legalább 50 centivel, mert a hótoló ha megsérti a kerítést ők azt nem fizetik, az ut másik oldalán egy kaszáló rét van mondom tolja abba az irányba probléma megoldva, a végén 30 centivel beljebb rakva meg egyeztünk.
Jött az ujabb hűlyeség hogy egy főldmérővel méressem ki a telek határt, ott már a főépítész szolt nekik hogy ezt nem kéne erőltetni, mert a rajz szerint ennek a kis útnak egyenesnek kéne lenni innen a ház saroktól, de ez olyan görbe be mifelénk, hogy valószínű még nekik kéne kárpotlást fizetni vagy ujjra épiteni az utat! :D
A végén Jegyzőkönyv hogy milyen magas lehet (1,5 m Burgenland, minden tartomány más) meg hogy megnézték bejárták, senkinek nincs ellenvetése stb.
Röpke 1,5 hónap után megkaptuk az engedélyt egy 300 euros számla kiséretében hogy akkor épithetünk KERÍTÉST !
Há vazzzeeeee ez egy szaros kerítés ,még el sem kezdtük és már 600 eur, meg egy falu gyülés jött össze ;):D:D:):)
Tyuuuu ez kemeny! :D
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 914
21 464
113
A cikk szerint 2022 januarjahoz kepest 63 szazalekkal novekedett az also-ausztriai Voroskeresztettol segitseget kerok szama mikozben a hozzajuk beerkezett adomanyok csokkentek.
Mig 2022 januarjaban hetente 1500 haztartast lattak el elelmiszerrel, addig nyaron mar 2450-et. Es az ev hatralevo reszeben tovabbi emelkedest varnak.

 
  • Tetszik
Reactions: ronis and aquarell

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
539
4 890
93
Azért van ott ipar...
Meg sok versenyképes kkv.
Meg kell hagyni, ügyesek.
No jó. Könnyű úgy virgonckodni, hogy Erdélyben szabályos erdő irtásokat végeznek és Erdélyből hordják a fát már előfeldolgozva és dicsekszenek a környezetvédelemmel.
Könnyű úgy működtetni gyárakat, hogy a szennyvizet Magyarország fele eresztik. Talán már nem, mert elég nagy balhé volt belőle.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 600
14 543
113
Ausztriai kerítés építés rövid sztori,

- szinte még el sem kezdtem, csak egy 1,5 méteres támfal alapját ásogattam,mikor már feljelentett a kedves szomszédasszony... jöttek rögtön fotozkodni a gemeindétől mit csinálok, miért hogyan, stb... ezt meg kell ám terveztetni baumeisterrel , különben is ki lesz a kivitelező, hámondom én ki más,ez csak egy kerítés, kb néztek rám mint ufora.;)

Baumeister az én A4-es kezdetleges kis rajzaimat, melyet otthon a konyha asztalnál egy vonalzóval meg tollal rajzoltam , na szóval ezt lefénymásolta 5 példányba dossziéban lefüzve , elejére rakott egy stemplit 300 eur.
Papírok beadva a Gemeindéhez, jött az ajánlott levél helyszini bejárás lesz , minden 17 méteren belüli szomszéd, a közut kezelő, a baumeister a polgármester asszony , a helyi főépítész, a helyi politikai megbízott, (igen az is van! mi kápó-nak hívjuk :) ) egy kissebb falu gyűlést rittyentettek össze ca. 20-25 ember.
Csak jöttek jöttek az autók, há mondom egy büfé sátrat csak kellett volna állítani snapszal szendviccsel, sütikével.. ;) bár akkor lehet maradtak volna vacsorára is :D
Van egy kis zsák út ami csak hozzánk és a szomszédasszonyhoz jön be de gemeinde tulajdon, ők tolják a havat télen na szóval tegyem beljebb a kerítést legalább 50 centivel, mert a hótoló ha megsérti a kerítést ők azt nem fizetik, az ut másik oldalán egy kaszáló rét van mondom tolja abba az irányba probléma megoldva, a végén 30 centivel beljebb rakva meg egyeztünk.
Jött az ujabb hűlyeség hogy egy főldmérővel méressem ki a telek határt, ott már a főépítész szolt nekik hogy ezt nem kéne erőltetni, mert a rajz szerint ennek a kis útnak egyenesnek kéne lenni innen a ház saroktól, de ez olyan görbe be mifelénk, hogy valószínű még nekik kéne kárpotlást fizetni vagy ujjra épiteni az utat! :D
A végén Jegyzőkönyv hogy milyen magas lehet (1,5 m Burgenland, minden tartomány más) meg hogy megnézték bejárták, senkinek nincs ellenvetése stb.
Röpke 1,5 hónap után megkaptuk az engedélyt egy 300 euros számla kiséretében hogy akkor épithetünk KERÍTÉST !
Há vazzzeeeee ez egy szaros kerítés ,még el sem kezdtük és már 600 eur, meg egy falu gyülés jött össze ;):D:D:):)

Nézd, te döntöttél úgy, hogy idegenbe mész, szóval akkor alkalmazkodj, és ne húzd a szád...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 643
55 244
113
No jó. Könnyű úgy virgonckodni, hogy Erdélyben szabályos erdő irtásokat végeznek és Erdélyből hordják a fát már előfeldolgozva és dicsekszenek a környezetvédelemmel.
Könnyű úgy működtetni gyárakat, hogy a szennyvizet Magyarország fele eresztik. Talán már nem, mert elég nagy balhé volt belőle.
Ez mind igaz. De komolyan gondolod, hogy ez van az osztrák sikerek mögött?