[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 881
58 062
113
Az Alaptörvény konkrétan illegitim

Ez konkrétan hazugság. Alkotmányozó többséggel lehet alkotmányozni. Innentől kezdve nincs miről beszélni.

A média 90%-a NER propagandagépezet kézben van. Ez a fórum is.
A fórumot érintő vádat jelentem az üzemeltetők felé. Majd beszéljétek meg ;-)

A 4-ik pontod meg hülyeség és ezt már többször is elmagyarázták itt is már.

Minden a NER kezében van, de mégis mindenki azt ír amit csak akar, következmények nélkül.... Oksa XD

A NER választási autokrácia. Hivatalosan is.

Akkor sajnálattal közlöm veled, a világméretű UFO-Zsidó-NER összeesküvés nevében (XD), hogy nem létezik ilyen fogalom. Hivatalosan meg végkép nem.
Valószínűleg hallottam volna róla politika tudományi tanulmányaim során :rolleyes: (Még az előző Kelepisti féle csoda rendszerben jártam egyetemre....)

Vagyis nem felszámolja teljesen a szólásszabadságot és a demokráciát általában, hanem erősen lecsökkenti a többi fél lehetőségeit, hogy a válassztáson ne legyen gyakorlati lehetőségük nyerni.

Gyakorlatilag egyik sincs felszámolva, és pont ezért nem nyer az ellenzék. Alkalmatlanok és ezt az emberek látják.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 073
88 040
113
A HTKA fórum is a NER kezében van. Ezt te komolyan gondolod?
Azta mindenit, ha ez nem nyitja ki a modik zsebében a bicskát, akkor semmi.
-1942-ben ismertem meg Dániel Zoltánt. Egy ismerősöm, név szerint Galván Tivadar mutatott be neki, aki az autógyárban dolgozott. Akkor még nem sejtettem...
-Mit nem sejtett?
-Hogy békaemberekkel fogok találkozni.
-Álljunk meg egy pillanatra! Az később volt.
-Később.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 637
5 569
113
Komolyan mondom, nagyon megérdemelnétek már egy diktatúrát. De ha mégis 10 percen belül megy érted a fekete autó, akkor visszaszívom.
Vagy csak vegyék el a bpestiek szavazati jogát!
(Ez csak egy "kelepisti féle" ötlet, természetesen nem így gondolom mégha sokan közülük bizonyítják is azt hogy nem teljes értékű tagjai a társadalomnak...)
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 997
8 589
113
A média 90%-a NER propagandagépezet kézben van. Ez a fórum is.
---
Huh. ez már összesküvés.. Egyébként a HTKA olvasól szerintem mind egyrészt haditechnikai fanok, másrészt hazafiak. Aztán persze "beépített" akár ingyen, megyőződésból, akár pénzért" lévő trollok is lehetek, de minden nagyobb forum ilyen. Ja és elfelejtettem írni, hogy elég sok magas beosztású, rendfokoztatú civil és katona is olvassa, sokan nem is írnak bele, de olvassák..
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
A média 90%-a NER propagandagépezet kézben van. Ez a fórum is.
---
Huh. ez már összesküvés.. Egyébként a HTKA olvasól szerintem mind egyrészt haditechnikai fanok, másrészt hazafiak. Aztán persze "beépített" akár ingyen, megyőződésból, akár pénzért" lévő trollok is lehetek, de minden nagyobb forum ilyen. Ja és elfelejtettem írni, hogy elég sok magas beosztású, rendfokoztatú civil és katona is olvassa, sokan nem is írnak bele, de olvassák..
A hozzászólásod első reszére reagálnék:elég "érdekes" humorod van.
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 234
113
A média 90%-a NER propagandagépezet kézben van. Ez a fórum is.
---
Huh. ez már összesküvés.. Egyébként a HTKA olvasól szerintem mind egyrészt haditechnikai fanok, másrészt hazafiak. Aztán persze "beépített" akár ingyen, megyőződésból, akár pénzért" lévő trollok is lehetek, de minden nagyobb forum ilyen. Ja és elfelejtettem írni, hogy elég sok magas beosztású, rendfokoztatú civil és katona is olvassa, sokan nem is írnak bele, de olvassák..
Mit írtam pár nappal ezelőtt? :rolleyes:. Ezek szerint ízlett a lazacos szendó.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
hogy nem létezik ilyen fogalom
de ,létezik-a bolsevizmus.Parlamentális diktatúra.Tiszta formája a szovjet tipusú egypártrendszer,de létezett a VSZen belül is többpárti modelje,illetve egy modernebb formája a mi kis demokratúránk is.Szingapúrt szokták az ilyen vállasztási autokráciáknak mintapéldányaként emlegetni
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 209
113
A média 90%-a NER propagandagépezet kézben van. Ez a fórum is.
---
Huh. ez már összesküvés.. Egyébként a HTKA olvasól szerintem mind egyrészt haditechnikai fanok, másrészt hazafiak. Aztán persze "beépített" akár ingyen, megyőződésból, akár pénzért" lévő trollok is lehetek, de minden nagyobb forum ilyen. Ja és elfelejtettem írni, hogy elég sok magas beosztású, rendfokoztatú civil és katona is olvassa, sokan nem is írnak bele, de olvassák..
Érdemes lenne ősszeszámolni,hogy hány tanulmányban,doktoriban szerepel a HTKA,mint forrás.
És de,nagyon is érződik a részlehajlás.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Akit komolyan érdekel a téma, és nem az Oroszok seggében érzi jól magát, azoknak a Honvédségünk Stefánia palotai objektumában, konferencia lesz a NATO-ról (előadás Ukrajnával kapcsolatban is).
Még azok közül is kevesen vannak az oroszok seggében itt, akik nagyon keményen bírálják a nyugati elköteleződésünk már nyilvánvalóan látszó zsákutcáját. Én úgy látom, hogy van itt néhány vigyorgó szmájlis tinédzser, aki semmit nem ért a világból és még mindig hisz a szilovnyik-rezsim patyomkin erejében míg a többiek, akik a Nyugatot bírálják, vagy egyenesen már gyűlölik csak reagálnak a Nyugat nettó magyarellenességére vagy egyenesen magyargyűlöletére és arra a tényre, hogy racionálisan már semmilyen hasznot nem remélhetünk a mostani szintű Nyugat iránti elkötelezettség fenntartásától, mert nyílt, gyarmati stílusú kizsákmányolásunk és elnyomásunk a cél a Nyugat részéről, végső soron az elpusztításunk. Halálos ellenségünk a Nyugat, amit túlélnünk kell valahogy. Erre eszméltünk itt jónéhányan a korábbi atlantizmusunk lila ködéből.

És mindehez tegyük hozzá, hogy a nyugatellenesek közül sokan Oroszországnak is a legnagyobb kritikusai. Többek közt én is, mert nyilvánvalóan látom annak az országnak a trágya voltát. Oroszország szar mindenben és mégcsak nem is komolyanvehető hatalom. A szerb típusú köztes pozíció a jelenlegi kívánatos cél a magyar reálpolitika számára a szuverenizmus szemszögéből nézve.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 620
25 126
113
Ha a tisztességes magyarok elfogynak, szerinted ki fog a gyárakban és a földeken dolgozni kiszolgáltatva, éhbérért? Igen, te.

Egyébként sokan távoznak az országból, épp az értelmesebbek. Sok fiatal már eleve nem itt képzeli el a jövőjét. Ha a mostani tüntetéssorosat a tanárokért nem ér el semmit, és valószínűleg így lesz, akkor az történik amit nemrég olvastam egy cikk címének: Orbán mos tanítja meg a fiatalokat arra, hogy el kell hagyni az országot.

Ha az ország vesztét akarod, akkor jó úton jársz.
Ha a tisztességes magyarok elfogynak akkor fog nyerni az ellenzék.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 232
113
Ha a tisztességes magyarok elfogynak, szerinted ki fog a gyárakban és a földeken dolgozni kiszolgáltatva, éhbérért? Igen, te.
A gyárakban ukrán, vietnámi, indiai, mongol és még ki tudja milyen segédmunkások dolgoznak, a földeken meg eddig románok, most meg már lassan senki.
Egyébként sokan távoznak az országból, épp az értelmesebbek. Sok fiatal már eleve nem itt képzeli el a jövőjét. Ha a mostani tüntetéssorosat a tanárokért nem ér el semmit, és valószínűleg így lesz, akkor az történik amit nemrég olvastam egy cikk címének: Orbán mos tanítja meg a fiatalokat arra, hogy el kell hagyni az országot.
A liberálisok akarják az ország vesztét, ők manipulálják most is a fiatalokat, hazug gondolatokat kényszerítve rájuk, listázva azokat, akik nem akarnak tüntetni velük, stb. Ezeket a tanárszerű lényeket, mert máshogy nem tudom körülírni a magát tanárnak képzelő, de se tanítani, se semmit nem tudó liberálist nem szabad megfizetni, hanem elüldözni kell az országból. Igenis kudarcot kell vallaniuk és el kell hagyniuk a tanári pályát, hogy a liberalizmus ne fertőzhesse tovább a gyermekeinket. A tüntető dékás tanárok hangadóit rég ki kellett volna rúgni gyermekvédelmi szempontól! És ez független attól, hogy komoly oktatási reformra lenne szükség (a példátlanul sikeres, Magyarországot egyszer már a világ élvonalába emelő porosz rendszer restaurációjára) ami komoly anyagi befektetést is igényelne a nemzettől és egy rendkívül magasan képzett, keresztény vallású/kultúrájú, kiváló szakmai kvalitású tanári hivatásrendet! De ezzel a tanári karral, amely személyben felelős az oktatás elzüllesztéséért -mert az alkalmatlan tanáron kívül senki nem vádolható ezzel- ez nem fog menni. Ezek nem érdemelnek több pénzt, ezeket eltávolítani kell a pályáról!
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 945
56 929
113
A gyárakban ukrán, vietnámi, indiai, mongol és még ki tudja milyen segédmunkások dolgoznak, a földeken meg eddig románok, most meg már lassan senki.

A liberálisok akarják az ország vesztét, ők manipulálják most is a fiatalokat, hazug gondolatokat kényszerítve rájuk, listázva azokat, akik nem akarnak tüntetni velük, stb. Ezeket a tanárszerű lényeket, mert máshogy nem tudom körülírni a magát tanárnak képzelő, de se tanítani, se semmit nem tudó liberálist nem szabad megfizetni, hanem elüldözni kell az országból. Igenis kudarcot kell vallaniuk és el kell hagyniuk a tanári pályát, hogy a liberalizmus ne fertőzhesse tovább a gyermekeinket. A tüntető dékás tanárok hangadóit rég ki kellett volna rúgni gyermekvédelmi szempontól! És ez független attól, hogy komoly oktatási reformra lenne szükség (a példátlanul sikeres, Magyarországot egyszer már a világ élvonalába emelő porosz rendszer restaurációjára) ami komoly anyagi befektetést is igényelne a nemzettől és egy rendkívül magasan képzett, keresztény vallású/kultúrájú, kiváló szakmai kvalitású tanári hivatásrendet! De ezzel a tanári karral, amely személyben felelős az oktatás elzüllesztéséért -mert az alkalmatlan tanáron kívül senki nem vádolható ezzel- ez nem fog menni. Ezek nem érdemelnek több pénzt, ezeket eltávolítani kell a pályáról!
Elmehetnének kamionsoförnek. :)
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 839
48 567
113
de ,létezik-a bolsevizmus.Parlamentális diktatúra.Tiszta formája a szovjet tipusú egypártrendszer,de létezett a VSZen belül is többpárti modelje,illetve egy modernebb formája a mi kis demokratúránk is.Szingapúrt szokták az ilyen vállasztási autokráciáknak mintapéldányaként emlegetni
Ha közelítünk Szingapúrhoz, akkor jó