[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Hát nem tudom, egy barátom Burgenlandban él és dolgozik az egyik állami cégnél, ami semmi extra.

Olyarossz neki a nettó 2000EUR fizetéssel, 13. és 14. havifizetéssel (6. és 12. hónapban duplafizetés), kb 170e ftból van albérlete ahol 2 felnőtt tökéletesen elfér, fűteni is tudják, kajálnak és tankolnak is és így marad legalább 700EUR /hó. Igaz nincs nagyon túlóra és legalább heti 1x kell autó takarítani ami +50EUR / alkalom (mert, hogy nincs benne a munkaköri leírásban), továbbá évi 3x kb 100e ft ruhapénzt is kapnak, rendszeresen hazajár és ez mellett még spórol is. Egy munkahelyen, napi 8 órában. Ja igen és ugye évi 2x 1 hétre eljár nyaralni.

Nálunk szerencsére van hatósági ár, bár igaz, hogy cukrot, tejet és lassan tojást sem kapsz a boltban. Üzemanyagot sem kapsz bárhol és csak korlátozott mennyiségben, azt is gyengébb minőségben -ami majd később visszaüt- .


Hinnya tényleg de jó nekünk is itthon. Bezzeg a hanyatló nyugat, én mondjuk itthon ezt 2 állással nem tudom megteremteni, egyedül.
Mondjuk igaz, hogy az ottani főnök cimborájának nem lett dollármilliárdos vagyona pár éven belül.
Én havonta közel 400-at keresek nettó, Óbudán lakok albiban, és így félrerakok 200-at, hogy nem szűkölködök, eszem és veszem amire épp szükségem van.
Megérte kimenni neki 280 megtakarításért amit ha jól értem ketten hoznak össze: "fűteni is tudják, kajálnak és tankolnak is és így marad legalább 700EUR /hó."
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 814
20 951
113
Az osztrak APG /Austrian Power Grid/ nyilatkozata szerint 13 alkalommal kellett ujraelosztasi intezkedeseket vegrehajtaniuk az orszag aramellatasanak erdekeben. A meglevo infrastrukturajuk nem rendelkezik elegseges kapacitassal, hogy a jelenlegi kihivasokat problemamantesen megoldja.



A csont ures allomasok es sinek. Nem viccelt a szakszervezetuk.

 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
Dolgoztam egy idoben osztrak kismaszeknak. Meg is kert ra hogy ne beszeljunk egymas közt magyarul.
Volt eset hogy azt az egy pisiszunetet is leszamolta a bérből amit aznap elkovettem reggel 7-től este fel 6-ig...
Nem kell bemutatni az osztrakot, itt laknak a szomszed faluban...
Igen, gondolom ilyen Magyarországon nincs :) még szerencse..

Pela3
közbiztonság, egészségügyi ellátás, emberszámba vesznek.

Miért jár haza? Gondolom ismered az alábbi kifejezéseket: Szülők, rokonok és barátok.
Mutasd már meg ez a gyári melót légyszi, (ja igen, nem több műszakos, nem kötelező túlórás, nem munkásszállós, nem munkabuszos) 13. és 14. fizetéssel. Ja igen, ő ezeket egyedül tartja fent. :) Azért az megvan ugye, hogy feleség + gyerekek esetén ott nem csak kiadások vannak , ha csak a családipótlékot kell említeni nem csak 20e ft. Továbbá nincs pánik, hogy miből legyen feltöltve az államkassza. Lehet, hogy NEKED nem alternatíva, de mutass akkor légyszíves olyan munkahelyet itthon. Ja igen, ott azért még van közbiztonság, egészségügyi ellátás, emberszámba vesznek.

jaj már megint a minden is sokkal-sokkal jobb kint......" közbiztonság, egészségügyi ellátás, emberszámba vesznek. "....emeberszámba :(:(:( na ne röhögtess...a magyar mint minden más k-eu-s...csak csicskának kell jóval kevesebb fizuval...Ebben az évben is min 10 ember keresett miután hazajött a nagy nyugatról (építőipar).Nem jött be a számítás.Te egy dolgot nem veszel figyelembe az pedig nem más ,mint a megelégedettség.Sok ember nem azért nem megy ki ,mert nem tudna,hanem azért mert meg van elégedve az életével......Van egy réteg akik kint élnek ,kint maradnak így döntöttek pakk....Van egy réteg aki szerencsét próbál de számba veszi a + - és rájön a kicsit jobb életért be kellene áldozni az életét,családját...és van aki tudja be se akarja áldozni a családot....

Elmondok egy példát...egy jóbarátom kint volt 1 hónapot Osloban....orvos a párja. (miatta mentek ki) jó körülmények között laknak itthon...szakmai kihívás volt...

-közbiztonság.......személyesen láttam azt a több száz senkiházit Osló utcán minden volt csak nem közbiztonság....
-egészségügyi ellátás.....elmondta ott is ugyanúgy elvannak a dokik, mindent is szeretnek csinálni munkán kívűl ,
-emberszámba vesznek.....na ezt tapaszta legkevésbé
Kiszámoltam mennyit kellene kint keresnem Osloban ,hogy úgy éljek ,mint itthon....hát egy 10 misit havonta:eek::eek::eek:
Ez nem azt jelenti ,hogy nincsennek ny-eu-ban olyan helyek ahol jól lehet élni. csak nem mindegy honnan kezded.

"Miért jár haza? Gondolom ismered az alábbi kifejezéseket: Szülők, rokonok és barátok"......ergo azért mert kint nem kap szeretetet senkitől....az igazi érzelmeidet csak a saját anynyelveden tudod kifejezni,megérteni......ez is egy fontos ok azoknák akik hazajönnek.
Nos nekem nagyon nagyon nagyon jó itt ebben az országban....jó volt 1 éve 5...10.....15....25.....sose volt köze az aktuális politikához.
"
Én mondjuk Ausztriáról beszéltem. Mondjak én is példát? Egy bajtársam itthon 10 évig mentőzött, kiment Bécs környékére, betegszállítón dolgozni, 3000EUR sokkal jobb körülmények. Egyik barátomnak az apja szobafestő, precíz, jó szakember kiment 5 évre (Németorszgába).. jelenleg hazajött a megtakarításából házakat épít fel és adja el (igen a feleségéhez jött haza, meg a gyerekeihez, bár nem mintha elkéne számolnia bárkinek). Neki sem jött be biztosan. :) Gyerekkori barátom CNC-zik, itthon 500e ft volt a fizetése vége, kényelmes munkában (4 vagy 6 óránként beállította a gépet és néha ránézett), 4400EUR Frankfurtnál. Másodunokbtyám 10 éve él kint Angliában egy idősekotthonában ápol, annyira rossz neki, ő is csak a szüleit, rokonságot látogatja.

Még szerencse, hogy itthon nincs hosszú várólista. Még szerencse, hogy nincs olyan kórház ahol úgy konzultálnak a szakorvossal , hogy beleírják a zárójelentésedbe, ennyi volt a konzultáció. Illetve ugye gondolom ott is bevett szokás, hogy patológus egyeztet az osztály orvosával, hogy mi is kerüljön a papírra... de ilyen biztosn nincs. Ja mondjuk tényleg egyébként a kórterem , a kórház felszereltsége és a kaja is ugyanolyan, igaz?

Sokan jönnek ám haza, mert nem tudják megtanulni és magabiztosan használni az adott nyelvet, vagy épp nem tudnak beilleszkedni / nem akarnak.

Én havonta közel 400-at keresek nettó, Óbudán lakok albiban, és így félrerakok 200-at, hogy nem szűkölködök, eszem és veszem amire épp szükségem van.
Megérte kimenni neki 280 megtakarításért amit ha jól értem ketten hoznak össze: "fűteni is tudják, kajálnak és tankolnak is és így marad legalább 700EUR /hó."
Az tök jó. Bár gondolom te valami panellakást bérelsz, ő pedig egy közepes méretű családiházat, garázzsal. Nem, nem jól érted, de igen félreérthetően fogalmaztam: ott az embereknek nincs prolémája a fűtéssel, nem költöznek be az állatkertbe a fókák mellé ( amit lassan majd hall az ember a hiteles M1-en ), Ami egyedül szerintem továbbra sem rossz 0 hitellel ahhoz képest, hogy 1 vagy 2M ft hiteltartozása volt mikor kiment.

Bár az is érdekes, hogy nyugaton nem lehet jobban keresni, mégis oda mennek az emberek és pl. nem a német,osztrák, svéd ..stb jön Magyarországra.. miért? :) Sőt valamiért általában külföldre jártak a magyarok megszedni magukat és még mindig több használtautót hoznak be külföldről , mint fordítva. Vannak például ilyen furcsa dolgok is.


Természetesen nem mindegy. hogy hol, miből és hogyan kezded.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Igen, gondolom ilyen Magyarországon nincs :) még szerencse..


Én mondjuk Ausztriáról beszéltem. Mondjak én is példát? Egy bajtársam itthon 10 évig mentőzött, kiment Bécs környékére, betegszállítón dolgozni, 3000EUR sokkal jobb körülmények. Egyik barátomnak az apja szobafestő, precíz, jó szakember kiment 5 évre (Németorszgába).. jelenleg hazajött a megtakarításából házakat épít fel és adja el (igen a feleségéhez jött haza, meg a gyerekeihez, bár nem mintha elkéne számolnia bárkinek). Neki sem jött be biztosan. :) Gyerekkori barátom CNC-zik, itthon 500e ft volt a fizetése vége, kényelmes munkában (4 vagy 6 óránként beállította a gépet és néha ránézett), 4400EUR Frankfurtnál. Másodunokbtyám 10 éve él kint Angliában egy idősekotthonában ápol, annyira rossz neki, ő is csak a szüleit, rokonságot látogatja.

Még szerencse, hogy itthon nincs hosszú várólista. Még szerencse, hogy nincs olyan kórház ahol úgy konzultálnak a szakorvossal , hogy beleírják a zárójelentésedbe, ennyi volt a konzultáció. Illetve ugye gondolom ott is bevett szokás, hogy patológus egyeztet az osztály orvosával, hogy mi is kerüljön a papírra... de ilyen biztosn nincs. Ja mondjuk tényleg egyébként a kórterem , a kórház felszereltsége és a kaja is ugyanolyan, igaz?



Bocsáss meg nem erről beszélek...én arról beszélek ,hogy (ezt te döntöd el ,hogy ebbe tartozol bele)....egyesek szerint mindenki is jobban keres él és a körülmények az állam és mindenki is jobb kint ,mint itthon tipusú embereket megvetem.....Én itt élek és az álltal felsorolt embereknél nagyságrendel jobban keresek (nem megvetve vagy lederalázva az álltalag említett személyeket).....Én azt mondom ,hogy itthon is lehet becsületesen ,szorgalmasan nagyon jól élni.Ehhez nem kell kimenni (szerintem) csak sokan 3 perc alatt akarnak meggazdagodni és persze nem mondják el a csodás nyugat árnyoldalát......7-n vagyunk testvérek 2 sógorom van 1 holland , 1 olasz.....mindent is el tudok mondani nem pedig kiragadni azt ami esetleg nekem szimpatikus.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Az tök jó. Bár gondolom te valami panellakást bérelsz, ő pedig egy közepes méretű családiházat, garázzsal.
Ha ennyire tudni szeretnéd:
4 emeletes 4. emelete, alul 1,5 szoba + a tetőtér be van építve mint 5. emelet így 2,5 szobás + garázs is lenne ha lenne jogsim, így azt a főbérlő külön kiadta, annyival kevesebb a bérleti díj.
Fűtéssel sincs gondom, habár a meleg víz és maga a fűtés gázról megy. Diákhitelem van, diák 2, 1,2 misi, lassan fizetem, ráérek, lófasz kamat miatt.
Kimehetnék Én is külföldre, villamosmérnököt keresnek mindenhol, de minek menjek? Család, barátok stb... Német emberekhez meg undorom nincs, dolgoztam már velük, anglia dettó, fehérorosz kezdés volt most lehetőség, gázturbinás erőművek beüzemelése, oroszul nem tudok sokat, így passzoltam, de egész ázsiát/dél amerikát bejárhattam volna, 3 hónap kint 2 hónap itthon, fizu is jó, ráadásul úgy 2500 nettó, hogy ez emelkedik, szállást a cég adott volna, kaját is (csak a jogsi, a nyelvismeret, meg a nem érdekel a külföldi munka tart itthon), mindenre van lehetőség, aki kint akar boldogulni menjen isten hírével, ha esetleg szar lesz kint, akkor maradjon is az új választott hazájában.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Családi ház 170-ért garázzsal? Azt jól kifogta, osztrák őrmester ismerősömnek 1200 euró a lakás bécsúlyhelyen és az egy régebbi társasház nem túl nagy lakással.
100% nem ....mondjam az önálló lakás bérleti díjakat Graz-ban????.......nem szobáról lakásrészről beszélek.....nos amiről Ő beszél 10000000% nem önálló lakás
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 640
886
113
Családi ház 170-ért garázzsal? Azt jól kifogta, osztrák őrmester ismerősömnek 1200 euró a lakás bécsúlyhelyen és az egy régebbi társasház nem túl nagy lakással.
Jól bizony, Néha jól tud jönni 1 jó barát kolléga. Valami 100nm körüli ha jól emlékszem. 2 hálószoba + konyha + 1 fürdő + a garázs, ami szigetelt, de nem fűtött. (ez van 2x az egyiket ő bérli). Az udvar viszont nagyon kicsi, annyi a dolog "hátránya" ,hogyha a tulaj a lakásfelújítást csinálja akkor megegyeztek, hogy abban segít, mind a 2 részben, illetve az állagmegóvást neki kell intéznie (ő vállalta) , pl. évente vagy 2 évente kikell festeni. Illetve hobbyból sokat szereli a kollégájának az autóit (ahogy ő is segít neki).

Bécsújhely egy nagyobb város, drágább is. Sőt amit mondott a srác , azon meglepődtem. Állítólag a határ közelében sokszor drágábbak a dolgok és a munkát is nehezebb találni, mint mondjuk Ausztria belsőbb részeiben, mert több sokkal több a munkakereső. (Pl. sok magyar és szlovák a hazajárás miatt inkább Burgenland vagy a szomszédos tartományokig hajlandó beköltözni).


100% nem ....mondjam az önálló lakás bérleti díjakat Graz-ban????.......nem szobáról lakásrészről beszélek.....nos amiről Ő beszél 10000000% nem önálló lakás
Nem, nem Grazban.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 525
29 720
113
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 525
29 720
113
Szegények... Tömjék ki a ruhájukat bankjegyekkel.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 504
6 467
113
Szegények... Tömjék ki a ruhájukat bankjegyekkel.
Erre az apróságra (nem lesz fűtés, ipar) nem gondoltak, amikor szankciózták az orosz gázt?
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 525
29 720
113
Angol tudósok.
Konszenzus európai uniós módra.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Angol tudósok.
Konszenzus európai uniós módra.
Nincs ebben semmi érdekes, amikor volt a nagy tűzoltó sztrájk 2002-2003-ban, akkor
is a hadsereg (+raf +navy) tűzoltó szakszolgálatai vették át a szolgálatot.
Az a kva nagy különbség, hogy képesek ellátni az érdemi munkát.
Mo-n mi is volt, amikor a honvédség beállt? LoL
/sok minden nem, csak intézményesült hírzárlat/
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
241
1 238
93
Ebben semmi meglepő nincs. A Diétás Magyar Múzsán fent van egy tegnapi bejegyzés, ami alapján elmondható, hogy nyugati/európai vírusfasizmus=jó, a kínai COVID-diktatúra=rossz. Az európai lockdown/maszk-ellenes tüntetés maga a fasizmus, ellenben a kínai lockdown-ellenes tüntetés az szabadságharc. A bejegyzésben és a kommentekben természetesen kifejtik, hogy a helyes kínai eljárás az lenne, ha erőszakkal lefognák és beoltanák mind az 1.4 milliárd kínait a Pfizer vakcinával a saját hatástalan Sinopharm/Sinovac desztilált vizük helyett. Az ultrabiztonságos és szuperhatásos Pfizer vakcinát természetesen nem kapnák ingyen a fejlett Nyugattól, hanem Kínának kötelessége volna kutyába lemenni és minden gazdasági kapcsolatot megszűntetni Putyinnal. Így Putyin birodalma már idén összeomlik és győz a JÓ.