[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
Még ki sem jött a hivatalos végleges adat és ennek megfelelően nem is szerepel az általad küldtt oldalon.

Ezek az előzetes becslések:


Szerintem azt kevered össze, hogy volt egy negyedéves kontrakció. De négy negyedév van egy évben :)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 133
113
Még ki sem jött a hivatalos végleges adat és ennek megfelelően nem is szerepel az általad küldtt oldalon.

Ezek az előzetes becslések:


Szerintem azt kevered össze, hogy volt egy negyedéves kontrakció. De négy negyedév van egy évben :)
bnp-indikator-3kvt22-uk.png
itt van az első 3 negyedév. 2022 ben egyedül az 1. 1/4 éves adat jobb mint a tavaji . én a dán statisztikai hivatal hivatalos oldalát linkeltem ami a magyar KSH val mgeggyezik.
szarba a dán költségvetés. én nem jártam mostanába dánba de a lányom dán állampolgár a mai napig kint él.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
725
1 132
93
bnp-indikator-3kvt22-uk.png
itt van az első 3 negyedév. 2022 ben egyedül az 1. 1/4 éves adat jobb mint a tavaji . én a dán statisztikai hivatal hivatalos oldalát linkeltem ami a magyar KSH val mgeggyezik.
szarba a dán költségvetés. én nem jártam mostanába dánba de a lányom dán állampolgár a mai napig kint él.
Az, hogy rosszab a GDP NÖVEKEDÉSE mint tavaly az nem jelenti azt, hogy válság van. Az csak annyit jelent, hogy kevésbé dinamikusan nőtt tavalyhoz képest. Csak a tavalyi adatot torzítja a Covidból való kilábalás után megélénkül gazdaság. Ha az az előtti éveket nézed, akkor kb hasonlót produkált tavaly is, mint 2015-2019 között.
Tudom mit linkeltél, de mint látod ott még hiányzik az utsó negyedéves adat és ezért még csak BECSLÉS van az egész éves NÖVEKEDÉSRE, ami, ha tudsz olvasni grafikonról, POZITÍV LESZ. Másik az, hogy valami bürokratikus faszság miatt az éves növekedéseket a dánok nem naptári évek között hasonlítják össze, hanem asszem szeptemberenként. És ez az a szám, ami 3%.
De a 2022 Q1 Q2 Q3 Q4 összege is POZITÍV lesz, szóval NINCS válság.
Én a részemről ezt egyébként befejeztem, mert nagyon OFF a témában. Ha akarsz, privátban vagy ahol akarod győzködetsz még, hogy 2+2=5.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 133
113
Az, hogy rosszab a GDP NÖVEKEDÉSE mint tavaly az nem jelenti azt, hogy válság van. Az csak annyit jelent, hogy kevésbé dinamikusan nőtt tavalyhoz képest. Csak a tavalyi adatot torzítja a Covidból való kilábalás után megélénkül gazdaság. Ha az az előtti éveket nézed, akkor kb hasonlót produkált tavaly is, mint 2015-2019 között.
Tudom mit linkeltél, de mint látod ott még hiányzik az utsó negyedéves adat és ezért még csak BECSLÉS van az egész éves NÖVEKEDÉSRE, ami, ha tudsz olvasni grafikonról, POZITÍV LESZ. Másik az, hogy valami bürokratikus faszság miatt az éves növekedéseket a dánok nem naptári évek között hasonlítják össze, hanem asszem szeptemberenként. És ez az a szám, ami 3%.
De a 2022 Q1 Q2 Q3 Q4 összege is POZITÍV lesz, szóval NINCS válság.
Én a részemről ezt egyébként befejeztem, mert nagyon OFF a témában. Ha akarsz, privátban vagy ahol akarod győzködetsz még, hogy 2+2=5.
nem azt írtam hogy válság van azt írtam hogy gázba vannak nincs pénz mindenre is.
a hadsereg ukrán háború elötti színtjére visszafejlesztésére sincs pénz.
ezért vesznek el egy ünnepnapot. (nagy imanap) pirosbetűs ünnep hogy az ebből befojó pénzből tudjanak fejleszteni a hadseregen. (de ez a pénz nem lessz elég arra sem hogy elérjék a háború elötit.)

gázba van a dán gazdaság még nem dedikált válság de igen fennáll a kockázata hogy recesszióba sűlyed és válság alaul ki.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 829
35 133
113
milyen pozitív hír van dániába pénzügy vagy gazdaság terán.
a hitelek drágúlnak a lakásárak zuhannak az infláció minden más téren nől.
a részvénypiacoknak odacsaptak.
a bankok bajban vannak.
több céget zárnak be mint 2010 be ami rekord év vólt.
stb...
semmi pozitív gazdaság tekintetébe...
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 570
17 635
113
Negáld az állításainak nagyjából 70 százalékát, 20 százaléka "csak" kontextusból kiragadott, a maradék 10%-ben van igazság, de az összkép az, hogy nagyon nem ezt tapasztalom a bőrömön, amikor arrafelé járok.
De ha pár számadatot akarsz kontextusként a dán gadaság állapotáról:
GDP 2022: +3%
Infláció: 7.9%
Amikor dán boltokban jártam, az élelmiszerek ára effektíve megegyezett az otthoni árakkal, ami egészen elképesztő, tekintve, hogy az egy főre jutó GDP kb top 10 körül van konzisztensen. Én tudom, hogy otthon szeretik úgy beállítani az északi országokat, mint amik holnap szétesnek, de ez szimplán f@szság.
És ha egy-két északi országban ESETLEG lesz valami enyhe válság 2023ban, könyrgöm lábon kihordják. Ne vicceljünk el nem tudjátok képzelni, hogy otthoni viszonyokhoz képest mennyivel jobban élnek. Nagyon nem mindegy ám, hogy a picit spórolni kell az milyen életszínvonalból leadást jelent. De MÉG nem ez a helyzet, csak hipotetikusan írtam.



Persze. A skandináv népek történelmileg rivalizáltak az oroszokkal, amíg alul nem maradtak velük szemben. Szentpétervár, meg ilyenek biztos megvan. Ezen felül simán primitív barlanglakóknak tűnnek az oroszok egy északi kispolgár házából (és itt most hataározottan azt írom amit látok, nem azt amit godolok, csak szólok). Ha valahogy le kéne írni a dánokat, akkor kb a hobbitok jutnak eszembe. Nekik az oroszok valahol a Vasudvardi és Mordori orkok között vannak.
Szeptemberi Eurostat szerint 11,4% a dán infláció. Picit jobban is figyelhetnél.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 209
55 138
113
Látom sikerült megragadni a lényeget. Javaslom pótold az északi országok történelmének ismeretében meglévő "aprócska" hiányosságaidat.
Az északi népek egészen a Svéd Birodalom bukásáig a domináns népcsoport voltak arrafelé. Azóta viszont évszázadokon keresztül folyamatosan az orosz birodalom adott iterációjának (Romanov, USSR, Putyin) árnyékában éltek.
Történetesen Szentpétervár ennek az egyik legnyilvánvalóbb szimbóluma, lévén a Balti-tengerre néz és alapítása kb egyenértékű az orosz dominancia felemelkedésévl az északon, főleg a skandinávok szemében. Nekik az, hogy ez a város lett az orosz főváros, azzal egyenértékű, hogy az oroszok bármikor keresztül mehetnek rajtuk, hogy kijussanak a tengerre/óceánra.
A svédek Gotland nevű szigete ma is rendszeres szereplője különbző orosz nacionalista műsorokban fancy atomháborús animációk formájában. Koppenhága, meg konkrétan a kijárat az óceánhoz, szóval a dánok odaképzelik az orosz katonákat, külön fenyegetés/említés nélkül is. De ez nem valami újkeletű dolog, évszazadokig ennek árnyékában éltek.




Ennek örülök,rettegjenek csak,féljenek keményen,importáljanak még több migrants,nevezzenek ki pár cia tisztet államtitkának ők is, csak így tovább.
:D:D
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 051
5 032
113
5ecb62b171d32424cf3cd0f184621596,b6a779e6
https://www.bild.de/politik/inland/...ine-leopard-panzer-liefern-82554802.bild.html

Bild interjú a Rheinmetall főnökével. Röviden: Marder-ből csak akkor tudnak azonnal szállítani, ha a görögök átengedik a nagyjavított 20 darabot, különben 7-8 hónap javítási időre van szükségük. Leopard 2-es harckocsit pedig csak egy év múlva, de azt is csak akkor, ha gyors döntés születik a német kormány részéről. Saját kalapra nem kezdenek el felújításokat.
 

Banyek

Active Member
2021. augusztus 31.
52
176
33
5ecb62b171d32424cf3cd0f184621596,b6a779e6
https://www.bild.de/politik/inland/...ine-leopard-panzer-liefern-82554802.bild.html

Bild interjú a Rheinmetall főnökével. Röviden: Marder-ből csak akkor tudnak azonnal szállítani, ha a görögök átengedik a nagyjavított 20 darabot, különben 7-8 hónap javítási időre van szükségük. Leopard 2-es harckocsit pedig csak egy év múlva, de azt is csak akkor, ha gyors döntés születik a német kormány részéről. Saját kalapra nem kezdenek el felújításokat.
A Marder-nél érdekes opcióként említi még azt is, hogy a BW saját állományából adják át az ígért darabszámot, amit a nagyjavítottakkal pótolnának, amint azok elkészülnek... De erről természetesen a kormánynak kell dönteni. A RM egyelőre nem kapott infót arról, milyen forrásból fogják a felajánlott 40 db Marder-t biztosítani. Nem semmi...
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 570
17 635
113
5ecb62b171d32424cf3cd0f184621596,b6a779e6
https://www.bild.de/politik/inland/...ine-leopard-panzer-liefern-82554802.bild.html

Bild interjú a Rheinmetall főnökével. Röviden: Marder-ből csak akkor tudnak azonnal szállítani, ha a görögök átengedik a nagyjavított 20 darabot, különben 7-8 hónap javítási időre van szükségük. Leopard 2-es harckocsit pedig csak egy év múlva, de azt is csak akkor, ha gyors döntés születik a német kormány részéről. Saját kalapra nem kezdenek el felújításokat.
Ezek már arra spekulálnak,hogy fél év múlva már nem kell átadni semmit,mert okafogyottá válik a dolog.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 800
86 517
113
5ecb62b171d32424cf3cd0f184621596,b6a779e6
https://www.bild.de/politik/inland/...ine-leopard-panzer-liefern-82554802.bild.html

Bild interjú a Rheinmetall főnökével. Röviden: Marder-ből csak akkor tudnak azonnal szállítani, ha a görögök átengedik a nagyjavított 20 darabot, különben 7-8 hónap javítási időre van szükségük. Leopard 2-es harckocsit pedig csak egy év múlva, de azt is csak akkor, ha gyors döntés születik a német kormány részéről. Saját kalapra nem kezdenek el felújításokat.
Ha a szovjetek ezt vágják, Cherbourgig mennek a hatvanas években ...
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand