[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 974
82 850
113
Finnországban nem divat az a szolga mentalitás amit képviselsz. Legtöbb európai országban ha olyat mondasz valakinek, hogy miért húzogatja az oroszlánbajszát, inkább pofánbasz téged is.
Kötelező népszavazási kényszer van a NATO tagságról, és az éppen 30%os támogatottsággal bír. Jelenleg 50%+1 kell a sikeres népszavazáshoz, tehát a finnek azt pofáznak, amit akarnak, őket se fenyegeti a valós NATO-tagság réme.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 974
82 850
113
A nyugat-európai fegyverszállítások, -gyártás és Macron kijelentése, miszerint Franciaország fegyverkezik, volna egy kérdésem a fórum tagjaihoz.
SZERINTETEK Nyugat-Európa a haditechnikát nem számítva KÉPES-E egy hagyományos háború megvívására a HUMÁN FAKTOR állapota miatt?
Ugyanis:
Csökken az őshonos népesség.
Növekszik a dolgozni, hazáért harcolni nem akaró, eltartott népesség.
A társadalmak balra és zöldre fordulása miatt a harcolni tudók és akarók száma mentálisan csökkent.
Ezek után:
Ha harcra kerül a sor, a francia, német,stb. családapák, fiatalok úgy mennek harcba, hogy otthon hagyják asszonyaikat és gyermekeiket egy agresszív migránscsorda prédájául?
Háborús helyzetben a hátország ilyen mértékű morális gyengesége hogyan hat a harcoló csapatokra?
Mindenki lelépne. Az USA megkapná a nyugati, keui profi munkaerőt egy csapásra.

Először Európán belül lenne persze a migráció, de aztán ...
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 974
82 850
113
Mondom én, hogy semmi másért nem húzták ki a kalapból ezt a nőt, mint Salvini visszafogására, ahogy Kurzot is anno a Szabadságpárt miatt. Mert Salvini mindent vitt volna. Aztán ha megtette kötelességét, mehet is. Wéber is jó barátja volt Pólónak, oszt hová jutottunk!? :D


Csak nálunk keféltek rá anno a Jobbikkal. Simán lett Fidesz-KDNPs kétharmad.
 

RobZombi

Well-Known Member
2021. január 25.
142
399
63
Kötelező népszavazási kényszer van a NATO tagságról, és az éppen 30%os támogatottsággal bír. Jelenleg 50%+1 kell a sikeres népszavazáshoz, tehát a finnek azt pofáznak, amit akarnak, őket se fenyegeti a valós NATO-tagság réme.
Nem tudom,nem erre céloztam, nem erre vonatkozik a válaszom.
A finneknek miért jó, ha húzogatják az oroszlán bajszát. Maradnának inkább csendben, szerintem jobban járnának.
Ezt tartom szolga mentalitásnak. És nem tudom hogy magyarként miért jó a kicsik csicskuljanak be vagy más néven az erősebb kutya baszik elvet képviselni.
 
  • Tetszik
Reactions: gigabiga

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 965
113
Odafent, a felhő szélén, vagy ha úgy tetszik, a pokol egy eldugott sarkában Adolf megsimogatja Blondi fejét és mosolyog.
".... látod kutyuskám, csak nekem lett igazam. Nagyjából az egész Nyugat az oroszok ellen. Mi tartott 82 évig? Na, de sebaj, jobb későn, mint soha!..."
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 457
10 556
113
A nyugat-európai fegyverszállítások, -gyártás és Macron kijelentése, miszerint Franciaország fegyverkezik, volna egy kérdésem a fórum tagjaihoz.
SZERINTETEK Nyugat-Európa a haditechnikát nem számítva KÉPES-E egy hagyományos háború megvívására a HUMÁN FAKTOR állapota miatt?
Ugyanis:
Csökken az őshonos népesség.
Növekszik a dolgozni, hazáért harcolni nem akaró, eltartott népesség.
A társadalmak balra és zöldre fordulása miatt a harcolni tudók és akarók száma mentálisan csökkent.
Ezek után:
Ha harcra kerül a sor, a francia, német,stb. családapák, fiatalok úgy mennek harcba, hogy otthon hagyják asszonyaikat és gyermekeiket egy agresszív migránscsorda prédájául?
Háborús helyzetben a hátország ilyen mértékű morális gyengesége hogyan hat a harcoló csapatokra?
A Francia humán faktor biztosan nem viselné el ezt a háborút. Most nem is a csekély támogatottságra gondolok hanem a népességre és a sereg állapotára. Egyre nehezebb toborozni, a fiatalok egyre kevésbé szeretnének katonának állni, a bevándorlás miatt egyre kevesebb fiatalnak van FRANCIA nemzeti öntudata. Az emberanyag minősége is egyre rosszabb.
Január elején kezdtem volna egy alapkiképzést az újoncoknak, 50 ből 18-an jelentek meg... A másik szakaszban 45 ből 16... Ezek egy része is szigetlakó nem pedig európai Francia.
Ha FRO. lenne a megtámadott fél, ha a háború FRO ban zajlana akkor talán lenne esély egy nagy léptékű toborzó kampányra, bár szerintem ez is halott ügy lenne.
Most nem is gondolok bele a garázdálkodó migrik hatàsának a morálra
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 258
113
A Francia humán faktor biztosan nem viselné el ezt a háborút. Most nem is a csekély támogatottságra gondolok hanem a népességre és a sereg állapotára. Egyre nehezebb toborozni, a fiatalok egyre kevésbé szeretnének katonának állni, a bevándorlás miatt egyre kevesebb fiatalnak van FRANCIA nemzeti öntudata. Az emberanyag minősége is egyre rosszabb.
Január elején kezdtem volna egy alapkiképzést az újoncoknak, 50 ből 18-an jelentek meg... A másik szakaszban 45 ből 16... Ezek egy része is szigetlakó nem pedig európai Francia.
Ha FRO. lenne a megtámadott fél, ha a háború FRO ban zajlana akkor talán lenne esély egy nagy léptékű toborzó kampányra, bár szerintem ez is halott ügy lenne.
Most nem is gondolok bele a garázdálkodó migrik hatàsának a morálra
Ez pedig az évtizedes média-propaganda gyümölcse is.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Kötelező népszavazási kényszer van a NATO tagságról, és az éppen 30%os támogatottsággal bír. Jelenleg 50%+1 kell a sikeres népszavazáshoz, tehát a finnek azt pofáznak, amit akarnak, őket se fenyegeti a valós NATO-tagság réme.
Majd módosítanak utólag mint nálunk.... Apróságokon nem lehet fennakadni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 375
55 052
113
A Francia humán faktor biztosan nem viselné el ezt a háborút. Most nem is a csekély támogatottságra gondolok hanem a népességre és a sereg állapotára. Egyre nehezebb toborozni, a fiatalok egyre kevésbé szeretnének katonának állni, a bevándorlás miatt egyre kevesebb fiatalnak van FRANCIA nemzeti öntudata. Az emberanyag minősége is egyre rosszabb.
Január elején kezdtem volna egy alapkiképzést az újoncoknak, 50 ből 18-an jelentek meg... A másik szakaszban 45 ből 16... Ezek egy része is szigetlakó nem pedig európai Francia.
Ha FRO. lenne a megtámadott fél, ha a háború FRO ban zajlana akkor talán lenne esély egy nagy léptékű toborzó kampányra, bár szerintem ez is halott ügy lenne.
Most nem is gondolok bele a garázdálkodó migrik hatàsának a morálra

És bár nincsenek megalapozott infóim, csak megérzéseim ez ügyben, de szerintem még a franciák állnak a legjobban-e téren is, Nyugat-Európában.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 365
113
Odafent, a felhő szélén, vagy ha úgy tetszik, a pokol egy eldugott sarkában Adolf megsimogatja Blondi fejét és mosolyog.
".... látod kutyuskám, csak nekem lett igazam. Nagyjából az egész Nyugat az oroszok ellen. Mi tartott 82 évig? Na, de sebaj, jobb későn, mint soha!..."

(időkóddal a monológ kezdetére állítottam)

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 974
82 850
113
És ezt se felejtsük el!

"Márpedig az ismételt választáson számos képviselő széke inog: a szabálytalanságok által érintett kerületek közül kettőben, Reinickendorfban és Pankowban hajszállal győzte le a CDU, illetve a Zöldek az SPD jelöltjét, e két mandátum tehát könnyedén gazdát cserélhet.

De izgalmas a posztkommunista Balpárt esete is: ők a tavalyi Bundestag-választáson 4,9 százalékos eredményükkel valamivel alatta maradtak a parlamentbe jutási küszöbnek, mégsem repültek a törvényhozásból, mert segített nekik a német választójog egy kiskapuja. Ennek alapján az a párt, amely legalább három egyéni mandátumot szerez, akkor is bejut a parlamentbe a listás eredményének megfelelő mandátumszámmal, ha egyébként alatta marad a bejutási küszöbnek.

Márpedig a Linke pont három egyéni körzetet nyert meg – és ebből kettőt a szabálytalanságok által érintett Berlinben: Gesine Lötzsch Lichtenbergben, Gregor Gysi Treptow-Köpenickben mentette meg a pártját. Ha a megismételt választáson bármelyikük elveszíti helyét, a párt kénytelen lesz távozni a Bundestagból
– bár erre az esély jóval kisebb, mint arra, hogy a fent említett két mandátum forduljon." - írta Matyi tavaly. Csakhogy azóta kicsit közelebb kerültünk az atomháborúhoz, és így akár érdekességek is összejöhetnek a megismételten.