[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Károlyt speciel nem fikáztam, hanem a koronázási ceremóniát. Számomra szürreális volt és valahogy nekem nem illik bele a 21. századi világba.
Elnézve, hogy nagyjából az összes modern dolog milyen silány, én részemről örülök,
hogy van még ilyen.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 165
113
Nincs abban semmi vicces, szerintem nagyon progresszív, hogy az összes felekezet
képviseltette magát. És mint a Király is mondta, minden vallás tagját és az ateistákat is
képviselni/védeni fogja.
Az említett indiai 'lord', meg a brit-szikh egyház vezetője.
Mivel a mindenkori uralkodó az anglikán egyház feje is, így szerintem kérdésen felül áll
a hit védelmezője-ség.
Továbbra is úgy gondolom, hogy a méltóság, pompa és hagyományok megőrzése mellett
egész jól sikerült kvázi modernizálni a koronázást.
Ami teljesen illik is Őfelsége személyiségéhez: sokkal előbb felismerte, foglalkozott
a felmelegedéssel, vagy pl az organikus termesztéssel, mint egyáltalán ezek populárisak lettek volna.
Meg egyébként is nagy híve az esélyegyenlőségnek stb stb.
Lehet fikázni, nyilván mindig van vki, aki nem bírja ki, de egyáltalán nem olyan rossz 'választás'.
Ha a hit védelmezője lenne, nem ökumenistáskodna a többi felekezettel / vallással. Ha meg oké, modernek vagyunk és képviseljük a kommunistákat meg a fasisztá, izé, szikheket, muszlimokat és még az ateistákat is, akkor meg nem a hit védelmezője. Persze az az egyház, amit csak azért hoztak létre, h meg lehessen szabadulni az öregecskedő feleségtől...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ha a hit védelmezője lenne, nem ökumenistáskodna a többi felekezettel / vallással. Ha meg oké, modernek vagyunk és képviseljük a kommunistákat meg a fasisztá, izé, szikheket, muszlimokat és még az ateistákat is, akkor meg nem a hit védelmezője. Persze az az egyház, amit csak azért hoztak létre, h meg lehessen szabadulni az öregecskedő feleségtől...
Nem gondolnám feltétlenül, hogy kizárná egyik a másikat.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 750
28 590
113

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Komolyan, seggest ugornak Brüsszelben a faszerdőbe és fékezés helyett még kis lisztet is kérnek ezek rá, hadd szakítson kifele menet
Tönkreteszik az Unió gazdaságát..semmi kétség. Felülről,irányítottan.

Csak két fajta ember nem látja már ezt...


1. A balfasz
2. Akit azok fizetnek,akik leyent is,hogy tegye tönkre az uniót.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 335
113

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 420
113
Ne becsüljétek alá a királyság intézményét. Britannia a királyság nélkül nem lenne az, ami. Óriási NEMZETegyesítő szerepe van. Én csak tisztelni tudom a szolgálatot, amit Britanniáért tesznek.
Hiszem és tudom, hogy itthon is csak ez lehetne nemzetegyesítő erő....
Más kérdés, hogy a Brit Birodalom napja leáldozott. Most az egykori alattvalók benyújtják a számlát. Még az elején tartunk, de nyugodtabb lennék, ha a rossz emlékű Károlyok közül a harmadik helyett Vilmos lenne a trónon....
Ursula van de Lejjebb..... ő már a múlt... Új szelek kezdenek fújdogálni. Még a végén Orbánnak lesz igaza, aki azt mondta, hogy azért sem lépünk ki az Unióból, mert inkább megvárjuk, hogy ez a garnitúra vagy sitten végezze, vagy a választók zavarják el és akkor lehet talán még egy normális Nemzetek Európája...
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 569
18 429
113
Hiszem és tudom, hogy itthon is csak ez lehetne nemzetegyesítő erő....
Nem, nem lenne az. A briteknek könnyű dolguk van, a fejlődésüket 1066 óta senki nem szakította meg. Őket lassan 1000 éve nem szállta meg senki, a társadalmukat nem kellett állandóan újra felépíteni, a népességüket nem írtotta ki semmilyen külső hatalom. Teljesen mást jelent egy britnek a királyság intézménye mint egy magyarnak a szent korona. A legtöbb magyar ember még csak hírből sem hallott a szent korona tanról, Eckhart professzorról meg max azok akik jogra jártak (a 90% kb már harmadévesen elfelejti, hogy egyáltalán tanult ilyesmiről) vagy szenvedélyesen rajonganak ezért a témáért.