[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 460
10 423
113
Ennek nem kellene örülni amíg Magyarország is EU tag. Sajnos nagyon sok szinten össze van fonódva minden EU tag. Nyugat-európa el fog veszni hacsak nem lesz radikális politikai változás , azután még a békésebb eus államok következnek.
Igen, jobb az ha lassan főznek meg minket is mint a békát. Nincs többé régi Európa, maximum itt ott nyomokban, nincs már partneri viszony. Minden ami tönkretette a régi európát az ezekből a régen erős nyugati országokból jön, és csak azért tudják sikeresen terjeszteni mert még erősebbek, mi pedig még gyengébbek vagyunk mint ők, de ha káoszba fulladnak és darabokra törnek akkor már nem lesznek képesek minket zaklatni.
Minden jelenlegi társadalmi formát és normát meg lehet majd szüntetni és sajátot kialakítani, mert senkit nem fog érdekelni a nyavalygása a helyi nyugatosoknak, mert nem marad támogató országuk aki hatást gyakorol ránk, a keletiek pedig nem érdekeltek a saját befolyási övezetük züllésében.

A kínai, orosz együtt tud működni a feketével, arabbal fehérrel, mégsem kell leszopniuk őket, mert talán nem is faji kérdések vannak hanem rend vagy züllés kérdése, ami több ezer éven át működött az működni fog ezután is, de a nyugat a természet ellen megy ezért elbukik vagy a káosz után újjászületik, de addig gyengébb lesz.

Attól félnek sokan hogy a nyugati káosz fog ide terjeszkedni, de mi van akkor ha mi is és a lengyelek, csehek is rájövünk arra hogy lehet az életteret( ahhh a szó csengése rossz, de nem kell rosszra gondolni :D ) nyugat felé terjesztenünk? Nyugati sivalkodás nélkül pedig a 2 alatti TFR problémára is meglesz a megoldás, én hiszek benne.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Igen, jobb az ha lassan főznek meg minket is mint a békát. Nincs többé régi Európa, maximum itt ott nyomokban, nincs már partneri viszony. Minden ami tönkretette a régi európát az ezekből a régen erős nyugati országokból jön, és csak azért tudják sikeresen terjeszteni mert még erősebbek, mi pedig még gyengébbek vagyunk mint ők, de ha káoszba fulladnak és darabokra törnek akkor már nem lesznek képesek minket zaklatni.
Minden jelenlegi társadalmi formát és normát meg lehet majd szüntetni és sajátot kialakítani, mert senkit nem fog érdekelni a nyavalygása a helyi nyugatosoknak, mert nem marad támogató országuk aki hatást gyakorol ránk, a keletiek pedig nem érdekeltek a saját befolyási övezetük züllésében.

A kínai, orosz együtt tud működni a feketével, arabbal fehérrel, mégsem kell leszopniuk őket, mert talán nem is faji kérdések vannak hanem rend vagy züllés kérdése, ami több ezer éven át működött az működni fog ezután is, de a nyugat a természet ellen megy ezért elbukik vagy a káosz után újjászületik, de addig gyengébb lesz.

Attól félnek sokan hogy a nyugati káosz fog ide terjeszkedni, de mi van akkor ha mi is és a lengyelek, csehek is rájövünk arra hogy lehet az életteret( ahhh a szó csengése rossz, de nem kell rosszra gondolni :D ) nyugat felé terjesztenünk? Nyugati sivalkodás nélkül pedig a 2 alatti TFR problémára is meglesz a megoldás, én hiszek benne.
Na, még egy fajelmélet-fan LoL
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 015
113
Hmmm…. Egy rendőr lelő egy színesbőrű bűnözőt és utána káoszba fullad az ország.
Honnan is ismerős ez nekem:






3169f036ea3dda563b023c725fd50739.jpg
És a 3. könyvre várni kell :(
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Na, még egy fajelmélet-fan LoL

A fajelmélet ellentéte az, hogy azok ugyanilyen emberek mint mi. Két elmélet, kérdés, hogy melyik az elfogadhatóbb, melyik tükrözi inkább a valós világot, melyik tartalmaz több igazságot. Hívhatjuk bárminek, de az élet, az emberek hétköznapi tapasztalatai nem kérdés, hogy melyik elméletet adják vissza, a francia események de a történelmben a korábban megtörtént népirtások is azt tanúsítják, hogy a multikulturalizmus nem működik a gyakorlatban, mert azok bizony nem ugyanolyan emberek.+1.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
A fajelmélet ellentéte az, hogy azok ugyanilyen emberek mint mi. Két elmélet, kérdés, hogy melyik az elfogadhatóbb, melyik tükrözi inkább a valós világot, melyik tartalmaz több igazságot. Hívhatjuk bárminek, de az élet, az emberek hétköznapi tapasztalatai nem kérdés, hogy melyik elméletet adják vissza, a francia események de a történelmben a korábban megtörtént népirtások is azt tanúsítják, hogy a multikulturalizmus nem működik a gyakorlatban, mert azok bizony nem ugyanolyan emberek.+1.
Nem ugyanolyan emberek az örmények, zsidók stb?
Hmmmm.
Nackulunk, nackulunk?
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Nem ugyanolyan emberek az örmények, zsidók stb?
Hmmmm.
Nackulunk, nackulunk?

Stb. mit tartalmaz? Mert ha azt állítod, hogy az afrikai feketék meg az európai fehérek azok ugyanolyan emberek, akkor nem, nem ugyanolyanok, és nem is ugyanannyi az értékük. Fekete Afrika azért van ott ahol, mert a humán-erőforrások minősége olyan amilyen.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Stb. mit tartalmaz? Mert ha azt állítod, hogy az afrikai feketék meg az európai fehérek azok ugyanolyan emberek, akkor nem, nem ugyanolyanok, és nem is ugyanannyi az értékük. Fekete Afrika azért van ott ahol, mert a humán-erőforrások minősége olyan amilyen.
Elég az is ha a stb előtti két példára válaszolsz.
 

merleg

Well-Known Member
2021. március 12.
1 649
3 240
113
Elég az is ha a stb előtti két példára válaszolsz.

Ah, szóval kellemetlen lenne a fekete afrikaiakkal foglalkozni. A megállapításom a francia bevándorlással kapcsolatos, nem az örményekkel vagy a zsidókkal. De tegyünk egy próbát. Az örményekkel nekünk nem kellett együttélni jelentős létszámban soha, de ha a törököket kérdeznéd ők valószínűleg máshogy nyilatkoznának. A zsidók az egy más kérdés, velük igencsak konfliktusokkal terhelt volt az együttélés, igazából Európa szerte. Mondjuk úgy, hogy ők nem olyanok voltak mint a jászok, vagy a kunok.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 460
10 423
113
A fajelmélet ellentéte az, hogy azok ugyanilyen emberek mint mi. Két elmélet, kérdés, hogy melyik az elfogadhatóbb, melyik tükrözi inkább a valós világot, melyik tartalmaz több igazságot. Hívhatjuk bárminek, de az élet, az emberek hétköznapi tapasztalatai nem kérdés, hogy melyik elméletet adják vissza, a francia események de a történelmben a korábban megtörtént népirtások is azt tanúsítják, hogy a multikulturalizmus nem működik a gyakorlatban, mert azok bizony nem ugyanolyan emberek.+1.
Szerintem hagyd el, ez csak ilyen nyugatos módszer, évtizedeken keresztül bevált az hogy ha le náciznak valakit akkor az húúú és júúúj, nem számít ma már az sem ha Izrael miniszterelnökére mondják, ki is üresedett rendesen a dolog. Konkrétan ott van leírva a hozzászólásomban ami így hangzik: "mert talán nem is faji kérdések vannak hanem rend vagy züllés kérdése, ami több ezer éven át működött az működni fog ezután is, de a nyugat a természet ellen megy ezért elbukik vagy a káosz után újjászületik, de addig gyengébb lesz."

Szóval ez csak ilyen szándékos személyeskedő támadás hogy ilyen érzelmi síkra legyen terelve a dolog, de ez logikus hisz szándékos volt az erős érzelmeket kiváltó szavak használata a részemről. Mint például az élettér szó használata, amit írhattam volna befolyási övezetnek is, de ugye ez rengeteg emberben erősebb érzelmeket vált ki a köré épülő dolgok miatt.

A multikulturális társadalommal nem az a baj hogy más az emberek színe, hanem pont az hogy más a kultúra.Kell a mindneki által elfogadott alap. Szerintem rengeteg konfliktus és gyűlölet van ugyan abba a rasszba tartozó emberek között is. Nem a rasszok keveredése okozza a züllést, hanem az hogy nincs rend, mert minden alapszabályt megkérdőjeleznek egyesek a jogaikra hivatkozva. Ez a nyugat betegsége, hogy az embereknek túl sok joguk van, és csak jogaik vannak. Illetve ez a hiperérzékenység hogy ugye nem azt írtam ami tetszik ezért tessék megnézni ez egy mocskos náci. Mindenki betud bújni egy kényelmes pajzs mögé, a bűnözők is, például azért bánt a rendőr mert fekete vagyok, vagy mert jedi vallás hívő, vegán stb..... és akkor sajnálni kell mert az ő kis létezését bántotta a törvény embere, miközben nem, hanem csak megszegte a törvényt, ami általában az együttélés szabályait fedi le.Illetve nem teszünk másokkal olyat amit nem szeretnénk hogy velünk is megtegyenek.
Ez lenne szerintem a társadalomalapja, ebből építkezünk magasabb szintekre vagy süllyedünk mélyebbre, nincs felsőbbrendűség vagy alsóbbrendűség, rend van vagy káosz. Szingapúr multikulturális mégis rend van, volt baj ebből de megoldották, mégpedig a rend által, nem pedig a szuper érzékenység által az csak még több gyűlöletet szül.

Szóval én továbbra is azt mondom hogy ez kulturális probléma nem pedig faji, de hát én amúgy is fajgyalázó vagyok egy fekete menyasszonnyal,már csak hogy legyen még egy erős szó ami majd triggereli azokat akiket kell :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Szerintem hagyd el, ez csak ilyen nyugatos módszer, évtizedeken keresztül bevált az hogy ha le náciznak valakit akkor az húúú és júúúj, nem számít ma már az sem ha Izrael miniszterelnökére mondják, ki is üresedett rendesen a dolog. Konkrétan ott van leírva a hozzászólásomban ami így hangzik: "mert talán nem is faji kérdések vannak hanem rend vagy züllés kérdése, ami több ezer éven át működött az működni fog ezután is, de a nyugat a természet ellen megy ezért elbukik vagy a káosz után újjászületik, de addig gyengébb lesz."

Szóval ez csak ilyen szándékos személyeskedő támadás hogy ilyen érzelmi síkra legyen terelve a dolog, de ez logikus hisz szándékos volt az erős érzelmeket kiváltó szavak használata a részemről. Mint például az élettér szó használata, amit írhattam volna befolyási övezetnek is, de ugye ez rengeteg emberben erősebb érzelmeket vált ki a köré épülő dolgok miatt.

A multikulturális társadalommal nem az a baj hogy más az emberek színe, hanem pont az hogy más a kultúra. Szerintem rengeteg konfliktus és gyűlölet van ugyan abba a rasszba tartozó emberek között is. Nem a rasszok keveredése okozza a züllést, hanem az hogy nincs rend, mert minden alapszabályt megkérdőjeleznek egyesek a jogaikra hivatkozva. Ez a nyugat betegsége, hogy az embereknek túl sok joguk van, és csak jogaik vannak. Illetve ez a hiperérzékenység hogy ugye nem azt írtam ami tetszik ezért tessék megnézni ez egy mocskos náci. Mindenki betud bújni egy kényelmes pajzs mögé, a bűnözők is, például azért bánt a rendőr mert fekete vagyok, vagy mert jedi vallás hívő, vegán stb..... és akkor sajnálni kell mert az ő kis létezését bántotta a törvény embere, miközben nem, hanem csak megszegte a törvényt, ami általában az együttélés szabályait fedi le.Illetve nem teszünk másokkal olyat amit nem szeretnénk hogy velünk is megtegyenek.
Ez lenne szerintem a társadalomalapja, ebből építkezünk magasabb szintekre vagy süllyedünk mélyebbre, nincs felsőbbrendűség vagy alsóbbrendűség, rend van vagy káosz. Szingapúr multikulturális mégis rend van, volt baj ebből de megoldották, mégpedig a rend által, nem pedig a szuper érzékenység által az csak még több gyűlöletet szül.

Szóval én továbbra is azt mondom hogy ez kulturális probléma nem pedig faji, de hát én amúgy is fajgyalázó vagyok egy fekete menyasszonnyal,már csak hogy legyen még egy erős szó ami majd triggereli azokat akiket kell :)
Akkor meg mit csodálkozol olyan reakción, ami az általad választott szókészletre reflektál?
Ha meg 'nem így gondoltam', akkor meg ne azt mondd.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 460
10 423
113
Akkor meg mit csodálkozol olyan reakción, ami az általad választott szókészletre reflektál?
Ha meg 'nem így gondoltam', akkor meg ne azt mondd.
Figyelj, nem tudom hogy neked a magyar vagy az angol az anyanyelved, mert nem követem a fórum tevékenységed de látom sok vitában veszel részt. Viszont nekem magyar anyanyelvűként ez nagyon élvezetes hogy így lehet játszani a szavakkal és mondatokkal hogy többszörösen átalakítjuk a szavak által hordozott jelentéstartalmat mondatokon keresztül. Szerintem ez egy piszok szép dolog és igaz hogy nehezebb megérteni ezt a fajta írásmódot, de végül is ez a nyelvnek a gondozása szerintem, játékos módon. Bár ez beképzelten hangzik valakitől aki imádja az irodalmat de nyelvtanból mindig pocsék volt. Félre értetted, nincs ebből semmi baj, főleg ha nem a magyar az anyanyelved, nem gáz mert amúgy szerintem a többség bicskája beletörne a pontos értelmezésbe. :)

És igen ez egy fórumon nem biztos hogy célravezető, de hát én akkor is élvezem :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Figyelj, nem tudom hogy neked a magyar vagy az angol az anyanyelved, mert nem követem a fórum tevékenységed de látom sok vitában veszel részt. Viszont nekem magyar anyanyelvűként ez nagyon élvezetes hogy így lehet játszani a szavakkal és mondatokkal hogy többszörösen átalakítjuk a szavak által hordozott jelentéstartalmat mondatokon keresztül. Szerintem ez egy piszok szép dolog és igaz hogy nehezebb megérteni ezt a fajta írásmódot, de végül is ez a nyelvnek a gondozása szerintem, játékos módon. Bár ez beképzelten hangzik valakitől aki imádja az irodalmat de nyelvtanból mindig pocsék volt. Félre értetted, nincs ebből semmi baj, főleg ha nem a magyar az anyanyelved, nem gáz mert amúgy szerintem a többség bicskája beletörne a pontos értelmezésbe. :)

És igen ez egy fórumon nem biztos hogy célravezető, de hát én akkor is élvezem :D
Ha meg állításod szerint élvezed ha többértelműen fogalmazol, akkor
utána ne gyere azzal, hogy 'ne foglalkozz vele'...

De legyen, félreértettelek. Sorry.

Viszont:
A kínai, orosz együtt tud működni a feketével, arabbal fehérrel, mégsem kell leszopniuk őket, mert talán nem is faji kérdések vannak hanem rend vagy züllés kérdése, ami több ezer éven át működött az működni fog ezután is, de a nyugat a természet ellen megy ezért elbukik vagy a káosz után újjászületik, de addig gyengébb lesz.
A kínaiaknál, oroszoknál nem európai értékek, értékrend van.
Európa meg attól volt és lett az ami, mert megvannak ezek az értékek.
Ha nem tetszenek, akkor 'lehet elmenni' - ahogy a jobberek szokják emlegetni.
De szerintem meggondolandó, mert amiket nap, mint nap magától értetődőnek veszünk,
azokat a 'kiváltságokat' ez a mocskos Európa adta/adja.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ahogy megpróbál önállósodni Gallia, úgy fogják káoszba dönteni! Az Egyesült Államoknak kapóra fog jönni, ha züllésnek indul...
Lehet, hogy ez már most elkövetkezik? Érdekes felfordulás van kibontakozóban!
Gondolod, hogy véletlen volt a sok tájidegen elem betelepítése?
Ők lesznek a munkásosztályt helyettesítő, büntető társadalmi réteg.
Amint kerülne egy olyan vezető, aki ki akarná húzni az adott nyugati ország fejét a hurokból, azonnal fellázítanák a bevándorlókat a helyi bekötött politikusok közreműködésével és irányításával.
Ördögien ki van ez gondolva!
Még jó, hogy Mo. egyelőre ebből kimaradt, csak mutatóban vannak itt, nincs esélyük gettósodni. Ha az eredeti tervek összejönnek, akkor itt már lenne félmillió harmadik világbeli ember.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 460
10 423
113
Ha meg állításod szerint élvezed ha többértelműen fogalmazol, akkor
utána ne gyere azzal, hogy 'ne foglalkozz vele'...

De legyen, félreértettelek. Sorry.
Én is elnézést kérek, amiért egyből azt feltételeztem hogy megértetted amit írtam és ennek ellenére próbálsz olyan jelentést adni a hozzászólásomnak amit nem tartalmaz. Amúgy normál esetben nem reagáltam volna még így sem, hisz jogos, én mentem házhoz a lófaszért a módszeremmel, de mivel úgymond miattam alakult ki egy egy oldalas vita és a védelmembe keltek, ezért úgy éreztem ezzel fejezem ki a tiszteletem hogy reagálok olyan helyzetben ahol amúgy nem szoktam.
Nem szeretem a személyeskedő vitákat, főleg nem online, ezért nem szoktam beszállni ilyenekbe, de most jobb hogy tisztáztuk és nem offolunk tovább.
Viszont:

A kínaiaknál, oroszoknál nem európai értékek, értékrend van.
Európa meg attól volt és lett az ami, mert megvannak ezek az értékek.
Ha nem tetszenek, akkor 'lehet elmenni' - ahogy a jobberek szokják emlegetni.
De szerintem meggondolandó, mert amiket nap, mint nap magától értetődőnek veszünk,
azokat a 'kiváltságokat' ez a mocskos Európa adta/adja.
Mi szeretjük a régi európát, legalábbis én szeretem, hisz a legjobb hely volt, még akkor is ha izgalmakat keresve elmegy az ember más kontinensekre is ez volt az ideális, de az amiről fentebb írtam tönkretette.

Valamilyen szinten én úgy gondolom ez a frusztráció kelet európában olyasmi hogy végre oda értünk a nyugathoz egy oldalon vagyunk úgymond erre az amit akartunk pont eltűnik, és úgy vagyunk vele hogy ez azért dühítő. Mondjuk én nem akarok se kínai módon élni se arab módon se nyugati módon, de én elfogadom más kultúrák szépségét is, angolszászok esetében például a közösségi összefogás tetszik, de azt nem szeretem hogy bármelyik a saját hazámban akarja megmondani hogy viselkedjek. Én úgy gondolom érdemes mindig tanulni ennek ellenére, tehát át lehet venni új dolgokat de átgondoltan.

Most ugye mondhatnád hogy akkor mit foglalkozok azzal hogy ők(nyugaton) hogy csinálják, alapjába véve nem is foglalkoznék vele, ha nem lennénk egymáshoz kötve ennyire és ezáltal nem lenne meg ez a befolyásolás, a véleményem ugyan az lenne a folyamtokról, de cseppet sem zavarna hogy hogyan csinálják.

Szóval igen, van úgy hogy érzelmek által is befolyásolva ennek az elpusztulásának is örülni tudunk, de alapjába véve jobb lenne megtalálni egy mindenkinek megfelelő utat. A szúnyogot is akkor csapod le ha idegesít mert amúgy nem foglalkozol vele.