[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Én is elnézést kérek, amiért egyből azt feltételeztem hogy megértetted amit írtam és ennek ellenére próbálsz olyan jelentést adni a hozzászólásomnak amit nem tartalmaz. Amúgy normál esetben nem reagáltam volna még így sem, hisz jogos, én mentem házhoz a lófaszért a módszeremmel, de mivel úgymond miattam alakult ki egy egy oldalas vita és a védelmembe keltek, ezért úgy éreztem ezzel fejezem ki a tiszteletem hogy reagálok olyan helyzetben ahol amúgy nem szoktam.
Nem szeretem a személyeskedő vitákat, főleg nem online, ezért nem szoktam beszállni ilyenekbe, de most jobb hogy tisztáztuk és nem offolunk tovább.
Egyet értünk.
Mi szeretjük a régi európát, legalábbis én szeretem, hisz a legjobb hely volt, még akkor is ha izgalmakat keresve elmegy az ember más kontinensekre is ez volt az ideális, de az amiről fentebb írtam tönkretette.
Itt is egyet értünk. Annak ellenére /vagy azért mert jórészt liberális értékeket vallok.
Viszont szerintem mint minden, így Európa is változik. Mindig is változott, ebben nem kell feltétlenül
katasztrófát sejteni. Majd kiderül mire fut ki a dolog. Vagy legalábbis pár generációval később majd meglátják.
Valamilyen szinten én úgy gondolom ez a frusztráció kelet európában olyasmi hogy végre oda értünk a nyugathoz egy oldalon vagyunk úgymond erre az amit akartunk pont eltűnik, és úgy vagyunk vele hogy ez azért dühítő.
Ld fönt a változás.
Pl milyen szopó lehetett ha vki a Nagy Francia Forradalom előtt rongyolt az Ancien Regime-be, azt hogy járt...
de azt nem szeretem hogy bármelyik a saját hazámban akarja megmondani hogy viselkedjek. Én úgy gondolom érdemes mindig tanulni ennek ellenére, tehát át lehet venni új dolgokat de átgondoltan.

Most ugye mondhatnád hogy akkor mit foglalkozok azzal hogy ők(nyugaton) hogy csinálják, alapjába véve nem is foglalkoznék vele, ha nem lennénk egymáshoz kötve ennyire és ezáltal nem lenne meg ez a befolyásolás, a véleményem ugyan az lenne a folyamtokról, de cseppet sem zavarna hogy hogyan csinálják.

Szóval igen, van úgy hogy érzelmek által is befolyásolva ennek az elpusztulásának is örülni tudunk, de alapjába véve jobb lenne megtalálni egy mindenkinek megfelelő utat. A szúnyogot is akkor csapod le ha idegesít mert amúgy nem foglalkozol vele.
Ez meg sajnos olyan, hogy bizonyos diplomácia súly alatt megmondják a 'nagyok'.
Vannak kivételek /Svájc, Svédo stb/ de általánosságban vagy gazdasági, stratégiai stb okok miatt
idomulni kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Az egész világ megdöbbent, az egész világ elítéli, az egész világ együtt érez, az egész világ...
A világ tetszés szerint helyettesíthető, "az egész nemzet", "az egész ország"...
A FOS médiában ez már vagy két évtizede bevett szokás, főleg érzékenyítési céllal, mert milyen már az ha az egész világ DÖBBEN és én nem DÖBBENEK meg. Jól tudják a muciológusok, hogy a birka a nyájhoz akar tartozni, ezért ha a világ, akkor ő is.

Egyébként itt a cikk egy polkorekt helyről:


Ahogy elolvastam a cikket, egyre inkább az kezdett kibontakozni, hogy tiszta Gerillában leírt állapotok kezdnek uralkodni az ottani eliteken és társadalmon belül. Egy jós volt az író. Mondjuk ha ott élsz a franciák között, akkor jól ismerheted a mentális állapotukat és így nem nehéz egy ilyen jövőbe "látó" könyvet írni.

Meglátjátok (ne legyen igazam), lassan (kb. 1 héten belül) ebből a gázoljuk el a rendőrt fickóból is egy G. Floydot kreálnak.
Nem lehet, hogy ez volt a startpisztoly az európai Cancel Culture mozgalom élesítésének? Nemsokára eljön a nagy franciák szobrainak a döntögetése. Ok van rá bőven, ugyanis gyarmattartók voltak, másokat nyomorgattak (igaz mellette telepítettek iskolát, vasutat, egészségügyi ellátást adtak, meg a többi apróságot - azt is kérdezhetnék, hogy "Mit adott nekünk Róma?").
Gyerekek nagy gáz van!
Remélem OV résen van és ha kell nyugatra is zárja a határainkat, mert ha nem ezek ide is betörnek az "eszméikkel".
Azért van egy kis reményünk, hála a Jó Istennek, nálunk még nincs annyi agyhalott, önfeladó egyed mint arrafelé (egy két nagyváros beltenyészetét leszámítva, a többség normális).
Remélem a Jaltánál megakadnak.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Balsteffel fórumtárs idézi az ukrán fórumban, hogy:
"Flynn tábornok (USA): Franciaország csatlakozhat a BRICS-hez
Macron arra törekszik, hogy átvegye az EU irányítását az amerikai neokonoktól.
A legújabb Napóleonnak talán sikerülni fog, hiszen Kína a háta mögött áll."

Lehet, hogy nem véletlen ez a nagy Fo.-i felfordulás.
Ha igaz lenne az állítás, akkor lassan sok minden érthetővé válik. Habár kétlem, mert az USA ennyire nem alszik el, és egyébként is Macron az USA bekötött embere, lévén a Rothschlidok pénzügyi műhelyéből került ki, majd egy év alatt a lőtt fel a csillagokba, úgy hogy előtte azt sem tudtuk kicsoda (melyik egyszerű földi halandó lenne képes erre). Amolyan Meloni, csak az a jobboldalt szédíti. Igaz Macronnak még oldala sincs. Ha kell jobb, ha kell bal, ha kell zöld, ha kell migráns ellenes, ha kell simogató, vagyis minden. Igazi modern instant politikus.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
382
2 612
93
Nem ugyanolyan emberek az örmények, zsidók stb?
Hmmmm.
Nackulunk, nackulunk?

Ideje lenne belátni, hogy nem, nem ugyanolyan emberek. Különböznek.

Az már a hisztéria része, hogy a különbséget mániákusan alá- és fölérendeltségi viszonyban próbálják értelmezni.

Miért nem lehet megérteni, hogy egy Afrikában felnőtt ember kultúrálisan jelentősen különbözik egy európai embertől?

Miért nem lehet elfogadni, hogy valaki, aki autókat gyújt fel stb. kárt okoz a társadalomnak? Bőrszintől függetlenül.

Miért nem lehet észrevenni, amikor valaki NEM AKAR együttműködni a társadalommal, amelyikhez tartozni szeretne?

Én az illegális bevándorlást lendületből 5 év börtönnel és kb. 10 évnyi átlagbérnek megfelelő bírsággal büntetném. A bírságot elkezdheti ledolgozni a börtönben.

Ezek nem szegény ártatlan gyerekek. Ezek felnőtt emberek, akik épp ERŐSZAKKAL VESZIK EL a társadalom értékeit.

Én eredetileg maximálisan EU párti voltam, utáltam a Fideszt.

Ma utálom az EU-t, és minden hibája ellenére, sok van neki, maximálisan támogatom a Fideszt.

A nyugat megbolondult. Nem az alapértékekkel van baj. A teljesen szélsőséges minden mást felülíró ideológiák tesznek tönkre mindent. Elkeserítő.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Ideje lenne belátni, hogy nem, nem ugyanolyan emberek. Különböznek.

Az már a hisztéria része, hogy a különbséget mániákusan alá- és fölérendeltségi viszonyban próbálják értelmezni.

Miért nem lehet megérteni, hogy egy Afrikában felnőtt ember kultúrálisan jelentősen különbözik egy európai embertől?

Miért nem lehet elfogadni, hogy valaki, aki autókat gyújt fel stb. kárt okoz a társadalomnak? Bőrszintől függetlenül.

Miért nem lehet észrevenni, amikor valaki NEM AKAR együttműködni a társadalommal, amelyikhez tartozni szeretne?

Én az illegális bevándorlást lendületből 5 év börtönnel és kb. 10 évnyi átlagbérnek megfelelő bírsággal büntetném. A bírságot elkezdheti ledolgozni a börtönben.

Ezek nem szegény ártatlan gyerekek. Ezek felnőtt emberek, akik épp ERŐSZAKKAL VESZIK EL a társadalom értékeit.

Én eredetileg maximálisan EU párti voltam, utáltam a Fideszt.

Ma utálom az EU-t, és minden hibája ellenére, sok van neki, maximálisan támogatom a Fideszt.

A nyugat megbolondult. Nem az alapértékekkel van baj. A teljesen szélsőséges minden mást felülíró ideológiák tesznek tönkre mindent. Elkeserítő.
Nyilván NEM azt mondtam és sosem gondoltam úgy, hogy azért mert fekte, arab, pink, narancssárga
valaki, attól még rendben van a gyújtogatás, késelés stb. Egyáltalán nem.

Különbözik a kultúra, de én soha nem venném a bátorságot arra, hogy alacsonyabb rendűnek
tekintsem. Annak ellenére, hogy egy kicsit anglomán vagyok... a britek meg ugyebár...
 
  • Vicces
Reactions: Flamand

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 602
25 015
113
Európai "civilizációról":
"A német-római civilizáció, miután megalkotta saját érték- és elvrendszerét, azt egyúttal egy egyetemes rendszer rangjára emelte. Ezt a német-római rendszert erővel és csellel ráerőltették más népekre és kultúrákra. A Nyugat által az emberiségre kényszerített szellemi és anyagi gyarmatosítás káros jelenség. Minden népnek és kultúrának elévülhetetlen joga, hogy saját logikáját követve fejlődjön."
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 187
113
Na figyu,
Nyilván NEM azt mondtam és sosem gondoltam úgy, hogy azért mert fekte, arab, pink, narancssárga
valaki, attól még rendben van a gyújtogatás, késelés stb. Egyáltalán nem.

Különbözik a kultúra, de én soha nem venném a bátorságot arra, hogy alacsonyabb rendűnek
tekintsem. Annak ellenére, hogy egy kicsit anglomán vagyok... a britek meg ugyebár...
Nekem egy nagyon fasza srác cimbim kint volt Maliban misszióban. Marhára nem rasszista, mikor visszajött dumáltunk, azt mondta azok nem emberek. Nem úgy mint mi. Elhiszem neki.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Na figyu,
Nekem egy nagyon fasza srác cimbim kint volt Maliban misszióban. Marhára nem rasszista, mikor visszajött dumáltunk, azt mondta azok nem emberek. Nem úgy mint mi. Elhiszem neki.
Más értékrend, más körülmények.
Attól, hogy valami más még nem feltétlen jobb vagy rosszabb.
Max akkor ha az eu-i szemléletet akarod az ottani dolgokra ráerőltetni
szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 290
55 541
113
Nyugat EU igen, kelet nem fog elveszni.
Meg kell erősíteni a keleti kötődéseinket (amúgy is az EU már nem sokáig húzza és ami utána jön, az pótcselekvés lesz ott nyugaton).
Aztán egy jó nagy vasfüggönyt húzni a Balti tengertől le az Adriáig, ahol egy erős határvédelemre specializálódott katonai erő teljesít állandó szolgálatot.
Aki nyugatról be kíván jönni, azt be kell engedni, de jól szét kell őket telepíteni, hogy ne alakuljanak ki francia, belga, olasz, osztrák-német enklávék. Szavazati jogot csak az itt születetteknek adni, apuka anyuka örvendjen, hogy adtunk nekik biztos menedéket.
És létre kell hozni egy erős hadsereget, ami útját állja az erőszakos "nyugati" terjeszkedésnek.




Émmontam!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
Na figyu,
Nekem egy nagyon fasza srác cimbim kint volt Maliban misszióban. Marhára nem rasszista, mikor visszajött dumáltunk, azt mondta azok nem emberek. Nem úgy mint mi. Elhiszem neki.

Kb. ez evolúciós fejlődésnek a "társadalom-szerveződés előtti" szintjén vannak vhol általában, saját erőből, a fekete+Afrikára vonatkoztatva.

.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Más értékrend, más körülmények.
Attól, hogy valami más még nem feltétlen jobb vagy rosszabb.
Max akkor ha az eu-i szemléletet akarod az ottani dolgokra ráerőltetni
szerintem.
Nem akarunk mi semmi európai szemléletet rájuk erőltetni. Ha csak ide nem jönnek, mert akkor a vendégjog lépne életbe egy egészséges társadalomban (ha tudod mit jelent).
Egyébként ott náluk, csinálják azt ami nekik megszokott. Semmi baj. Az ő környezetük, az ő rögzüléseik, de ne hozzák ide, mert itt tájidegen (szó szerint!).
Vagyis nem az emberrel van a baj, hanem a magával hozott szokásaival. Ha ezt elhagyja, lévén, hogy Európába jön, semmi baj, isten hozta.
Szeretnéd te például, azt az afrikai szokást meghonosodva látni itt Európában (baptista missziós mesélte), hogy közép-nyugat Afrikában zacskóba szarnak, majd átdobják a szomszédba, aztán az tovább dobja. Mivel ők (vagyis a misszió területe) voltak azok akik nem dobták tovább, hanem reggel zsákba gyűjtötték (ezzel kezdték a napot), hát minden szarral telt zacskó náluk kötött ki. A helyiek meg röhögtek rajtuk.

Az a baj veletek új-liberálisokkal, hogy ti mindent relatívizáltok. Kezdve az értékekkel és bezárva az egyértelmű biológiai jegyekkel. Na meg félretájékoztattok. Már akkor is globális felmelegedést kiáltotok, amikor minden tapasztalás mást mutat, amint éppen most is (de ez már off).
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Nem akarunk mi semmi európai szemléletet rájuk erőltetni. Ha csak ide nem jönnek, mert akkor a vendégjog lépne életbe egy egészséges társadalomban (ha tudod mit jelent).
Egyébként ott náluk, csinálják azt ami nekik megszokott. Semmi baj. Az ő környezetük, az ő rögzüléseik, de ne hozzák ide, mert itt tájidegen (szó szerint!).
Vagyis nem az emberrel van a baj, hanem a magával hozott szokásaival. Ha ezt elhagyja, lévén, hogy Európába jön, semmi baj, isten hozta.
Szeretnéd te például, azt az afrikai szokást meghonosodva látni itt Európában (baptista missziós mesélte), hogy közép-nyugat Afrikában zacskóba szarnak, majd átdobják a szomszédba, aztán az tovább dobja. Mivel ők (vagyis a misszió területe) voltak azok akik nem dobták tovább, hanem reggel zsákba gyűjtötték (ezzel kezdték a napot), hát minden szarral telt zacskó náluk kötött ki. A helyiek meg röhögtek rajtuk.

Az a baj veletek új-liberálisokkal, hogy ti mindent relatívizáltok. Kezdve az értékekkel és bezárva az egyértelmű biológiai jegyekkel. Na meg félretájékoztattok. Már akkor is globális felmelegedést kiáltotok, amikor minden tapasztalás mást mutat, amint éppen most is (de ez már off).
Nyilván NEM azt mondtam és sosem gondoltam úgy, hogy azért mert fekte, arab, pink, narancssárga
valaki, attól még rendben van a gyújtogatás, késelés stb. Egyáltalán nem.
Ezzel kezdtem, de minek is értőn olvasni.
És nyilván ebbe a zacskóba szarás is bele tartozik.
Nekem azzal sincs bajom ha ide jönnek, de erőszakosnak valóban nem kell lenni és
egymás szokásait pedig oda-vissza tiszteletben kell tartani.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 973
17 197
113
Ezzel kezdtem, de minek is értőn olvasni.
És nyilván ebbe a zacskóba szarás is bele tartozik.
Nekem azzal sincs bajom ha ide jönnek, de erőszakosnak valóban nem kell lenni és
egymás szokásait pedig oda-vissza tiszteletben kell tartani.
Az egymás szokásaival úgy vagyok, hogy ha én megyek egy muszlim országba, minden esetben megkérem az asszonyt, hogy tegyen kendőt, mert hát vendégek vagyunk, itt pedig ez a szokás.
Ezzel szemben dél-Ausztriában járva, vidéki kisvárosban azt tapasztaltam, hogy minden este holmi nyikhaj arabok, kabrió autókkal les-fel járták a főutcát vagy két órát és minden este előadtak ezer watton valami kemény arab gettózenét. Már a végén én akartam szólni nekik, hogy halkabban, de a vendéglátóm mondta, hogy ne, mert kijönnek a rendőrök és nekem, mint magyarnak esik bajom, illetve nekik, osztrákoknak (hová jutott a világ? normális ez szerinted?).
A fenti két eset közül ki volt a tisztelet tudó és toleráns?

Ahogy én az ő országukban járva tisztelem és elismerem a szokásaikat és kultúrájukat, ugyanúgy elvárom, hogy ők is ezt tegyék. Nehogy már nekem kellene meghunyászkodnom, saját házamban!
Sajnos a tapasztalat mást mutat nyugateurópában.
Egyelőre Mo.-on még nem.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 177
113
Nem tudom milyen hírek vannak erről Magyarországon: Franciában egy 17 éves , többszörös bűnöző nem akart megállni egy közúti ellenőrzés során, jogosítvány nélkül egy 60000 eurós mercivel, veszélyeztetette a rendõrök életét így azok lelőtték. Azóta több városban utcai harcok és lázadások, felgyújtott rendőrség, városháza ,iskolák, autók ésatöbbi.
https://twitter.com/frederic_RTfr/status/1673926278326505472?s=19
https://twitter.com/ClickActu/status/1673858474881556483?s=19
https://twitter.com/ClickActu/status/1673863178466344963?s=19

https://twitter.com/ClickActu/status/1673870668025196548?s=19

A fiatal bűnözőt nem Jean-Pierre nek hívták.
Ezek a jelenetek a gyűrűk urára emlékeztetnek, mikor az orkok kirajzottak és mindent feldúltak
Ez csak néhány videó, rengeteg van Twitteren
Kérjék meg Lukasenkát, h beszéljen a fejükkel.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
Nyilván NEM azt mondtam és sosem gondoltam úgy, hogy azért mert fekte, arab, pink, narancssárga
valaki, attól még rendben van a gyújtogatás, késelés stb. Egyáltalán nem.

Különbözik a kultúra, de én soha nem venném a bátorságot arra, hogy alacsonyabb rendűnek
tekintsem. Annak ellenére, hogy egy kicsit anglomán vagyok... a britek meg ugyebár...
Nem anglomán vagy hanem egy igazi barom. Az olyanok mit te hoznak erre a kontinensre pusztulást.