[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
7 408
20 560
113
vxtev8bwdlcc1.jpg
Remélem meglépik, de csak azután, hogy nyertek a választáson! Szuper buli lenne!
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 901
35 014
113
  • Hűha
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Pogány

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Ezért akarja az USA bedöngölni a német gazdákat, jöhet a jegyrendszer
Ha a német agrárium valóban összerogy, akkor nem kizárt, hogy az EU-ban adagolni kell majd az élelmiszert
G. Fehér Péter

Az amerikaiak rátették a kezüket az ukrán termőföld jelentős részére. Az ott termelt gabonát az Európai Unió területén, elsősorban Németországban akarják eladni. Csakhogy előtte ki kell „pucolni” a német piacot, hogy legyen hely az ukrán gabonának. A német kormány, amely Washington alá van rendelve, a költségvetésben keletkezett lyukat a gazdáktól való pénzek elvonással akarja betömni. Ez pedig a német mezőgazdaság végét jelentheti. Ezért ma Németország szerte hatalmas gazdatüntetéseket tartanak.
Bármilyen hihetetlennek is hangzik, de nagyon is elképzelhető, hogy az amerikaiak provokálták ki a német gazdák mai, a tervek szerint soha nem látott méretű tüntetését. A mezőgazdasági termékek kereskedelmével foglalkozó amerikai nagyvállalatok valószínűleg nem ilyen forgatókönyv megvalósítását szerették volna látni. E szerint, a német agrárágazat tönkretételét és a kieső mezőgazdasági termények helyére az olcsóbb ukrán áruknak az uniós piacra történő bevezetését, sokkal kisebb dérrel-durral akarták megvalósítani. De, ez most mindegy is, mert már benne vagyunk az események sűrűjében.
Több ezer traktor és mezőgazdasági munkagép vonul fel ma Berlinben, és Németország több nagyvárosában. A gazdák azért tiltakoznak, mert az idei költségvetésben már nem szerepel a mezőgazdasági gépek üzemeltetésénél használt motorolaj jövedéki adómentessége. Ez gyakorlatilag több millió ember megélhetését veszélyezteti.
A balliberális kormány azért döntött a megszorítás mellett, mert az EU által a korona vírus utáni helyreállítási alapból a németeknek kifizetett összeget a kormány a megújuló energia bevezetésére, szélesebb elterjesztésére fordította. Az alkotmánybíróság viszont törvénytelennek minősítette az eljárást és kötelezte a berlini kormányt az összeg pótlására.

Ez viszont 60 milliárd eurós lyukat ütött az idei büdzsében. A kormány kényszerhelyzetbe került, mert már előzőleg, az alkotmányt figyelmen kívül hagyva, négyszer is emelte a költségvetésnek az adósság plafonját. Így csak a megszorítás eszközéhez nyúlhatott, mondván, ha ezt nem teszi, összeomlik az egész gazdaság.
A megszorítás megvalósítása gyakorlatilag a német mezőgazdaság végét jelentené, láncreakciót váltana ki, mert ne legyen kétség, a krízis egész Európára átterjed majd. Mindez az uniós mezőgazdasági termelés hanyatlásához is vezethet, akár élelmiszerhiányt is okozhat. Márpedig a mezőgazdasági termékek hiányát valahogy pótolni kell majd azt követően, ha a német agrárium valóban összerogy, és ha Európa nem akar az élelmiszerekre, a második világháború alatt ismertté vált jegyrendszert bevezetni.

Az első kérdés, amit mindenképpen fel kell tenni: hogyan lehetséges, hogy Európa legnagyobb és legerősebb gazdaságát a padlóra küldené egy 60 milliárdos költségvetési hiány? Összehasonlítás képen, Magyarországnak, egy jelentősen kisebb gazdasággal rendelkező feltörekvő piacnak, az EU jogellenesen 30 milliárd eurót nem fizetett ki. Most még 20 milliárd euróval tartozik Brüsszel. Nem állítható, hogy ez a pénz sehonnan sem hiányzik, de Magyarország gazdaságát ennek ellenére messze nem fenyegeti az összeomlás veszélye.

Ha már az összeomlásnál tartunk, akkor a második kérdés, hogy a költségvetési csomagban, miért pont a gazdálkodóknak kell a legnagyobb terhet viselnie. Egy olyan hatalmas gazdaságnak, mint amilyen a német, hihetetlenül hangzik, hogy ne legyen valamilyen mozgástér. Akkor pedig miért pont az alapvető ellátást biztosító mezőgazdaságot akarják ellehetetleníteni, konkrétan tönkre tenni?

Azért, hogy tönkre is menjen!

A kulcs szó: Ukrajna. Pontosabban az európainál sokkal olcsóbb ukrán gabona. Ha bedöglik a német mezőgazdaság és magával rántja az EU jelentősebb mezőgazdasági termelőit, Brüsszel kézenfekvő megoldásként elfogadhatja az ukrán gabonának az Unióban való értékesítését.
Mint ahogy ezt tette nem sokkal ezelőtt, amikor Oroszország lezárta Ukrajna Fekete-tengeri kikötőit, megakadályozva, hogy az ukrán gabonát, az ENSZ felkérésére, az éhező afrikai országokba szállítsák. Ez elég biztos és jövedelmező üzlet volt Kijev számára, hiszen a számlát a világszervezet állta.
Brüsszelben ekkor született meg az a döntés, hogy az ukrán gabonát uniós kikötőkön keresztül vigyék Afrikába. Csakhogy az ukrán gabona az EU-ban „ragadt”. Konkrétan, itt értékesítették. De már nem, mint ukrán gabonát, hanem, mint uniós mezőgazdasági terményt.

Ugyanazt a formulát használták, mint az orosz olaj esetében az indiaiak. Az orosz olajat átcímkézték, és mint indiai olajat adták tovább, kikerülve a Moszkva elleni uniós embargó adta korlátokat. Amikor Brüsszel szóvá tette az átcímkézést, Új-Delhiben az EU szabályzatára mutattak, amely a módszert jogszerűnek ítélte.

Valami hasonló történt az ukrán gabonával is, mert az itt „ragadt” mezőgazdasági terményt, mint uniós produktumot értékesítették a közösség területén. A nagy nyugati mezőgazdasági kereskedőházak, mint a keselyűk a prédára, úgy repültek rá az ukrán gabonára és az uniós árnál jóval olcsóbban vásárolták fel.

Lengyelország, Szlovákia, Magyarország és Románia gazdálkodói hatalmas veszteségeket voltak kénytelen elszenvedni. Például 2022-ben Magyarországon majdnem 128 ezer forintot kaptak a termelők egy tonna búzáért. Egy évvel később 92 ezer forintért lehetett egy tonna búzát eladni. A magyar kormány éppen ezért megtiltotta az ukrán gabona bármilyen célból való Magyarországra szállítását.

És itt jönnek a képbe az amerikai nagyvállaltok. Az ukrán gabona, tulajdonképpen nem is ukrán, hanem amerikai. Bő egy évvel ezelőtti, nehezen ellenőrizhető adatok szerint – mivel sok amerikai cég Ukrajnában hozott létre helyi vállalatokat, így azok ukrán vállalkozásoknak számítanak a statisztikában –, az ukrán termőföldek jó része amerikai kézbe került.
Ezt az amerikai cégek legálisan megtehették, mivel Zelenszkij ukrán elnök 2021-ben feloldotta a földvásárlási moratóriumot. A privatizáció következtében lehetővé vált a termőföldek külföldi cégeknek való eladása. Ez nagyjából azt jelenti, hogy a főleg amerikai kézbe került földek nagysága hozzávetőleg akkora, mint Oroszország termőterületének mérete.

De mitől jóval olcsóbb az ukrán gabona, mint az európai?

Az ukrán gabona génmódosított, gyomirtó szereket használnak, hogy a gabonát a gaz ne nyomja el, ezért jelentősen nagyobb terméshozamot lehet elérni. A termelők ezzel a módszerrel minden konkurenciát le tudnak győzni.
Ha tehát engedélyeznék a génmódosított Ukrajnából származó gabona uniós „terítését” – jelenleg tilos –, akkor az európai nagy cégeknek esélye sem lenne a talpon maradásra. Ez azt is jelentené, hogy az amerikai vállalatok az EU egész élelmiszer iparát ellenőrzése alá vonnák.
A génmódosított gabonából készült termékek évekig tartó fogyasztása károsítja az emberi szervezetet.
Most akkor még nem is beszéltünk arról, hogy Ukrajnában lényegesebben olcsóbb az üzemanyag, a villanyáram és a munkaerő. Ha bejönne az Unióba az ukrán gabona, az európai agrárium tarvágást szenvedne el, annak minden következményével együtt.

Most már azért érthető, hogy Brüsszel – amely ma már teljesen alá van rendelve az Egyesült Államok érdekeinek –, miért ragaszkodott foggal-körömmel ahhoz, hogy Ukrajnával minél előbb kezdődjenek meg az uniós csatlakozási tárgyalások. Akkor minden akadály elhárulna az ukrán gabona teljes körű uniós értékesítése előtt.


Addig is ki kell „pucolni” az uniós piacot, hogy legyen helye az ukrán gabonának.
 
Last edited by a moderator:

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 210
57 522
113
Ezért akarja az USA bedöngölni a német gazdákat, jöhet a jegyrendszer
Ha a német agrárium valóban összerogy, akkor nem kizárt, hogy az EU-ban adagolni kell majd az élelmiszert
G. Fehér Péter

Az amerikaiak rátették a kezüket az ukrán termőföld jelentős részére. Az ott termelt gabonát az Európai Unió területén, elsősorban Németországban akarják eladni. Csakhogy előtte ki kell „pucolni” a német piacot, hogy legyen hely az ukrán gabonának. A német kormány, amely Washington alá van rendelve, a költségvetésben keletkezett lyukat a gazdáktól való pénzek elvonással akarja betömni. Ez pedig a német mezőgazdaság végét jelentheti. Ezért ma Németország szerte hatalmas gazdatüntetéseket tartanak.
Bármilyen hihetetlennek is hangzik, de nagyon is elképzelhető, hogy az amerikaiak provokálták ki a német gazdák mai, a tervek szerint soha nem látott méretű tüntetését. A mezőgazdasági termékek kereskedelmével foglalkozó amerikai nagyvállalatok valószínűleg nem ilyen forgatókönyv megvalósítását szerették volna látni. E szerint, a német agrárágazat tönkretételét és a kieső mezőgazdasági termények helyére az olcsóbb ukrán áruknak az uniós piacra történő bevezetését, sokkal kisebb dérrel-durral akarták megvalósítani. De, ez most mindegy is, mert már benne vagyunk az események sűrűjében.
Több ezer traktor és mezőgazdasági munkagép vonul fel ma Berlinben, és Németország több nagyvárosában. A gazdák azért tiltakoznak, mert az idei költségvetésben már nem szerepel a mezőgazdasági gépek üzemeltetésénél használt motorolaj jövedéki adómentessége. Ez gyakorlatilag több millió ember megélhetését veszélyezteti.
A balliberális kormány azért döntött a megszorítás mellett, mert az EU által a korona vírus utáni helyreállítási alapból a németeknek kifizetett összeget a kormány a megújuló energia bevezetésére, szélesebb elterjesztésére fordította. Az alkotmánybíróság viszont törvénytelennek minősítette az eljárást és kötelezte a berlini kormányt az összeg pótlására.

Ez viszont 60 milliárd eurós lyukat ütött az idei büdzsében. A kormány kényszerhelyzetbe került, mert már előzőleg, az alkotmányt figyelmen kívül hagyva, négyszer is emelte a költségvetésnek az adósság plafonját. Így csak a megszorítás eszközéhez nyúlhatott, mondván, ha ezt nem teszi, összeomlik az egész gazdaság.
A megszorítás megvalósítása gyakorlatilag a német mezőgazdaság végét jelentené, láncreakciót váltana ki, mert ne legyen kétség, a krízis egész Európára átterjed majd. Mindez az uniós mezőgazdasági termelés hanyatlásához is vezethet, akár élelmiszerhiányt is okozhat. Márpedig a mezőgazdasági termékek hiányát valahogy pótolni kell majd azt követően, ha a német agrárium valóban összerogy, és ha Európa nem akar az élelmiszerekre, a második világháború alatt ismertté vált jegyrendszert bevezetni.

Az első kérdés, amit mindenképpen fel kell tenni: hogyan lehetséges, hogy Európa legnagyobb és legerősebb gazdaságát a padlóra küldené egy 60 milliárdos költségvetési hiány? Összehasonlítás képen, Magyarországnak, egy jelentősen kisebb gazdasággal rendelkező feltörekvő piacnak, az EU jogellenesen 30 milliárd eurót nem fizetett ki. Most még 20 milliárd euróval tartozik Brüsszel. Nem állítható, hogy ez a pénz sehonnan sem hiányzik, de Magyarország gazdaságát ennek ellenére messze nem fenyegeti az összeomlás veszélye.

Ha már az összeomlásnál tartunk, akkor a második kérdés, hogy a költségvetési csomagban, miért pont a gazdálkodóknak kell a legnagyobb terhet viselnie. Egy olyan hatalmas gazdaságnak, mint amilyen a német, hihetetlenül hangzik, hogy ne legyen valamilyen mozgástér. Akkor pedig miért pont az alapvető ellátást biztosító mezőgazdaságot akarják ellehetetleníteni, konkrétan tönkre tenni?

Azért, hogy tönkre is menjen!

A kulcs szó: Ukrajna. Pontosabban az európainál sokkal olcsóbb ukrán gabona. Ha bedöglik a német mezőgazdaság és magával rántja az EU jelentősebb mezőgazdasági termelőit, Brüsszel kézenfekvő megoldásként elfogadhatja az ukrán gabonának az Unióban való értékesítését.
Mint ahogy ezt tette nem sokkal ezelőtt, amikor Oroszország lezárta Ukrajna Fekete-tengeri kikötőit, megakadályozva, hogy az ukrán gabonát, az ENSZ felkérésére, az éhező afrikai országokba szállítsák. Ez elég biztos és jövedelmező üzlet volt Kijev számára, hiszen a számlát a világszervezet állta.
Brüsszelben ekkor született meg az a döntés, hogy az ukrán gabonát uniós kikötőkön keresztül vigyék Afrikába. Csakhogy az ukrán gabona az EU-ban „ragadt”. Konkrétan, itt értékesítették. De már nem, mint ukrán gabonát, hanem, mint uniós mezőgazdasági terményt.

Ugyanazt a formulát használták, mint az orosz olaj esetében az indiaiak. Az orosz olajat átcímkézték, és mint indiai olajat adták tovább, kikerülve a Moszkva elleni uniós embargó adta korlátokat. Amikor Brüsszel szóvá tette az átcímkézést, Új-Delhiben az EU szabályzatára mutattak, amely a módszert jogszerűnek ítélte.

Valami hasonló történt az ukrán gabonával is, mert az itt „ragadt” mezőgazdasági terményt, mint uniós produktumot értékesítették a közösség területén. A nagy nyugati mezőgazdasági kereskedőházak, mint a keselyűk a prédára, úgy repültek rá az ukrán gabonára és az uniós árnál jóval olcsóbban vásárolták fel.

Lengyelország, Szlovákia, Magyarország és Románia gazdálkodói hatalmas veszteségeket voltak kénytelen elszenvedni. Például 2022-ben Magyarországon majdnem 128 ezer forintot kaptak a termelők egy tonna búzáért. Egy évvel később 92 ezer forintért lehetett egy tonna búzát eladni. A magyar kormány éppen ezért megtiltotta az ukrán gabona bármilyen célból való Magyarországra szállítását.

És itt jönnek a képbe az amerikai nagyvállaltok. Az ukrán gabona, tulajdonképpen nem is ukrán, hanem amerikai. Bő egy évvel ezelőtti, nehezen ellenőrizhető adatok szerint – mivel sok amerikai cég Ukrajnában hozott létre helyi vállalatokat, így azok ukrán vállalkozásoknak számítanak a statisztikában –, az ukrán termőföldek jó része amerikai kézbe került.
Ezt az amerikai cégek legálisan megtehették, mivel Zelenszkij ukrán elnök 2021-ben feloldotta a földvásárlási moratóriumot. A privatizáció következtében lehetővé vált a termőföldek külföldi cégeknek való eladása. Ez nagyjából azt jelenti, hogy a főleg amerikai kézbe került földek nagysága hozzávetőleg akkora, mint Oroszország termőterületének mérete.

De mitől jóval olcsóbb az ukrán gabona, mint az európai?

Az ukrán gabona génmódosított, gyomirtó szereket használnak, hogy a gabonát a gaz ne nyomja el, ezért jelentősen nagyobb terméshozamot lehet elérni. A termelők ezzel a módszerrel minden konkurenciát le tudnak győzni.
Ha tehát engedélyeznék a génmódosított Ukrajnából származó gabona uniós „terítését” – jelenleg tilos –, akkor az európai nagy cégeknek esélye sem lenne a talpon maradásra. Ez azt is jelentené, hogy az amerikai vállalatok az EU egész élelmiszer iparát ellenőrzése alá vonnák.
A génmódosított gabonából készült termékek évekig tartó fogyasztása károsítja az emberi szervezetet.
Most akkor még nem is beszéltünk arról, hogy Ukrajnában lényegesebben olcsóbb az üzemanyag, a villanyáram és a munkaerő. Ha bejönne az Unióba az ukrán gabona, az európai agrárium tarvágást szenvedne el, annak minden következményével együtt.

Most már azért érthető, hogy Brüsszel – amely ma már teljesen alá van rendelve az Egyesült Államok érdekeinek –, miért ragaszkodott foggal-körömmel ahhoz, hogy Ukrajnával minél előbb kezdődjenek meg az uniós csatlakozási tárgyalások. Akkor minden akadály elhárulna az ukrán gabona teljes körű uniós értékesítése előtt.

Addig is ki kell „pucolni” az uniós piacot, hogy legyen helye az ukrán gabonának.



Nahát, még ilyet?
A kedves britek szopatják a szövetségeseiket?
Jajj,csak nehogy meg is háborúztassanak párat,igaz, hogyan is tudnák,hiszen nincsenek cia ügynökök a nevezettek kormányaiban,és gyuribát sem ölelgetik a legfőbb EU-s funkcik,majd zárt ajtók mögött tárgyalgatnak szimpatikus bácsival?
Erre a nato katona megkérdi,hogy miért qrná szét a brit birodalom Európat?
Hát,biztos izgalomra vágynak.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 550
8 365
113
Akkor minden akadály elhárulna az ukrán gabona teljes körű uniós értékesítése előtt.

Addig is ki kell „pucolni” az uniós piacot, hogy legyen helye az ukrán gabonának
Nos ha Afrikába és közel keletre nem jut elegendő gabona (noha az oroszok is készek benyomulni és jelenleg is szállítanak de ők se tudnak annyit amit Afrika és a közel kelet fel tudna venni)
Tehát ha nem jut elég gabona és kaja az Afrikusuknak és a turbánosoknak akkor ténylegesen meg fog valósulni az éhezők viadala. Elég bruttál mértékben.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
2 125
8 675
113
Nos ha Afrikába és közel keletre nem jut elegendő gabona (noha az oroszok is készek benyomulni és jelenleg is szállítanak de ők se tudnak annyit amit Afrika és a közel kelet fel tudna venni)
Tehát ha nem jut elég gabona és kaja az Afrikusuknak és a turbánosoknak akkor ténylegesen meg fog valósulni az éhezők viadala. Elég bruttál mértékben.
Ez is cél, a menekültáradat növelése, több legyet egy csapásra.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 614
22 071
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 736
113
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 736
113
"Képviselő úr, miért nem hallgatnak az európaiak és a német polgárok hangjára, akiknek nyilvánvalóan elegük van önökből?”
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 736
113
Ezekkel nem lehet mit kezdeni, max. tudjátokmitcsinálni egy gyalásóval ...


Ilyet tol:
"körülbelül 20 milliárd euró maradt befagyasztva, ennek kifizetését felfüggesztették „az LMBT-jogokkal, a tudományos szabadsággal és a menedékjoggal kapcsolatos aggályok” miatt"

NEM, nincsenek ilyen aggályok. Leírva, kimondva, sehogy, mert buknak, ahogy kikerülnek a közösségi média sugarából, mert mind ordas nagy kamu. Az agyában max, ahol a mosógépchipek története, esetleg egy ukrán kiadású Andersen-mesék könyvben.

Sok a kvótanő az EU körül, nagyon sok. Van köztük degeneráltan buta, van köztük aljas buta, van mindenfajta buta és mindenfajta aljas. De nem ez a legnagyobb probléma velük, hanem az, hogy hatalmuk van, pedig egy búgócsigát nem bízna rájuk az ember, nemhogy népek sorsát.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
19 183
59 952
113
Ezekkel nem lehet mit kezdeni, max. tudjátokmitcsinálni egy gyalásóval ...


Ilyet tol:
"körülbelül 20 milliárd euró maradt befagyasztva, ennek kifizetését felfüggesztették „az LMBT-jogokkal, a tudományos szabadsággal és a menedékjoggal kapcsolatos aggályok” miatt"

NEM, nincsenek ilyen aggályok. Leírva, kimondva, sehogy, mert buknak, ahogy kikerülnek a közösségi média sugarából, mert mind ordas nagy kamu. Az agyában max, ahol a mosógépchipek története, esetleg egy ukrán kiadású Andersen-mesék könyvben.

Sok a kvótanő az EU körül, nagyon sok. Van köztük degeneráltan buta, van köztük aljas buta, van mindenfajta buta és mindenfajta aljas. De nem ez a legnagyobb probléma velük, hanem az, hogy hatalmuk van, pedig egy búgócsigát nem bízna rájuk az ember, nemhogy népek sorsát.

Amúgy ott a fidesznél mikor jöttök rá, hogy a pénzünket rég az ukránoknak adták? o_O
Most olyanokba bele sem megyek, hogy mekkora barátja a WEF-nek a kormányunk... főleg a köztársasági elnök és a köre.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 736
113
Amúgy ott a fidesznél mikor jöttök rá, hogy a pénzünket rég az ukránoknak adták? o_O
Most olyanokba bele sem megyek, hogy mekkora barátja a WEF-nek a kormányunk... főleg a köztársasági elnök és a köre.
Azt biztos, hogy valamiből fizetik azt a bullshitet amit Ukrajnának hívunk, de ott vagytok ti, kérdezzétek meg ha majd jövőre lesz nektek is képviselőtök az EUban!

Megjegyzem, az ügy nem 2022. február 24-én keletkezett, hanem 2010 óta szopatják az országot. Főleg, 2019 óta igazán. De szavazni is kell majd a NATO és EU tagságról, sőt, amire most pénzt qurnak el, mint pl. az ukrán tvek eus vizsgálata, hogy az átmenjen, ahhoz is kellünk.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 396
36 373
113
Nos ha Afrikába és közel keletre nem jut elegendő gabona (noha az oroszok is készek benyomulni és jelenleg is szállítanak de ők se tudnak annyit amit Afrika és a közel kelet fel tudna venni)
Tehát ha nem jut elég gabona és kaja az Afrikusuknak és a turbánosoknak akkor ténylegesen meg fog valósulni az éhezők viadala. Elég bruttál mértékben.

Az ukrán gabona nélkül sem halt éhen se Afrika sem a Közel-Kelet, tudtak vásárolni eleget. Ez csak riogatás volt.

A cikkben van logika, és igen, az uniós mezőgazdaság létezését csak a szubvenciók és a stratégiai meggondolások indokolták eddig.
Ha Ukrajnát felveszik az EU-ba vagy legalábbis megnyitják előtte az EU piacát, miért kellene egyáltalán mezőgazdasági tevékenységet folytatni Németországban, Hollandiában, Észak-Franciaországban, Észak-Olaszországban? Legfeljebb a bortermelés maradhat meg nagyon rétegigényeket méregdrágán kiszolgáló biogazdaságok. Az ukrán csernozjomhoz hasonló termőföld nincs sehol az EU-ban.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
14 396
36 373
113
A kívül zöld, belül vörös alkancellár az AfD betiltását készítheti elő: "a köztársaság elleni támadásra készülnek!"

 

balsteffl

Well-Known Member
2014. szeptember 1.
1 754
21 567
113
Zakharova Macron szavaira reagált Oroszország „győzelmének megengedhetetlenségéről”.

Maria Zakharova, az orosz külügyminisztérium hivatalos képviselője válaszolt Emmanuel Macronnak az ukrajnai orosz győzelem megengedhetetlenségéről szóló szavai után. A témáról szólva a francia vezető azt is elmondta, hogy egy orosz győzelem veszélyeztetné „a nemzetközi rend kialakult szabályait”.

„Ha Macronnak van egy példánya az említett „szabályokból”, kérjük, ossza meg” – buzdította Telegram csatornáján az orosz diplomata. Ami a győzelmet illeti, ahogy Zakharova hangsúlyozta, az nem Macron vagy bárki más „engedélyén” múlik. Az orosz külügyminisztérium szóvivője hozzátette: Oroszország meg fogja tenni, amit mondott.

A szabályok fénymásolási költségeit is megtérítik.