[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 961
12 710
113
Sikorski szerint az Egyesült Államok megsemmisíti az orosz célpontokat Ukrajnában, ha Moszkva atomfegyvert használ


kamm a "polak" az angolban hulyet jelent, nem? Nap mint nap bizonyitjak hogy megalapozottan.

Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter szerint az Egyesült Államok arról tájékoztatta Moszkvát, hogy ha nukleáris fegyvert vet be az ukránok ellen, az amerikaiak hagyományos fegyverekkel megsemmisítik az összes orosz célpontot Ukrajnában. Az orosz Biztonsági Tanács alelnöke, Dmitrij Medvegyev ezt cáfolta, ugyanakkor figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államok ilyen lépése világháború kezdetét jelenti.

Medvegyev kijelentésére úgy reagált, hogy Sikorski "valószínűleg úgy döntött, hogy megijeszti saját gazdáit". "Először is, a jenkik (az amerikai lakosok beceneve) még nem mondtak ilyesmit, mert óvatosabbak, mint a lengyelek" – írta az orosz politikus az X közösségi oldalon.

Másodszor pedig, ha az amerikaiak elérnék a célpontjainkat, az egy világháború kezdetét jelentené. Ezt még egy olyan ország külügyminiszterének is meg kell értenie, mint Lengyelország” – figyelmeztetett Medvegyev.


Aha, az oroszok atomoznak, erre jonne valami amerikai hagyomanyos wunderwaffe(nem atom) amivel megsemmisitenek az orosz egysegeket. :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 255
92 747
113
Sikorski szerint az Egyesült Államok megsemmisíti az orosz célpontokat Ukrajnában, ha Moszkva atomfegyvert használ
És utána mi lesz? Az oroszok tudomásul veszik és nem lőnek vissza? Vagy Sikorski a második bekezdést már nem olvasta el a CIA jelentésből? Nagy a verseny most ki a legostobabb külügyes. Sikorski, a német Annalena??? Kezd mki Biden szellemi szintjén mozogni. Pedig régen az ilyen Zsironovszkij féle hülyeken röhögtünk, mert ő volt még ilyen okos. Ma ez a mainstraem. Az a durva, hogy Medvegyevet is erre a szintre süllyesztette Putyin.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 306
33 326
113
Sikorski szerint az Egyesült Államok megsemmisíti az orosz célpontokat Ukrajnában, ha Moszkva atomfegyvert használ


kamm a "polak" az angolban hulyet jelent, nem? Nap mint nap bizonyitjak hogy megalapozottan.

Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter szerint az Egyesült Államok arról tájékoztatta Moszkvát, hogy ha nukleáris fegyvert vet be az ukránok ellen, az amerikaiak hagyományos fegyverekkel megsemmisítik az összes orosz célpontot Ukrajnában. Az orosz Biztonsági Tanács alelnöke, Dmitrij Medvegyev ezt cáfolta, ugyanakkor figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államok ilyen lépése világháború kezdetét jelenti.

Medvegyev kijelentésére úgy reagált, hogy Sikorski "valószínűleg úgy döntött, hogy megijeszti saját gazdáit". "Először is, a jenkik (az amerikai lakosok beceneve) még nem mondtak ilyesmit, mert óvatosabbak, mint a lengyelek" – írta az orosz politikus az X közösségi oldalon.

Másodszor pedig, ha az amerikaiak elérnék a célpontjainkat, az egy világháború kezdetét jelentené. Ezt még egy olyan ország külügyminiszterének is meg kell értenie, mint Lengyelország” – figyelmeztetett Medvegyev.


Aha, az oroszok atomoznak, erre jonne valami amerikai hagyomanyos wunderwaffe(nem atom) amivel megsemmisitenek az orosz egysegeket. :D

Mondjuk kellene ehhez egy előzetes felvonulás, nem tudom mennyi jele van, mert nem vagyok hírszerző. Demonstratív repkedések vannak persze régóta, pl. B-52-esekkel. Ezek pózolások. Az 1999-es de még talán az 1991-es előkészítésnél is nagyobbnak kellene lennie. Az infrastruktúra megvan persze elvben. A kellő számú harcigép és muníció is gondolom.
Hogy az oroszok mit lépnének eközben, azt meg nem tudni. Nyilván újabb nuki lenne csak méltó válasz, akkor mit csinál az USA? Megkezdi Oroszország bombázását hagyományos fegyverekkel? Megkísérli kiiktatni az orosz stratégiai erőket? Erre irányuló tervezés bizonyára régóta folyik, ki is szivárgott. Lehet ennek a része már a radar elleni támadás? Bár az ICBM-ek ellen szolgál. Hagyományos töltettel vetnének be ICBM-et? Van hozzájuk ilyen? Nem hiszem. Szóval akkor meglépnék azt, amitől már a 80-as években is rettegett Moszkva, a nukleáris "lefejező" elsőcsapást (amit az amerikai eszközök pontosságának növekedése, és a Pershing 2 illetve Tomahawk európai telepítése tett volna lehetővé szerintük), bízva benne, hogy meg tudják előzni, illetve el tudják hárítani a bármilyen választ (elhárítás nyilván akkor működne, ha csak néhány rakétát tudnának elindítani a megelőző csapás után az oroszok).
A tengeralattjárók kiiktatása valószínűleg menne az amerikaiaknak, mielőtt indítani tudnának, a hidegháborúban is erre készültek, nyilván, mi másért gyártottak volna le annyi SSN-t és ólálkodnának folyamatosan az orosz tengó bázisok körül.
A szárazföldi ICBM-ek közül a mobil egységek követése nem tudom mennyire menne nekik. Lehet, már elég jól, hiszen már a 80-as években kiépítették az ilyen képességeket (radarműholdak, amelyekről közvetlenül kapták volna a B-2-esek a pozíciót. A hidegháború után a B-2-es programot leállították 21 gépnél az AGM-129 ALCM-et kivonták, a B-21 Raider még nem lépett szolgálatba, így más eszközöket kellene alkalmazniuk, amikkel gyorsan vagy észrevétlenül támadhatnak ezekre. Nyilván csak akkor probléma a mobil Topol is, ha kitelepültek a tajgába, amíg a telepen vannak, addig könnyebben elpusztíthatók. Az orosz elemzők általában a Trident ballisztikus rakétákkal alacsony röppályán, a partok közeléből indított támadást hozzák még fel, mint amivel az USA első csapásra készül ellenük. Állítólag nemrég korszerűsítették is ezeket az ilyen típusú támadásokhoz.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 623
85 981
113
És utána mi lesz? Az oroszok tudomásul veszik és nem lőnek vissza? Vagy Sikorski a második bekezdést már nem olvasta el a CIA jelentésből? Nagy a verseny most ki a legostobabb külügyes. Sikorski, a német Annalena??? Kezd mki Biden szellemi szintjén mozogni. Pedig régen az ilyen Zsironovszkij féle hülyeken röhögtünk, mert ő volt még ilyen okos. Ma ez a mainstraem. Az a durva, hogy Medvegyevet is erre a szintre süllyesztette Putyin.
Nem, nem. A tag feketeöves hülye. A ÉÁ felrobbantása óta screenshottal elmentett twitter bejegyzés van erről.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 757
56 117
113
Sokkal jobban állt 3-4 hónapja,20-25 közt, emelkedő trenddel. Ma fordítva, ráadásul elszigetelte magát az európai radikál jobbtól. Nem maradt komoly párt a partnere.
Jó nagy hülyék voltak, amit sajtó szépen megtolt. Ez a szokásos radikál jobb sztori.

Annyi azért nyereség, hogy a többiek találtak egy mumust. Ha mi sem, akkor van tőlünk rosszabb. Illetve ahogy írtam egy AFD nélküli radikál jobb egység könnyebb Európában, mint egy AFD-vel közös. Ha ez volt az ára az ECR-ID egyesülésnek, akkor megérte. Ha ennek ellenére nem valósul meg, és a kisszerű pártféltékenység felülírja a közös érdekeket, akkor mind1.

Igazából 1 valós ellentét van, a ruszki ügy. Ez ráadásul erős érzelmi töltettel átitatott. Egy olyan akadály, amit valszeg nem tudnak megugrani sajnos.
Ahogy én nézem, az EU választásnál mindig 15-17%-on álltak, amivel a CDU mögött másodikok tartósan.
A regionális szinten álltak jobban, mint ma.
Ma vannak Thüringiában önkormányzati választások. Kiváncsi vagyok az eredményre, mert szerintem sokan nem mondják meg a valóságot, amikor azt kérdezik a véleménykutatók, hogy kire szavaznak.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 131
54 668
113
Sikorski szerint az Egyesült Államok megsemmisíti az orosz célpontokat Ukrajnában, ha Moszkva atomfegyvert használ


kamm a "polak" az angolban hulyet jelent, nem? Nap mint nap bizonyitjak hogy megalapozottan.

Radoslaw Sikorski lengyel külügyminiszter szerint az Egyesült Államok arról tájékoztatta Moszkvát, hogy ha nukleáris fegyvert vet be az ukránok ellen, az amerikaiak hagyományos fegyverekkel megsemmisítik az összes orosz célpontot Ukrajnában. Az orosz Biztonsági Tanács alelnöke, Dmitrij Medvegyev ezt cáfolta, ugyanakkor figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államok ilyen lépése világháború kezdetét jelenti.

Medvegyev kijelentésére úgy reagált, hogy Sikorski "valószínűleg úgy döntött, hogy megijeszti saját gazdáit". "Először is, a jenkik (az amerikai lakosok beceneve) még nem mondtak ilyesmit, mert óvatosabbak, mint a lengyelek" – írta az orosz politikus az X közösségi oldalon.

Másodszor pedig, ha az amerikaiak elérnék a célpontjainkat, az egy világháború kezdetét jelentené. Ezt még egy olyan ország külügyminiszterének is meg kell értenie, mint Lengyelország” – figyelmeztetett Medvegyev.


Aha, az oroszok atomoznak, erre jonne valami amerikai hagyomanyos wunderwaffe(nem atom) amivel megsemmisitenek az orosz egysegeket. :D



Ja,egész jó ötlet akkor megtámadni az Oroszokat amikor már atomoznak,biztosan.
Azért az usában is vannak igazi katonák,tudják mit jelent rányitni az Oroszokra,amíg nem rájuk indítanak nagy,csúnyát,addig lapítanak,mindegy hány csicska ég el.
Felejtsük már el,hogy az USA bárkit is érdemben megvéd,főleg nem atommal,ez még annál os viccesebb,mint,hogy majd a nato szövetségben bármelyik szomszédunk fog értünk harcolni,pont az Oroszok ellen,legfőképpen azután, miután az Oroszok már eldurrantottak pár taktikait az ukránokra,vagy valamelyik nato csicskára,há' hó',há' persze. :D
Kicsit nézzetek utána mekkora buli az atomfegyverek fejlesztése,karbantartása,telepítése,nyugati(usa) oldalon,nagyon meg fog lepődni mindenki,hogy melyik cégek kapnak erre megbízást az usa kormánytól....
Vukics utolsó videójában 2 perc alatt összefoglalja a lényeget,nézzétek meg.
:rolleyes:
Sikorski jártatja a pofáját,mert már nem lesz litván lengyel birodalom többet, az Oroszok miatt, Oroszország viszont örök,ha az nem lesz,akkor semmi sem lesz,ő is tudja,csak a nagyfaszúak klubjába mèg alblaktisztítónak sem veszik fel,bárhogy is nyíg a baromállat lengyel vezetőség.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 255
92 747
113

Ahogy én nézem, az EU választásnál mindig 15-17%-on álltak, amivel a CDU mögött másodikok tartósan.
A regionális szinten álltak jobban, mint ma.
Ma vannak Thüringiában önkormányzati választások. Kiváncsi vagyok az eredményre, mert szerintem sokan nem mondják meg a valóságot, amikor azt kérdezik a véleménykutatók, hogy kire szavaznak.
Thüringiában a legerősebbek voltak.
Akkor országos szinten volt ilyen is.
Azóta 1/3-adnyi választó lelépett tőlük.



 
  • Tetszik
Reactions: fip7

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 255
92 747
113
A twitterről, miért nem tudok már linkelgetni, ahogy anno? Vmi beállítás nálam, vagy másnak is xar???
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 255
92 747
113
Ahogy én nézem, az EU választásnál mindig 15-17%-on álltak, amivel a CDU mögött másodikok tartósan.
A regionális szinten álltak jobban, mint ma.
Ma vannak Thüringiában önkormányzati választások. Kiváncsi vagyok az eredményre, mert szerintem sokan nem mondják meg a valóságot, amikor azt kérdezik a véleménykutatók, hogy kire szavaznak.
Itt követheted

 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
689
2 441
93
A twitterről, miért nem tudok már linkelgetni, ahogy anno? Vmi beállítás nálam, vagy másnak is xar???
Én a belinkelt dolgaitokat sem tudom már megnézni Firefox-szal: "Firefox’s Enhanced Tracking Protection (Strict Mode) is known to cause issues on x.com" ezt a "hibaüzenetet" dobja, miközben nem változtattam semmi beállításon, nem frissítettem a böngészőt sem. Mindenesetre érdekes.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby