[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Egy német tulajdonú cégről beszélünk, de te ezt nagyvonalúan átléped szokás szerint és igaz a kínaiak a technológiát vennék meg.

Kit érdekel milyen tulajdonban van. Egy amerikai cégről beszélünk. Ez az amit sokan nem értenek meg magyar kontextusban is. A győri audi, vagy a veresegyházi GE magyar cégek. Teljesen mindegy, hogy a tulajdonosuk kicsoda, micsoda. A magyar államnak, ahogy az amerikai államnak is teljes és megkérdőjelezhetetlen autoritása van a területén működő vállalatok fölött. Ezt mi is megcsináltuk a MOL-ÖMV csata idején, amikor lex MOL-al a magyar állam lényegében megakadályozta (értelmetlenné tette) a MOL felvásárlását olyan vállalat részéről, amit nem akart a tulajdonosok között látni!
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Akárhogy is van, jó hogy nem jött létre az üzlet. Nem jó az, hogy a kínaiak kilóra megveszik a nyugati technológiai cégeket.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Akárhogy is van, jó hogy nem jött létre az üzlet. Nem jó az, hogy a kínaiak kilóra megveszik a nyugati technológiai cégeket.
Itt nem erről van szó, mert mondhatta volna a tulajdonos, hogy nem adja el, vagy hogy csak licenszet ad el, magát a céget nem, vagy mondhatta volna a német kormány, hogy a német céget nem adhatják el Kínának biztonsági okokból, de nem ez történt. Itt azzal van a probléma, hogy belepofáznak az amerikaiak az EU és az európai országok belügyeibe. Vajon ha a GM-et el akarnák adni, akárkinek, és a német állam azt mondaná, hogy nem tehetik, mert az nekik biztonsági kockázat, mert az Opel ott van Németországba és az a GM leányvállalata, akkor kiröhögnék-e a német kormányt? Biztosan igen. Mégegyszer, a történetben a lényeget kell megfogni, hogy az amerikaiak az EU belügyeibe folyamatosan beleszólnak és teljesül az akaratuk, vagyis az EU-t ők irányítják és ez nem jó.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Itt azzal van a probléma, hogy belepofáznak az amerikaiak az EU és az európai országok belügyeibe.

Nem tették meg. Kizárólag annyit tettek, hogy megmondták, hogy az amerikai céget nem lehet a kínaiaknak eladni. Ahogy a német állam is megtehetné, hogy a GM egy esetleges felvásárlása esetén azt mondja, hogy egy német cég, konkrétan az Opel bizony nem kerülhet a felvásárló kezébe, ahogy mi is megmondtuk, hogy a MOL nem kerülhet osztrák, majd később orosz többségi tulajdonba és meg is akadályoztuk. Senki nem röhögött ki minket, pláne nem a vevő, akinek keresztbe tettünk akkor.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
Kit érdekel milyen tulajdonban van. Egy amerikai cégről beszélünk. Ez az amit sokan nem értenek meg magyar kontextusban is. A győri audi, vagy a veresegyházi GE magyar cégek. Teljesen mindegy, hogy a tulajdonosuk kicsoda, micsoda. A magyar államnak, ahogy az amerikai államnak is teljes és megkérdőjelezhetetlen autoritása van a területén működő vállalatok fölött. Ezt mi is megcsináltuk a MOL-ÖMV csata idején, amikor lex MOL-al a magyar állam lényegében megakadályozta (értelmetlenné tette) a MOL felvásárlását olyan vállalat részéről, amit nem akart a tulajdonosok között látni!

Még egyszer, német tulajdonú cégről beszélünk, akinek van egy amerikai leányvállalata. Szokás szerint mellé beszélsz.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Mi köze ehhez annak, hogy az amerikai cég német tulajdonban volt? Egy német tulajdonú amerikai cég talán különleges jogállású az amerikai tulajdonú amerikaiakhoz képest? Nincs felette joghatósága a szövetségi kormánynak? Területenkívüli a külföldi tulajdon vagy mi a fenét nem értesz!

Nem fogod fel, hogy a hír az amerikai cégről szól, a német cégnek az amerikai leányvállalatáról! Csak afölött van joghatósága az amerikai kormányzatnak. Az amerikai szövetségi kormány megakadályozta egy amerikai cég eladását. Hogy emiatt aztán dugába dőlt a német tulajdonos eladása is, mert a kínaiak valószínűleg igazából ezt a leányvállalatot akarták megszerezni ahhoz ennek a döntésnek már csak közvetve van köze. Ez eddig mint az egyszeregy.

Stimmt? Kapiche? Nichts? Denkarbeit zero?

Az itt kommentelők fele simán mélyproli. Tipikus terméke a szánalmas magyar oktatási rendszernek és harmadikvilágba süllyedt társadalmunknak, ahol a legalapvetőbb gazdasági és politikai dolgok is teljesen ismeretlenek az állampolgár számára. Az ilyen példák döbbentek csak rá, hogy a magyar állampolgárok igen jelentős része olyan szinten idióta, hogy számukra egy külföldi tulajdon valamiféle területenkívüliséget jelent. Vagy mittudomén, mert az én normális szintenem ezt a szintű tudatlanságot és abból fakadó hiedelemrendszert nem tudom fejben modellezni, hogy képet alkossak e képzetek formájáról. De legalább érthetővé teszi, hogy magyar tömegek miért nem tudtak képet alkotni a devizahitelezés kapcsán az árfolyamkockázatról, miért rohantak szavazni a migráció ellen egy olyan népszavazáson, aminek köze se volt ahhoz, mivel a mindenkori kormánytöbbség hatalmáról szólt az országgyűlés jogköre kapcsán és a habony-média miért egysejtűekre és baktériumokra szabja a sajtómunkája megértésének szintjét.

Az emberanyag ami ebben az országban hátramardt igen döntő mértékben hulladék, amire akkor se lehetne semmit építeni, ha szándék lenne hadseregnek, közigazgatásnak, egyáltalán bárminek a fejlesztésére!

A mi szent kötelességünk meg az, hogy egy kevés fényt vigyünk a sötétségbe. Csak nyugi. Bírka türelem és alázat. Ha kell írd le még egyszerűbben akár százszor.
:)
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
Kedves Mackensen!

Milyen valótlanságot is állítottam én?

Kicsit jobban figyelnél talán...
Irritáló blogen megjegyzése szerintem...


"Az itt kommentelők fele simán mélyproli. Tipikus terméke a szánalmas magyar oktatási rendszernek és harmadikvilágba süllyedt társadalmunknak, ahol a legalapvetőbb gazdasági és politikai dolgok is teljesen ismeretlenek az állampolgár számára. Az ilyen példák döbbentek csak rá, hogy a magyar állampolgárok igen jelentős része olyan szinten idióta, hogy számukra egy külföldi tulajdon valamiféle területenkívüliséget jelent. Vagy mittudomén, mert az én normális szintenem ezt a szintű tudatlanságot és abból fakadó hiedelemrendszert nem tudom fejben modellezni, hogy képet alkossak e képzetek formájáról. De legalább érthetővé teszi, hogy magyar tömegek miért nem tudtak képet alkotni a devizahitelezés kapcsán az árfolyamkockázatról, miért rohantak szavazni a migráció ellen egy olyan népszavazáson, aminek köze se volt ahhoz, mivel a mindenkori kormánytöbbség hatalmáról szólt az országgyűlés jogköre kapcsán és a habony-média miért egysejtűekre és baktériumokra szabja a sajtómunkája. megértésének szintjétAz emberanyag ami ebben az országban hátramardt igen döntő mértékben hulladék, amire akkor se lehetne semmit építeni, ha szándék lenne hadseregnek, közigazgatásnak, egyáltalán bárminek a fejlesztésére!"
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and lgabo

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
Kedves Mackensen!

Milyen valótlanságot is állítottam én?

Kicsit jobban figyelnél talán...
Irritáló blogen megjegyzése szerintem...

???
Szóltam én egy szót is arról, hogy mitállítottál?

Blogen legalább háromszor, három féle képpen magyarázot el egy végtelenűl egyszerű dolgot. Mit lehet ebben nem érteni?
Ja, hogy annyira jól esik a sérelmi politizálgatás. Minket az USA állandóan elnyom, meg diktál stb. stb.
Mit nem lehet azon érteni, hogy egy államnak beleszólása vam abba, ami a saját területén történik?
 
R

rejsz felügyelő

Guest
???
Szóltam én egy szót is arról, hogy mitállítottál?

Blogen legalább háromszor, három féle képpen magyarázot el egy végtelenűl egyszerű dolgot. Mit lehet ebben nem érteni?
Ja, hogy annyira jól esik a sérelmi politizálgatás. Minket az USA állandóan elnyom, meg diktál stb. stb.
Mit nem lehet azon érteni, hogy egy államnak beleszólása vam abba, ami a saját területén történik?

Attól még blogen monológja a magyarokról vérlázító. Vagy csak egy fura vélemény?
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and lgabo

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem tudom kinek szólt a válasz, gondolom valakinek aki a tiltólistámon van, meg sem akarom nézni ki mit nem ért már megint. Az anyacég Európai, pontosabban német, ezt akarták eladni a kínaiaknak, egy németországi német céget, nem a leányvállalatát. De Obamaki arra hivatkozva, hogy van leányvállalata az USA-ban, nem hagyta, hogy eladják a németországi német céget. Ez ahoz képest mondjuk nem nagy ügy, hogy a Mistralokat nem hagyták eladni attól függetlenűl, hogy semmi közük nem volt az egészhez. Most nem tudom melyiknél van a tudás, az anyacégnél vagy az amerikai leányvállalatnál, de ha az anyacégnél akkor szétválasztanám a két céget, konkrétan eladnám a leányvállalatot egy akármilyen befektetőnek, kivenném a befolyt pénzt az anyacégből ami mostmár egyedűl van és eladnám úgy a kínaiaknak, ha a leányvállalatnál van a technológia ami ennyit ér a cégnek akkor meg átadnám a technológia jogait és a know how-t az anyavállaltnak és eladnám azt a kínaiaknak. Ez már röhely, hogy nem rendelkezhet egy részvényes a saját tulajdona felett, mert egy másik országnak ez nem tetszik. Még ha a saját kormánya számára lenne kockázatos az ügylet, de a tengerentúlról tiltották most meg. Ahogy már írtam, innen látszik, hogy ki a főnök Európában.

Az oroszok sem engedik, hogy egy ország szovjet/orosz gyártmányú haditechnikát eladjon harmadik félnek az engedélyük nélkül.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mi köze ehhez annak, hogy az amerikai cég német tulajdonban volt? Egy német tulajdonú amerikai cég talán különleges jogállású az amerikai tulajdonú amerikaiakhoz képest? Nincs felette joghatósága a szövetségi kormánynak? Területenkívüli a külföldi tulajdon vagy mi a fenét nem értesz!

Nem fogod fel, hogy a hír az amerikai cégről szól, a német cégnek az amerikai leányvállalatáról! Csak afölött van joghatósága az amerikai kormányzatnak. Az amerikai szövetségi kormány megakadályozta egy amerikai cég eladását. Hogy emiatt aztán dugába dőlt a német tulajdonos eladása is, mert a kínaiak valószínűleg igazából ezt a leányvállalatot akarták megszerezni ahhoz ennek a döntésnek már csak közvetve van köze. Ez eddig mint az egyszeregy.

Stimmt? Kapiche? Nichts? Denkarbeit zero?

Az itt kommentelők fele simán mélyproli. Tipikus terméke a szánalmas magyar oktatási rendszernek és harmadikvilágba süllyedt társadalmunknak, ahol a legalapvetőbb gazdasági és politikai dolgok is teljesen ismeretlenek az állampolgár számára. Az ilyen példák döbbentek csak rá, hogy a magyar állampolgárok igen jelentős része olyan szinten idióta, hogy számukra egy külföldi tulajdon valamiféle területenkívüliséget jelent. Vagy mittudomén, mert az én normális szintenem ezt a szintű tudatlanságot és abból fakadó hiedelemrendszert nem tudom fejben modellezni, hogy képet alkossak e képzetek formájáról. De legalább érthetővé teszi, hogy magyar tömegek miért nem tudtak képet alkotni a devizahitelezés kapcsán az árfolyamkockázatról, miért rohantak szavazni a migráció ellen egy olyan népszavazáson, aminek köze se volt ahhoz, mivel a mindenkori kormánytöbbség hatalmáról szólt az országgyűlés jogköre kapcsán és a habony-média miért egysejtűekre és baktériumokra szabja a sajtómunkája megértésének szintjét.

Az emberanyag ami ebben az országban hátramardt igen döntő mértékben hulladék, amire akkor se lehetne semmit építeni, ha szándék lenne hadseregnek, közigazgatásnak, egyáltalán bárminek a fejlesztésére!

Igen, ha egy cég az USA-ban van bejegyezve, akkor az amerikai törvények érvényesek rájuk és az amerikai kormányzat rendelkezik velük, függetlenül attól, hogy ki a tulajdonosa.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
???
Szóltam én egy szót is arról, hogy mitállítottál?

Blogen legalább háromszor, három féle képpen magyarázot el egy végtelenűl egyszerű dolgot. Mit lehet ebben nem érteni?
Ja, hogy annyira jól esik a sérelmi politizálgatás. Minket az USA állandóan elnyom, meg diktál stb. stb.
Mit nem lehet azon érteni, hogy egy államnak beleszólása vam abba, ami a saját területén történik?

Nagyon elbeszélünk egymás mellett.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Kedves Mackensen!

Milyen valótlanságot is állítottam én?

Kicsit jobban figyelnél talán...
Irritáló blogen megjegyzése szerintem...


"Az itt kommentelők fele simán mélyproli. Tipikus terméke a szánalmas magyar oktatási rendszernek és harmadikvilágba süllyedt társadalmunknak, ahol a legalapvetőbb gazdasági és politikai dolgok is teljesen ismeretlenek az állampolgár számára. Az ilyen példák döbbentek csak rá, hogy a magyar állampolgárok igen jelentős része olyan szinten idióta, hogy számukra egy külföldi tulajdon valamiféle területenkívüliséget jelent. Vagy mittudomén, mert az én normális szintenem ezt a szintű tudatlanságot és abból fakadó hiedelemrendszert nem tudom fejben modellezni, hogy képet alkossak e képzetek formájáról. De legalább érthetővé teszi, hogy magyar tömegek miért nem tudtak képet alkotni a devizahitelezés kapcsán az árfolyamkockázatról, miért rohantak szavazni a migráció ellen egy olyan népszavazáson, aminek köze se volt ahhoz, mivel a mindenkori kormánytöbbség hatalmáról szólt az országgyűlés jogköre kapcsán és a habony-média miért egysejtűekre és baktériumokra szabja a sajtómunkája. megértésének szintjétAz emberanyag ami ebben az országban hátramardt igen döntő mértékben hulladék, amire akkor se lehetne semmit építeni, ha szándék lenne hadseregnek, közigazgatásnak, egyáltalán bárminek a fejlesztésére!"

Blogen hozzászólásának nem ez volt a lényege. Ezt már azután írta, miután felharagítottátok.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 608
8 053
113
Blogen hozzászólásának nem ez volt a lényege. Ezt már azután írta, miután felharagítottátok.

Mert nem értjük egymás mondanivalóját ezert ilyeneket irkáljunk egymásnak mint blogen, ezt te sem gondolod komolyan.
Intelligens ember ilyent nem ír.

"Az emberanyag ami ebben az országban hátramardt igen döntő mértékben hulladék, amire akkor se lehetne semmit építeni, ha szándék lenne hadseregnek, közigazgatásnak, egyáltalán bárminek a fejlesztésére!"
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Mert nem értjük egymás mondanivalóját ezert ilyeneket irkáljunk egymásnak mint blogen, ezt te sem gondolod komolyan.
Intelligens ember ilyent nem ír.

"Az emberanyag ami ebben az országban hátramardt igen döntő mértékben hulladék, amire akkor se lehetne semmit építeni, ha szándék lenne hadseregnek, közigazgatásnak, egyáltalán bárminek a fejlesztésére!"

Csúnyán fogalmazta meg blogen, de sajnos van benne valami, mert nagyon sok tehetséges fiatal elhagyta (ill. hagyja el) Magyarországot. Kétféle ember marad hátra: aki azért marad, mert hazafi, meg aki azért marad, mert nem tud menni. Az utóbbiból van több.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 915
113
Az oroszok sem engedik, hogy egy ország szovjet/orosz gyártmányú haditechnikát eladjon harmadik félnek az engedélyük nélkül.
Itt nem haditechnikáról volt szó, hanem egy ötvözetről vagy kompozitról vagy vegyületről amit gyártanak és hogy ez lehet a központjában a dolognak. Viszont nem a leányvállalatot akarták megvenni a német cégtől, hanem a teljes német céget. És az amerikaiak nem azt mondták, hogy ok, de akkor szét kell választani, mert ez a leányvállalat amerikai területen van bejegyezve és ez nem adható el a kínaiaknak biztonsági okokból, hanem egyszerűen megtiltották, hogy a német céget adják el a kínaiaknak